Розділ п'ятнадцятий |  глава шістнадцята |  глава сімнадцята |  глава вісімнадцята |  глава дев'ятнадцята |  глава двадцята |  Розділ двадцять перший |  Розділ двадцять другий |  Розділ двадцять третій |  Глава двадцять четверта |

загрузка...
загрузка...
На головну

Глава двадцять шоста

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Томас сидів, як крижане статуя, відчуваючи, як до горла підступає нудота. За короткий період перебування в Глейд він встиг випробувати всі можливі людські емоції - і страх, і самотність, і відчай, і гіркоту, і навіть щось на зразок радості. Але зараз він відчував щось досі невідоме - йому ніколи ще не заявляли, що ненавидять настільки, що готові вбити.

Галлі просто божевільний, сказав він собі. Він украй збожеволів. Однак думка не принесла заспокоєння - навпаки, злякала ще сильніше: божевільні здатні на все.

Члени Ради притихли; хто сидів, хто стояв, але все без винятку перебували в стані шоку. Уїнстон і Ньют відпустили Мінхо, і всі троє з похмурими обличчями розсілися по своїх місцях.

- Поделом виродки, - сказав Мінхо майже пошепки. Очевидно, слова не призначалися оточуючим.

- Можна подумати, ти у нас тут найсвятіший! - Вигукнув Ньют. - Про що ти взагалі думав? Тобі не здається, що це перебір?

Мінхо примружився і смикнув головою, показуючи, що щиро здивований питанням.

- Чи вистачить молоти нісенітницю! Кожен з присутніх із задоволенням помилувався, як засранець отримав те, чого давно заслуговував. Упевнений, ти і сам так думаєш. Хтось повинен був поставити гівнюка на місце.

- Він член Ради, якщо ти забув, - сказав Ньют.

- Чувак, він відкрито пригрозив зламати мені шию і вбити Томаса! Галлі зовсім звихнувся! На твоєму місці я б негайно наказав скрутити його і кинути в буцегарню. Він реально небезпечний!

Томас не міг не погодитися з Мінхо і знову мало не порушив дане собі обіцянку тримати рот на замку, але вчасно осікся. На його голову і без того звалилося досить неприємностей, і посилювати положення не хотілося. Втім, довго так тривати не могло - він розумів, що ще трохи, і його прорве.

- А може, Галлі в чомусь і прав, - пробурмотів Уїнстон собі під ніс.

- Що ?! - Вигукнув Мінхо, в точності повторюючи уявне питання Томаса.

Уїнстон, здавалося, і сам здивувався тому, що висловив думку вголос. Він забігав очима по кімнаті, потім спробував пояснити:

- Ну ... Галлі пройшов Метаморфозу - грівер його вжалив серед білого дня прямо у Західних Воріт. Значить, до нього повернулися якісь спогади. Думаю, він неспроста стверджує, що Кант йому знаком.

Томас знову подумав про метаморфози, а особливо про той факт, що вона може повернути пам'ять. І раптом йому в голову прийшла шалена думка: а чи не варто дозволити гріверу вжалити себе заради того, щоб згадати минуле, навіть ціною жахливих мук? Втім, спогади про звивається в ліжку Бене та нелюдських стогонах Алби миттєво відбили бажання провести експеримент. Нізащо, - Вирішив він.

- Уїнстон, ти бачив, що зараз сталося? - Запитав Фрайпан, неодмінно дивлячись на куратора. - Галлі - кінчений псих. Нерозумно намагатися шукати здоровий глузд у його маячню. Або, може бути, ти вважаєш, що Томас - замаскований грівер?

Томас більше не міг мовчати ні секунди, нехай йому і доведеться порушити порядок Засідання Ради.

- Можу я сказати? Мене вже дістало, що всі мене обговорюють, як ніби я пусте місце, - роздратовано запитав він, підвищуючи голос.

Ньют подивився на нього і кивнув.

- Катай. Чортове засідання і так вкрай зіпсовано.

Томас швидко зібрався з думками, підбираючи потрібні слова, що було зовсім непросто - роздратування, сум'яття і гнів заважали мислити чітко.

- Я не знаю, чому мене ненавидить Галлі, хоча мені і наплювати на це, але він явно живить до мене нездорову неприязнь. Що стосується того, хто я, то я знаю не більше за вас. Правда, якщо мені не зраджує пам'ять, ви збиралися обговорити вилазку в Лабіринт, а не те, чому якийсь ідіот вважає мене втіленням зла.

Пролунав чийсь стриманий смішок, і Томас замовк, сподіваючись, що зміг донести до слухачів свою точку зору.

- Лади. - Ньют кивнув. - Давайте згортати лавочку, а що робити з Галлі - пізніше подумаємо.

- Рада не має права голосувати в неповному складі, якщо тільки куратор не відсутність через хворобу. Як Алби, - сказав Уїнстон.

- Господи, Уїнстон! - Вигукнув Ньют. - Вже хто-хто, а Галлі сьогодні явно нездоровий, так що обійдемося без нього. Висловлюйся в свій захист, Томас, так приступимо до голосування з приводу твоєї долі.

Томас зловив себе на тому, що стиснув кулаки на колінах так сильно, що побіліли кісточки пальців. Він змусив себе розслабитися, витер спітнілі долоні об штанини і почав говорити, не цілком чітко уявляючи, що саме скаже Раді.

- Я не зробив нічого поганого. Я всього лише побачив, що двоє людей намагаються доповзти до Воріт, але не встигають. І не допомогти їм з-за якогось дурного заборони було б боягузтвом, егоїзмом і ... в загальному, дурістю. Якщо хочете запроторити мене в кутузку за спробу врятувати чиєсь життя - будь ласка. Обіцяю, що наступного разу просто буду стояти в Воротах і реготати, тикаючи пальцем в тих, хто запізнився бігунів, а потім відправлюся на кухню до Фрайпану і спокійно перекушу з почуттям виконаного обов'язку.

Томас зовсім не збирався жартувати. Він щиро не розумів, чому його вчинок викликав такий галас.

- Ось моя рекомендація, - сказав Ньют. - Ти порушив чортове Правило Номер Один, тому вирушаєш на добу в кутузку. Це твоє покарання. Я також рекомендую Раді обрати Томаса бігуном, зі вступом рішення в силу відразу після закінчення засідання. Думаю, ніч, проведена тобою в Лабіринті, варто кількох тижнів випробувань. Ти, що називається, довів профпридатність. А що стосується поста куратора, забудь про це. - Ньют повернувся до Мінхо. - У цьому я згоден з Галлі - безглузда ідея.

Хоча Томас в глибині душі і розумів, що Ньют прав, останнє зауваження його все-таки зачепило.

Юнак глянув на Мінхо, чекаючи реакції, але той, здається, зовсім не здивувався відмови. Однак він продовжував відстоювати свою позицію:

- Чому? Я можу ручатися, що серед нас він кращий. А кращі стають кураторами.

- Давай так, - сказав Ньют. - Дамо Томасу місяць, щоб хлопець показав, який він у справі. Провести заміну завжди встигнемо.

Мінхо знизав плечима:

- Лади.

Томас полегшено зітхнув. Бажання стати бігуном - дивовижне для нього самого, враховуючи, що йому довелося пережити в Лабіринті, - нікуди не поділося, але стати куратором ні з того ні з сього ... Це вже занадто.

Ньют окинув поглядом членів Ради.

- Отже. Ми вислухали кілька рекомендацій, тепер кожен може висловитися по ...

- Та хрін з ними, з дебатами! - Перебив Фрайпан. - Давайте відразу перейдемо до голосування, і справа з кінцем. Особисто я голосую за твою пропозицію.

- І я, - відгукнувся Мінхо.

Схвальні вигуки почулися і з інших місць, вселяючи в Томаса надію і переповняючи його гордістю. Єдиним, хто заявив категоричне «ні», виявився Уїнстон.

- Твій голос нічого не вирішує, - сказав йому Ньют, - але все-таки поясни, чого ти так впираєшся?

Уїнстон пильно подивився на Томаса, потім повернувся до Ньют.

- В принципі, я не проти, але ми не можемо повністю нехтувати тим, що сказав Галлі. В його словах є сенс. Я впевнений, що він не вигадує. Ви і самі прекрасно знаєте, що як тільки у нас з'явився Томас, все пішло шкереберть.

- І то правда, - сказав Ньют. - Кожен з нас гарненько все обміркує, а потім як-небудь, якщо стане нудно, скличемо чергова Рада і обговоримо справи. Годиться?

Уїнстон кивнув.

При думці, що його знову ігнорують, Томас невдоволено простогнав.

- Чудово! Мене наче взагалі тут немає!

- Слухай-но, Томмі, - сказав Ньют. - Ми тільки що обрали тебе бігуном, чорт забирай. Так що кінчай нити і забирайся звідси. Тобі ще багато чому доведеться навчитися у Мінхо.

Тільки тепер Томас усвідомив, що саме сталося: він став справжнім бігуном і скоро відправиться досліджувати Лабіринт. Незважаючи на всі хвилювання, юнак затремтів від захвату; чомусь він був упевнений, що ліміт призначених йому нещасть вичерпаний і більше в Лабіринті вночі вони не застрягнуть.

- А з покаранням що?

- Завтра, - відповів Ньют. - Просидівши у в'язниці від підйому і до заходу.

Один день, подумав Томас. Могло бути й гірше.

Нарешті розійшлась синагога, і все - за винятком Ньюта і Мінхо, - поспішили покинути кімнату.

Ньют продовжував сидіти, роблячи в блокноті якісь помітки.

- Славне совещаньіце, нічого не скажеш, - пробурмотів він.

Мінхо підійшов до Томасу і жартівливо тицьнув його кулаком в плече.

- А все цей Шанк винен.

Томас ткнув його в відповідь.

- Куратором, кажеш? Правда хотів призначити мене куратором? Та ти ще більший псих, ніж Галлі!

Мінхо удавано нахмурився.

- А що, спрацювало! Замахнувся на нездійсненне, зате отримав те, чого хотів. Потім мене віддячиш.

Лише зараз Томас зрозумів хитрий задум Мінхо і розплився в задоволеній усмішці.

І тут у двері постукали. Томас обернувся і побачив Чака; той сиротливо стояв на порозі і виглядав так, ніби за ним тільки що гнався грівер. Від посмішки Томаса не залишилося і сліду.

- В чому справа? - Запитав Ньют, піднімаючись зі стільця. Щось в його тоні було таке, від чого Томас захвилювався ще сильніше.

Чак зніяковіло дивився в підлогу.

- Мене Медаком послали ...

- Навіщо?

- У Алби припадок. По-моєму, він зовсім з котушок злетів - каже, йому треба поговорити.

Ньют попрямував до дверей, але Чак підняв руку, зупинивши його:

- Е-е ... Не з тобою.

- Що ти маєш на увазі?

Чак кивнув на Томаса.

- Алби наполягає, щоб привели його.

Розділ двадцять п'ятий |  Глава двадцять сьома
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати