Головна

ЦЕНТР циклон - 74 8 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Дощ ПРАВИЛЬНОГО МОМЕНТУ

... Перш ніж рухатися в те, щоб займатися любов'ю, просто сидите разом, в мовчанні, п'ятнадцять хвилин, взявшись за руки навхрест. Сидіть в темряві або при дуже тьмяному світлі і відчувайте один одного. Сонастройтесь. Щоб це зробити, дихайте одночасно. Коли ви видихаєте, видихає інший; коли ви вдихаєте, вдихає інший. Через дві або три хвилини ви зможете в це ввійти. Дихайте так, немов ви один організм, - не два тіла, але одне. І дивіться один одному в очі, не агресивним поглядом, дуже м'яко.

Приділіть достатньо часу тому, щоб насолоджуватися один одним. Грайте з тілом один одного. Чи не рухайтеся в те, щоб займатися любов'ю, поки цей момент не виникне сам собою. Ви не починаєте займатися любов'ю, але раптово виявляється, що ви займаєтеся любов'ю.

Дочекайтеся цього. Якщо це не приходить, немає необхідності це змушувати. Це добре: усніте, займатися любов'ю не обов'язково. Чекайте цього моменту, один, два або три дні. Одного разу він прийде. І коли цей момент приходить, любов буде дуже глибокою. Це буде дуже, дуже безмовне, подібне океану почуття. Але дочекайтеся цього моменту; не намагайтеся викликати його навмисно.

Любов - це щось таке, чим потрібно займатися як медитацією. Це щось таке, що слід плекати і смакувати, дуже повільно, щоб ваше істота глибоко просочилося нею, і вона стала таким приголомшливим досвідом, щоб «вас» більше не було. Чи не «ви займаєтеся любов'ю», але ви є любов. Любов стає більше, ніж ви, енергією, навколишнього вас. Вона перевершує вас обох; ви обидва в ній губитеся. Але для цього вам доведеться чекати.

Дочекайтеся цього моменту, і незабаром ви навчитеся його впізнавати. Дозвольте енергії накопичитися, і нехай це станеться само собою. Мало-помалу ви почнете усвідомлювати, коли виникає цей момент. Ви почнете впізнавати його ознаки, його прелюдію, і тоді не буде ніяких труднощів.

ДИКАЯ ЕНЕРГІЯ, пильність СВІДОМІСТЬ

... Тоді в дикому немає небезпеки; тоді дике красиво. Насправді, тільки дикий людина може бути красивим. Жінка, яка не дика, не може бути красивою, тому що, чим більше вона дика, тим більше в ній життя. Тоді ви точно як дикий тигр або дикий олень, що біжить по лісі. Як це красиво! Але суть в тому, щоб не втрачати свідомості.

Таким чином, весь метод, весь процес засвідчення - це процес трансформації сексуальної енергії ... рухайтеся в фізичну любов, залишаючись в пильності. Що б не відбувалося, спостерігайте і добийтеся, щоб вся ситуація була видна наскрізь; не втрачайте ні найменшої деталі. Що б не відбувалося в тілі, в розумі чи у внутрішній енергії, створюється нова електричне коло; електрику тіла рухається новим шляхом, по новому колу; тепер електрику тіла злилося з електрикою тіла партнера. Створено внутрішнє коло, - і ви можете його відчувати. Якщо ви пильні, ви можете його відчувати. Ви відчуєте, що стали провідником життєвої енергії, і ця енергія - в русі.

Залишайтеся в пильності. Незабаром ви усвідомлюєте, що чим більше створюється електричний ланцюг, тим більше відпадають думки; вони падають, як падають з дерева жовте листя. Думки відпадають, і розум стає більш і більш порожнім.

Залишайтеся в пильності, і незабаром ви побачите, що ви є, але немає его. Ви не можете сказати «я». З вами сталося щось більше, ніж ви. І ви, і ваш партнер розчинилися в цій енергії, яка більше вас обох.

Але це злиття не повинне бути несвідомим; інакше ви пропустіть суть - тоді трапиться хороший секс, але не трансформація. Це красиво, в цьому немає нічого неправильного, але це не трансформація. Залишаючись в несвідомості, ви завжди будете рухатися по накатаній колії. Знову і знову ви будете прагнути пережити цей досвід. Цей досвід як такий гарний, але він стане рутинним. І кожен раз, коли ви його переживаєте, він знову створює ще більше бажання. Чим більше ви його переживаєте, тим більше до нього прагнете; ви рухаєтеся в зачарованому колі. Ви не ростете, тільки обертаєтеся.

Якщо ви збережете пильність, то побачите, по-перше, зміна енергії в тілі, по-друге, зникнення думок в голові, і, по-третє, зникнення его в серце.

Ці три речі потрібно уважно вивчати і спостерігати. І коли трапляється третє, сексуальна енергія стає медитативної енергією. Тепер ви більше не обмежені фізичної любов'ю. Може бути, ви поруч, фізично разом, але ви цим не обмежені - ви переноситесь в новий світ.

КОЛИ ВИ НЕ РАЗОМ

... Любов - це відносини між вами і кимось іншим. Медитація - це відносини між вами і вами. Любов рухається зовні, медитація рухається всередину.

Любити значить ділитися - але як ви можете ділитися, якщо, перш за все, у вас нічого немає? Чим ви будете ділитися? Медитація дасть вам щось, ніж ви зможете поділитися. Медитація дасть вам якість, енергію, яка може стати любов'ю, будучи спрямованої до комусь іншому.

Медитація - це не що інше, як відносини з самим собою. Якщо ви не здатні до відносин з собою, як ви можете очікувати, що опинитеся здатним до відносин з кимось іншим? Таким чином, спочатку - любов до себе. Тоді можливо друге. Люди поспішають перейти до другої любові, нічого не знаючи про першу.

Якщо вам бракує коханого, кохану людину, згадайте його, згадайте її. Пишіть красиві листи ... і не турбуйтеся про те, чи правдиві вони чи ні! Головне, щоб вони були красивими. Пишіть вірші, щовечора приділяйте час коханому. З десятої до одинадцятої години, вимкнувши світло, сидите в ліжку і згадуйте коханого, відчувайте коханого.

У своїй візуалізації торкайтеся тіла іншого, цілуйте, обіймайте і сходіть з розуму! Інший ніколи не буде настільки хороший, як в ваших фантазіях. Реальні люди не бувають настільки гарні - дуже рідко. Рано чи пізно вони «скисає»! Але фантазії - це просто чудово!

БУДЬТЕ марнотратно В ЛЮБОВІ

... Коли енергія рухається вгору, сексуальна енергія трансформується і змінює свою якість. Тоді потреба в сексі стає менше і менше, а потреба в любові стає більше і більше. Рухаючись вниз, енергія стає сексом; рухаючись вгору, енергія стає любов'ю.

Не чекайте. Почніть ставати більш і більш люблячим до людей. І будьте в любові марнотратні. Просто будьте люблячим до друзів і навіть до незнайомців, навіть до дерев і до каменів будьте люблячим. Ви сидите на камені, і якщо ви торкнетеся каменю, точно торкаючись коханого, ви побачите, що від каменю приходить відгук. Ви зможете відчути майже миттєво - камінь відгукнувся. Камінь - більше не камінь. Торкніться дерева з глибокою любов'ю, і раптово ви побачите, що це не однобічно. Не тільки ви любите дерево; дерево відгукується, резонує.

Таким чином, просто будьте люблячим в усьому, що б ви не робили. Навіть якщо ви їсте, їжте дуже любяще; жуйте дуже любяще. Приймаючи душ, зустрічайте падаючу на вас воду з глибокою любов'ю і вдячністю, в глибокому повазі - тому що священне усюди, і священно все. Як тільки ви почнете відчувати, що є священним все, в вас припиниться спрага любові, тому що вона буде втамовує звідусіль.

У ПЕРШИЙ І ОСТАННІЙ РАЗ

... Завжди пам'ятайте: коли ви з кимось разом, це може бути в останній раз. Не витрачайте його на дрібниці; не створюйте дрібних проблем, конфліктів, в яких немає нічого важливого. Коли наближається смерть, ніщо більше не має значення. Хтось щось робить, щось говорить, і ви приходите в гнів - просто подумайте про смерть. Просто подумайте, уявіть, що ця людина вмирає, або вмираєте ви - яке значення матиме, що він сказав те або інше? І, може бути, він зовсім не мав на увазі те, що вас образило; це може бути ваша власна інтерпретація. У дев'яносто дев'яти випадках зі ста це ваша власна інтерпретація.

І пам'ятайте, коли ви з кимось разом, він або вона - зовсім не та людина, якого ви знали раніше, тому що все постійно змінюється. Не можна двічі ступити в одну і ту ж річку, і не можна двічі зустріти одного і того ж людини. Ви бачитеся з матір'ю і батьком, братами, сестрами і друзями, але, напевно, вони змінилися. Ніхто не залишається колишнім. Ви змінилися, ви не залишаєтеся колишнім самі і не знайдете колишніми їх.

І якщо пам'ятати ці дві речі, між ними двома розцвітає любов.

Завжди зустрічайте людини так, немов це в перший раз.

Завжди зустрічайте людини так, немов це в останній раз.

І це саме так і є.

Тоді це невелике мить зустрічі принесе разючу ваш запит.

ВИВІЛЬНЕННЯ НЕГАТИВНОГО

... Любов завжди красива спочатку, тому що ви не вносите в неї своїх руйнівних енергій. Спочатку ви вносите в неї позитивні енергії - обидва партнери тягнуть енергії в позитивне, і все просто приголомшливо. Але потім, мало-помалу, негативні енергії починають накопичуватися. Не можна їх стримувати вічно. І як тільки ви вичерпує запас позитивної енергії ... який дуже невеликий - а негативний дуже велике. Кількість позитивного дуже невелика, і через кілька днів медового місяця воно закінчується, і приходить негативний. Пекло розкриває свої двері, і людина не може зрозуміти, що сталося. Такі прекрасні відносини - чому вони зайшли в глухий кут?

Якщо бути пильним з самого початку, відносини можна врятувати. Таким чином, вливайте в них свої позитивні енергії, але пам'ятайте, що рано чи пізно почне з'являтися негативний. Коли з'являється негативний, його потрібно вивільняти на самоті.

Підіть до себе в кімнату, звільніть негативний; немає потреби викидати його на іншого.

Якщо вам хочеться кричати, волати і бути в гніві, підіть до себе в кімнату і кричите, будьте в гніві і бийте подушку. Ніхто не повинен бути настільки насильницьким, щоб щось викидати на інших. Вони вам не зробили нічого поганого, чому ви повинні щось на них викидати? Краще викинути все негативне у відро для сміття.

Якщо ви залишаєтеся пильним, ви будете здивовані, побачивши, що це можна зробити; і як тільки негативний вивільнено, знову спадає позитивне.

Негативний можна вивільняти разом тільки на дуже пізній стадії відносин, коли відносини стали дуже сильними. Але і тоді це потрібно робити тільки в якості терапевтичної заходи. Коли обидва партнери в стосунках стають дуже, дуже пильними, дуже позитивними, коли вони об'єднуються в одну істоту і тепер здатні перенести, і не тільки перенести, але і придбати від негативності один одного, вони повинні домовитися, що зараз, як терапевтичної міри, вони разом будуть негативними.

Ось моя пропозиція: нехай це буде дуже свідомим, чи не неусвідомленим. Нехай це буде абсолютно навмисним. Візьміть за правило, що кожен вечір, протягом години, ви будете один з одним негативні - нехай це буде грою - замість того, щоб бути негативним де завгодно, в будь-який час. Люди не настільки пильні. Вони не пильні всі двадцять чотири години. Але протягом однієї години ви можете сісти разом і бути негативними. Тоді це буде грою, це буде свого роду терапевтичним вправою. Через годину ви його завершите, і не залишиться жодного осаду, ніщо не буде перенесено в стосунки.

Перший крок: негативний потрібно вивільняти на самоті. Другий крок: вивільняти негативний в певний час, попередньо домовившись, що ви обидва будете вивільняти негативний. І тільки в третій стадії можна вести себе природно, і тоді можна нічого не боятися. Тоді ви можете бути негативним або позитивним, то і інше красиво, але тільки в третій стадії.

Якщо на першій стадії ви починаєте відчувати, що гніву більше не приходить, ви сидите перед подушкою, і гнів не приходить ... Він буде приходити багато місяців, але одного разу ви знайдете, що він більше не тече; він став безглуздим, і тепер ви не можете бути в гніві на самоті. Тоді перша стадія закінчена. Але дочекайтеся, щоб інший теж відчув, що перша стадія закінчена і для нього. Якщо для нього вона теж закінчена, починається друга. Тоді, один або дві години, вранці або ввечері - ви можете це вирішити - ви навмисно стаєте негативними. Це психодрама. Це дуже безособово.

Ви не б'єте щосили, ви б'єте, але все ж не б'єте людини. Фактично, ви просто викидаєте негативність. Ви не звинувачуєте іншого, не кажіть: «Ти поганий», ви просто говорите: «Я відчуваю, що ти поганий». Ви не говорите: «Ти мене образив», ви говорите: «Я відчуваю себе ображеним». Це зовсім інше. Це навмисна гра: «Я відчуваю себе ображеним, тому я викину на тебе гнів. Ти до мене ближче всіх, тому, будь ласка, послужи мені приводом ... »- і те ж саме робить інший.

І знову настане момент, коли ви знайдете, що ця навмисна негативність більше не працює. Ви сидите годину, ніщо до вас не приходить, і ніщо не приходить до партнера. Тоді ця друга стадія закінчена. Тепер, третя стадія, і третя стадія - на все життя. Тепер ви готові бути негативними і позитивними, ви можете бути спонтанними. Саме так любов стає подружжям.

ПОЗИТИВНЕ ОДИНОЧЕСТВО

... Люди думають, що, коли їм самотньо, їм повинно бути сумно. Це просто неправильна асоціація, неправильне тлумачення, тому що все, що красиво, завжди відбувається на самоті; ніщо ніколи не відбувається в натовпі. Ніщо від позамежного не відбувається, інакше як в абсолютному самоті, наодинці.

Але екстравертний розум створив загальну обумовленість, - яка проникла дуже глибоко, - що, коли ви самотні, вам повинно бути погано. Рухайтеся, зустрічайтеся з людьми, тому що все щастя - з людьми.

Це не правда. Щастя, що відбувається від того, що ви з людьми, дуже поверхово, а щастя, те, що відбувається, коли ви одні, безмірно глибоко. Радійте йому. Саме слово «самотньо» викликає в вас певну смуток. Не кажіть негативно, що вам «самотньо», скажіть позитивно, що ви в «самоті»; називайте це словом «усамітнення», не називайте це словом «ізоляція». Неправильні назви можуть створити проблеми. Називайте це медитативним станом - це так і є, і коли це відбувається - насолоджуйтеся.

Співайте, танцюйте або просто сядьте обличчям до стіни і чекайте, щоб щось сталося. Зробіть це очікуванням, і незабаром ви дізнаєтеся іншу якість.

Це абсолютно не смуток. Як тільки ви відчули саму глибину позитивного самотності, все відносини здаються поверхневими. Навіть любов не може рухатися так само глибоко, як позитивне самотність, тому що в любові присутній інший, а саме присутність іншого утримує вас ближче до периферії, до кола. Коли нікого немає, і немає навіть думки ні про кого іншого, і ви в цьому позитивному самоті, ви починаєте занурюватися в себе і все: гинуть в собі. Не бійтеся. Спочатку це буде виглядати як смерть, і вас оточить морок, вас оточить смуток, тому що ви завжди знали щастя з людьми, у відносинах. Просто почекайте трохи, хай занурення стане глибше, і ви побачите, що виникає мовчання, виникає тиша, в якій є танець ... нерухоме рух всередині. Ніщо не рухається, і все ж все неймовірно швидко - порожньо, але все ж наповнено. Парадокси зустрічаються, і протиріччя розсіюються.

Сидіть в мовчанні, без напруги, але з пильністю, тому що ви чекаєте: щось ось-ось станеться. Просто сидите обличчям до стіни. Стіна - це прекрасно. Рухатися нікуди - нема на що дивитися, є тільки стіна. Йти нікуди. Нехай не буде навіть картини; нехай стіна буде голою. Коли бачити нічого, мало-помалу ваш інтерес до бачення зникає. Сидіть обличчям до стіни, порожній і простий, і паралельно такі ж пустота і простота виникнуть в вас. Паралельно стіні виникає ще одна стіна - стіна не-думки.

Залишайтеся відкритим і радійте. Посміхайтеся, або іноді наспівуйте мелодію, або погойдуйтеся. Іноді ви можете танцювати, але продовжуйте звертатися обличчям до стіни; нехай вона буде для вас об'єктом медитації.

Рано чи пізно людині доводиться дійти згоди з відчуттям, що йому самотньо. Як тільки ви стикаєтеся з цим почуттям лицем до лиця, воно змінює свій колір, свою якість. Його смак стає зовсім іншою. Воно стає позитивним почуттям самотності. Тоді це не ізоляція, це усамітнення. Ізоляція має на увазі страждання; усамітнення означає розширення, блаженство.

8. ЗВ'ЯЗОК МІЖ ТЕЛОМ І РОЗУМОМ

Набуття гармонії і цілісності.

ДІАГНОЗ

... Одного разу Мулла Насреддін давав свідчення в суді. Він зауважив, що все, що б він не сказав, записує судовий стенограф. У міру продовження розповіді він говорив все швидше і швидше. Зрештою, стенографії вдавалося за ним встигати лише ціною гарячкових зусиль. Раптово Мулла сказав:

- Боже мій! Не пишіть ж так швидко. Я за вами не встигаю!

Я ніколи не дивлюся на годинник. Але я навчився розуміти своє тіло. Я навчився відчувати його потреби. Я навчився багато чому, слухаючи його. І якщо ви теж будете слухати тіло і будете до нього уважні, то почнете купувати дисципліну, яку не можна назвати дисципліною. Я її собі ніколи не нав'язував. Я пробував в життя всілякі речі. Я постійно експериментував, просто щоб відчути, що досконало підходить моєму тілу. Колись я вставав рано, о третій годині ранку. Потім о четвертій годині, потім о п'ятій годині. Тепер я вже багато років встаю о шостій годині. Мало-помалу я помітив, що це підходить моєму тілу. Людина повинна бути дуже чутливим.

Зараз фізіологи кажуть, що тіло кожної людини, поки він спить, на дві години втрачає нормальну температуру; температура падає на два градуси. Це може відбуватися між трьома і п'ятьма годинами, між двома і чотирма або чотирма і шістьма, але щоночі температура тіла кожної людини падає на два градуси. І ці дві години - час найглибшого сну. Якщо в ці дві години ви встанете, цілий день ви будете почувати себе втратили орієнтацію. Може бути, ви проспали шість чи сім годин; це не має значення. Якщо ви встали в той проміжок часу, коли температура була низькою, цілий день ви будете втомленими, сонними, позіхає. І ви відчуєте, що чогось не вистачає. Ви будете більш неспокійними, тіло буде відчувати себе нездоровим.

Якщо ви встанете відразу після цих двох годин, як тільки ці дві години минуть, - це правильний момент, щоб встати. Тоді ви зовсім свіжі. Якщо ви змогли проспати тільки дві години, навіть цього буде достатньо. Шість, сім, вісім годин сну не потрібні. Якщо ви спите тільки ті дві години, коли температура стає на два градуси нижче, ви будете себе почувати цілком добре, в порядку. Цілий день ви будете почувати витонченість, мовчання, здоров'я, цілісність, гарне самопочуття.

Кожен повинен спостерігати, коли саме трапляються ці дві години. Не виконуйте ніякої нав'язаної ззовні дисципліни, тому що ця дисципліна може бути хороша для людини, який її створив ... Якийсь йог встає о третій годині ранку - напевно, це добре йому підходить, але все його послідовники встають о третій годині ранку і цілий день почувають себе недобре. І вони думають, що не здатні навіть до дотримання такої простої дисципліни. Вони відчувають себе винними. Вони намагаються щосили, але не можуть перемогти і думають, що їх майстер винятковий, велика людина. Він ніколи не відчуває себе погано. Але просто йому підходить вставати о третій годині ранку.

Ви повинні знайти свої ритми, встановити, як вони працюють, що підходить вашому тілу, - що для вас правильно. І як тільки ви це знайшли, ви можете легко це дозволити, і це не буде нав'язаним, тому що ви Співналаштуємося з тілом, і не йтиметься про те, щоб ви щось йому нав'язували; не буде ніякої боротьби, ніяких зусиль. Спостерігайте, коли їсте, що вам підходить. Люди продовжують їсти всілякі речі. Потім у них розбудовується травлення. Потім це впливає на їх розум. Ніколи не йдіть ніякої чужої дисципліни, тому що ніхто не схожий на вас, і ніхто не може сказати, що вам підійде.

Саме тому я даю вам тільки одну дисципліну, і це дисципліна - усвідомленням себе, дисципліна волі. Слухайте власне тіло. Тіло містить в собі величезну мудрість. Якщо ви слухаєте його, воно завжди право. Якщо ви його не слухаєте і продовжуєте щось йому нав'язувати, то ніколи не будете щасливі; ви будете нездорові, хворі, вам буде не по собі, ви завжди будете неуважні й спантеличені, дезорієнтовані.

Це був довгий експеримент ... Я їв майже все, що тільки можна, і мало-помалу виключив все, що мені не підходить. Тепер я їм тільки те, що підходить. Кухареві, який для мене готує, доводиться важко, тому що вона повинна готувати кожен день майже одне і те ж, і вона не може повірити, як я продовжую це є і цим насолоджуватися. Є ще добре - але насолоджуватися?

Якщо щось підходить, ви можете знову і знову насолоджуватися одним і тим же. Для вас це не повторення. Якщо щось не підходить, тоді стає важко.

Це сталося...

Одного разу увечері в четвер Мулла Насреддін прийшов додому, щоб повечеряти. Його дружина подала йому печені боби. Він розбив тарілку з бобами об стіну і закричав:

- Я ненавиджу печені боби!

- Мулла, ти для мене незбагненний, - сказала його дружина. - У понеділок ввечері ти любив печені боби, у вівторок ввечері ти любив печені боби, в середу ввечері ти любив печені боби, і тепер, в четвер, раптово кажеш, що їх ненавидиш. Це непослідовно!

Взагалі ви не можете кожен день їсти одну і ту ж їжу. Але причина не в тому, що їжа одна і та ж, причина в тому, що вона вам не підходить. Один день ви можете її витерпіти, на наступний день це стає вище ваших сил. Як вам її терпіти кожен день? Якщо їжа вам підходить, тоді ніяких проблем немає; І будете їсти її все життя, і кожен день насолоджуватися, тому що вона приносить таку гармонію. Вона просто вам підходить, вона вам відповідає.

Ви продовжуєте дихати; дихання залишається одним і тим же. Ви продовжуєте приймати ванну; вода залишається однією і тією ж. Ви продовжуєте спати; сон залишається одним і тим же. Але це вам підходить, і тоді все в порядку. Тоді це зовсім не повторення.

Повторення - це ваш власний підхід. Якщо ви живете в повній гармонії з природою, тоді ви не дбаєте про вчора, яке пройшло, і не носіть його в розумі. Ви не порівнюєте свої вчорашні дні з сьогоднішнім і не проектуєте завтрашніх днів. Ви просто живете тут і зараз, ви насолоджуєтеся цим миттю.

Насолода миттю не має нічого спільного з новими речами. Насолода цією миттю, безсумнівно, пов'язане з гармонією. Ви можете продовжувати кожен день щось змінювати і робити по-новому, але якщо ці речі не підходять, вам завжди доведеться кидатися туди-сюди, ніколи не знаходячи відпочинку.

Але в тому, що я роблю, немає нічого нав'язаного, все це спонтанно. Саме так мало-помалу я усвідомив потреби тіла. Я завжди слухаю тіло. Я ніколи не став би нав'язувати тілу ідеї розуму. Робіть подібним чином, і у вас буде щасливіша, більш блаженне життя.

РЕЦЕПТИ

ЗНАЙДІТЬ ЗВ'ЯЗОК З ТІЛОМ, КОЛИ ВОНО ЗДОРОВО

... Зв'язок з тілом має на увазі глибоку чутливість. Може бути, ви навіть не відчуваєте своє тіло. Тільки коли ви хворі, трапляється так, що ви починаєте відчувати тіло. У вас болить голова, і тоді ви відчуваєте голову; якщо головного болю немає, немає і зв'язку з головою. Якщо болить нога, ви усвідомлюєте, що є нога. Ви стаєте усвідомленими, тільки коли щось не так.

Якщо все в порядку, ви залишаєтеся в повній неусвідомленість, тоді як насправді це і є той момент, коли потрібно встановити зв'язок, - коли все в порядку, - тому що, коли щось виходить з ладу, зв'язок встановлюється з хворобою, з тим, що вийшло з ладу, і гарного самопочуття більше немає.

Зараз голова у вас не болить, потім вона захворіла, і ви встановили зв'язок. Зв'язок встановлена ??не з головою, але з самої головним болем. З головою зв'язок можливий, тільки коли голова наповнена не болем, але хорошим самопочуттям. Але ми майже втратили цю здатність. Коли у нас все в порядку, ніякого зв'язку немає. Таким чином, зв'язок для нас - тільки надзвичайний захід. Є головний біль: необхідний якийсь ремонт, необхідно якісь ліки, щось потрібно зробити, і ви встановлюєте зв'язок і щось робите.

Спробуйте встановити зв'язок з тілом, коли в ньому все в порядку.

Просто ляжте на траву, закрийте очі і відчуйте, що відбувається всередині, відчуєте, як всередині іскриться гарне самопочуття. Ляжте на березі річки. Вода стосується тіла, і кожну клітину омиває прохолода. Відчуйте зсередини, як ця прохолода входить в кожну клітину, глибоко проникає в тіло. Тіло - велике явище, одне з чудес природи.

Сядьте на сонці. Дозвольте сонячним променям проникнути в тіло. Відчуйте, як їх тепло рухається всередині, проникає все глибше, стосується клітин крові і досягає самих кісток. Сонце - це життя, сам її джерело. Закривши очі, відчувайте, що відбувається. Залишайтеся пильними, спостерігайте і насолоджуйтеся.

Мало-помалу ви усвідомлюєте, що всередині триває дуже красива музика, дуже тонка гармонія. Тепер ви встановили зв'язок з тілом; зазвичай ви носите з собою тіло як мертве.

Таким чином, для початку постарайтеся бути більш і більш чутливими до тіла. Слухайте його; воно говорить вам багато, але ви занадто захоплені головою і ніколи його не слухаєте. Кожен раз, коли виникає конфлікт між розумом і тілом, тіло майже завжди виявиться правим, а розум - неправим, тому що тіло природно, а розум - створений суспільством; тіло належить цій безмежній природі, а ваш розум - вашому суспільству, конкретному суспільству, епосі, часу. Тіло глибоко вкорінене в існуванні, розум - лише брижі на його поверхні. Але ви завжди слухаєте розум, ви ніколи не слухаєте тіло. Через цю закоренілої звички зв'язок втрачається.

У вас є серце, і в серці - ваше коріння, але у вас немає з ним ніякого зв'язку. Спочатку одужати зв'язок з тілом. Незабаром ви усвідомлюєте, що все тіло вібрує навколо центру серця, точно так же, як вся сонячна система рухається навколо сонця. Індуїсти називали серце сонцем тіла. Все тіло - немов сонячна система, що обертається навколо серця. Ви отримали життя, коли серце почало битися, і помрете, коли серце перестане битися.

Серце залишається, подібно до сонця, центром системи вашого тіла. Будьте до нього пильні. Але ви можете придбати цю пильність, тільки якщо, мало-помалу, придбаєте пильність до всього тіла.

МЕДИТАЦІЯ В РУХ

... Нехай ваша медитація буде більш і більш медитацією руху.

Наприклад, прекрасної медитацією може бути біг, прекрасної медитацією може бути плавання, прекрасної медитацією може бути танець. До руху потрібно тільки додати усвідомленість.

Рух плюс усвідомленість: ось формула для вас. Біжіть, але біжіть в повній усвідомленості; зберігайте пильність.

Зберігати пильність, коли ви в русі, природно і легко.

Коли ви просто сидите в мовчанні, найприродніше заснути. Коли ви лежите в ліжку, пильність зберігати дуже важко, тому що вся ситуація допомагає вам заснути. Але в русі, природно, ви не можете заснути. Ваша система діє в більш пильному режимі. Єдина проблема в тому, що рух може стати механічним. Ви можете бігти просто механічно. Ви можете стати експертом, професійним бігуном; тоді в пильності немає необхідності. Тіло продовжує бігти як механізм, як автомат; тоді ви втрачаєте всю суть.

Ніколи не ставайте в бігу експертом. Залишайтеся любителем, щоб могла зберігатися пильність. Якщо іноді ви відчуваєте, що біг стає автоматичним, відкиньте його. Спробуйте плавання. Якщо і воно стане автоматичним, тоді танцюйте. Сенс в тому, щоб пам'ятати, що рух - це просто ситуація для створення усвідомленості. Поки вона створює усвідомленість, вона хороша; якщо вона припиняє створювати усвідомленість, вона стає марною. Змініть рід руху на інший, при якому вам знову доведеться бути пильним. Ніколи не дозволяйте ніякої діяльності стати автоматичною.

БІГ В уяві

... Якщо ви можете бігати, ніякий інший медитації не потрібно - цього досить!

Будь-яка дія, в якому ви можете бути тотальним, стає медитацією, і біг - це так красиво, що в ньому можна повністю загубитися. Ви стикаєтеся з усіма стихіями - сонцем, повітрям, землею, небом. Ви стикаєтеся з усім існуванням. Коли ви біжите, дихання природно стає глибоким і починає масажувати центр Хари, тобто, по суті, центр, з якого вивільняється медитативна енергія. Він прямо під пупком, в двох метрах від пупка. Коли дихання глибоко, воно масажує цей центр і робить його живим.

Коли кров чиста і не забруднена отрутами і переробленим сміттям - вона червона і жива, повна радості, і кожна її крапля в вас танцює - ви в правильному настрої, щоб зловити медитацію. Тоді нічого не потрібно робити: вона трапляється!

ЦЕНТР циклон - 74 7 сторінка |  ЦЕНТР циклон - 74 9 сторінка

НАСТРОЮ - 41 |  ЦЕНТР циклон - 74 1 сторінка |  ЦЕНТР циклон - 74 2 сторінка |  ЦЕНТР циклон - 74 3 сторінка |  ЦЕНТР циклон - 74 4 сторінка |  ЦЕНТР циклон - 74 5 сторінка |  ЦЕНТР циклон - 74 6 сторінка |  ЦЕНТР циклон - 74 10 сторінка |  ЦЕНТР циклон - 74 11 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати