На головну

Англосаксонська правова система.

1. Адміністративно-правовий захист прав і свобод громадян
  2. Адміністративно-правова відповідальність за правопорушення в інформаційній сфері
  3. Англо-американська правова сім'я.
  4. Англо-американська правова система
  5. Англо-американська правова система.
  6. Англо-САКСОНСЬКА ПРАВОВА СІМ'Я
  7. Англосаксонська правова сім'я (сім'я загального права).

Англосаксонська правова сім'я включає в себе дві групи: групу англійського права (Англія, Північна Ірландія, Канада, Австралія, Нова Зеландія, колишні колонії Британської імперії - 36 держав) і право США, за винятком штату Луїзіана і Каліфорнії, де значну роль відіграють французьке і іспанське право.

Правова система Англії розвивалася самобутня і незалежна від права континентальної Європи. Історія англійського права сягає в далеке минуле. Після норманського завоювання Англії (1066 г.) правосуддя в основному здійснювалася королівськими судами в Лондоні. В результаті їх діяльності поступово склалася загальне право - сума рішень, якими згодом керувалися всі суди.

Основним юридичним джерелом в англійській право виття системі є юридична практика, яка спирається на юридичні прецеденти, тобто на раніше винесені судові рішення. Разом з тим поряд із судовою практикою певне значення надається статутному праву, тобто законам і підзаконним актам, прийнятим на виконання законів.

В англійському праві відсутній розподіл на публічне та приватне право. Його замінює поділ на загальне право і право справедливості. Англія не має писаної конституції в формі Основного закону і кодексів європейського типу. Нормативні акти під впливом судової практики містять норми казуїстичного характеру.

Галузі англійського права виражені менш чітко, ніж в континентальних правових системах, і проблеми їх класифікації доктрина приділяє Незначне увагу. Англійська система взагалі вважає за краще результат. теоретичного обгрунтування.

Правова система США в даний час є цілком самостійною, але як і раніше зберігає схожість з англійської правовою системою.

Американська революція висунула ідею створення нової право виття системи, вільної від характерних рис загального права. У 1787 р була прийнята федеральна Конституція, а потім Конституції штатів. У ряді штатів були введені в дію різні кодекси. Однак сприйняття принципів континентальної правової системи не відбулося. Закони більшості штатів закріпили принцип дії загального права. В результаті в США склав ась дуалістична система: прецедентне право у взаємодії з законодавчим.

Істотна відмінність між американським і англійським правом пов'язано з федеральною структурою США Фактично в США діє 51 система права - 50 в штатах і одна федеральна. Суди кожного штату здійснюють свою юрисдикцію незалежно один від одного і тому рішення судів різних штатів часто не збігаються.

Законодавство у правовій системі США має більшу питому вагу і більш значуще, ніж статутною право Англії. Штати мають широку законодавчої компетенцією і активно її використовують. У кожному штаті є значний за обсягом масив власного законодавства, в тому числі цивільні, кримінальні та процесуальні кодекси.

Постійно зростаюче число законів в різних штатах гостро ставить питання про їх систематизації. У зв'язку з цим в США видано так званий Кодекс законів США, який представляє собою систематизоване зібрання чинних законів федерації.

Романо-германська правова сім'я | Мусульманська правова система

Види тлумачення по суб'єктам. | Гарантії забезпечення законності. Законодавство і законність. | Законність і законодавство | Правопорядок в заг-ве: поняття, риси. Правопорядок і обществ.порядок. | Правопорушення: поняття, ознаки, види. | Юрідіч.ответственность: поняття, цілі, принципи. | Функції та види юр.ответ-сти. | Юридична відповідальність та інші заходи державно-правового примусу. Обставини що виключають юридичну відповідальність. | Галузі та інститути права. | Правова система суспільства: поняття, структура. Класифікація правових систем сучасності. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати