Головна

Менеджмент: поняття, сутність

1. I. Конституційний лад РФ: поняття, структура і базові характеристики.
  2. IV. Громадянське суспільство: поняття, структура, основні конституційні початку.
  3. Адвокатська палата суб'єкта Російської Федерації і її органи. Поняття, порядок утворення, компетенція
  4. Адвокатська таємниця. Поняття, гарантії збереження
  5. Адміністративна відповідальність (поняття, ознаки, адміністративні покарання)
  6. Адміністративна відповідальність (поняття, принципи, види адміністративних, покарань).

М - це вплив суб'єкта упр-я на об'єкт. М, як професійно-я деят-ть застосовується лише до упр-ю соц-ек системами і процесами на рівні підприємства. Загальна визна-е М - це досягнення мети орг-і завдяки трьом складовим: 1) виконання ф-й упр-я 2) лідерські якості менеджера 3) контроль на орг.ресурсамі. Як професії-й вид дест-ти М має орп.управленч-ми технологіями. 1) управл-е за програмними цілями 2) за результатами 3) техн-я на основі врахування споживе-й і їх інтересів 4) т-я в особливих ситуаціях 5) т-я, заснована на використанні інформаці-х систем. Основні підходи:1) процесний 2) системний - є те, що М рассатрівается не як отд-й упр.процесс, а як сис-ма упр-х принципів, законів, к-е хар-ни для орг-й в цілому. Орг-я є сис-му, що складається з взаимосвяз-х ел-в. М = орг-я. 3) ситуаційний - зовнішнє середовище мінлива і М починається тоді, коли поч-ся підстроювання під цю середу. Надалі м / б подстаіваніе середовища під себе. 4) комплексний 5) інтеграційний 6) маркетинговий 7) функціональний 8) відтворювальний 9) нормативний 10) кількісний 11) адміністративний.

Методи - це сис-ма способів управлінського впливу суб-та на про-т упр-я для досягнення результату. 3 групи: 1) ек.методи - засновані на соц-ек законах розвитку суспільства і ринку. Методи госп-розрахунку, стимулювання, ціноутворення ... 2) розпорядчі - засновані на правах, обов'язках і відповідальності м / у рук-м і подчин-м: регламентування (пр: з 9 до 17), нормування (пр: 100 шт в зміну), інструктування. 3) соц-психологічні.

Далі не обов'язково: Предметом М яв-ся управлінська деят-ть (специфічний-я різновид трудового процесу, де предметом праці яв-ся інф-я, а результатом - прийняте упр.решеніе) і управленч-е відносини ((отнош-я, к-е виникають м / у суб-м і про-м упр-я в ході досягнення мети орг-й). Об'єктом м яв-ся: 1) форми орг-й і форми влас-ти на підприємстві 2) структура орг-і 3) зовн і усередині середовища орг-і 4) інфраструктура М 5) ділові комунікації 6) функції М.

Функції М: 1) планування 2) організація 3) мотивація 4) контроль

№10. Організаційно-правові норми.Відповідно до цивільного кодексу РФ в Росії можуть створюватися такі організаційні форми комерційних підприємств: господарські товариства і товариства, виробничі кооперативи, державні та муніципальні унітарні підприємства.

Господарські товариства і товариства:

повне товариство. Учасники його відповідно до укладеного між ними договором займаються підприємницькою діяльністю і несуть відповідальність за його зобов'язаннями належним їм майном, тобто по відношенню до учасників повного товариства діє необмежена відповідальність. Учасник повного товариства, що не є його засновником, відповідає нарівні з іншими учасниками за зобов'язаннями, що виникли до його вступу в товариство. Учасник, що вибув з товариства, відповідає за зобов'язаннями товариства, що виникли до моменту його вибуття, нарівні з учасниками протягом двох років з дня затвердження звіту про діяльність товариства за рік, у якому він вибув з товариства.

Товариство на вірі. Їм є товариство, в якому на ряду з учасниками, які здійснюють підприємницьку діяльність від імені товариства і відповідають за обставинами товариства своїм майном, є учасники-вкладники (коммандиста), які несуть ризик збитків в межах внесених ними вкладів та не беруть участі в здійсненні товариством підприємницької діяльності.

Товариство з обмеженою відповідальністю.Це суспільство засноване одним або кількома особами, статутний капітал якого розділений на частки визначених установчими документами розмірів. Учасники товариства з обмеженою відповідальністю несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю товариства в межах вартості внесених ними вкладів.

Товариство з додатковою відповідальністю. Особливістю такого суспільства є те, що його учасники несуть субсідірную відповідальність за зобов'язаннями товариства в однаковому для всіх кратному розмірі до вартості їх вкладів. Всі інші норми ЦК РФ про товариство з обмеженою відповідальністю можуть застосовуватися до товариства з додатковою відповідальністю.

Акціонерне товариство. Їм визнається суспільство, статутний капітал якого розділений на певне число акцій. Учасники товариства не відповідають за його зобов'язаннями і несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю товариства, в межах вартості належних їм акцій. Акціонерне товариство, учасники якого можуть вільно продавати належні їм акції без згоди інших акціонерів, визнається відкритим акціонерним товариством. Таке суспільство в праві проводити відкриту підписку на випущені ними акції та їх вільний продаж на умовах встановлених законом. Акціонерне товариство, акції якого розподіляються тільки серед його засновників або іншого заздалегідь визначеного кола осіб, визнається закритим акціонерним товариством. Таке суспільство не має права проводити відкриту підписку на випущені їм акції. Особливості функціонування акціонерних товариств полягає в наступному: вони використовують ефективний спосіб мобілізації фінансових ресурсів; розпиленням ризику, тому що кожен акціонер ризикує втратити лише ті гроші, які він витратив на придбання акцій; участь акціонерів в управлінні товариством; право акціонерів на отримання доходу (дивіденду); додаткові можливості стимулювання персоналу.

Виробничі кооперативи (артілі). Це добровільне об'єднання громадян на основі членства для спільної виробничої або іншої господарської діяльності, заснованої на їх особистій трудовій чи іншій участі й об'єднанні його членами (учасниками) майнових пайових внесків. Члени виробничого кооперативу несуть за його зобов'язаннями субсидіарну відповідальність. Прибуток кооперативу розподіляється між його членами відповідно до їхньої трудової участі. У такому ж порядку розподіляється майно, що залишилося після ліквідації кооперативу та задоволення вимог його кредиторів

.Державні і муніципальні унітарні підприємства. Унітарним підприємством визнається комерційна організація, не наділена правом власності на закріплене за власником майна. Майно унітарного підприємства є неделемим і не може бути розподілено внеском (часток, паїв). У тому числі між працівниками підприємства. У формі унітарних підприємств можуть бути створені тільки державні та муніципальні підприємства. Унітарні підприємства поділяються на дві категорії: унітарні підприємства, засновані на праві господарського відання; унітарні підприємства, засновані на праві оперативного управління. Право господарського відання - це право підприємства володіти, користуватися і розпоряджатися майном власника в межах, встановлених законом або іншими правовими актами. Право оперативного управління - це право підприємства володіти, користуватися і розпоряджатися закріпленим за ним майном власника в межах, встановлених законом, відповідно до цілей його діяльності, завданнями власника і призначенням майна. Право господарського відання ширше права оперативного управління, тобто підприємство, яке функціонує на основі права господарського відання, має більшу самостійність в управлінні. Підприємства можуть створювати різні об'єднання. Крім перерахованих у підприємницькій практиці найчастіше зустрічаються такі організаційно-правові форми (види) підприємств і організацій:

1. Комерційні організації:

3) фінансово-промислові групи (ФПГ): транснаціональні ФПГ і міждержавні (міжнародні) ФПГ; 4) виробничі сільськогосподарські кооперативи: сільськогосподарські артілі (колгоспи); риболовецькі артілі (колгоспи); 8) біржі: товарні, фондові, валютні; 10) спільні підприємства (СП); 11) страхові компанії: страхові організації та суспільства взаємного страхування; 12) кредитні організації: - акціонерні комерційні банки (АКБ); комерційні банки (КБ) і ін.; - муніципальні банки; - іноземні банки; - спільні банки; - небанківські кредитні організації (клірингові центри); 13) концерни і холдинги, в тому числі і фінансові холдингові компанії; 14) інвестиційні компанії та фонди , в тому числі пайові інвестиційні фонди (інтервальний і відкритий).II. Некомерційні організації:1) споживчі кооперативи: споживчі союзи або споживчі товариства; 2) споживчі сільськогосподарські кооперативи. Вони підрозділяються в залежності від виду діяльності на переробні, збутові (торгові), постачальницькі, обслуговуючі, кредитні, страхові та ін.; 3) товариства власників житла (кондомінімумів); 4) некомерційні партнерства; 5) автономні некомерційні організації (АНО), 6 ) установи та фонди; 7) релігійні організації (об'єднання); 8) центри вивчення громадської думки, культурно-просвітницькі центри; 9) благодійні організації: благодійні фонди і благодійні установи; 10) громадські об'єднання, включаючи громадські організації; громадські рухи; громадські фонди; громадські установи; органи громадської самодіяльності;

11) союзи і асоціації.

інфраструктура менеджменту | Організація як об'єкт менеджменту. Характерні риси організацій.

Системні закони управління: закон самозбереження, принцип вибору рішення | Організація як система. Формальна і неформальна структура організації. Виробнича і структура управління в організації. | Характеристика лінійної, функціональної та лінійно-штабної структур управління. | Характеристика програмно-цільовий і матричної структур управління. | Поняття управлінського рішення. Основні етапи прийняття і реалізації правлінські рішень. | Джерела і види невизначеності. | Централізація і децентралізація в менеджменті. Принципи делегування повноважень. | Поділ праці і функціональна спеціалізація в менеджменті. функції менеджменту | Етика менеджменту |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати