Головна

глава п'ятидесятих

  1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Досить довго всі сиділи мовчки, нічого не розуміючи втупившись на Томаса. Він відчував, що його долоні і лоб покриваються потім. Продовжувати розмову ставало все страшніше.

Ньюта, мабуть, визнання Томаса просто нокаутувало, проте він порушив тишу першим:

- Про що ти говориш?

- Спочатку я хотів би дещо розповісти. Про себе і Терезі. Є причина, чому Галлі звинувачував мене у всіх смертних гріхах і чому мене дізналися всі пережили Метаморфозу.

Томас очікував, що підніметься гвалт і на нього градом посиплються питання, проте в кімнаті продовжувала висіти гробова тиша.

- Тереза ??і я ... ми відрізняємося, - продовжував він. - Ми з самого початку були частиною випробувань лабіринтом, хоча і не з нашої волі, клянусь.

Тепер настала черга Мінхо задати своє питання:

- Томас, про що ти говориш?

- Творці використовували нас з Терезою. Думаю, якщо б ви згадали минуле, то напевно захотіли б нас убити. Але я повинен був зізнатися вам в цьому особисто, щоб ви знали, що тепер нам можна довіряти. Щоб повірили, що вихід з Лабіринту, про який я зараз розповім, - єдиний.

Томас ковзнув очима по обличчях кураторів, намагаючись вгадати, чи правильно вони сприймуть те, про що він зараз повідомить. Втім, вибору у нього не залишалося. Він зобов'язаний в усьому зізнатися.

Томас глибоко зітхнув, потім вимовив:

- Ми з Терезою допомагали проектувати Лабіринт. І взагалі - брали участь в підготовці експерименту.

- І як накажеш це розуміти? - Видавив Ньют. - Хай йому грець, тобі років шістнадцять! Як ти міг створити Лабіринт?

Томас і сам би в таке не повірив, проте не сумнівався, що спогади його не підводили, якими б божевільними не здавалися. Він знав це точно.

- Просто ми ... особливо обдаровані. І я підозрюю, що це одна з змінних. Але набагато важливіше те, що ми з Терезою володіємо ... даром, який став у нагоді Творцям в процесі проектування і будівництва цього місця.

Він замовк, думаючи, як безглуздо, напевно, звучить його мова.

- Говори! - Вигукнув Ньют. - Кажи все!

- Ми - телепати! Чи можемо спілкуватися між собою в думках!

Як тільки Томас виклав все начистоту, йому стало майже соромно, наче він зізнався в крадіжці.

Вражений, Ньют здивовано закліпав очима; хтось кашлянув.

- Послухайте мене, - продовжив Томас, поспішаючи внести ясність. - Вони змусили нас допомагати їм! Не знаю, як і чому, але це чиста правда. - Юнак помовчав. - Можливо, Творці хотіли перевірити, чи здатні ми заслужити вашу довіру, незважаючи на те, що є частиною проекту. А може, вони спочатку планували, що саме ми підкажемо шлях виходу. Так чи інакше, в ваших картах ми виявили код, і тепер настала пора його використовувати.

Томас подивився на кураторів, але ті, як не дивно, зовсім не виглядали розгніваними. Одні сиділи з непроникними обличчями, інші - хитали головами, чи то від недовіри, чи то від подиву. Лише Мінхо з незрозумілої причини посміхався.

- Це правда. Мені дуже шкода, - знову заговорив Томас. - Але можу сказати наступне: ми всі в одному човні. Нас з Терезою закинули сюди нарівні з іншими, тому і ми не застраховані від загибелі. Творці надивилися досхочу, і тепер настав час фінального випробування. Мені було потрібно пройти через Метаморфозу, щоб знайти елемент, якого бракує розгадки. Як би там не було, я хотів, щоб ви знали правду, знали, що у нас є шанс вибратися звідси.

Ньют, дивлячись у підлогу, закивав, потім підвів голову і обвів поглядом інших кураторів.

- Творці ... Не Тереза ??і не Томмі, а Творці в усьому винні. І виродки ще дуже про це пошкодують.

- Плювати, - відгукнувся Мінхо. - Яка тепер різниця, чиїх це рук справа? Говори краще, як змитися.

У Томаса ніби кому застряг в горлі. Несподівано він відчув таке полегшення, що не міг видавити з себе ні слова. Юнак був упевнений, що на ньому по повній зігнати злість, а то і зовсім скинуть з обриву. Загалом, повідомити їм інше здавалося простою справою.

- Існує комп'ютер. Він знаходиться там, де ми ніколи не шукали. На ньому потрібно набрати код, який відкриє вихід з Лабіринту і одночасно відключить гріверов, щоб вони не пішли за нами. Правда, до того моменту ще потрібно дожити ...

- Там, де ми ніколи не шукали? - Вигукнув Алби. - А що, по-твоєму, ми робили цілих два роки ?!

- Можете мені повірити, в цьому місці ви точно не шукали.

Мінхо встав.

- Ну, і де воно?

- Це майже рівносильно самогубству, - ухильно відповів Томас, не бажаючи приголомшити їх так відразу. - Як тільки ми висунемося, на нас негайно спустять гріверов. Відразу всіх. Таке фінальне випробування.

Він хотів переконатися, що вони розуміють, наскільки високі ставки і примарні шанси на те, що вціліють все.

- Так де ж це місце? - Запитав Ньют, весь подавшись вперед.

- За Обривом, - відповів Томас. - Ми повинні стрибнути в Нору Гріверов.


 Розділ сорок дев'ята |  Розділ п'ятдесят перша


 Розділ тридцять дев'ятий |  Розділ сороковий |  Розділ сорок перший |  Розділ сорок другий |  Глава сорок третій |  Глава сорок четверта |  Розділ сорок п'ята |  Глава сорок шоста |  Глава сорок сьома |  Глава сорок восьма |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати