На головну

МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ

1.  Вплив мотивації педагогічної діяльності вчителів і мотивів навчальної діяльності старшокласників з порушенням зору на їх виховання і самовиховання
  2.  Вплив негативно складаються типів взаємин батьків і дітей з порушенням зору на виховання та формування їх особистості
  3.  Вплив соціальних груп на виховання людини
  4.  Питання 43. Моральна свідомість, його специфіка і роль в житті суспільства.
  5.  виховання
  6.  Виховання без почуттів
  7.  ВИХОВАННЯ У ДОШКІЛЬНОМУ ВІЦІ

З соціально-психологічної точки зору мораль - відома форма соціальної поведінки, яка виробляється в інтересах суспільства. Епоха криз - це епоха кризи моралі.

Моральна поведінка виникає на основі природжених і інстинктивних реакцій і виробляється під дією середовища. Таким чином, моральна поведінка є поведінка, виховане соціальним середовищем. Моральний вплив в простій формі полягає в посиленні уваги, за допомогою якого в розумі утримується відоме уявлення.

Між інтелектом і етичною поведінкою існує гнучка зв'язок: розумовий розвиток є сприятливою умовою для морального виховання, але високий інтелект не є гарантією морального поведінки.

З психологічної точки зору навчати моралі, читати проповіді на теми моралі безглуздо. Моральне виховання повинно абсолютно непомітно розчинитися в загальних прийомах поведінки, встановлених і регламентованих середовищем. Ні вчитель, ні учень не повинні помічати, що мова йде про виховання і навчання моралі і моральності. Моральним буде поведінка, яке пов'язане з вільним вибором його соціальних форм.

У психологічному сенсі моральне завжди вільно. Цнотливість, куплене ціною боязні, брудні душу гірше розпусти, так як викликає в психіці дитини боротьбу між потребами і рабською страхом. Привчати дитину щось робити треба не з боязні, а з того, що є кращий вибір.

У концепції Л. Колберга про стадіях морального розвитку людини виведені рівні і стадії формування моральних оцінок, які залежали від віку випробовуваних.

1-й рівень - преднравственний (Характерний для дітей у віці від 4 до 10 років). Судження виносяться і визначаються зовнішніми обставинами, точки зору інших людей не приймаються в рас-чет: 1-я стадія - судження виносяться в залежності від наслідків вчинку: чого він заслуговує - заохочення або покарання; 2-я стадія - судження виносяться відповідно до користю, яку можна витягти з вчинку. Тут відбувається облік особистого інтересу.

2- й рівень - конвенціональний (10-13 років). На цьому рівні людина, оцінюючи дії і вчинки інших і самого себе, дотримується соціальних норм і соціальних ролей і враховує те, як оцінять вчинок інші люди: 3-тя стадія - судження грунтується на тому, чи отримає вчинок схвалення з боку інших людей; 4-я стадія - судження виноситься на основі поваги до влади, законам і з існуючим порядком.

3-й рівень - постконвенційної (З 13 років). Це рівень «істинної» моралі, коли людина судить про поведінку виходячи зі своїх власних критеріїв, які він виробляє самостійно. Для цього рівня морального розвитку необхідний досить високий рівень розвитку розумового мислення.

4 я стадія: вчинок може бути виправданий з точки зору прав людини: деякі громадські закони в екстрених ситуаціях можуть бути порушені.

5 я стадія: вчинок розцінюється як «правильний», якщо продиктований совістю людини і здійснений в ім'я цінності життя. Закони, правила та думки інших людей йдуть на другий план.

ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК НАВЧАННЯ І ВИХОВАННЯ |  КОНЦЕПЦІЯ МОРАЛЬНОГО РОЗВИТКУ Л. Колбергом

СУТНІСТЬ розвиваючого навчання |  Система навчання Л. В. Занкова |  ПОНЯТТЯ ВИХОВАННЯ |  ОСНОВНІ ТЕОРІЇ ВИХОВАННЯ |  СУТНІСТЬ ВИХОВАННЯ |  ЗАСОБИ І МЕТОДИ ВИХОВАННЯ |  МЕТОД ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ДОСВІДУ ДІТЕЙ |  ІНСТИТУТИ ВИХОВАННЯ |  ПРИНЦИПИ І ЗАКОНОМІРНОСТІ ВИХОВАННЯ |  МОДЕЛІ І СТИЛІ ВИХОВАННЯ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати