На головну

структуровані дані

1. III. Вихідні дані для проектування
  2. Б) дані
  3. У першій частині вказуються основні дані: m; z; ?; напрямок лінії зуба, вихідний контур, коефіцієнт зміщення - ?; ступінь точності.
  4. У свідоцтві про результати ЄДІ є дані паспорта. Що робити, якщо учасник після ЄДІ втратив паспорт?
  5. Зовнішні дані
  6. ПИТАННЯ 10. Інформація. Дані. Технократичний, антропоцентричний, недетермінірованний підходи до інформації.
  7. Висновок даних - зворотний процес, коли дані передаються після обробки з оперативної пам'яті на зовнішній носій.

структури даних

Різновидом змінної може бути і змінна "з індексом", яка є елементом масиву. Для її позначення використовують ім'я масиву і перелік (список) індексів: A [1], G [1,5], RAD [K, L], S [3, 4, 5].

При обробці даних широке поширення має і більш загальне поняття, таке, як структурована змінна, Т. Е. Змінна, що складається з декількох елементів або компонент, на яку все ж можна посилатися як на єдиний об'єкт.

Якщо всі елементи об'єкта відносяться до одного і того ж типу, то така структурована змінна є однорідною і може бути представлена ??у вигляді деякого масиву.

масив - Це регулярна структура з так званим випадковим доступом, що означає: всі компоненти масиву однорідні, можуть вибиратися довільно і є однаково доступними.

список індексів - Це впорядкована множина цілих чисел або змінних цілого типу, що однозначно визначає місце розташування окремого елемента масиву. Кожен індекс має свій діапазон змін, званий зазвичай граничної парою.

структуровані дані

У Турбо Паскалі чотири типи структурованих даних: масиви, записи, множини і файли. Мінлива чи константа структурованого типу завжди має декілька компонентів. Кожен компонент, в свою чергу, може належати структурованого типу, що дозволяє говорити про можливу вкладеності типів.

Массівовий тип -це одномірна або багатовимірна сукупність фіксованого числа однотипних елементів.

Масиви (регулярні типи даних) являють собою упорядковану послідовність змінних одного типу. елементи масиву є його компонентами. Всі компоненти відносяться до одного типу, його називають типом компонент. Кожна компонента може бути явно позначена за допомогою імені змінної масиву, за яким в квадратних дужках слід індекс. індекс - Це величина, що характеризує стан елемента щодо початку масиву. Індексом може бути довільне вираз порядкового типу, укладену в квадратні дужки.

Кожному масиву, що використовується в програмі, виділяється місце в пам'яті. Але на відміну від простих змінних масиву відводиться не одна осередок, а послідовність розташованих один за одним осередків, в кожну з яких записується значення відповідного елемента.

Масиви, як і прості змінні, підлягають опису в розділі змінних.

записні типи

запис - Це структура даних, що складається з фіксованого числа компонентів різного типу. Складові запис компоненти називається полями записиЗаписної тип ще називають комбінованим типом.

Записної тип даних надає програмісту можливість об'єднати в одну пов'язану структуру різні за типом і змістом елементи. Елементами записи можуть бути і структуровані типи даних, наприклад масиви та інші підлеглі записи. Для обробки доступна як вся запис цілком, так і окремі її поля.

Поняття записи розглянемо на прикладі відомості списку учнів з їх оцінками.

Кожен рядок в цій відомості складається з окремих елементів даних різного типу:

а) порядковий номер - ціле десяткове число;

б) Прізвище І. О. - масив символів;

в) оцінки - масив цілих чисел.

Ці дані можна об'єднати в одну групу і вважати записом. Введемо наступні позначення: В - ім'я всього запису; n - порядковий номер; fio - прізвище, ім'я, по батькові; mark - оцінки.

Звернення до елементу записи в програмі виконується за допомогою уточненого (складеного) імені. уточнене ім'я містить ім'я запису і ім'я елемента і записується в наступному вигляді:

ім'я запісі.імя елемента. наприклад,

B.n B.fio B.mark

Записи, як і інші дані, оголошуються в розділі описів і використовуються в розділі операторів.

Структура оголошення типу запису така:

<Ім'я типу> = record <список полів> end Тут <ім'я типу> - правильний ідентифікатор; record, end - Зарезервовані слова (запис, кінець); <Список полів> - послідовність розділів запису, між якими ставиться крапка з комою. Кожен розділ записи складається з одного або декількох ідентифікаторів полів, відокремлюваних один від одного комами. За ідентифікатором (ідентифікаторами) ставиться двокрапка і опис типу поля (полів).

Для представленої відомості оголошення записи виглядає наступним чином:

type list = record n: integer; fio: array [1..20] of char; mark: array [1..3] of integer end; var B: list;

62 Строкова ТИПИ ДАНИХ В МОВІ ТУРБО ПАСКАЛЬ

строкові типи

Дані строкового типу - Це послідовність символів змінної довжини. Такий тип ще називають типом string. Він багато в чому схожий на одновимірний масив символів, однак, на відміну від останнього, кількість символів в рядку-змінної може змінюватися від 0 до N, де N - максимальна кількість символів в рядку. Тип даних string визначається наступним чином (рис. 13):

Опис строкового типускладається з ключового слова string, після якого в квадратних дужках вказано максимальну кількість символів рядка даного типу. Ця кількість може виражатися за допомогою цілої константи або імені цілої константи. Якщо максимальний розмір рядка не вказано, то він автоматично приймається рівним 255 - максимально можлива довжина рядка. Символи в рядку слід сприймати як пронумеровані в інтервалі від 1 до значення константи.

приклад:

type

cities = string [20];

names = string [12].

Символьні вектора можна розглядати як рядкові змінні, що представляють послідовності постійної довжини. Завдяки такій інтерпретації імена символьних векторів і імена їх елементів можуть використовуватися в строкових виразах там, де можуть використовуватися імена строкових змінних.

Твор-я Евола-я М. Твена. Сочет-е реал-ма і условн-ти в р-ні | Операції над рядками

компіляція модулів | Файловий тип і файлові змінні | клас TControl | Стандартні візуальні компоненти | Способи запису алгоритмів. | Сумісність ОС. | Протоколи канального рівня | Мережі і технології Х.25 | Мережі і технології АТМ | Мережеві провідники |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати