Головна

глава 4

  1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Вжжжжіг ... вжжжжіг ... вжжжжіг.

Точильний камінь, немов заговорений, повзав по лезу ножа. Кнут дивився на щоденний ритуал гнусу без належного розуміння. Вважав, що подібне заняття себе не виправдовує, і низькорослий вбивця лише даремно витрачає сили і час.

- Тобі не набридло?

- А що? Думаєш, вже гострий?

- Гострий ?! - Обурився Кнут. - Та ти всю дорогу від Альсгари тільки цим і займаєшся. Скоро камені, як масло, почнеш різати.

- Хіба це погано? До того ж ти, як завжди, прибріхуєш. Їм навіть голитися важко. Ось дивись.

На доказ Гнус спробував кинджалом пасмо власного волосся. Та миттєво зменшилася на дюйм.

- М-да, - простягнув чоловічок, з прикрістю поглядів на своє відображення в клинку. - Здається, і справді, досить.

З вулиці увійшов Шен. Гнус, побачивши його, загарчав і, трохи подумавши, знову дістав з-за пояса точильний камінь. Недобре поглядаючи на молодого ставленика Молс, він, на превеликий роздратуванню Кнута, знову почав елозить ножем і противно вжікать.

- Де втратив Бамута?

- Він стежить за нашим другом, поки Гнус займається дурницями.

- Дивно, що ти його залишив. Нудно стало, малюк? - Запитав коротун, і Кнут насупився.

Ці двоє і не думають заспокоюватися. Він намагався не ставити їх в пару, але тепер-то що робити? Розводити по різних кінцях села? Ай, спасибі, Молс! Удружив, нічого не скажеш!

- Досить! - Втрачаючи терпіння, загарчав Кнут. - Я вам вчора казав: якщо вирішите пустити один одному кров - тільки після завдання.

- Завдання ми начебто виконали вчора, - не зводячи очей з гнусу, процідив Шен.

- Це мені вирішувати, що ми виконали, а що ні. Гнус, піднімай дупу і топай до Бамута. Вважай, що почалася твоя зміна. А ти сідай і жери.

- Ви мене не злюбили з першого погляду. Скажеш, не так? - Вимовив Шен, сідаючи на лавку.

Кнут дочекався, коли йому принесуть шаф, зробив ковток і тільки після цього відповів:

- Що ж, хлопець, буду відвертим. Ти зайвий в нашій спрацьованої трійці. П'яте колесо у возі. Я не знаю, з якого ляду Молс тебе з нами відправив. І що найгірше - я не знаю, який ти в справі. На що ми можемо розраховувати і що від тебе чекати.

- А ти мене спробуй, - потягнувся блакитноокий.

- Робити мені нема чого. До тих пір поки тебе не можна буде перевірити на завданні, я, Гнус і навіть добряк Бамут вважатимемо тебе тягарем.

Шен насупився, потім розреготався:

- Воля твоя! Якщо вважаєш, що мені приємно перебувати у вашій компанії, то глибоко помиляєшся. Шлятися по периферії Імперії, годувати комарів і спілкуватися з похмурими старими дурнями - максимум задоволення!

Кнут анітрохи не образився на «дурнів».

- Та ти вчений, Шен. Слова-то які знаєш. «Периферія»!

Той, зрозумівши, що бовкнув зайве, голосно пирхнув і зайнявся їжею. Командир загону глузливо за ним спостерігав. Це не перша застереження «малюка». Він і раніше вкручувати в мова вкрай дивні для вихідця з міського дна слівця. Хлопець непогано «грає», але досвіду йому явно не вистачає. Втім, у Молс напевно була причина відправити Шена з ними.

- Чи не Цапа з гнусу. Це мій тобі рада. Дружній. І не корчі таку пику, ти ще щеня, щоб з ним змагатися. Гнус тебе прожує і виплюне. Не лізь до нього, ще раз кажу.

- Та дався мені цей недомірок! - Розрізаючи свинячу ковбасу, відгукнувся Шен. - Він мені даром не потрібний. Краще скажи, довго ми ще тут будемо стирчати?

- Ми тільки вчора приїхали, а ти вже скучив за домом.

- Уяви собі. Так скільки?

- Зараз час працює не на нашого друга. Він не дурень, повинен розуміти, що якщо його змогли знайти ми, то знайдуть і інші. День, може, два, і він з подружкою відправиться в бігу.

- І? ..

- Як я вже казав, Сірий - розумний хлопець. Розуміє, що сховатися буде важко. Коли за голову призначена така нагорода, за тобою спустяться навіть в Безодню. Можна відтягнути побачення зі смертю, втікши на край обжитих земель. Можна забратися в болота блазгов, в гнізда йе-Арре або лісу на вельможного, але рано чи пізно тебе знайдуть. Десять тисяч Сорен на дорозі не валяються. Мисливці знайдуться, можеш мені повірити. Тут тільки один варіант - щоб тебе залишили в спокої, треба вийняти душу з замовника.

- Тобто ти вважаєш, що Йох приречений?

- Скажімо так. Я припускаю, що у нього є всі шанси не побачити наступне свято Імені.

- Сумно. Кажуть, він оплачує всі міські свята. Альсгара багато втратить з його смертю.

- Як і Намісник. Його лапа також любить отримувати оплату. Він служить і нашим і вашим. Я ще не бачив дупи, яка так легко могла всидіти на трьох стільцях. Імператор, як ходив він та особисті інтереси. Ха! Часом я починаю подумувати, що бути Намісником не так вже й погано.

- Прибуткова робота. І не пильна. Тільки й знай, пиши укази, звітуй перед столицею та танцюй з посольствами Набатора і Золотий Марки. Ну і грошики лопатою в кишеню згрібати.

- Розумієш, - крякнув Кнут. В його голосі прослизнула нотка поваги. - До речі, давно ти в гільдії? Раніше я про тебе не чув.

- А хто тобі сказав, що я з гільдії? - Несподівано посміхнувся Шен.

Кнут примружив очі:

- Молс сказав, що ти поїдеш з нами ...

- Але хіба він щось говорив про те, що я вхожий в ваш союз?

Ні. Нічого він такого не говорив. Просто наказав Кнуту взяти молодого людини з собою і не ставити запитань.

- Я заборгував йому послугу, ось він мене і попросив прогулятися з вами.

- Угу.

Все не так просто. Щоб Молс, аж ось відправив з ними абсолютно чужу людину без видимої причини ... Просто «прогулятися» ?! Кнут дурнем не був і в подібну нісенітницю не вірив. Шен це зрозумів, але переконувати командира не став:

- Не знаю, чи варто говорити про це твоїм друзям.

- Не варто. Вони і так тебе не дуже люблять. Значить, ти нам не помічник?

- Якщо розраховуєш, що я буду бігати по селу з зашморгом або метальними зірками, змушений тебе розчарувати. До речі кажучи, навіщо тобі потрібні помічники? Нагорода за Сірого і його подругу проситься в руки?

- Ні. Молс таких розпоряджень не віддавав.

- При чому тут Молс? З десятьма тисячами Сорен можна наплювати на гільдію. Нова життя, а? Невже ні разу не думав про те, щоб ризикнути?

Кнут нічого не сказав, але по тому, як напружилися його руки, Шен зрозумів, що мав рацію.

- Неважливо, про що я думав, а про що ні. Важливим є те, що я в підсумку зроблю. З Сірим і Лаен без наказу Молс зв'язуватися не буду.

- Вони такі небезпечні?

- Причина не тільки в цьому. Я ніколи не піду поперек отриманого замовлення. Які б гроші не лежали на кону. Тобі не зрозуміти.

Шен знизав плечима, показуючи, що за таку суму особисто він враз забув би про всякі дурниці.

- Що до Сірого, - продовжив командир, - він, дійсно, небезпечний. Знаєш його історію?

- Ні. Тільки те, що ви говорили між собою.

- Він прийшов в Альсгару десять років тому. Звідкись з південного сходу. Начебто до цього отстреливал високошляхетними в Сандона. З цибулею був на «ти», і не тільки з ним. Дуже швидко піднявся. Став забирати найскладніші і високооплачувані замовлення. Деяким з гільдії, не останнім людям в нашому ремеслі, це не сподобалося. Їх знайшли в один з днів у вигрібній ямі. Мертвими. Гнус, до речі, теж був в числі незадоволених. Але вчасно зупинився. Не те що його дружки. Загалом, після цього випадку до Несс не лізли. Та й Молс взяв хлопця під крило. Я з Сірим працював один раз. Можу сказати, що він цілком заслуговує на повагу. Кращий стрілець з відомих мені.

- Що ж він забрався в таку глушину при таких-то успіхи?

- Ніхто не знає. Хіба тільки Молс. Я можу тільки здогадуватися.

- Дуже цікаво послухати.

Кнут уважно вивчив фізіономію Шена. Чи не насміхається чи? Але молодий чоловік залишався байдужий.

- Пора сходити, провідати Бамута. - Командир встав з лавки. - Ідеш?

- Так. Так що щодо припущень?

- Навіщо тобі?

- Повинен же я знати, чого мені від нього чекати. Молс нічого не сказав.

- Хм ... - Кнут знову пильно глянув на співрозмовника. - До того як Йох не оголосив нагороду за голову Сірого, я вважав його і Лаен мертвими. Сім років тому в їх барлозі знайшли два обгорілих тіла. Все, в тому числі і я, вирішили, що Несс все ж змогли дістати якісь прудкі хлопці. А тепер ... Тепер я починаю думати, що він зробив все правильно. У той час, коли нібито помер наш друг, відбулося одне гучне вбивство. Мета знищили стрілою. Майстерний постріл. Ідеальний. Лучник знаходився в такому місці, що потрапити можна було, тільки якщо твою руку направляє сам Мелот. Я знав лише одного такого стрілка - Несс.

- Тобто Сірий прибрав мета, надув всіх, підхопив подружку і змився?

- Ось ось. Саме, що надув. До речі, з подружкою вони працювали в парі.

- Слухай, а мені здалося або ви справді боїтеся її куди більше вашого диво-стрілка?

Кнут невдоволено поморщився. Гнус прав. Цей хлопець часом дратує до нестями.

- Вона може закип'ятити мізки, перш ніж ти витягнеш з піхов меч.

- Це вміють робити все жінки, - реготав Шен.

- Я серйозно. Вона - єдина в нашій справі, хто володіє Даром. Всі думають, що Лаен тільки говорити може, не відкриваючи рота, але коли я з Сірим працював в зв'язці - бачив, як дівчисько підірвала одному хлопцеві голову.

- Так що ж? Вона ходячи, чи що? - Пробурмотів його співрозмовник.

- Ні.

- Вогник?

- Що ти причепився? Ніхто не знає. У неї є Дар, і все. А хто вона, яка різниця? Досить просторікувати. Нас чекають.

Вийшовши на вулицю, вони пішли в сторону будинку Несс. Шен задумливо мовчав, і Кнут почав шкодувати, що не стримав язик за зубами.

- А хто був метою?

Командир здивовано подивився на супутника.

- Кого прихлопнул Несс, якщо йому довелося так швидко робити ноги?

- Відвідуючи, - сухо сказав вбивця і, не звертаючи уваги на здивовано роззява рот підлеглого, пішов далі.

Порк плентався по лісі і з насолодою гриз медовий пряник. Кишені його первинних штанів були забиті солодощами. Дурник купив частування на гроші, які подарував йому добрий дядечко. Той, який на коні лицаря, але не лицар. Але хороший. І кінь у нього хороша. І меч теж. А ще він приятель Порка. Ага. Вони з ним найбільші друзі. Порк цього дядька що хошь зробить. Навіть пряником пригостить. Надкушений. Чи ні! Навіть цілим! Нехай сільські хлопці не кажуть, що він жадібний і дурний. Брехня! Все брехня! Вони вічно насміхаються! За це він не дасть їм нічого смачненького. Ніколи! А чого з Злюки ділитися? Знову сорочку йому забруднять, брудом почнуть кидатися. І грати в лицарів не беруть. Ось коли Порк втече з дому і стане лицарем, він всім покаже. Обзавідуются!

Зараз він йшов на улюблену галявину. Там, поруч з швидкою річкою, можна в тиші і спокої з'їсти всяку смакоту, не побоюючись, що хтось помітить. А то зберуться і почнуть клянчити: «Порк, дай спробувати! Ну шматочок, Порк, а? Ти ж добрий! »

У! Пріставучие п'явки!

Дурник з досадою штовхнув підвернувся під ногу гриб. Його капелюшок злетіла в повітря і, вдарившись об стовбур дерева, розлетілася на безліч шматочків.

- Ух! - Із захопленням сказав Порк.

Він і не здогадувався, що гриби вміють так здорово літати і розбиватися. Куди краще, ніж бруква старої Розі. Дурень покрутив головою, вишукуючи в траві помітні червоні капелюшки, але нічого такого поблизу більше не було. Розчаровано зітхнувши, він вийшов на галявину і тут же відступив назад. Під прикриття дерев.

Невдоволено випнув губу. Гидота яка! Його улюблене місце вже було зайняте! Біля старого дуба стояла дружина тесляра Анн. Що вона тут робить? Ось зараз він дожует ще один пряник, а потім вийде і скаже, що це його галявина! Нехай іде.

Поки Порк догризати пряник, йому прийшла в голову ще одна ідея. А раптом Анн перестане свердлити очима це дурне дерево і вирішить скупатися в річці? А що? Зараз час спекотне, може, і захоче. А він тут тихенько посидить і подивиться. Побачить її голою, так. Порк вже одного разу бачив голих дівчат, вони купалися у Чорного Виру в ніч на літнє сонцестояння. Правда, сільські хлопці тоді помітили ховався в кущах дурника і міцно його обробили. Трохи все кістки не поламали.

І тут Порк ледь не вдавився. Стовбур дуба розколовся, немов по ньому разом вдарила сокирами сотня злісних дроворубів. Вся увага пастуха виявилося прикута до дерева, тому він не відразу побачив, що з протилежного боку галявини, з лісу, вийшли озброєні люди ...

Старий Морген - коваль - зустрів мене привітно. Запросив до хати, посадив за стіл. Ображати його не хотілося, так що ми неспішно обговорили погоду, майбутній урожай і сусідів. Нарешті прийшов час перейти до справ:

- За мною боржок був за інструменти. - Я поклав на стіл шість солов.

- Не до спіху. Терпить, - пробасив коваль.

- Гроші ніколи зайвими не бувають, - не погодився я. - До того ж, чув, ти сватів для сина засилав. Так тепер кожен мідяк на рахунку буде.

- Твоя правда, - широко посміхнувся Морген. - Що це ти з боргами став розраховуватися? Ніяк їхати зібрався?

- Доведеться. По справах.

- Справи - це добре, - крякнув коваль. - Це куди краще, ніж штани протирати. Коли повернешся?

Я посміхнувся:

- Тому й прийшов до тебе. Чи не повернемося ми. Будинок продавати не хочу. Та й часу вже на це немає. Кажуть, твоєму Рену дружину привести нікуди. Будівництво ти тільки місяць тому затіяв. Довго чекати. Забирай будинок. Нехай живуть у нас. Хочеш - назовсім, хочеш - поки свою хату не впорався.

Його таке щедру пропозицію приголомшило. Він знову крякнув, відкинувся на стільці, задумливо насупивши брови.

- Несподівано. Мелот свідок, дуже несподівано. Все ж ти дивна людина, Парс. Господарство ось так запросто даруєш.

- Я щедрий. - При всій моїй старанні посмішка все одно вийшла кислої. - Якщо вже віддавати добро, то в хороші руки. Так береш чи ні?

- Беру, звичайно. Дурнем буду, якщо не візьму. Тільки за так брати щось ніяково. Люди говорити почнуть ...

- Люди завжди кажуть, дай їм тільки волю.

- Давай хоч частину грошей виплачує. Бідувати не будете.

Не встиг я відповісти. В голові вогненної краплею вибухнуло:

«Допоможи!»

«Картина», що прийшла від Лаен, показала мені галявину, де були заховані гроші, отримані нами за вбивство ходячи. Я, не попрощавшись, вискочив з будинку порядком здивованого коваля і кинувся на допомогу. Біг і безупинно намагався «кликати» її. Марно. Лаен, вперше на моїй пам'яті, «мовчала». У світлі останніх подій, припускати можна було найгірше. Я вже п'ять разів прокляв себе за те, що дозволив їй займатися цією справою в поодинці.

Зі зброї у мене з собою був тільки метальний топірець. Корисна річ в лісі або на полюванні, так і для вбивства зійде, але не проти добре озброєного супротивника.

Я пролетів через що ростуть уздовж річки заросли бредняка і відразу побачив, що відбувається на галявині. Кроків за двадцять від мене в землю було встромлений короткий спис. Поруч тіло чоловіка. Ще один труп - недалеко від кромки лісу. На протилежному кінці галявини лежала Лаен.

Над нею стояли троє. Вони сміялися і жартували, анітрохи не переживаючи з приводу загибелі своїх товаришів. Один з них якраз спускав штани.

Розмитий коло розсік повітря, і метальний топірець з мерзенним звуком влучив у потилицю невдалому гвалтівнику. Він змахнув руками і, обливаючись кров'ю, впав. Я вискочив на галявину і кинувся в сторону двох уцілілих.

Один з них почав піднімати арбалет, другий потягнувся за мечем. Мене це не злякало. Я лише ощирився та додав ходу. У той момент, коли мерзотник натиснув на спусковий гачок, я стрибнув. Арбалетний болт просвистів поруч, не заподіявши шкоди. Я приземлився на руки, гасячи швидкість, перекотився через голову. Схопився поруч зі списом. На ходу підхопив його і жбурнув в мечоносці. Спис потрапило йому в живіт, відкинуло назад і пришпилити до дерева. Найманий вбивця закричав і вчепився в закривавлене древко руками.

Що залишився противник, стискаючи в зубах болт, гарячково намагався ще раз звести арбалет. Я не дав йому такої можливості. Опинившись поруч, впав на коліна, пропускаючи над собою зброю, яким він намагався розтрощити мені голову. Вкручуючи кулак, вдарив під коліно. Той зойкнув, втративши стійкість, впав.

Я відкотився в бік, виявився поруч з трупом, в голові якого застрягла свою сокирку. Вирвав зброю, підскочив до начавшему вставати противнику. Від душі штовхнув ногою в обличчя, ламаючи ніс. А потім завдав два швидких сильних удару, розкроївши череп. До цього часу пронизаний списом перестав корчитися і сконав.

Все це скінчилося.

Я кинувся до дружини. З полегшенням побачив, що вона жива і всього лише без свідомості. На лівій скроні надувалася величезна шишка. Шкіра була здерта, і на щоку стікала кров.

За спиною оглушливо клацнула тятива, свиснув болт, почувся зойк. З кущів виліз Бамут з ??розрядженим арбалетом. За ним з'явилися Кнут і щеня, імені якого я так і не спромігся дізнатися.

- З почином тебе. Швидко вони вас знайшли, - крикнув Кнут.

При всьому своєму дружелюбності він не спускав очей з мого у-така [15]. Я, намагаючись не упускати їх з поля зору, скосив очі і побачив чоловіка, в якого потрапив Бамут. Під час бою один з спраглих легких грошенят відсиджувався в укритті. Коли я відволікся на Лаен, хлопець вирішив спробувати щастя і отримати нагороду. Що ж. У нього це ледь не вийшло.

Втрачаю хватку.

- Ця ... Що б ти робив, якби ми не нагодилися?

- Чи впорався б сам, - похмуро відповів я.

Бамут до цього часу спритно перезарядив зброю і поклав його на ліктьовий згин. Мені не сподобалося те, як він на мене дивився. Схоже, він теж захотів заробити легкі гроші, тому кинув швидкий погляд у бік командира, шукаючи схвалення. Кнут на невисловлене питання ледь помітно похитав головою. Бамут посміхнувся, потиснув плечима і закинув зброю за спину. А потім, переставши звертати увагу на присутніх, почав потрошити кишені мерців.

Напруга трохи спала, але все намагалися не робити різких рухів. Я як і раніше стояв між Лаен і людьми Молс. Їх мирні наміри мене ні в чому не переконали.

- Що з нею? - Обережно поцікавився Кнут.

Я не відповів, лише підозріло примружився. Залишалося тільки здогадуватися, що на думці у цій трійці.

- Якби ми захотіли, ти б уже був небіжчиком.

Я презирливо скривив губи і знову промовчав.

- Лаен треба допомогти. - Кнут Не вгамовувався.

- Як ви нас знайшли?

- Йшли за тобою.

- Швидше за бігли, - поправив командира молодий.

Він з цікавістю вивчав труп, пришпилений списом до дерева:

- Спритно ти його.

- Ви вирішили взяти на себе обов'язки охоронців? - Я, повагавшись, прибрав топірець за пояс. - Чи не занадто різка зміна роботи?

- Судячи з усього, ми поміняли її дуже вчасно. Незнайомі морди. - Кнут нудьгуючи поворушив носком чобота одне з тіл. - Чи не з наших. Зальотні. Так що з Лаен?

- Жива.

- Я можу підійти до неї? - Несподівано запитав молодий і тут же наткнувся на мій колючий погляд. - Їй зараз потрібна допомога.

- Я сам в змозі допомогти, - відрізав я.

Не збираюся підпускати до своєї жінки нікого з цих панів.

- Я лікар.

- Відколи їх в гільдії тримають?

- Я не з гільдії. Кнут може підтвердити.

Кнут забарився, але кивнув. Брешуть чи ні?

Бамут не втримався:

- Кнут, чого Шен заливає?

Кнут скривився і перевів розмову на іншу тему:

- Що з тими жмуриков?

- У обох особи спалені, - відповів Бамут. - Я й не знав, що Лаен так вміє. Тепер не зрозумієш, хто це. Ця ... Так він чого, і справді болячки лікує? Може, Молс з нами ще й крамницю аптекаря пошле в наступний раз? - Бамут хохотнул, але його жарт ніхто не підтримав.

- Так можу подивитися? - Запитав Шен.

- Гаразд. - Я неохоче відійшов в сторону. - Але врахуй ...

- Не треба погроз! - Він зло блиснув очима.

Я встав так, щоб одночасно бачити і лікаря і Бамута.

У лісі почулися перелякані крики. З'явився Гнус. А я все турбувався, де ховається цей крисениш? Він тягнув за комір упирається і волаючого Порка. Цей-то що тут забув ?!

Поруч з маленьким вбивцею дурник здавався велетнем. Втім, гнусу ця обставина нітрохи не бентежило.

- Дурна сволота обробив.

- Де ти його знайшов?

- Ясна річ - в кущах. Підглядав. А може, з цими був. Там, недалеко, сім коней. Вбити його?

Почувши останні слова, Порк завив. Захлинаючись в риданнях і молитвах, він на колінах поповз до Батога. Я тільки і зміг розібрати, що «не винен» і «думав, голу тітку, а тут ці злі».

- Я нічого-о-о-о! Мені коро-о-ов пасти-і-і. Я пря-я-я-Яник віддам!

- Заспокойся, приятель. І пряник свій прибери. Тебе ніхто не збирається вбивати.

Лаен застогнала, я зараз забуде про дурачка і кинувся до неї. Рикнув, і Шен завбачливо відійшов в сторону.

Моє сонце відкрила очі.

Спокійно. Вони мертві. Я встиг.

«Що ці тут роблять?»

«Йшли за мною. Було не до того, щоб ще і за хвостами наглядати ».

«Я дуже слабка. Зараз впораюся тільки з одним ».

Я побачив, як в синіх очах починає зароджуватися магічна буря, і поспішно «сказав»:

«Стоп! Не варто. Здається, сьогодні ми зможемо розійтися мирно ».

І вголос:

- Як ти себе почуваєш?

- Голова тріщить. - Вона обережно доторкнулася до шишки на скроні. Скривилася.

- Йти зможеш?

- Нема чого, - підійшов Кнут. - Гнус відправився за кіньми. До села є дорога?

- Є. За гаєм.

- Ми вас проведемо. Я поговорив з дурнем. Стверджує, що нападників було більше, ніж зараз трупів. Рахувати не вміє, але, судячи з кількості коней, - семеро. І один з крилами, як у птиці.

- Так. Йе-Арре, хай їй грець! - Вилаявся Лаен, з моєю допомогою встаючи на ноги. - Його я зустріти не очікувала. Підлетів зі спини. Добре, що не вбив.

- Цікаво, де він може бути? - Шен переніс увагу на навколишні дерева.

Бамут взяв арбалет напоготів.

- Чи не метушіться. Тепер вже не зловиш. Змилася пташка. Гей, друже! Досить ридати. Забирайся. Так Так. Ти! Дуй до своїх корів!

Двічі Порка просити не довелося. Він схопився і, забувши про розкиданих на траві пряниках, кинувся до лісу. Ну ось. Тепер розтріпає по всьому селу, що тут сталося.

- Ого! Що це?

Шен заглянув в черево розколотого дуба і виловив звідти мішок.

- Важкий.

Я, нічого не кажучи, простягнув руку до знахідки. Хлопець від такого нахабства сторопів, хотів обуритися, але побачив в моїх очах загрозу і віддав.

- Це ваше? - Поцікавився Кнут.

- Наше, - рівним голосом відповів я йому.

Більше вони питань не задавали.

 глава 3 |  глава 5


 анотація |  Олексій Пехов |  Глава 1 |  глава 2 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати