Головна

Amp; 45. Право дитини на ім'я, по батькові та прізвище. Зміна імені та прізвища дитини.

1.  Amp; 1. Соціологічне та правове поняття сім'ї. Склад сім'ї з питань сімейного права.
  2.  Amp; 11. Правоздатність та дієздатність в сімейному праві.
  3.  Amp; 13. Спорідненість як найважливіша підстава виникнення сімейних правовідносин. Теорія соціального спорідненості.
  4.  Amp; 16. Поняття і правова природа шлюбу.
  5.  Amp; 22. Особи, які мають право вимагати визнання шлюбу недійсним.
  6.  Amp; 30. Право вибору подружжям прізвища.
  7.  Amp; 36. Зміна, розірвання шлюбного договору. Визнання шлюбного договору недійсним.

Право на ім'я (ст. 58 СК РФ).

Це право дитина набуває з моменту свого народження. Ім'я включає в себе прізвище та власне ім'я, а також по батькові, якщо інше не випливає із закону або національного звичаю (ст. 19 ГК РФ).

Порядок присвоєння дитині імені, по батькові та прізвища визначено в СК РФ. У статті 58 СК РФ встановлено, що ім'я дається за згодою батьків, по батькові присвоюється за іменем батька. Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків, а якщо вони носять різні прізвища - за згодою батьків, якщо інше не передбачено законами суб'єктів Російської Федерації. Розбіжності між батьками з приводу імені чи прізвища дитини (при різних прізвищах батьків) вирішуються органами опіки та піклування.

Відомості про ім'я, по батькові та прізвища заносяться до актового запису про народження дитини і в свідоцтво про її народження (яке видається батькам на руки) при державній реєстрації народження дитини в органах РАГСу.

Якщо батьківство щодо дитини не встановлено, то ім'я дитині дається за вказівкою матері, по батькові - за іменем особи, записаного в актовому записі про народження дитини в якості його батька, а прізвище - за прізвищем матері.

Ім'я та прізвище дитини (при різних прізвищах батьків) можуть бути змінені до досягнення дитиною чотирнадцяти років по спільній прохання батьків органами опіки та піклування, виходячи з інтересів дитини. Таке прохання може бути викликана невдалим поєднанням імені та по батькові, труднощами вимови і іншими причинами. Після досягнення дитиною десяти років на це потрібна її згода.

При роздільному проживанні батьків (незалежно від причин такого проживання) той з них, з яким дитина постійно проживає, має право просити про присвоєння дитині свого прізвища, яку осіб, які носять на момент звернення (дошлюбне, по другому шлюбу). Питання вирішується органом опіки та піклування, виходячи з інтересів дитини та обов'язково з його згоди, якщо вона досягла десяти років. Думка другого з батьків виявляється і обов'язково враховується, але не є вирішальним для прийняття остаточного рішення про зміну прізвища дитині. Зміна прізвища дитини проводиться виключно в його інтересах. Наприклад, батько заперечує проти зміни прізвища, а дитина, що носить його прізвище, проживає з матір'ю, її новим чоловіком і дітьми від повторного шлюбу, і все вони носять інше прізвище. Така ситуація, безумовно, відбивається на інтересах дитини, якому нерідко доводиться відповідати (в школі, у дворі і т.п.) на небажані для нього питання, пов'язані з різними прізвищами членів його сім'ї.

Amp; 44. Особисті немайнові права дітей. |  Amp; 46. Майнові права дітей.

Amp; 34. Поділ спільного майна подружжя. |  Amp; 36. Зміна, розірвання шлюбного договору. Визнання шлюбного договору недійсним. |  Визнання шлюбного договору недійсним. |  Amp; 37. Відповідальність подружжя за зобов'язаннями. |  Amp; 38. Підстава виникнення прав і обов'язків батьків і дітей. Встановлення походження дитини, народженої в шлюбі. |  Amp; 39. Добровільне встановлення батьківства дитини, народженої поза шлюбом. |  Встановлення батьківства в судовому порядку (ст. 49 СК РФ). |  Amp; 41. Встановлення батьківства і материнства при застосуванні штучних методів репродукції людини. |  Amp; 42. Встановлення факту батьківства і факту визнання батьківства. |  Amp; 43. Оспорювання батьківства та материнства. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати