На головну

Розтин, трепонація, вимивання.

1. ВІДКРИТТЯ, ВИПРОБУВАННЯ І ВИПРОБУВАННЯ продуктивних горизонтів

3) ТОПОГРАФІЯ ЖІНОЧОЇ ПРОМЕЖИНИ КОРДОНІВ И І ХАРАКТЕРИСТИКА

Область жіночої промежини (perineum, s. Regio perinealis), так само як і чоловічий, складається з двох відділів - мочеполового і анального 1. Анальний відділ жіночої промежини не відрізняється за своєю будовою від такого ж відділу чоловічий промежини.

Топографії ІМ М ОЧЕПОЛОВОГО ВІДДІЛУ ПРОМ ЕЖ НОСТІСтруктурной основою мочеполового відділу промежини у жінок, як і у чоловіків, служить сечостатева діафрагма. Відмітна особливість її полягає в тому, що через неї проходить не тільки уретра, але і розташоване ззаду від уретри піхву. З боку промежини сечостатева діафрагма покрита утвореннями, що відносяться до срамной області (зокрема, великими статевими губами), фасції і м'язами. Під жировим грудкою, що створює основу великих статевих губ, проходять тонкі гілки артерій (з аа. Pudenda externa і interna) і шкірних нервів (з nn. Ilioinguinalis, genitofemoralis, pudendus і cutaneus femoris posterior) 2, глибше поверхневої фасції і тонкого листка власної фасції розташовується м'язовий шар з судинами і нервами У бічних відділах області знаходяться запалі тіла клітора, покриті сідничного-печеристими м'язами. Ближче до серединної лінії, з боків від входу в піхву, розташовуються цибулини передодня, зрощені з нижньої фасцією сечостатевої діафрагми і покриті луковично-пещерісти- ми м'язами. Останні своїми волокнами охоплюють клітор, уретру і отвір піхви. У заднього кінця луконті розташовуються великі залози передодня піхви (бартолінових залози). Ще більш вкінці в поперечному напрямку йдуть дві поверхневі поперечні м'язи промежини. За серединної лінії, в місці перетину се з linea biischiadica, зустрічаються фасції промежини і м'язи (сухожильний центр промежини). Топографоанагоміческіе взаємини різних верств жіночої промежини слід враховувати при операціях з приводу розривів промежини під час пологів. Розрізняють три ступені цих розривів. Розрив першого ступеня локалізується в області задньої спайки великих статевих губ. Розрив другий степенідостігает зовнішнього жому прямої кишки. При розриві третього ступеня пошкоджується зовнішній жом прямої кишки, а іноді і частина стінок її. Зшивання тканин виробляють пошарово, кожен шар з'єднується окремим рядом швів.

квиток №19 | Катетеризація сечового міхура у жінок

Нефректомія (NEPHRECTOMIA) - ВИДАЛЕННЯ НИРКИ | Білет17 | Венепункція, венесекция. | Оголення плечової артерії в ліктьовий ямці | Топографічна анатомія шийної частини стравоходу. Езофаготомією. Шов стравоходу. | Особливості будови лімфатичної системи молочної залози. Радикальна мастектомія. | Ліктьовий суглоб. Пункція, артротомія. Резекція. | Топографічна анатомія трахеї. Трахеостомия, коникотомия. | Т Р А Х ЕО С Т О М І Я Д Л Я П Р І М Е Н Е Н І Я А П П А РА ТН Про ГО Д И Х А Н І Я | ВІДКРИТТЯ поддіафрагмальногоабсцесу |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати