На головну

Заняття 3. Звук [а] і буква Аа

1.  I. Модуль 5. Заняття 9.
  2.  I. МОДУЛЬ 7. Заняття 14.
  3.  II. Модуль 5. Заняття 10.
  4.  буква заблукала
  5.  Буква Е незадоволена
  6.  Буквальна інтерпретація епізоду гріхопадіння
  7.  Буквальний рефреймінг.

Мета. Вчити дітей виділяти звук [а] в ударній позиції на початку слова; почати знайомити з голосними звуками; вправляти в виразному проголошенні слів, в умінні визначати послідовність звуків в звуконаслідувальних словах; вчити орієнтуватися на площині аркуша (напрямок зверху вниз); проводити прямі лінії зверху вниз; знайомити з буквою Аа.

Устаткування. Набір картинок і іграшок, панно букв; індивідуальні аркуші білого паперу з намальованими вгорі хмаринками, олівці на кожну дитину; звукові намиста.

хід заняття

1. 1. Вихователь розповідає сюжет, виділяючи (простягаючи) голосом звук [а] в словах.

- Я розповім вам про одну собаку. Вона шукала собі друга. Собака брела по вулиці і заглядала перехожим в очі. Але ніхто не звертав на неї уваги. Повз пробігла дівчинка з букетом айстр. Одна квітка впав. Дівчинка поспішала і не помітила пропажу. Собака взяла квітку в зуби, наздогнала дівчинку і поклала астру перед нею. Дівчинка посміхнулася і сказала: «Ходімо зі мною!» Собака зраділа і побігла за дівчинкою. Так бездомний пес знайшов собі друга.

Дівчинку звали А-ня. Собачку вона назвала А-лий, бо а-стра, яку підняв пес, була а-гавкоту.

За всіма цими словами, А-ня, А-лий, а-стра, а-гавкоту, починаються з одного звуку. Коли я вимовляла слова, я виділила цей звук.

Назвіть цей звук. (Звук [а].) Повторіть слова зі звуком [а].

Артикуляція звуку. Коли ми вимовляємо звук [а], то рот широко відкритий, язик лежить за нижніми зубами. Звук вимовляється з голосом. Повітряна струмінь не зустрічає на своєму шляху перешкод.

Звуки, які вимовляються з голосом і не зустрічають у роті перешкод, будемо називати голосними. Намисто в звукових намисті, які позначають голосні звуки, будемо позначати червоним кольором.

Заняття 2. Слово |  Характеристика звуку. Звук [а] - голосний.

I8ВN 5-09-014411-7 |  НАВЧАННЯ ГРАМОТИ В ДИТЯЧОМУ САДУ |  Звуки мови. |  Пропозиція. Слово. |  Підготовка до навчання письму |  Заняття 1. Звуки навколо нас |  Заняття 4. Звук [у] і буква Уу |  Заняття 5. Звук [і] я буква Ії |  Заняття 6. Звук [е] і буква Ее |  Заняття 7. Звук [о] і буква Оо |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати