На головну

глава 4

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Не знаю, радилася Люба з ким-небудь чи ні, але незабаром вона перебралася до нас жити. З одного боку, звичайно, добре, а з іншого ... По-перше, вже сильно тут не пострибаєш, а по-друге, як то кажуть, немає лиха без добра - Люба притягла з собою кота Фараона. Цього нам ще не вистачало. Мало вам тибетського царя, так ще єгипетські фараони намалювалися. Чого-чого, а ось такого підступу від Люби я не очікував.

Хоча, якщо говорити відверто, то, що в нашій родині з'явився кіт, це ще півбіди. Котов я, чи що, не бачив? Тут біда в іншому - я таких нахабних тварин не зустрічав. Перше, що ми з Фукусімою від нього почули, так це гордовите:

- А ви, собаки, теж тут жити збираєтеся?

Ні, ви зрозуміли питання? Скажіть, хто так може запитати, прийшовши в нову квартиру і зустрівши тут старих мешканців?

- Що значить «збираєтеся»? - Відповідаю я. - Ми тут живемо.

- Хмяв, - хмикнув єгиптянин і пройшов до кімнати до Люби, бурмочучи: - Не розумію я цих людей, ну навіщо в квартиру тягти ось таких здоровенних собак ...

Безсовісний! Я хотів гавкнути йому вслід, але вчасно зупинився - не вистачало мені ще з котами лаяться. Та хай він пропадом. І де вона його взяла. Ех, Люба-Люба! Ну і подаруночок ти нам приготувала.

Бачили б ви його. Ніс приплюснутий, очі хитрі. І дивиться з-під лоба. Словом, котяра.

Фараон спочатку був надмірно підозрілою твариною. Всього боявся, від найменшого шуму притискав вуха і немов опускався в окоп. На нас з Фуку «цар» завжди дивився гордовито, але з побоюванням. Ми всі думали-гадали з подругою, чому це він такий. Але одного разу Люба розповіла, що сталося з бідним Фараоном в юності.

Поїхали вони якось з батьками в село до родичів. Зрозуміло, єгиптянина теж з собою прихопили. У двір боялися його випускати, так і жив Фараон в будинку. Цілодобово сидів на вікні і вдивлявся у далечінь, стежив за горобцями і воронами, тикаючи носом у скло.

У будинку жив хлопець Артемко чотирнадцяти років - далекий родич Люби. Він на місці спокійно не міг і п'яти хвилин просидіти. І ось так сталося, що всі кудись роз'їхалися, а хлопчина від нудьги вирішив пограти з котом. Мабуть, подумав, що той теж нудно, оскільки кіт, як зазвичай, сидів на підвіконні, дивився у вікно і зрідка позіхав.

Артемко в коморі виявив старий армійський протигаз. Натягнув його на голову, тихенько вийшов з будинку в двір, підкрався ледь не по-пластунськи до вікна, в яке дивився кіт, і раптово встав.

Ви уявляєте ту картину? Може, і грішно сміятися? Не знаю, як би я повівся в тій ситуації. Але що вийшло? Артем і Фараон дивляться один одному в очі, а розділяє їх всього лише тонке віконне скло. Реакція Фараона не підлягає ніякому художнього опису. Від страху єгипетський цар розширив очі і мовчки почав задкувати назад, забувши навіть підвестися. Таким чином він доповз (або допопятілся) до краю підвіконня і так само мовчки провалився вниз. Виглядало це, зі слів Артема, смішно. Але в якийсь момент хлопець зрозумів, що своїми жартами він міг грунтовно порушити психіку кота, і вирішив повернутися в будинок, щоб заспокоїти його. Але того неможливо було знайти. Зате на підвіконні і на підлозі під ним красувалася пристойних розмірів калюжа.

Кота виявила після повернення Люба - він забився під шафу і ніяк не хотів звідти вибиратися. Поступово кіт все ж відійшов, і про цю історію ніхто, можливо, ніколи й не дізнався б. Але всіх здивувало те обставина, що кіт більше не хотів сидіти на вікні, а при спробах туди його посадити кричав як різаний і дряпався. Іншими словами, Артему довелося зізнатися родичам, які він тут в їх відсутність ставив експерименти над бідним Фараоном.

Ну, тепер стало зрозуміло, чому наш новий мешканець такої підозрілий - важке дитинство, складна юність.

Так, до речі, поки не забув, розповім вам дуже цікавий річ. У нас, правда, ще до такого не дійшло, а от у США та Ізраїлі задумалися над проблемою нудьгуючих собак, вимушених сидіти вдома, поки їх господарі відсутні. В результаті з'явився ... (увага, міцніше тримайтеся за щось!) Спеціальний телеканал для собак. Ось так! Називається «dogtv». Ви не подумайте, що телевізійникам просто нічого було робити і вони таким чином вирішили розважитися або пожартувати. Ні - підхід наісерьезнейшей. У розробці ЗМІ для чотириногих взяли участь вчені-біологи з американського Tufts University.

Співробітник «dogtv» пояснив, що контент каналу, за розрахунками кінологів, повинен заспокоювати тварин і покращувати їх настрій.

І вірно! Деяких собак кидають на цілу добу, а то й більше. А запитай у господарів, так прямо будуть розсипатися в компліментах і клястися в любові до своїх вихованців. Людина мабуть завив би вже від такого ставлення - цілодобово сидіти одному в квартирі. Фараон нам з Фуку зізнався, як він хуліганив, сидячи один в квартирі. Люба у нас, її батьки на роботі, а кіт від нудьги навчився навіть двері відкривати. Спочатку господарі дивувалися і думали, що це вони самі забули двері зачинити, а потім якось Фараона застали за відкриванням дверей в спальню. І ви уявляєте, до чого котейка додумався? Він стрибав і вис на ручці, потім ногами впирався в лиштва, і двері відчинялися. Кот виявився розумним - йому б піраміди будувати, а не двері зламувати! Відкриє двері і давай все що під руку ... в сенсі, під лапу потрапить, розкидати по кімнаті. Такі перевороти влаштовував, що Любі з мамою потім до півночі доводилося порядок наводити.

Фараон і не приховував, так і говорив: я навмисне заворушення наводив, сподівався, може, схаменуться і перестануть надовго мене кидати одного. Померти ж можна від нудьги. Були такі дні, коли мене за день жодного разу ніхто навіть не погладив. Адже це не справа - так не можна над котами знущатися. Це злочин проти котів.

Ну так ось! Фахівці, які підготували наукову базу для собачого телебачення, відзначають, що звук і зображення каналу відкалібровані спеціально для собачого вуха і очі. Картинка дозволяє собакам забути про самотність. З цим самотністю просто біда. Воно призводить до депресії, а через неї собака стає сумною і втрачає апетит. Так що, шановні друзі, ви надовго своїх вихованців не кидайте. Знаєте, як ми сумуємо без вас? Іноді навіть плачем.

Представники «dogtv» пообіцяли, що вони будуть балувати собачок передачами про побратимів, футболом, а також фортепіанними концертами. Що примітно, в Америці підписка на канал здійснюється безкоштовно. В Ізраїлі такий номер навряд чи пройде, але, думаю, господарі для своїх братів менших коштів не пошкодують.

А що придумали англійці - це, звичайно, фантастика. Вони створили рекламу собачого корму, орієнтовану на споживачів. Ви зрозуміли? Чи не на людей, які не на господарів, а саме на нас, на собак. Автори рекламного ролика використовують в ньому частоти, які людина вловити не в силах. А ось собаки, почувши особливі звуки, негайно починають гавкати, змушуючи господарів всерйоз думати, що їм сподобалося ласощі. Ні, ну не пройдисвіти ці рекламщики? Треба ж до такого додуматися! Здохнути можна від такої винахідливості. Хоча, я впевнений, для людей, напевно, теж придумують всякі незвичайні трюки з цією рекламою. Якщо не помічали, ви краще придивіться.

глава 3 |  глава 5

Глава 1 |  глава 2 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати