Головна

глава 33

  1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Порожнеча. Якась нездоланна порожнеча у мене всередині. Навколо мене п'ять чоловік - дві дівчини і три хлопці. Ми якось пов'язані, я відчувала щось спільне між нами. Їх осіб мені не розгледіти, проте у всіх як на підбір, однаковий жах в очах. Вони жахався того, що їх чекає. Це скло безвиході. Відображення мого власного страху.

Я прокинулась.

Мені рідко снилося щось останнім два роки, проте, якщо таке траплялося, варто було задуматися. Віщі сни - штука серйозна. Іноді свідомість повністю відтворювало мені картину майбутнього. Іноді лише давало тонкий-тонкий натяк про те, що колись станеться. Цей натяк часом розглядати було дуже важко, він ніколи не лежав на поверхні. Розгадка лежала в самій глибині, а ключ висів на відлунні свідомості.

Але мені здавалося, ніби мені катастрофічно не вистачає інформації для відповідей. Ніби я просто не встигла додивитися всю підказку, яка була мені дарована. Просто прокинулася завчасно. Поквапилася.

Нерозумно піднявшись з ліжка, я з жалем пішла на кухню. Поснідала. Потім, побивши байдики з півгодини, поїхала на студію.

Сьогоднішній ефір був присвячений нашим страхів і фобій. Під час вступного монологу у мене народилася нав'язлива ідея. Від неї не спрататься, не сховатися. Але для її здійснення довелося закінчити трохи раніше, а то інтуїція так і орала мені поквапитися.

По дорозі в лікарню заїхала додому і взяла ноутбук. Я його вже зарядила. Якщо не візьму зараз, є всі шанси, що залишу його і потім. Краще підстрахуватися.

Припарковав мотоцикл десь у дворах (звичкою важко змінити), швидким кроком попрямувала до світло-зеленого будівлі. Так незвично заходити з цього боку ...

Чому мені стукнуло в голову піти в лікарню саме зараз? По-перше, ноутбук. Причину я вже називала. По-друге, треба ж якогось різноманіття. Плюс до всього, в минулий раз мене нахабним чином зігнали з місця, позбавивши усамітнення з Сергієм. Пора б це виправити.

Назвалася на ресепшені не своєю прізвищем. Що, що, а конспірація - справа свята. Мої походи до хлопця все так же повинні залишатися в таємниці. Мені подобається мати секрети. В цьому є щось хвилююче. Підігріває інтерес до життя.

Піднялася сходами на другий поверх. Прорахувала номер палати і підійшла до білої двері. Так дивно. Ніколи не була по цю її сторону. Абсолютно завжди я завалювалася через вікно. І ось, через два роки, я нарешті заходжу цивілізовано. Ніби Мауглі з джунглів в освічене суспільство. Зітхнувши, потягнулася за дверною ручкою. Поклавши пальці на холодний метал, я постаралася зберегти урочистість моменту, витримуючи паузу.

У серці віддавалася якимось дивним, хвилюючим передчуттям.

Але раптом двері відчинилися крім моєї волі. На мене раптом мало не налетів чийсь широкий торс. Я вже знала, хто це був. До того, як підняла вгору очі і зустрілася зі скляними сірими райдужки і живими зіницями.

Той самий хлопець, з яким я побачилася сьогодні вранці, примружився. Я проковтнув, і тут, несподівано, він жестом пропустив мене всередину приміщення.

Воно здавалося абсолютно звичайним при світлі. Нічим не відрізняється від інших. Не було тієї зловісної тіні, тих страхів і болю. Звичайнісінька палата.

Я глянула на Сергійка. Зараз, без покровительства темряви, я могла розрізнити той час, що залишило на ньому свій отпечатов. Ніч скрадала минулі роки, однак у цей момент час різонуло мені по очах. Я остаточно усвідомила те, що пройшло вже два роки. Мені не хотілося, щоб Сергій, якщо прокинеться, змінився. Мені хотілося, щоб він залишився колишнім, таким, яким я його знала і любила. Але в цей момент я все усвідомила. Минулого не повернути. Як і мої спогади. Як і колишнього Сергійка. Як і колишню мене ...

Я підняла очі на незнайомця, з яким стикаюся вже двічі в одному і тому ж місці.

"Ти що глуха ?!" - Читаю я на його губах.

Від хлопця виходять хвилі роздратування.

Виразний, тоненький голосок в моїй голові волає: "так-так-так!". Хто я така, щоб йому не слухатися? Гаразд, інтуїція, дам тобі шанс виправдатися за свою нічну "мовчання в тряпочку".

- Так, я глуха, - зітхнувши кажу я.

Хлопець в подиві. Спочатку йому здалося, що я жартую. Потім він зрозумів, що жарт зовсім не смішна. О боги. Доведеться пояснювати.

- Я втратила свій слух близько двох років тому, під час терактів в метро. Я стояла тоді біля турнікетів, тому на шматки мене не розірвало, а просто зашкодило вуха звуковою хвилею. Запитаєш, як же я тоді тебе розумію? Відповідь проста. Я чудово читаю по губах. Тому заздалегідь попереджаю, якщо ведеш зі мною якусь бесіду, щось не відвертайся і не закривай рукою рот.

Молодий чоловік був ошелешений.

"Вибач, я не знав ..." - співчутливо вимовив він.

- Не за ніж твої вибачення, - жорстко відповіла я. - Ненавиджу співчуття, тому тримаю свою лишенность в таємниці. Бісить, коли ставлення людей змінюється до тебе через те, що ти інший. А хочеться бути таким, як усі. Ти не знав. Крапка. А тепер, коли вже я розповіла тобі свій маленький секрет, прошу скажи: хто ти і що тут забув?

Я гордовито підвела брови. Пройшла вглиб приміщення і присіла на краєчок ліжка Сергія. Темноволосий присів на стілець поруч зі мною. Я пильно стежила за його поглядом, який прискіпливо ковзав по мені. Немов вивчав. Здавалося, хлопцеві хотілося охопити мене повністю, фотографуючи окремо кожен міліметр. І лише потім скласти загальний план. Здавалося, що він цими феноменальними очима може не тільки побачити кожен відтінок моєї мармурової шкіри, але навіть перевірити її гладкість і отпределіть ступінь м'якості, не торкаючись нічим, крім погляду. Спочатку його очі зупинилися на моєму маленькому акуратненько носику, немов ретельно його обмацуючи. Як професійний архітектор, він перевіряв кожну деталь. Потім його вгляд ковзнув на мої губи, а слідом, скотившись по волоссю, він затримався на моїх формах. Чесно кажучи, я не те, щоб дуже любила свою фігуру. Я б із задоволенням додала обсягом в деяких місцях. Але, не дивлячись на мою прискіпливість, схоже, молода людина знайшов моє тіло досить привабливим. Для мене завжди було трошки дивним, що чоловіки так хочуть мене. Останнім, на що темноволосий звернув увагу, були мої очі. Здавалося, ніби він знаходив щось особливе в їх зеленому відпливу. Ніби він намагався зазирнути за неї, расфокуссіруя погляд, намагаючись відшукати там щось непідвладне звичайному доглядачеві ...

"У мене феноменальне зір, - раптом зарухалися його губи, чому я нарешті відірвалася від його бездонних очей. - Я можу розгледіти те, що звичайному людському зору не під силу побачити неозброєним оком. Мені видно далі і чіткіше, ніж усім. Але це не далекозорість, так як поблизу зір у мене теж чудове. Але ... "

Тут він підняв руку, щоб почухати свою відросла щетину, і загородив мені свій рот, відірвавши від розповіді.

Інтуїція подскзала лише, що він говорив про плату за свій зір. Про що він?

Хлопець подивився на мене такими довірливими і заспокоєними очима, немов він вперше все це кому-небудь розповів. Що ж, доведеться трохи порушити його блаженство.

- Ти рукою обличчя загородив. Що було після "але"? - Ввічливо питаю я.

Його насолоду трохи зруйнувалося роздратуванням, але він тут же схаменувся, що неправильно дорікати глухого за його глухоту.

"Вибач, будь ласка ... - почав він, але під поглядом моїх засуджують очей відразу умолкнул. - Прости, ти ж просила не ... От чорт."

Я трохи усміхнулася.

- Ти що англієць? - З посмішкою жартую я.

"Ну, я жив три роки в Англії, а ти що екстрасенс?"

Хлопець вперше на моїй пам'яті посміхнувся. Це була чудова, тепла усмішка. У нього якось мило розтягувалися куточки губ, скоріше не як у всіх, наближаючись вище до очей, а якось по-іншому, витягаючи далі. Нижня губа м'яко від'їхала вниз, оголюючи зуби, які на тлі смаглявої шкіри і темної легкої щетини здавалися і зовсім білими. На щоках у нього з'явилися дві довгасті складки, немов ямочки, тільки витягнулися у всю ширину ... Його очі придбали незвичайне вираз. Таке зазвичай звуть "щеняче погляд". Я буквально танула ...

"У мене отствует нюх", - зізнався молодий чоловік.

Оу. Ось вона плата за зір. Як і у мене є плата за інтуїцію.

Замість того, щоб проявити співчуття, я м'яко посміхнулася.

- Загадай число, - прошу я. Бачачи його здивування, уточнюю критерій, щоб йому знову не здалося, що я жартую. - Припустимо, від одного до десяти.

Темноволосий насупився, але, коли його обличчя розгледиш, я вже бачила це число. Воно першим прийшло мені в голову. А як правило, саме це і є інтуїція. Решта - лише гри уяви і людського розуму. А вони лише більше заплутують істину.

- Чотири? - З посмішкою припустила я. Очі хлопця округлилися. Звичайно, будь-який адекватний чоловік мав би таку реакцію. - А тепер вісім, - кажу я. Він нахабно примружив свої сірі очі. - Сто тридцять. Ти граєш не за правилами, ми домовлялися від одного до десяти. Не бійся, я гадки не читаю, - здогадуюся я по його здивованим очам. - Просто у мене, як і у тебе, теж є одна видатна почуття.

Хлопець лукаво посміхнувся і показав шість пальців.

- Так, саме воно, - з посмішкою кажу я і сміюся. - Дай-но тепер вгадаю ... Твоє ім'я на "с", вірно? Саша навряд чи ... - міркую я вголос. - Бути може, Стас?

Хлопець примружує свої сірі очі.

"Звідки ти знаєш? Може, я Сева," - каже він з злегка ображеним виглядом.

Але мене не проведеш ...

- Неееет, - блаженно расстягівать я. - Ти точно Стас ...

Ми обидва засміялися. Над чим - толком не зрозуміло. Просто мені легко, тому що йому легко. А йому легко ... А чорт його знає чому.

Раптом в голові з'явилася картинка. Спонтанно, вона послана з нізвідки. Ніби бачення. У ній я і цей Стас. Навколо темно, якийсь легкий димок струмує у наших ніг. І тут він припадає до моїх губ. А я ... А я спочатку стою, абсолютно приголомшена цією дією. Потім вже сама починаю відповідати на поцілунок ... І чорт, відчуваю з ним те, чого не відчувала вже близько двох років ... Підйом. Щастя. Тепло. Кохання...

Ні!

Я різко підхопилася з ліжка, тим самим обриваючи сміх хлопця.

- Прости, але мені пора, - різко кажу я.

І буквально вибігла з будинку. Хлопець щось запитав у мене, але до цього часу я вже була повернута до нього спиною. А як відомо, на маківці очей немає.

Пролетівши сходи, я кулею вилетіла з лікарні. При такому натиску і порушення навіть байк відразу не заводився. Тупа бляшанка! ..

Включивши запалювання з третього разу, я стрибнула на залізного коня і стартонув звідси подалі ...

Не варто більше зустрічатися зі Стасом. Слід разозрвать будь-які шляхи до спілкування. Не буду відвідувати лікарню ще довгий час, щоб цей Стас переконався, що я більше не прийду. А пізніше якщо і відвідувати, то тільки пізно вночі. Чорт мене смикнув їхати туди зараз!

Тільки кохання мені ще не вистачало. До чого вона? Хіба від неї є якийсь зиск? Кохання кохання Кохання. Для чого важлива любов? Абсолютно даремна ...

Раптом до мене долинув голос. Я його почула, хоча прекрасно розуміла, що це нереально. Чи не можливо. Однак, я чула його. Той самий голос, який пам'ятала досі.

- Дурна ... - з загасанням на кінці сказав мені він.

Перелякавшись і повністю дезооріентіровавшісь, я мало не зіткнулася з мчить на мене вантажівкою. Я їду по зустрічній? !! Різко крутанув кермо вліво, якимось дивом я уникла зіткнення, проте сильно розігнавшись вже до того моменту і втративши все управління, налетіла на бардюр і сильно підскочила.

Так як мої руки взагалі не усвідомили, що робити, байк вивернувся, і я впала з нього прямо на газон. Перед очима все попливло ...

Це був голос Сергія.

 глава 32 |  глава 34


 глава 31 |  глава 35 |  глава 36 |  глава 37 |  глава 38 |  глава 39 |  глава 40 |  глава 41 |  глава 42 |  глава 43 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати