На головну

імена файлів

1. Fieldnames (s) - повертає масив рядків з іменами всіх полів
  2. HRDI. Формати файлів. Області застосування.
  3. Microsoft Word: Створення зв'язків з документами і імпортування файлів
  4. OC UNIX, основні характеристики, файлова структура.
  5. Visual Basic.NET Змінні. Типи даних. Оголошення змінних. Імена змінних. Перетворення типів даних
  6. Архівація файлів і папок. Ступінь стиснення. Види файл-архівів. Програми-архіватори
  7. атрибути файлів

Файли ідентифікуються іменами. Його користувачі дати йому файлів символьні імена, при цьому враховуються обмеження ОС як на використовувані символи, так і на довжину імені. До недавнього часу ці межі були досить вузькими. Так у популярній файлової системи FAT довжина імен обмежується певною схемою 8.3 (8 символів - власне ім'я, 3 символу - розширення імені), а в ОС UNIX System V ім'я не може містити більше 14 символів. Однак користувачеві набагато зручніше працювати з довгими іменами, оскільки вони дозволяють дати файлу дійсно мнемонічне назву, за яким навіть через досить великий проміжок часу можна буде згадати, що містить цей файл. Тому сучасні файлові системи, як правило, підтримують довгі символьні імена файлів. Наприклад, Windows NT у своїй новій файлової системи NTFS встановлює, що ім'я файлу може містити до 255 символів, не рахуючи завершального нульового символу.

При переході до довгих іменах виникає проблема сумісності з раніше створеними додатками, що використовують короткі імена. Щоб додаток могли звертатися до файлів відповідно до прийнятих раніше угодами, файлова система повинна вміти надавати еквівалентні короткі імена (псевдоніми) файлів, які мають довгі імена. Таким чином, одним із важливих завдань стає проблема генерації відповідних коротких імен.

Довгі імена підтримуються не тільки новими файловими системами, а й новими версіями добре відомих файлових систем. Наприклад, в ОС Windows 95 використовує файлову систему VFAT, що представляє собою істотно змінений варіант FAT. Серед багатьох інших удосконалень одним з головних достоїнств VFAT є підтримка довгих імен. Крім проблеми генерації еквівалентних коротких імен, при реалізації нового варіанту FAT важливим завданням було завдання зберігання довгих імен за умови, що принципово метод зберігання і структура даних на диску не повинні були змінитися.

Зазвичай різні файли можуть мати однакові символьні імена. У цьому випадку файл однозначно ідентифікується так званим складовим ім'ям, що представляє собою послідовність символьних імен каталогів. У деяких системах одному і тому ж файлу не може бути дано кілька різних імен, а в інших таке обмеження відсутнє. В останньому випадку операційна система привласнює файлу додатково унікальне ім'я, так, щоб можна було встановити взаємно-однозначна відповідність між файлом і його унікальним ім'ям. Унікальне ім'я являє собою числовий ідентифікатор і використовується програмами операційної системи. Прикладом такого унікального імені файлу є номер індексного дескриптора в системі UNIX.

архітектура ЕОМ | типи файлів

Види інформації. Кодування графічної і звукової інформації. Двійкове кодування графічної інформації | Двійкове кодування звукової інформації | Формальні властивості алгоритмів | Правити] Види алгоритмів | Перше покоління ЕОМ 1950-1960-і роки | Друге покоління ЕОМ: 1960-1970-і роки | Третє покоління ЕОМ: 1970-1980-і роки | Четверте покоління ЕОМ: 1980-1990-і роки | П'яте покоління ЕОМ: 1990-даний час | Центральні пристрої ЕОМ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати