Головна

глава 13

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Почувши оклик Тревегга, я забарилася крок. Говорити ні з ким не хотілося, але не послухатися старого вовка я не посміла, адже він завжди мене захищав. Тревегг задихався, хоча раніше він не знав втоми, ще недавно я не встигла б так його обігнати ...

- Ви, молоді, занадто легкі на ногу, - пробурчав він добродушно, порівнявшись зі мною.

Я раптом помітила, що морда його сильно посивіла, а зуби сточити. Мене захлеснула жалість: я не уявляла, що буду робити, якщо зграя його втратить.

- Мені туди не можна. Не можу дивитися, як все пожирають мою лосицю.

- Розумію, - м'яко кивнув він. - Тому-то я тут. Можливо, Руук так і не дасть тобі полювати, будь до цього готова.

Злоба раптом відступила, їй на зміну прийшла безнадійність.

- Чому? Невже він думає, що Борлла пропала через мене? Що я приношу нещастя? - Хоч я і обіцяла Іллін мовчати, все ж я повинна була дізнатися правду.

- Руук пі в чому не впевнений. - Тревегг здивувався, але, до мого полегшення, не спитав, звідки я знаю про поганий знак. - Однак він не хоче випробовувати долю.

- Я не сподівалася, що він дасть мені жити зі зграєю і після зими, але чому він не підпускає мене до полювання? Хіба мені не можна ставати вовчицею?

- Якщо ти покажеш себе вмілим мисливцем і переживеш зиму, у ватажка НЕ ??буде вибору: йому доведеться прийняти тебе в зграю і дати знак Ромма. А якщо потім стане ясно, що ти приносиш нещастя, то разом з нещастям ти будеш всюди розносити і запах Швидкої Річки, і тоді Руук і його зграї буде непереливки. Тому він не хоче давати тобі запаховую мітку. - Тревегг зітхнув. - Крім того, ти зросла сильніше інших, Аззуен і Марра тобі підкоряються. Вовки можуть зажадати від Руук, щоб навесні він залишив тебе в зграї, а він цього не бажає. Будь ти слабкою, тоді це було б простіше.

Він торкнувся носом моєї щоки.

- Мені пора назад. А ти й справді краще поки не підходь. І подумай, як жити, якщо я опинюся прав.

- Дякую, - кивнула я. Дочекавшись, поки кроки Тревегга затихнуть, я попрямувала до людей.

Біля річки, поруч зі сторожовий скелею, я зупинилася. Скала пахла червоним вовком, котрі побували тут до мене; я стрибнула на вершину і покрила його запах своїм. Сівши на скелі, я задумалася над словами Тревегга. Як стати справжньою вовчицею проти волі Руук? .. Я вдихнула повні груди повітря, напоєного запахом беріз і терну, і прикрила очі, прислухаючись до шелестіння ящірок між камінням, до гороб'ячих сварок за спиною, до шелесту вітру в деревах ... Раптом до мене долинув знайомий запах, з боку Великої Рівнини затріщали гілки, - і мене знову охопила злість: за мною йшов Аззуен. Я піднялася на скелі на повний зріст, дивлячись на кущі, звідки він повинен був з'явитися. Гілки тріщали всі ближче - Аззуен явно втік той потім він зрозумів, що я зупинилася десь поруч, і кроки його сповільнилися. Кущі під скелею розсунулися, з них здалася морда Аззуена, і тут же він виліз цілком.

- Я з тобою, - заявив він перш, ніж я встигла розкрити рот.

- Я нікуди не йду.

- Ти йдеш до людей, і я з тобою.

Злість на Руук, не підпустять мене до видобутку, знову захлеснула мене, я загарчав. Вже Аззуену-то не треба відстоювати себе перед ватажком: крутиться поруч з дорослими, його і в зграю візьмуть без клопоту, а мені ...

- Іди і жуй свою лосицю, - гаркнула я. - Нагулюєш вага, стане в нагоді.

Я очікувала, що він засмучено підібгає вуха, і відразу стало соромно: Аззуен мені завжди довіряв і не залишав одну, я даремно його ображаю. Але ж потрібно, щоб він пішов! .. На мій подив, він і гадки не мав бентежитися, лише сіл зручніше, не зводячи з мене очей.

- Люди - мої! - Я мало не верещала від безсилля. - Не будь мене, ти б кинув людську дівчинку на загибель! Тобі що, робити нічого, крім як за мною ходити? Відчепись!

Аззуен стрибнув на скелю - НЕ загрозливо, але не боязко, такою спокійною впевненості я в ньому ще не бачила.

- Я йду з тобою, Каала, або ти залишаєшся. Варто мені подати голос - і сюди примчиться Руук. Я бачив, на полюванні він сподлічал. І хочу тобі допомогти. Одну я тебе не пущу.

Від несподіванки я не знайшлася з відповіддю, мене охопила лють. Стрибнувши на Аззуена, я скинула його зі скелі і спробувала притиснути до землі. Але замість того щоб перевернутися черевом догори і підкоритися, він з гарчанням кинувся на мене і перекинув на спину.

- Тільки й знаєш, що робити дурниць і пручатися. - Він утримував мене лапами і не відводив погляду. - Я можу тобі допомогти.

У сказі я ізвернулась, цапнув Аззуена за морду і скинула його з себе - ударившись об скелю, він відлетів на землю і тут же стрибнув на лапи. Тепер ми стояли в стрибку один від одного, вишкіривши зуби і риком. Я була вражена, вперше побачивши Аззуена іншим - не слабким щеням, а великим вовком: за той час, поки я бігала до людського табору, він виріс майже з мене ростом і пролунав в грудях. Від сорому я стиснула вуха. Адже він давно вже не убогий вовченя, яким я його вважала, а дорослий звір, сильний і впевнений. А ще він мій друг ...

З тих пір як я билася в дитинстві з Уннаном і Борллой, мені не доводилося ні з ким мірятися силою. Тепер все було інакше. Бійки цуценят мало значать, і статус, набутий в них, зберігається недовго. Коли тобі більше півроку, все стає по-іншому, і мені не хотілося, щоб моя перша битва, яка визначає ранг вовка в зграї, була з Аззуеном. Напевно він думав так само. Він заговорив, голос його звучав м'яко.

- Я не хочу з тобою битися, Каала. І все ж не залишу тебе одну. І взагалі, - він посміхнувся, здиблена шерсть знову спокійно вляглася уздовж спини, - з чого ти взяла, що всі люди твої?

Я полегшено зітхнула, відчуваючи спиною, як пригладжується шерсть. Мені не хотілося втрачати Аззуена. День, коли ми маємо битися за статус в сім'ї, настане швидше, ніж я думала, і після нього все зміниться. Я завжди вважала себе сильніше Аззуена, мені навіть снилося, ніби я, ватажок зграї, милостиво зводжу його в ранг свого помічника і захищаю від нападок сильніших вовків - як завжди робили ватажки, вибираючи собі помічника розумного, але не обов'язково сильного. Мені не приходило в голову, що Аззуен зможе захистити себе і сам. І тепер, при погляді на його блискучі очі, гладкий хутро і сильні плечі, я засоромилася того, що так довго вважала його вічним щеням і готувала в нізкохвости.

Аззуен дивився на мене вичікувально.

- Якщо не відстанеш, - кинула я, - то так і бути, підемо.

Голосно тявкнув, Аззуен прийняв виклик, і ми в повну міць побігли до річки, там кинулися в воду і попливли наввипередки; на далекому березі я опинилася лише на ніс раніше Аззуена. Ми зупинилися обтруситися, і я м'яко торкнула його плечем, лизнув в щоку, - я бачила, так робила Рісса, залишаючись наодинці з Руук. Аззуен застиг від несподіванки. Залишивши його сумні, я побігла далі, в сторону людського табору, через мить він мене наздогнав. Тлітоо, мабуть, стежив через дерев, злетів над нашими головами.

- Ей, цуценята, до шлюбної пори ще далеко! - Каркнув він.

Я невдоволено скривилася, зате Аззуен посміхнувся на всю пащу. Тлітоо глянув на мене, схиливши голову набік:

- Якщо ти покінчила зі спробами змінити незмінне, то у нас ще є справи!

Я хотіла було огризнутися, але Аззуен прискорив біг, і я, забувши про втому і роздратування, пустилася з ним наввипередки до людського табору.

На цей раз дівчинку я знайшла відразу. Під час минулої вилазки стало ясно, що різні ділянки галявини призначалися кожен для своєї роботи: десь готували їжу, десь обробляли шкури, десь виготовляли гострі палиці. Дівчинка звичайно бувала там, де щось робили з рослинами. На цей раз вона сиділа одна, тримаючи на колінах оберемок річкового очерету, стебла якого вона швидко сплітала вмілими пальцями. Від запахів людський галявини Аззуен засмикав носом; вуха його витягнулися вперед так, що ледь не відривалися від голови; Тлітоо, покосившись, явно націлився на них дзьобом, але зустрів мій погляд і невинно закліпав.

Спочатку я сподівалася, що Аззуену стане нудно і він піде, але люди заворожували його так само, як і мене. Раптом мені стало радісно, ??що він зі мною, що не тільки нам з Тлітоо цікаві люди, - і від надміру почуттів я ткнулася носом в щоку Аззуена. Він здивовано обернувся і тут же лизнув мене в морду. На хохотнувшего Тлітоо я вважала за краще не звертати уваги: ??при вигляді дівчинки серце занадто переповнювалося теплом і щастям.

- Побудь тут, - звеліла я Аззуену і повернулася до Тлітоо, вже підняв крила, щоб летіти за мною. - І ти теж!

Тлітоо невдоволено буркнув, але все ж залишився на місці.

Я обережно пробралася до краю галявини з того боку, де сиділа Талі, і тихенько заскиглила, щоб привернути її увагу. Табір повнився шумом, та й вуха у людей не такі чуйні, як у вовків, і все-таки вона мене почула. Відірвавшись від своїх очеретинок, дівчинка відклала роботу, витерла руки об шкури, що закривали середину тіла, і пішла в мою сторону. Я ледь вірила своїм очам. Дійшовши до краю галявини, вона озирнулася через плече і ступила під дерева.

- Здрастуй, вовчиця, - тихо промовила вона. - Ти знову прийшла?

Я високо підстрибнула від радості, як зазвичай при зустрічі з побратимами, але дівчинка з переляку відсахнулася і, повагавшись, знову наблизилася, обережно і невпевнено, обхопивши себе руками; ніздрі її трохи тремтіли.

Я глянула на дівчинку допитливо. Її мова я розуміла, чи зрозуміє вона мене?

- Ходімо зі мною на полювання? - Сказала я.

Талі зморщила особа і доклала руку до чола, ніби він раптом захворів.

Я спробувала ще раз:

- За річкою є гарне мишаче місце. Підемо? - Тут я згадала, що вона може боятися води, адже вона мало не потонула. - Або куди-небудь ще, якщо хочеш.

Чи не відводячи від мене очей, дівчинка простягнула руку і м'яко торкнула мене за плече:

- Що тобі потрібно, вовчиця?

Значить, вона мене не розуміла. Цікаво чому - адже я розбирала її слова. Багато мови схожі, і якщо відкрити свідомість назустріч іншому, то можна поговорити з будь-яким істотою, особливо якщо воно з тих, хто тобі чимось близький. Вовки і ворони полюють разом, тому і спілкуються без праці. І з більшістю хижаків ми знаходимо спільну мову, хоча багато хто так недорікуваті, що їх майже не зрозуміти. А звертаючись до жертви або супернику, ми говоримо по-вовчому, а вони по-своєму - цього достатньо, щоб зрозуміти необхідне. Чому ж дівчинка мене не розуміє? Я навіть заскиглила від безсилля.

- Ти голодна? - Вона полізла в мішечок, прикріплений до довгої смужці шкіри на поясі, дістала шматок м'яса і простягнула мені. Я схопила його зубами і вмить проковтнула. М'ясо виявилося смажене, але не таке, як колись потягла Іллін, а сухе і тягуче, я бачила таке у Тлітоо: явно старе, але без солодкуватої гнилі, яка з'являється на туше, залишеної на кілька днів. Схожий смак був одного разу у знайденій мною дохлої жаби, що пролежала тиждень на сонці, але м'ясо, отримане з рук дівчинки, ще й віддавало запахом багаття. Нічого смачніше я раніше не їла.

Кущі за моєю спиною обурено заскиглили; я глянула на який причаївся там Аззуена, який все-таки не залишив мене і йшов слідом, і обернулася до дівчинки. Від запаху м'яса рот наповнився слиною, хотілося засунути ніс в її сумку і зжерти все до крихти, але я згадала про пристойність: дівчинка адже так і не зрозуміла, що мені від неї потрібно, хоча вже, здається, не боялася.

Я вирішила ризикнути. Взявши зубами її зап'ясті, я тихенько потягнула дівчинку вперед, дивлячись на неї запитливо.

Коли мої зуби торкнулися шкіри, очі Талі розширилися, але все ж вона дозволила відвести себе далі в ліс.

- Почекай, - раптом сказала дівчинка. Вона метнулася назад в людський табір і тут же прибігла назад з плоским шматком складеної оленячої шкіри, повішеним на плече; в руці, на мій подив, вона несла загострену палицю, яку я бачила у людей. Поблизу я розгледіла, що гострої була сама палка, а приробленою до її кінця темний камінь. Талі тримала палицю впевнено, наче звикла з нею поводитися.

Я попрямувала в ліс; дівчинка йшла позаду, тримаючи руку на моїй спині. Коли ми відійшли від табору, через дерев обережно здався Аззуен.

Талі вчепилася в мою шерсть, я почула, як вона квапливо проковтнув. Я вислизнула з-під її руки і підійшла привітати Аззуена - показати дівчинці, що він свій.

- Не забувай, вона нас боїться, - попередила я його. - Відразу близько не підходь.

Аззуен нахилив голову, не відводячи погляду від дівчинки. Тут же у наших ніг сіл Тлітоо.

- Я тебе пам'ятаю, ворон, - сказала йому Талі. - Ти один вовчиці.

Тлітоо прийняв горду позу, дівчинка відчула себе спокійніше і знову глянула на Аззуена.

- Можна повести її на мишачу галявину, - запропонував він, і я зраділа. Мишей знайшов Аззуен, а в мисливські місця не водять кого попало, і я була йому вдячна за запрошення. Правда, доведеться перепливати річку, але якщо дівчинка боїться води - я їй допоможу.

Я кивнула і пішла вперед, вказуючи дорогу. Можна було повести Талі до Ольховий переправи, однак для дівчинки шлях може виявитися занадто довгим, тому я попрямувала туди, де річка текла широко і спокійно.

- Стривай, вовчиця, - зупинила мене Талі, зрозумівши, що ми йдемо до річки. - Нам сюди.

Дівчинка міцніше вхопила мене за шерсть, і я дозволила їй вести нас, куди вона вирішила, хоча я не розуміла, навіщо йти до нижньої частини річки, де течія швидше. Там, де Талі зупинилася, берег тягнувся полого і широко, без обривів, в стрімкому потоці тут і там стирчали валуни. Дівчинка ступила на камінь і, коли я неспокійно заскиглила, обернулася на мене через плече:

- Я не завжди так ніяково, що звалювати в річку! Здивована тим, що вона правильно витлумачила мою тривогу, я винувато пріопустіть вуха. Дівчинка засміялася.

- Я завжди тут ходжу, - пояснила вона, стоячи на одній нозі і намагаючись утримати рівновагу. - На тому березі живе моя бабуся, я звикла. Вона каже, мені треба вчитися плавати, але я, напевно, не зумію.

Дівчинка перескочила на інший валун, з нього на наступний, потім стрибнула на стирчить з води стовбур дерева. Так, переступаючи з каменя на камінь, вона дісталася до останнього валуна і легко перестрибнула на глинистий берег. Від хвилювання я не спускала з неї очей, однак вона йшла впевнено. Перебравшись слідом за нею, ми з Аззуеном повели її до мишачої галявині.

Миші розумні. Якщо їх вистежувати і переслідувати так само, як велику дичину, вони миттєво розбіжаться і сховаються. Тому треба нападати на них зверху, несподівано, як птиці. Я не знала, чи вміє дівчинка полювати на мишей, тому зловила її погляд, переконуючись, що вона за мною спостерігає, і вибрала собі здобич - причаїлася у високій траві миша, яка посилено нюхала повітря. Миша відчувала, що мисливці десь поруч, але, як завжди, не могла визначити, звідки ми з'явимося. Я підібралася ближче, підтягла задні лапи до передніх і стиснулася, напружінілся м'язи. Миша не поворухнулася: вона не знає, з якого боку мисливець, і боїться бігти, щоб не потрапити йому прямо в лапи. Я підвелася на задніх ногах, високо підстрибнула - і приземлилася вже з мишею в передніх лапах. Не давши їй смикнути, я тут же її проковтнула.

Від дівчинки долинув дивний звук. Спочатку я навіть подумала, що вона засмучена або, чого доброго, поранена - вона задихалася і видавала щось схоже на гучне уханье. Я в тривозі підбігла, звуки тільки посилилися. Аззуен, на якого я глянула в замішанні, був спантеличений не менш мого.

- Вона над тобою регоче, вовчиця-глупіца, - каркнув Тлітоо. - Їй смішно!

А й справді. Тільки замість коротких і тихих видихів, якими дівчинка сміялася перш, сміх був довгим і гучним, Талі навіть присіла на землю. Розсерджена, я пішла далі ловити мишей. У людях ще залишалося для мене багато незрозумілого.

Полювання приносила нам з Аззуеном то успіх, то невдачу; часом налітав Тлітоо, намагаючись вихопити миша у нас з-під носа, і знову з задоволеним каркання злітав вгору, не звертаючи уваги на наш рик. Я все чекала, що дівчинка до нас приєднається, але вона просто тихо сиділа і спостерігала, часом сміючись.

- Полювати-то вона буде? - Здивовано запитав Аззуен.

- Не знаю, - похитала я головою. - По-моєму, не хоче.

- А навіщо їй тоді палиця?

Пролунало шурхіт - із заростей солнцецвет виліз жирний кролик і застиг в декількох стрибках від нас. Ми теж завмерли. Краєм ока я помітила, що дівчинка піднялася і тепер стоїть напоготові, з палицею в руці, теж не рухаючись. Кролик - видобуток суттєва, не рівня мишам, а й здобути його важче: на малих відстанях вони бігають швидше вовків, і ловити їх треба з розумом, щоб не злякати на першому стрибку. Кролик сидів між мною і Аззуеном; той зробив мені знак очима, віддаючи право напасти першою. Я вже підібрала задні ноги і приготувалася стрибати, але ледь помітно здригнулася - і звір кинувся навтьоки. Перш ніж я схаменулася, дівчинка перескочила через галявину і, замахнувшись палицею, встромила її гострий кінець прямо в який втік на неї кролика. Той, завмерши на ціпку, сіпнувся, і Талі, схопивши кролика за голову, згорнула йому шию.

Я благоговійно застигла: такої прекрасної полювання я ще не бачила, Талі була чудова.

- Дякую за допомогу, вовчиця! - Посміхнулася вона широко, як ніколи, оголивши мало не всі зуби.

Я розкрила рот від подиву: адже вона має рацію! Ми зловили кролика разом! Може, нам під силу зловити кого-небудь ще? Зрештою, якщо мені не дають навчитися полюванні зі своєю зграєю, то, може, я зумію полювати з дівчинкою? Я буду переслідувати звіра і гнати його на Талі - і вдвох ми зможемо його вбити. Тоді-то зграя зрозуміє, що я мисливець! І ватажкові нічого не залишиться, крім як визнати мене справжньою вовчицею! У мене навіть голова закрутилася від захвату і полегшення: тепер я знаю, що робити! Я радісно заверещала, схопилася на задні лапи і, поклавши передні на плечі дівчинки, почала лизати її в обличчя.

- Припини, вовчиця! - Відбивалася Талі, захлинаючись від сміху. - Кролика впущу!

- Нехай упустить, нехай! - Аззуен, що не зводив очей з кролика, теж зареготав. - Я ще не наївся!

Задихаючись від щастя, я опустилася на всі чотири лапи, і ми з Аззуеном вичікувально подивилися на дівчинку, сподіваючись отримати свою частку кролика.

Однак дівчинка полізла в поясний мішечок і дістала нам сушеного антилопи м'яса. Вуха у мене встали сторчма так швидко, що навіть тім'я захворіло.

- Я віднесу кролика бабусі, - несміливо сказала Талі. - Свіже м'ясо їй корисно, а полювати вона вже не може.

Вона видала нам по довгій смужці антілопіни, і ми з задоволенням запустили зуби в тягучу, ароматну, що пахне багаттям м'якоть. Зрештою, кролика я добуду і іншим разом, а смажене м'ясо перепадає не кожен день.

- Краща їжа на світі! - Блаженно простягнув Аззуен, намагаючись дотягтися носом до мішечка Талі.

Я думала, дівчинка з'їсть хоч шматочок кролика, але вона, мабуть, мала намір віддати бабусі всю тушку. Талі поклала кролика в складену оленячу шкуру, яку несла на плечі; кролик, на мій подив, не випав, а залишився всередині. Я принюхався до шкурі, намагаючись з'ясувати, як дівчинка це влаштувала. Талі засміялася:

- Не займай сумку, вовчиця, кролик - мій! В'яленого м'яса і мишей тобі вистачить!

- Я не збираюся нічого красти, - ображено сказала я, забувши, що вона мене не розуміє.

- А я б із задоволенням, - встряв Тлітоо, підхоплюючи дрібну крихту м'яса, упущену Аззуеном; той загарчав.

Все ще ображена, я глянула на дівчинку - і побачила зморшки в куточках очей, як під час сміху. Вона не вважає мене злодійкою! Це гра! Я радісно гавкнув і потягнулася до Талі. Вхопивши зубами то, що вона назвала сумкою, я потягнула його до себе, мало не перекинувши дівчинку на спину. Вона здивовано ахнула, обернулася і зі сміхом потягла сумку назад, потім зібралася з силами і смикнула, утянув мене вперед; Аззуен здивовано гавкнув, Тлітоо кинувся за моїм хвостом. Ні я, ні Талі ще не увійшли в повний вік, але сил у мене було більше. Я потягла сумку сильніше, перетягуючи дівчинку вперед, і раптово Талі ухнула, як сова, і розтулила руки - я впала, ледь не проїхавшись мордою по землі. Від несподіванки я розкрила рот, і тут Талі вихопила у мене сумку. Піднявши її над головою і, як і раніше ухаючи, вона понеслася вперед, до річки.

Я кинулася за нею, Аззуен не відставав. Дівчинка згорнула на широку відкриту стежку - я похитнулася, але побігла слідом. Біля річки Талі раптом зупинилася, я теж завмерла, щоб в неї не врізатися, Аззуен, оскользнувшісь на глині, застиг позаду мене. Тлітоо кружляв у нас над головою, не відводячи від нас цікавого погляду.

Я раптом відчула незнайомої людини і, мить повагавшись, пірнула в густі ялівцеві кущі, а Аззуен сховався за березу. Дівчинка радісно скрикнула і стрімко кинулася вперед, до високого худорлявого самцеві. Той обхопив її руками.

- Я тебе шукала! - Вигукнула Талі.

- Радий, що знайшла! - Відповів самець, гладячи її по шерсті на голові.

Хоча незнайомець вже доріс до висоти дорослого, він ще не пролунав в ширину і походив скоріше на вовка-однолітку; хутро його був світліше, ніж у дівчинки, але темніше Ріссіного. Ці двоє обмінювалися вітаннями зовсім як вовки однієї зграї, що зустрілися після відлучки, і до того ж зверталися один з одним як супутники, як пара. Я здивувалася, в мені ворухнулася ревнощі: я думала, дівчинка ще не така доросла ...

- Дуже важко було втекти, - сказала Талі юнакові. - Батько за мною стежить і нікуди не відпускає одну.

Молодий самець втупився на мене і застиг на місці.

- Талі, - прошепотів він. - А хто там в кущах? Дівчинка обернулася:

- Це вовчиця ... Вовчиця, виходь!

Я обережно вибралася з кущів. Очі хлопця розширились, він підняв затиснуту в руці гостру палицю - явно від страху, а не з кровожерливості, тому я не загарчав і взагалі постаралася його не налякати. Дівчинка стукнула по палиці.

- Брелан, ти що! Вона мій друг!

- Нам не можна з ними спілкуватися! Сама пам'ятаєш, Халін говорив.

На судна, що сіло поблизу Тлітоо люди не звернули уваги. От уже ніколи не мріяла бути кимось, крім вовка, але часом заздрила Воронової непомітності.

Дівчинка вперто розправила плечі.

- Халін - ідіот, не всякий вовк небезпечний. Вже ти-то знаєш, хто я.

Поки я спантеличено намагалася вникнути в її слова, Аззуен вирішив, що пора вилазити з-за берези. Не бійся я налякати людей ще більше, я б загарчав. Вічно він з'являється недоречно ...

Юнак завмер і кілька разів судорожно ковтнув, але коли Аззуен, розкривши пащу і викинувши мову, жартівливо припав до землі, молодий самець витріщив очі і впустив палицю. Аззуен, коли захоче, буває привабливим, в цьому йому не відмовиш.

Талі підійшла до мене, молодий самець - брелан, як назвала його дівчинка, - простягнув долоню і погладив Аззуена по голові. Той у відповідь лизнув його руку, і юнак відкрив рот і розтягнув губи, тобто посміхнувся людської посмішкою.

- І зовсім грізний, - здивовано промовив брелан, гладячи Аззуена по загривку. Аззуен перекинувся на спину і підставив юнакові черево, немов сильнішого вовку.

- Ти що? - Зашепотіла я. - Адже він не ватажок!

- Він повинен відчувати, що він головний, - заворожено пробурмотів Аззуен. - Тоді він не буде вважати мене ворогом.

- Вовченя прав, - встряв Тлітоо. - Якщо виказати покора, людина не буде боятися.

Затамувавши подих, я дивилася, як Аззуен завойовує довіру юнака: через кілька хвилин обидва вже сиділи поруч на задніх лапах і обмінювалися ніжностями.

- А тепер виходь, можна, - каркнув Тлітоо.

З кущів здалася морда Маррей. Я похитала головою: треба ж так захопитися людьми, щоб не відчути вовчицю з власної зграї! Добре, що ведмедів поруч немає - їх я, напевно, теж би не помітила ...

- Вони такі ж, як вовки! - Здивувалася Марра. - Зовсім чужаки!

- Точно, - погодилася я. - І все ж нам заборонено бути разом. - Мені не дуже хотілося розповідати Аззуену і Марр про те, що я збиралася полювати з дівчинкою.

- У тому-то й складність, - кивнула Марра. - А все-таки я не проти подружитися з людиною. Може, піти за цими двома? Раптом там є ще інші, хто теж любить вовків?

- По-моєму, і двох поки вистачить, - неспокійно відгукнулася я. - Краще в інший раз.

- Ну гаразд, - розчаровано зітхнула Марра. - Іншим так в інший ...

- Нам пора, Талі, - промовив юнак, з явним небажанням відриваючись від Аззуена. - Якщо затримаємося, нас можуть кинутися, а я ще хочу побути з тобою.

Дівчинка кивнула.

- Прощай, вовчиця! - Обернулася вона до мене наостанок.

Брелан, довгою рукою обхопивши мою дівчинку, притиснув її до себе, і вони пішли вздовж річки. Аззуен не зводив сяючих очей від юнака, який наостанок озирнувся на нього через плече, Марра проводжала обох людей мрійливим поглядом. У мені прокинулася ревнощі; було ясно, що пополювати удвох з дівчинкою мені не дадуть - Аззуена з Маррей тягло до людини так само, як і мене. І поки мої побратими дивилися вслід віддаляється людям, я вперше замислилася, у що ж я примудрилася вплутати нас, всіх трьох.

глава 12 |  глава 14

глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  частина II |  глава 10 |  глава 11 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати