Головна

Термінологічний словник: природа, природне середовище, навколишнє середовище, навколишнє природне середовище, охорона природи

  1. EVA- економічна природа, методи розрахунку, переваги і недоліки.
  2. А. Н. Радищев. Людина як частина природи
  3. Адміністративно-правова охорона громадського порядку і громадської безпеки, роль органів внутрішніх справ у їх забезпеченні
  4. Безпека (охорона) праці.
  5. Білоруські вчені в поняття «виховання» вводять структурні елементи: цінності виховання, виховне середовище, виховний процес.
  6. Біологічна спадщина людини, його значення в визначенні здоров'я людей. Критика положень біологізаторскіх концепцій природи людини і чинників розвитку людства
  7. Біосоціальних природа людини. Соціальна та природне середовище, адаптація до неї людини.

природа - Це складний природний організм, що характеризується

різноманіттям складових його компонентів (атмосфери, гідросфери та

літосфери), які постійно змінюються. Людина є частиною природи.

Природне середовище (ПС) - Це дуже складна система, в якій складові її

елементи знаходяться в певній рівновазі між собою.

Навколишнє середовище (ОС) - Це частина простору Всесвіту, в якій

живе людина і функціонують створені ним системи (захоплююча,

переробна, засвоювати, транспортна і виводить). з визначення

видно, що ОС не має постійних у часі і просторі кордонів; її межі

залежать від досягнень НТП і обумовлені сферою діяльності людини.

Навколишнє природне середовище (ОПС) - Це вся земна природа, навколишня

людини, де природні фактори функціонують в органічній єдності з

продуктами людської праці.

Охорона природи (ОП - по ГОСТ 17.0.0.01-76 *) - Це система заходів.

спрямованих на підтримку взаємодії між діяльністю людини і

ОПС, що забезпечують збереження і відтворення ПР, що попереджають прямий і

непрямий вплив результатів діяльності суспільства на природу і здоров'я

людини. У господарській діяльності товариства частіше вживають термін "

охорона навколишнього середовища "(ООС) - це комплекс міжнародних,

державних, регіональних і локальних адміністративно-господарських,

технологічних, юридичних і громадських заходів, спрямованих на

забезпечення сприятливих умов середовища проживання і збереження здоров'я

людини.

Структура макроекологія: загальна екологія, біоекология, екосферологія, геоекологія, екологія людини, соціальна екологія, прикладна екологія. | Термінологічний словник: засмічення, зміг, екологічна криза, екологічна катастрофа, захист навколишнього природного середовища.


Предмет, мета і завдання дисципліни - соціальна екологія. | Основоположники екології та їх внесок в науку: Ернст Геккель, Аристотель, Карл Лінней, Жан Батіст Ламарк, Чарльз Дарвін, Юстус Лібіх. | Основоположники екології та внесок їх у науку: М. В. Ломоносов, К. Ф. Рулье, К. А. Тімірязєв, В. В. Докучаєв, В. Н. Сукачов. | Основоположники екології та внесок їх у науку: В. І. Вернадський, Д. В. Веневітінов, Н. Н. Моісеєв, М. Я. Лемешев, Н. Ф. Реймес. | Етапи розвитку науки екологія | Антропоцентрическим СИСТЕМА ПОГЛЯДІВ | Біоцентріческого СИСТЕМА ПОГЛЯДІВ | Проблеми екології в Росії: відсутність еколого-економічної політики, антропогенне навантаження на навколишнє середовище, стан здоров'я населення. | Головні завдання екології | Рівні впливу факторів на природу: абіотичні фактори-кліматичні, едафіческіе, топографічні, гідрофізичні, гідрохімічні. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати