Головна

Глава сорок восьма

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Лоренс вчепився в кермо і дав по газам. У задні вікна Томас нікого не побачив. Виходить, зістрибнула на дах безумець якимось чином втримався.

Тим часом на лобове скло звісилась жінка, яка намагається на повній швидкості спуститися з даху. Поглянувши на Томаса, вона посміхнулася, оголивши два ряди ідеально рівних білих зубів.

- За що вона там тримається? - Прокричав Томас.

- Поняття не маю, - напружено відповів Лоренс. - Довго все одно не протягне.

Як і раніше дивлячись в очі Томасу, жінка почала молотити кулаком по вітровому склі. Бум бум бум! Вискалені зуби поблискували у світлі фар.

- Чи не можна її скинуть? - Голосно попросила Бренда.

- Будь по твоєму. - Лоренс різко натиснув на гальма.

Жінку кинуло вперед, як заряд - зі стовбура гармати.

Розмахуючи руками, вона вдарилася об землю, і Томас примружився. Коли нарешті вистачило сміливості відкрити очі, він побачив, що жінка повільно встає на тремтячі ноги. Ось вона повернула рівновагу і подивилася на машину. У світлі фар жінку було видно чітко.

Божевільна більше не посміхалася: аж ніяк, губи її скривилися в огидною гримасі, - і половину особи її обдерли при падінні. Поглянувши Томасу в очі, вона затремтіла.

Лоренс втопив педаль газу, машина помчала на хвору. Жінка підібралася, немов приготувавшись стрибнути на фургон і зупинити його, проте в останню секунду відскочила в бік. Фургон промчав повз.

Томас до останнього дивився їй в очі. І в вирішальну мить, коли зіткнення здавалося неминучим, жінка насупилася, на обличчі відбилося сумнів. Вона немов подумала: «Що ж я творю ?!»

Страшно-то як ...

- У ній начебто борються безумство і розум.

- Скажи спасибі, що нам вона одна попалася, - пробурмотів Лоренс.

Бренда міцно стиснула руку Томаса.

- Важко на таке дивитися. Я розумію, яке тобі і Мінхо втратити Ньюта. Яке було бачити його в Будинку шізов ...

Томас мовчки накрив її долоню своєю.

В кінці провулка Лоренс звернув праворуч - на широку вулицю. Попереду Томас помітив групу людей: хтось бився, хтось рився в сміттєвих баках, хтось просто їв ... хтось, немов привид, стояв осторонь, проводжаючи порожнім поглядом машину.

У салоні все мовчали, наче побоюючись, що мова приверне увагу шізов зовні.

- Неймовірно, як швидко все сталося, - нарешті сказала Бренда. - Думаєте, шизи спланували захоплення міста? Вони взагалі здатні спланувати щось подібне?

- Важко сказати, - відповів Лоренс. - Ознаки краху ми помітили давно: стали пропадати городяни, члени адміністрації, більше ставало заражених ... хоча, по-моєму, ці виродки ховалися до пори до часу. Вичікували слушного часу, щоб напасти.

- І правда, - сказала Бренда. - Схоже, хворих стало більше, ніж здорових. Якщо баланс порушений, то це всерйоз і надовго.

- Та й немає різниці, як все сталося, - сказав Лоренс. - Головне - як бути нам. Озирніться навколо: Денвер перетворився на справжнє пекло.

Він пригальмував і круто повернув праворуч, заїхав в довгий провулок.

- Майже на місці. Тепер треба бути ще більш пильними. - Погасивши фари, Лоренс додав газу.

Поступово Томас перестав розрізняти щось у темряві. Він бачив лише смутні ворушаться тіні - того й гляди стрибнуть на машину.

- Може, зменшили оберти? - Запропонував він.

- Чи не бійся. Я тут сто разів їздив, дорогу знаю як свої ...

Інерцією Томаса кинуло вперед і тут же смикнуло назад ременем безпеки. Під колеса потрапило щось велике і металеве. Машина підстрибнула рази два і встала.

- В чому справа? - Прошепотіла Бренда.

- Не знаю, - ще тихіше відповів Лоренс. - Напевно, сміттєвий контейнер або ще що ... Чорт, злякався я.

Він рушив з місця. Знову заскреготало, стукнуло, гримнуло. Настала тиша.

- Прорвалися, - не приховуючи полегшення, пробурмотів Лоренс і поїхав далі. Швидкість він зменшив лише зовсім небагато.

- Включи хоча б фари, - порадив Томас. Серце все ще гриміло в грудях. - Я взагалі нічого не бачу.

- Саме так, - підтакнула Бренда. - Цей гуркіт тільки глухий не почув.

- Може, ви і праві, - відповів Лоренс, запалюючи передні вогні.

Блакитно-білий світ, яскравіше сонця, залив дорогу. Томас примружився, а відкривши очі, обімлів від жаху: дорогу перегородила юрба людей з тридцяти, яка стояла щільною стіною. Обличчя в усіх були бліді, виснажені, покриті подряпинами та синцями. Одяг давно перетворилася в брудну дрантя. Шизи безстрашно, ніби повсталі з могил трупи, дивилися прямо на яскраві вогні летить вперед фургона.

Томас затремтів від скував тіло холоду.

І тут натовп розступився, утворюючи прохід. Поки інші синхронно пятились до узбіч, один з шізов - мабуть, головний - жестом велів пропустити фургон далі.

- Ні, ти подивися, які ввічливі, - прошепотів Лоренс.

Глава сорок сьома |  Розділ сорок дев'ята

Глава тридцять сьома |  Розділ тридцять восьмий |  Розділ тридцять дев'ятий |  Розділ сороковий |  Розділ сорок перший |  Розділ сорок другий |  Глава сорок третій |  Глава сорок четверта |  Розділ сорок п'ята |  Глава сорок шоста |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати