На головну

Глава сорок четверта

1.  D) Четверта форма утопічної свідомості: соціалістично-комуністична утопія
  2.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  3.  I. ГЛАВА Про самадхи
  4.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  5.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  6.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  7.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ

Першу зупинку на відпочинок вони зробили, лише коли подолали половину відстані до кінцевого пункту маршруту - останнього глухого кута у восьмому секторі. Хлопці досить швидко зрозуміли, що розташування стін з попереднього дня анітрохи не змінилося, тому просувалися сьогодні значно швидше - тільки тепер, коли сонце зникло, Томас в повній мірі оцінив корисність наручних годинників. Так як необхідність робити позначки в блокноті відпала, єдине, що від них вимагалося, - просто оббігти всі коридори і повернутися назад, по шляху виглядаючи щось незвичайне. Будь-які дрібниці. Привал тривав двадцять хвилин, після чого хлопці продовжили шлях.

Бігли вони в повному мовчанні. Мінхо вчив, що розмови під час бігу - лише марна трата енергії, тому Томас зосередився на тому, щоб тримати темп і дихати рівномірно і спокійно. Вдих, видих, вдих, видих. Наодинці зі своїми думками вони проникали в Лабіринт все глибше і глибше, супроводжувані тупотом власних черевиків, барабанящіе по кам'яній підлозі.

На третій годині Томас з подивом почув в мозку голос Терези, але ж вона перебувала далеко в Глейд.

- У нас намітився явний прогрес - розшифрували ще два слова. Правда, всі вони здаються повною нісенітницею.

Першим поривом Томаса було ігнорувати голос - дуже не хотілося визнавати, що хтось може так запросто вторгатися йому в свідомість і порушувати особистий простір. Однак бажання поговорити з дівчиною пересилила.

- Ти мене чуєш? - Запитав він, подумки малюючи в свідомості слова і намагаючись відправити їх їй якимось невідомим навіть йому самому способом. Томас сконцентрувався і повторив питання: - Ти мене чуєш?..

- Так! - Відповіла вона. - Другий раз прозвучало дуже чітко!!

Юнак був вражений. Здивувався настільки, що ледь не застиг на місці. Спрацювало!

- Як думаєш, звідки у нас такі здібності? - Звернувся він до Терези.

Розумове напруження від уявного спілкування з нею почало викликати фізичний дискомфорт - він відчув, як в мозку почав формуватися осередок болю.

- Може, ми любили один одного, - Послала відповідь Тереза.

Томас спіткнувся і з розмаху гепнувся на землю. Ніяково усміхнувшись Мінхо, який, не зменшуючи темпу, обернувся подивитися, що сталося, Томас схопився на ноги і почав наздоганяти товариша.

- Що? .. - Запитав він нарешті.

Томас відчув, як дівчина розвеселилася, - в мозку немов виникла картинка, написана яскравими розмитими фарбами.

- Все це так дивно. Ти ніби мені незнайомий, і в той же час я знаю, що це не так.

Юнака раптом немов обдало приємною прохолодою, хоча він добряче потів.

- Шкода тебе розчаровувати, але ми дійсно не знайомі. Я зовсім недавно тебе зустрів, забула?

- Чи не дурний, Том. Я думаю, нам змінили мізки і наділили здатністю спілкуватися телепатично. Ще до того, як сюди відправили. З цього я роблю висновок, що раніше ми знали один одного.

Томасу і самому якось приходила в голову подібна думка. Поміркувавши, він вирішив, що вона, ймовірно, права. По крайней мере, юнак сподівався на це - Тереза ??починала йому подобатися.

- змінили мізки? - Перепитав він. - як?

- Не знаю. Це одна з тих думок, за які я ніяк не можу вчепитися. Але мені здається, що ми виконували якесь важливе завдання.

Томас знову задумався про підсвідомому відчутті близькості з Терезою, варто було їй тільки з'явитися в Глейд. Він вирішив копнути глибше і подивитися, що вона відповість.

- Про що це ти?

- Якби я знала ... Я просто висловлюю тобі думки в надії, що у тебе самого щось сколихнеться в пам'яті.

Томас згадав, що Галлі, Бен і Албі говорили про нього - їх підозри з приводу того, що він якимось чином знаходився по інший бік і йому не можна довіряти ... Та ще й Тереза ??заявила на самому початку, що саме він і вона якимось чином поставили глейдеров в нинішні умови.

- Код заховали в Лабіринт не просто так, - Додала дівчина. - І не просто так я написала у себе на руці - «ПОРОК - це добре».

- А може, це і не означає нічого, - Відповів він. - Може бути, ми знайдемо вихід. Хто знає?

Томас на кілька секунд заплющив очі, не перестаючи бігти, і постарався сконцентруватися. Кожен раз, коли вони подумки розмовляли, в грудях немов роздувався повітряну кульку або якась пухлина, яка приводила в трепет і дратувала одночасно. Юнак різко відкрив очі, коли раптово усвідомив, що Тереза ??може прочитати його думки, навіть якщо він і не намагається зосередитися на телепатії.

Томас почекав її реакції, але Тереза ??мовчала.

- Ти все ще на зв'язку? - Покликав він.

- Так, але від уявного спілкування у мене починає боліти голова.

Почувши, що телепатичні розмови заподіюють дискомфорт не тільки йому, Томас заспокоївся.

- І у мене голова розболілася.

- Гаразд, - Відповіла вона. - До швидкого тоді.

- Ні, почекай! - Томасу не хотілося переривати розмову, адже він так здорово допомагав скоротати час. Йому навіть біглося якось легше.

- Поки, Том. Я дам знати, коли ми ще що-небудь розшифруємо.

- Тереза, а що ти думаєш про те, що написала у себе на руці?

Минуло кілька секунд. Відповіді не було.

- Тереза.

Вона відключилася. Томас відчув, що повітряну кульку в грудях наче лопнув і випустив в тіло отруйний газ. Його раптово занудило, а думка про те, що доведеться пробігати весь залишок дня, і зовсім привела в цілковите зневіру.

Юнака так і кортіло розповісти Мінхо про те, як вони з Терезою спілкуються, поділитися таємницею, поки від цього не вибухнув мозок. Але він не наважився. У їхньому житті і так вистачало дивацтв, і визнаватися в телепатичних здібностях в нинішній ситуації здавалося не самою розумною ідеєю.

Томас опустив голову і зробив глибокий повільний вдих. Він вирішив мовчати і просто бігти.

Після двох привалів, коли вони опинилися в довгому коридорі, що закінчується тупиком, Мінхо перейшов на крок. Дійшовши до кінця коридору, він зупинився і сів біля підніжжя височенною неприступною стіни; плющ покривав її тут такими хащами, що крізь них не переглядав жоден кам'яний блок, і складалося враження, ніби бігуни опинилися у живоплоту.

Томас сів поруч, і обидва з жадібністю накинулися на скромний обід з сендвічів і нарізаних скибочками фруктів.

- Ось і все, - сказав Мінхо, відправивши в рот шматок сендвіча. - Оббігти весь сектор. У нас для вас сюрприз - ніяких виходів!

Томас і так все розумів, але коли почув це від свого товариша, у нього обірвалося серце. Він мовчки закінчив обід - Мінхо теж не промовив більше ні слова - і приготувався ретельно обстежити тупик. Спробувати знайти невідомо що ...

Протягом декількох годин вони з Мінхо повзали по землі, обмацували стіни і піднімалися на них по різок з плюща. Вони не знайшли нічого, і Томас все більше і більше впадав у відчай. Єдиною примітною річчю тут виявилася одна з тих дивних табличок з написом «ЕКСПЕРИМЕНТ« ТЕРИТОРІЯ приреченості ». ПРОГРАМА ОПЕРАТИВНОГО РЕАГУВАННЯ. Загальносвітові КАТАСТРОФА ». Але Мінхо навіть уваги на неї не звернув.

Вони знову перекусили, потім продовжили пошуки, знову нічого не виявили, і Томас був готовий визнати очевидне - шукати тут було просто-напросто нічого. Коли минуло час закриття Воріт, він почав прислухатися, чи не наближаються грівери. Вони ввижалися йому в кожному кутку. І він, і Мінхо весь час стискали в руках ножі. Але їм нічого не зустрілося майже до півночі.

Першого грівера зауважив Мінхо; чудовисько сховалося за кутом попереду них і більше не здалося. Через півгодини Томас зауважив ще одного, який повівся аналогічним чином. Ще через годину третій грівер проповз повз них, брязкаючи залізом по камінню, але навіть не сповільнилося. Від жаху Томас мало не зомлів.

Вони продовжували йти.

- Та над нами просто знущаються, - сказав Мінхо через деякий час.

Томас раптом зловив себе на думці, що давно перестав звертати увагу на стіни і просто понуро брів в напрямку Глейд. Судячи із зовнішнього вигляду Мінхо, той, здається, був не менш пригнічений.

- Що ти маєш на увазі? - Запитав Томас.

Куратор зітхнув.

- По-моєму, Творці дають нам зрозуміти, що виходу немає. Стіни - і ті перестали рухатися. Нас ніби засунули в якусь дурну гру, і тепер настав час її завершити. Напевно, вони хочуть, щоб ми повернулися і розповіли про це іншим. Можу сперечатися, що на той час, як ми повернемося в Глейд, грівер злапали ще одного, як і минулої ночі. Думаю, Галлі мав рацію, коли говорив, що вони будуть вбивати нас по одному.

Томас не відповів. Він відчував, що Мінхо прав. Останні залишки надії, яку він плекав, коли вони вирушали в похід, давно зникли.

- Давай просто повернемося, - сказав куратор пониклим голосом.

Томасу страшенно не хотілося визнавати поразку, але він згідно кивнув. Тепер залишалося сподіватися лише на код, і він вирішив зосередитися виключно на ньому.

Решту шляху до Глейд бігуни виконали в повному мовчанні.

Жоден грівер їм більше не зустрівся.

Глава сорок третій |  Розділ сорок п'ята

загальносвітові КАТАСТРОФА |  Розділ тридцять четвертий |  Розділ тридцять п'ятий |  Глава тридцять шоста |  Глава тридцять сьома |  Розділ тридцять восьмий |  Розділ тридцять дев'ятий |  Розділ сороковий |  Розділ сорок перший |  Розділ сорок другий |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати