На головну

Параметри культур Г. Хофстеда

1.  A) можна змінити тип діаграми, ряд даних, параметри діаграми і т. Д.
  2.  I. "ДЖЩЮН-КАХБУМ" ЯК ПАМ'ЯТНИК КУЛЬТУРИ
  3.  I. Загальне поняття КУЛЬТУРИ. КУЛЬТУРА, ЦИВІЛІЗАЦІЯ, ПРИРОДА
  4.  III. КУЛЬТУРА ОСОБИСТОСТІ І КУЛЬТУРА СУСПІЛЬСТВА
  5.  IV. Культурно-національна автономія
  6.  IV. ЗАГАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ КУЛЬТУР
  7.  IY. Культура
 Національнаякультура  Непріятіенеопределенності  мужність -Женственность  індивідуалізм -Коллектівізм  ставлення кстатусу
 Австрія
 Бельгія
 Бразилія
 Канада
 Чилі
 Колумбія
 Данія
 Фінляндія
 Франція
 Німеччина
 Великобританія
 Греція
 Гонконг
 Індія
 Ірландія
 Ізраїль
 Італія
 Японія
 Мексика
 Нідерланди
 Норвегія
 Португалія
 Сінгапур
 Іспанія
 Швеція
 Швейцарія
 Тайвань
 Таїланд
 Туреччина
 США
 Югославія

додаток 3

Діалоги: «Нова робота», «Розмова про науку»

і ситуація «Важливий відмову»

Питання для обговорення:

Як ви думаєте, чи закладено в даному діалозі непорозуміння / конфлікт? Якщо так, то в чому воно / він полягає? Чи є тут культурна специфіка?

Спробуйте уявити собі, яким чином такий діалог виглядав би в кожній окремо взятій культурі?

Чи можете ви навести приклади подібних непорозумінь з особистого досвіду? Проаналізуйте, в чому саме вони полягали?

Діалог 1 «Нова робота»

Вернер:Я чув, що ти скоро закінчуєш університет. Вітаю!

Виченцо:Дякуємо!

Вернер:Ти вже знайшов роботу?

Виченцо: Так, мене беруть в Центральний банк.

Вернер:Здорово! А квартиру вже зняв?

Виченцо:Банк знаходиться в тому ж районі, де живуть мої батьки.

Вернер:Прекрасно, будеш жити недалеко про батьків.

Виченцо:Що ти!!! Я ж живу у батьків.

Діалог 2 «Розмова про науку»

Пані Шван:Презентація пройшла відмінно! Ви з доктором Нагай прекрасно попрацювали.

Пані Йокшікава:Для мене було великою честю асистувати лікареві Нагай в цьому проекті. Ви знаєте, він мій науковий керівник.

Пані Шван:Ви відмінно виконали свою задачу. У мене до вас питання по проблемі, яку ви зачепили під кінець.

Пані Йокшікава:Так звичайно. Хвилиночку, я покличу доктора Нагай.

Пані Шван:Не варто турбувати доктора, він якраз розмовляє зі студентами. Йдеться про ваших дослідженнях.

Ситуація 1 «Важливий відмову»

Вас просять щось зробити, але у вас зовсім немає часу для цього. Що ви відповісте, якщо вас просить

- Ваш друг / подруга - купити квиток в театр на сьогоднішній спектакль;

- Ваш колега - виконати за нього частину роботи, щоб він міг піти на годину раніше з роботи;

- Ваш начальник - підготувати папку з документами для переговорів.

питання:

Чия прохання, швидше за все, буде відхилена, а чия виконана? У разі відмови: як він сформульований (прямо чи опосередковано), обгрунтований він чи ні, і, якщо обгрунтований, то яким чином? Наводяться чи різні обґрунтування для різних осіб і чому?

Як, ймовірно, міг би бути сформульований відмову в культурах, де дистанція влади дуже мала, де особисті стосунки не мають пріоритету над професійними, де стиль комунікації прямий? Аргументуйте свою відповідь?

додаток 4

Кейс «Печера»

завдання:Визначте чергу підйому учасників групи наверх з точки зору представників різних культур (Японії, США, Росії, Німеччини).

Група туристів у складі 6 чоловік знаходиться в одній з печер в Альпах. У печері стався обвал, що призвело до поломки підйомника, за допомогою якого туристи планували піднятися наверх. Крім того, після обвалу в печері стала підніматися вода. Рятувальники та обладнання можуть настигнути лише до завтрашнього дня. Мотузка, яку мають туристи, здатна підняти трьох осіб протягом двох годин. До цього часу грунтові води, по - думку інструктора, можуть затопити печеру і залишилися в ній туристи ризикують загинути. Члени групи:

- Хелен, 34 роки, четверо дітей від 7 міс. до 8 років. Улюблені занятті: ковзани і приготування їжі. Заміжня. Знаходиться в зв'язку з Оуеном.

- Те-да, 19 років, японка. Вивчає соціологію в університеті, має дуже багатих батьків, не має значення. Нещодавно її можна було бачити по телевізору в програмі про Японію.

-Джоуб, 41 рік, народився в Африці. Член радикальної політичної партії, що бореться за рівноправність негрів. Має 11 дітей від 6 до 19 років. Хобі-джаз

- Оуен, 27 років, неодружений, колишній офіцер, має медалі за відвагу. Іноді зловживає алкоголем. Лідер молодіжної організації. Інструктор по лабіринтах в печерах.

- Пол, 42 роки, розлучений, учёний- медик, всім відома особистість в області лікування від сказу. Його методика дозволила врятувати тисячі людей. Має нові ідеї, які сприятимуть лікуванню хворих. Двічі зупиняла поліція за стриптиз.

-Едвард, 59 років. Менеджер фабрики на якій працює 710 чоловік. Одружений, має 2 дітей. Нещодавно був у Росії з новим проектом. Якщо проект буде успішним, він дасть роботу більш ніж 300 осіб.

додаток 5

Вправа «Аналіз російських і

американських прислів'їв »

мета: визначення власних культурних цінностей і цінностей інших культур за допомогою аналізу прислів'їв, порівняння цінностей різних культур.

тривалість: 20-30 хвилин.

Інструкція: учасникам пропонується розділитися на групи. Кожній групі дається список прислів'їв, характерних для тієї чи іншої культури. Запропоновані прислів'я обговорюються учасниками. Під час обговорення необхідно визначити цінність культури, до якої ставитися кожна з прислів'їв, і співвіднести їх з цінностями рідної культури.

Питання для обговорення:

Спробуйте пояснити значення кожної прислів'я. У чому полягає її головна ідея?

До яких культурних цінностей може мати відношення дана прислів'я?

Для іноземних прислів'їв спробуйте підібрати прислів'я або приказку на вашій рідній мові, в якій виражена та ж цінність.

Чи можете ви розставити прислів'я в порядку їх важливості для вашого життя?

Чи вважаєте ви що наведені прислів'я як і раніше актуальні?

Російські прислів'я:

Під лежачий камінь вода не тече.

Поспішиш людей насмішиш.

Робота - не вовк, в ліс не втече.

Ділу час потісі годину.

За двома зайцями поженешся - жодного не зловиш.

Після бійки кулаками не махають.

Не май сто рублів, а май сто друзів.

Хто не ризикує, той не виграє.

Русский довго запрягає, але швидко їздить.

Без уміння і сила ні при чому.

Руки працюють, а голова годує.

Слухай всякий рада, та примічай що в справу, а що ні.

Американські прислів'я:

As the tree, so the fruit. (Яке дерево, такий і плід).

Believe not all that you see nor half what you hear. (He вір всьому, що бачиш, ні половині того, що люди говорять).

God helps who help themselves (Бог допомагає тому, хто сам про себе піклуватися).

Cleanliness is next to godliness (Чистота і побожність стоять поруч).

If you not stand the heat get out of the kitchen (Якщо не виносиш спека, піди з кухні).

Early to bed and early to rise, makes healthy, wealthy and wise (ранній сон і ранній підйом приносять людині здоров'я, багатство і мудрість).

додаток 6

Кейс «День народження»

Ольга - студентка третього курсу економічного факультету. Вона приїхала з Росії на дворічне стажування в США. У Каліфорнійський університет Лос - Анжелеса, за програмою обміну між вузами. Оселилася вона в університетському гуртожитку, в одному котеджі з чотирма американськими студентками. Всі дівчата чудово зжилися один з одним, а через три місяці, коли підійшов її день народження, Ольга вирішила влаштувати вечірку для подруг. Купити на всю свою невелику стипендію продукти для святкового столу вона вирішила в супермаркеті, до якого треба було добиратися на машині. Коли вона запитала у сусідок, як їй краще їхати, пояснивши причину поїздки, вона почула у відповідь: «Як? Ти щось будеш в свій день народження робити? ». Ольга була вражена і не знала, як їй вчинити: скасувати свято, запросити інших знайомих або зробити все так, як збиралася?

Як ви можете пояснити причину такої реакції американок, і як слід вчинити Ользі? Варіанти для обговорення:

Американські студентки насправді не так вже й добре ставилися до Ольги, як їй здавалося, і таким чином хотіли дати їй це зрозуміти.

Сусідки Ольги вже запланували на той вечір якесь інше захід і збиралися запропонувати їй піти з ними замість вечірки.

Американки думали, що в Росії день народження не відзначається, і тому були здивовані, почувши, що їх сусідка запрошує відсвяткувати цей день разом.

Сусідки знали заздалегідь про те, що у Ольги день народження, і вважали, що в цей день її треба звільнити від усіх турбот і влаштувати для неї свято. Тому вони не хотіли, щоб вона займалася підготовкою вечірки.

додаток 7

«Інспектор проти Брукфілд Корпорейшн»

Брукфілд Корпорейшн »управляє одним із заводів, параметри викиду токсичних речовин якого були встановлені більше 10 років тому. Спираючись на недавно опубліковані дослідження, один з інспекторів контролю якості компанії доводить, що забруднення середовища викидами заводу становить небезпеку для здоров'я населення.

Вивчивши матеріали, представлені інспектором, керівництво компанії відмовляється, проте, змінити технологічний процес, щоб добитися більш низького викиду токсичних речовин, оскільки це пов'язано з великими витратами.

Інспектор передає службову інформацію в пресу і його погляди на дану проблему широко цитуються в місцевих газетах. Цей інспектор пропрацював в компанії 15 років і є зразком для інших

Запропонуйте і обґрунтуйте свій варіант розвитку подій і поведінки керівництва кампанії виходячи з особливостей американського менталітету і американської ділової культури:

- Керівництво компанії наполягатиме на тому, щоб інспектор подав у відставку, якщо він відмовиться, його звільнять;

- Керівництво компанії наполягатиме на тому, щоб він погодився на нове призначення на одному з інших заводів компанії;

- Керівництво компанії не зробить нічого;

- Керівництво компанії обговорить нові дані з офіційними представниками місцевих органів охорони здоров'я і вживе заходів для зниження рівня викиду токсичних речовин.

додаток 8

«Як зійшлися Схід і Захід»

Обгрунтуйте причини конфлікту з точки зору кроскультурного менеджменту і запропонуйте план вирішення конфліктної ситуації.

СП «Російсько-американські теплові труби» займається виробництвом і установкою теплового на промислових об'єктах.

Генеральний директор і співвласник підприємства - американський громадянин Адам Сміт. Головний інженер - росіянин Микола Кузнєцов. Заступник генерального директора з кадрів - росіянин.

15 грудня бригада робітників була викликана на терміновий ремонт теплотраси на одному з об'єктів. Наряд на роботи виписав інженер компанії Сергій Смирнов. У процесі роботи необхідно було вирити траншею і замінити дефектний коліно теплотраси. За інструкцією, траншея повинна бути обгороджена спеціальною стрічкою, що фіксує небезпечну зону, в якій проводяться роботи. Так як виклик був терміновим о 6 годині ранку, то майстер, доставивши на місце робіт огорожі, не встиг захистити місце робіт стрічкою.

О 12 годині дня американський інженер компанії Джон Локк, проходячи повз місця проведення робіт на об'єкті Смирнова, виявив відсутність стрічки, що позначає зону робіт.

Джон Локк, прийшовши в офіс, написав доповідну записку на ім'я Головного інженера про побачене порушення. Головний інженер викликав до себе Смирнова, показав доповідну записку і попросив усунути порушення. Смирнов, перш ніж усунути порушення, підійшов до Локка і пояснив, що треба було не записки писати - а сказати на словах. Між ними виникли неприязні стосунки.

Через тиждень - на корпоративній вечірці, конфлікт спалахнув з новою силою - інженери ледь не побилися. Про подію стало відомо Генеральному директору і він, не довго думаючи, позбавив грудневої премії Смирнова і його майстри. Крім того, він поставив цей випадок на вигляд робочим.

Ви - заступник директора з кадрів, вам треба буде розв'язати конфліктну ситуацію.

Думка Джона Локка, висловлене в бесіді з Вами.

Будівельні норми і правила чітко регулюють порядок проведення робіт. Відсутність позначення місця робіт спеціальною стрічкою є порушенням норм і правил. Деякі російські колеги ставляться до цього порушення легковажно, не рахуючи його важким. Це не так. Наприклад, в непозначену стрічкою траншею може випадково впасти людина або автомобіль. В цьому випадку; компанія буде нести

На такі випадки треба звертати увагу всіх співробітників компанії. Доповідна записка - нормальна форма професійного звернення. Нічого кримінального в ній немає.

Я помітив, що російські схильні пов'язувати формальні відносини з насильством і приниженням. Може бути, тому вони люблять обробляти справи таємно, в усній формі між собою. Порушення Смирнова - це не його особиста справа. Це справа всієї компанії. Не можна байдуже ставитися до роботи колег. Якщо ми будемо один одного покривати, порушення повторюватимуться.

Подобається мені Смирнов чи ні - це менш важливо в порівнянні з тим наскільки професійно Смирнов виконує свою роботу. Я прагну працювати в команді професіоналів, делікатно ставлячись до непрофесіоналізму колег. Інакше я деградую, і мене ніхто не купить на ринку праці. Про це я і скажу Адаму Сміту.

Думка Сергія Смирнова, висловлене в бесіді з Вами. Локк не розуміє, що він знаходиться в іншій країні. Він не вміє себе вести. Треба було просто підійти до мене, і я б йому все пояснив - коли буде стрічка, і чому її в даний момент немає.

Це життя - в ній не все відбувається за правилами. Не могли ж ми через цю стрічки чекати відкриття складу 4 ч. А потім би нам подзвонив клієнт і почав питати - чому не усувається аварія. А ми йому б у відповідь почали говорити - мовляв, у нас немає огороджувальної стрічки. Цікаво, що б клієнт про нас подумав?

Ми б з Локком - як мужики, домовилися б - і все було б нормально. А він захотів все зробити офіційно і сам почав роздмухувати конфлікт. Я тихий - якщо мене не чіпають. А за такі справи можна і по морді дати. Стукач він Тим більше, це не його робітники, які не його об'єкт.

Людей підняли о третій годині ночі, вони копали на морозі цю канаву, швидко все усунули, і будинок не заморозили. Клієнт залишився задоволений і обіцяв написати лист подяки. А що ми отримали? Зіпсоване передноворічний настрій і відсутність премії. Замість похвали і винагороди за проявлений героїзм - покарання.

Несправедливо це все. З людьми треба по-людськи звертатися, а не по безглуздим правилами. Якщо в цій країні жити за всіма правилами, які тут ідіоти- начальники придумали, то сам станеш або інвалідом, або ідіотом. Я про це хоч самому Путіну сказати можу. Нехай всі знають.

Я це і заму Сміта скажу. Он-то мене зрозуміє. І з Локком розбереться. Поставить його на місце.

додаток 9

Кейс «Хонда захоплює американський ринок мотоциклів»

Даний кейс коротко описує образ дії Хонди, використовуючи який ця японська компанія вийшла на ринок і зайняла домінуюче положення в виробництві мотоциклів в 60-70 роки ХХ століття.

Німецька модель менеджменту |  частина кейса

Менеджмент в США |  Японська модель менеджменту - 4 год. |  Менеджмент в Китаї і Кореї |  Менеджмент в Європі |  Менеджмент в Великобританії |  Частина кейс. З продовженням кейса студенти працюють після презентації ключових чинників; для того, щоб підтвердити або спростувати свої припущення. |  Для іноземних прислів'їв спробуйте підібрати прислів'я або приказку на вашій рідній мові, в якій виражена та ж цінність. |  Вкажіть п'ять поведінкових і ментальних особливостей жителів Англії і Росії поза контекстом їх професійної діяльності. |  побачення |  чоловіче обійми |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати