Головна

Частина 2 4 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Фетр не нервувати так з часу складання іспитів. Ледь відкривши велику яскраво-червоні двері моргу, вона відчула, що ноги її не тримають і вона або ось-ось впаде, або злетить у повітря. Її зустрів кремезний посміхався чоловік з потужним статурою, густий сивий шевелюрою і такими ж вусами. На ньому був синій комбінезон і білі бахіли на ногах. І Фетр несвідомо зазначила про себе, що у нього добрі очі.

- Ви, напевно, констебль Фетр, - життєрадісно зауважив він.

Вона кивнула.

- Ваш начальник в офісі з доктором Аддисон. П'ють чай. Бажаєте чаю?

Фетр енергійно замотала головою.

- Здається, ми раніше не бачилися? - Промовив чоловік.

- Ні.

- В перший раз?

- Так. - Вона спробувала вимовити це з викликом, але не змогла придушити жалібні нотки в своєму голосі.

- Тоді я на вашому місці тримався б ближче до дверей. І не намагайтеся бути героєм: почне нудити, відразу вибігайте.

Це було сказано з такою симпатією, що Фетр посміхнулася.

- Дякуємо. Я так і зроблю.

- І зрозумійте мене правильно. Я хвилююся нема про вас, а про себе. Якщо вас витошніло на підлогу, мені потім доведеться прибирати, а якщо ви впадете і вдарилася об щось головою, мені доведеться складати протокол і оформляти документи.

Він провів її в крихітний кабінет, де стояли шафка і два письмових стола. За столом біля вікна сиділа доктор Аддісон, тримаючи в своїх блідих вузьких руках кухоль з чаєм, праворуч від неї в низькому кріслі розташувався Сорвіно. На інший стіл спирався високий сивий чоловік, в якому Фетр дізналася представника прокурора, а притулившись до одвірка, стояв фотограф; всі реготали над якоюсь жартом, тільки що розказаної Сорвіно. Варто було їй з'явитися, як все замовкли, в кабінеті повисло незручне мовчання, остаточно переконавшись Фетр в тому, що жарт Сорвіно була на її рахунок.

- А, Фетр, - вигукнув Сорвіно. - Що новенького?

Вона пройшла повз фотографа, не звертаючи уваги на його зацікавлений погляд. Незважаючи на те що він був одружений і мав чотирьох дітей, а може, саме тому у нього була слава бабія. Від нього пахло віскі.

- Боюся, нічого, сер. Машину забрали, і попередній звіт буде завтра або післязавтра. А крім цього...

Сорвіно кивнув.

- Добре-добре, констебль. - Він допив чай ??і подивився на патологоанатома. - Коли ви будете готові, доктор?

Вона продовжувала пити чай з видом примадонни, яка чекає на свого виходу.

- Коли допиватиму чай, інспектор, - з недбалим виглядом відгукнулася вона.

Сорвіно скривився, подивився на годинник і, переконавшись, що вже пізно, окинув поглядом присутніх. Вони теж мріяли покінчити з цим і теж вважали, що вона поводиться по-свинськи, але ніхто з них не наважився відкрити рот. Минуло ще шість хвилин, протягом яких доктор Аддісон поглинала свій чай, і лише після цього вона піднялася і промовила:

- Якщо ви не заперечуєте, я піду переберуся.

І вона вийшла з кабінету, залишивши в ньому пониклі представників поліції і прокуратури. Лише коли за нею зачинилися двері, Сорвіно вилаявся:

- Ось нахабна стерво!

- Так, таку не взяли гору, - додав фотограф.

- Якщо тільки їй вчасно рот не заткнути, - кивнув представник прокурора.

Сорвіно розсміявся.

- Думаю, вона не забула б прокоментувати цю пропозицію і вказати, що і як треба робити.

- Ти хочеш сказати, що це можна робити різними способами? - З серйозним виразом обличчя поцікавився фотограф.

- А ти що, не знав? - Поцікавився представник прокурора. - Для цього зовсім не обов'язково вдаватися до наркотиків.

Всі розреготалися.

Фетр, з одного боку, не могла схвалити подібну поведінку, а з іншого, не могла не розділити загальних веселощів. Ніхто не помічав її присутності, і вона не могла зрозуміти, пов'язано це з її незначністю або з тим, що вона була поліцейським, а отже, своїм хлопцем.

Потім Сорвіно встав і вийшов з кабінету, і інші пішли за ним в порядку службової ієрархії. Фетр замикала хід. Вони вийшли в коридор і рушили до сховища, одна зі стін якого була зайнята холодильними камерами. Там все наділи одноразові халати та бахіли.

- Ти можеш не ходити, якщо не хочеш, - відвівши Фетр в сторону, промовив Сорвіно.

Вона здригнулася від подиву.

- Думаю, тобі не часто доводилося бачити розтину, а гірше нашого випадку і придумати важко.

- Ну, я дійсно ніколи не бачила обгорілих тіл ...

- Загалом, вирішуй сама.

В інших обставинах Фетр напевно розчулилася б тому, що така кількість людей дбає про її благополуччя. Вона вже досить пропрацювала в поліції, щоб знати: тут рідко хто думає про почуття оточуючих.

- Дякую, сер, але, думаю, мені треба звикати до подібних речей, - відповіла вона. Це прозвучало дещо зверхньо, ??і вона раптом злякалася, що образила Сорвіно. Тому вона поспішно посміхнулася і додала: - Я вас не підведу.

Він теж відповів їй посмішкою, що траплялося надзвичайно рідко.

- Гаразд.

Впустив Фетр служитель відкрив двері в секційну і проголосив:

- Пані та панове, ми готові.

- Дякую, Стівен, - відповів Сорвіно, заходячи всередину.

Фетр зробила глибокий вдих і пішла за ним. Спочатку їй нічого не було видно з-за широкої спини Сорвіно, а потім він зробив крок у бік, і вона почула шепіт:

- Якщо ти досі вважала взірцем «Безмовного свідка», [10] то подивися, як працює «леді ??Квінсі». [11]

Це змусило Фетр обернутися і посміхнутися Стівену, зате коли вона спрямувала погляд на об'єкт уваги «леді ??Квінсі», на обличчі її відбився жах і вона опустила голову.

Вона вважала, що бачене нею, нехай і уривками, в лісі, повинен був підготувати її до видовища, присутній на засіданні їй зараз. Вона думала, що, як і у всіх фільмах жахів, найстрашніше відбувалося в уяві, і викритий монстр вже не такий страшний.

Однак вона помилялася.

Видалений з напівтемряви лісу і поміщений в стерильний, яскраво освітлений світ секційної моргу, цей монстр анітрохи не втратив свого жахливого вигляду. Більш того, він немов насолоджувався наданими йому ексклюзивним місцем. І найжахливіше полягало в тому, що колись це чудовисько було людиною. Вигнута поза і позбавлений губ рот, немов волає про допомогу, красномовно свідчили про нестерпного болю. Кілька уцілілих ділянок шкіри дозволяли розрізнити в цій страшній знахідку людини, в самоті котра знайшла жахливу смерть.

Але і це виявилося не найстрашнішим, бо поступово Фетр стала відчувати запах. Сморід від горілого жиру і обвуглене м'яса була всепроникною; Перше що виник спогад про довгих літніх вечорах, коли її батько незмінно спалював на жаровні сосиски, тут же змінилося куди більш огидними асоціаціями.

Доктор Аддисон була незворушна. Вона кинула холодний погляд на фотографа і вимовила:

- Починайте як завжди, будь ласка.

На ній був такий же синій комбінезон, як і на Стивене, тільки на ній він злегка висів, що робило її ще більше схожою на сумлінну студентку і улюбленицю викладачів. Рішуча, незважаючи на хвилювання, і непохитно впевнена в своїх можливостях, Аддисон нагадувала дитину, що намірився будь-що-будь увійти в світ дорослих.

Вона дочекалася, коли фотограф закінчить висвітлювати своїми байдужими спалахами приміщення, і, кивнувши, відпустила його, після чого увагу всіх присутніх зосередилося на ній самій. І тут Фетр, незважаючи на свій стан, раптом помітила, як нервує доктор Аддісон.

- Кінцівки фіксувати? - Поцікавився Стівен, роблячи крок вперед.

Фетр не знала, що це означає, і їй здалося, що і доктору це слово нічого не говорить, хоча Аддісон неохоче кивнула. Стівен підійшов до столу, тримаючи в руках страшного вигляду секційний ніж, і доторкнувся до правої обпаленої руці трупа. На його обличчі з'явився здивоване вираження, він схилився нижче, а потім підняв голову вгору.

- Ви це бачили?

- Що? - Підходячи ближче, запитала Аддисон.

Стівен стирав з гумових рукавичок прилипли шматки обвуглілої шкіри.

- Кільце.

- Так, дійсно, - не надто пильно вдивляючись, відповіла вона.

З мить здавалося, що Аддисон зараз заявить, ніби знала про це з самого початку, але вона обернулася і поглянула на Сорвіно.

- На мізинці правої руки перстень з печаткою.

Стівен зняв його з пальця, опустив в пакет, протягнутий помічником прокурора, і знову взявся за руку трупа. Від його наступного дії Фетр мало не витошніло, бо він підняв ніж і глибоко надрізав руку в ділянці ліктьового згину. У Фетр перехопило подих від цього акту осквернення, але далі пішло щось ще жахливіше: лаборант, приклавши надзвичайних зусиль, випростав руку, і оголені їм рожеві шари тканини розійшлися ще ширше. Голова у Фетр закрутилася, а блювотні спазми почастішали.

Вона розвернулася і вибігла геть, не звернувши уваги на підняту нею метушню, на глузливу посмішку доктора Аддисон і люб'язно запропоновану їй руку Сорвіно.

- Так ви патологоанатом, Джон?

- Взагалі так.

Айзенменгера тільки що спробував усіх подані паштети і зовсім не хотів отруювати їх післясмак, відкриваючи рот. Однак Тристана, на відміну від нього, гастрономічні витребеньки були більш звичні.

- Я дуже радий, що ця спеціальність нарешті отримала належне визнання. Патологи дуже довго перебували в загоні, і їх роллю в медицині явно нехтували.

Айзенменгера подумав, що якщо закрити очі, можна уявити, що слухаєш виступ президента медичного товариства.

- Ну, нарешті прийшов наш час.

Трістан енергійно закивав.

- Нам страшенно не вистачає патологів, - повертаючись до Олени, додав він. - А без них ми як без рук.

- Так, Джон постійно говорить мені про це, - невимушено відгукнулася Олена.

- Навіть освічені люди як і раніше вважають, що представники цієї професії можуть тільки різати; і скільки б я не стверджував зворотне, вони продовжують наполягати на тому, що патолог - це всього лише м'ясник.

Айзенменгера покірно зніс співчуваючу посмішку, якої супроводжувалася ця прониклива промова, однак пропустити повз вуха зверхньо інтонацію було складніше.

- До того ж ця моторошна історія в «Олдер-Хей» сильно пошкодила репутації вашої спільноти, [12] - продовжив Трістан.

Айзенменгера вдалося придушити спалах роздратування, і він миролюбно відповів:

- Ну, думаю, більшість розуміє, що ця історія була сумним винятком з правил.

- Так звичайно.

Айзенменгера вже збирався продовжити, але тут його погляд зупинився на Нелл, що сиділа навпроти нього. До цього моменту вона жваво розмовляла з Оленою, і їх постійні смішки і вигуки створювали за столом атмосферу легкої невимушеності. Тепер же він зловив на собі її погляд і зрозумів, що він діє на нього гіпнотично; можливо, вся справа була в освітленні, яке робило її обличчя ще блідіше, а очі ще більше. Вони видавали яку розривають її сум'яття.

З трансу його вивело поява кухарки і покоївки з довгим сервірувальним столом, які взялися розставляти накриті кришками страви, а потім поставили поруч з Тристаном цілу гору тарілок. Останнім на стіл був поставлений величезний запечений окіст. Трістан узяв в руки вилку і великий ніж для оброблення м'яса.

- Коли за столом хірург і патологоанатом, можна не сумніватися в тому, що м'ясо буде оброблене як годиться, - зауважила Тереза ??з протилежного кінця столу.

- Патологоанатом? - Перепитала Елеонора. - Хто патологоанатом?

- Джон.

- Який Джон?

- Приятель Олени, - з деякою різкістю відповіла Тереза, вказуючи кивком на Айзенменгера. І Елеонора втупилася на нього з таким виглядом, ніби він був незваним примарою, котрий щойно з'явився за столом.

- Джон - судовий патолоанатом, мама, - пояснив Трістан, вже приступив до обробки м'яса. - Трупи, каліцтва і всяке таке.

Трістан поклав кілька шматків на верхню тарілку і передав її Олені, щоб вона відправила її далі, але коли вона в свою чергу протягнула тарілку Нелл, та не звернула на неї уваги. Нелл знову дивилася на Айзенменгера, і здавалося, очі її стали ще більше і ще виразніше, тільки тепер в них читався жах.

- Нелл, - тихо покликала її Олена.

Важко було собі уявити, що це маленьке тендітне створіння може скочити настільки різко. Вона вибила з рук Олени тарілку, і та впала на підлогу. Осколки порцеляни і шматки яловичини розсипалися по килиму, а Нелл, трощачи їх ногами, вискочила з кімнати під цілий хор вигуків.

На мить всі завмерли, і якби не поява покоївки, яка повернула всіх до життя, це мить могло б тривати довго.

Тереза ??першої набралася сміливості і відкрила рот.

- Сара, будь добра, прибери це, будь ласка, - промовила вона. - Я повинна вибачитися за Нелл, - додала вона, повертаючись до сидячим за столом.

Покоївка вийшла.

- З Нелл все в порядку? - Поцікавилась Олена. - Може, мені ...

- Ні-ні, - рішучим голосом відгукнулася Тереза, хоча погляд її говорив про куди меншою впевненості. - Вона просто втомилася. Том погано спить.

- До того ж вона не дуже любить м'ясо, - із зайвою ентузіазмом додав Трістан. - Завжди прагнула до того, щоб стати вегетаріанкою.

Повернулася з мітлою і сміттєвим відром покоївка почала прибирати осколки позолоченого порцеляни і шматки м'яса.

- І що це раптом знайшло на Нелл? - Промовила Елеонора з таким виглядом, ніби досі не було сказано ні слова.

- Я зайду до неї після обіду, - не звертаючи уваги на свекруху, помітила Тереза, адресуючи до Олени. - Думаю, на той час вона вже заспокоїться.

- Гадаю, їй буде соромно, і вона стане каятися в тому, що зробила, - з упевненим виглядом додав Трістан. - І напевно їй знову захочеться побачити тебе, Олена.

Та невже? Айзенменгера намагався знайти цьому підтвердження, проте йому це погано вдавалося, так як поведінка Нелл з самого початку було дуже суперечливим.

Фетр розуміла, що якщо вона не повернеться в секційну найближчим часом, то не повернеться туди ніколи, а це означало, що надалі доктор Аддісон завжди буде дивитися на неї з насмішкою. Вона придушила нудоту і зробила три глибокі вдихи. Ну, вперед.

Фетр безшумно відчинила двері. Її повернення зауважив лише Стівен, який стояв біля голови трупа, а отже, безпосередньо навпроти входу. Він посміхнувся і підморгнув їй, і вона відразу відчула себе краще. Її погляд уперся в спини Сорвіно, представника Коронерський служби, Орама і ще одного сержанта, відомого своїм цинізмом.

Фетр відійшла в сторону і встала так, щоб вони не загороджували їй вид.

- Чи не могли б ви це сфотографувати? - Добра доктор Аддісон вказала на раз'ятим черево. Рукавички на її руках були вимазані кров'ю, що само по собі виглядало дуже неприємно, але ця кров до того ж була всіяна чорними згустками - обгорілими залишками людської плоті.

Фотограф-криміналіст, іменований серед колег Вільним Віллі, поспішно зробив крок вперед, немов дворецький з камерою, і почав робити знімки, які в інших обставинах були б справедливо названі нудотними.

Вид тіла за минулий час змінився. Кінцівки, хоча і виглядали викривленими, були розігнуті, ймовірно, завдяки зусиллям Стівена. Торс був немов перекручений, голова закинута назад, рот розкритий. Іншими словами, тіло являло собою наочну ілюстрацію болісної смерті.

- На щастя, можу повідомити вам, що це чоловік, - з бадьорим виглядом оповістила всіх доктор Аддісон.

- Які-небудь вказівки на вік? - Поцікавився Сорвіно.

- По обличчю нічого не можна сказати. - Навряд чи її заява когось здивувало, так як від особи потерпілого, яке колись, можливо, могло посперечатися своєю красою з ликом Адоніса, нічого не залишилося, крім прилип до кісток обгорілої плоті.

Аддисон продовжила розтин, супроводжуючи його коментарями:

- Коли займаєшся подібною справою, завжди відчуваєш себе жахливо. Таке мерзенне почуття ...

Але Фетр намірилася у що б то не стало не дати вмісту шлунка піднятися до гортані. «Вона спеціально це говорить, - повторювала собі Фетр. - Спеціально для мене".

Аддисон володіла чудовою дикцією, яка здавалася протиприродною в даному антуражі і різала слух при погляді на шматки плоті, які прилипли до її рукавичок. Каштанове волосся доктора були ззаду зав'язані в хвостик, а окуляри в вузькій оправі, балансували на кінчику її носа, ось-ось погрожували звалитися на підлогу.

- Це вражаюче, що вогонь, здатний знищити машину, не може серйозно пошкодити внутрішні органи людини.

Ніхто з присутніх не став коментувати це висловлювання. Аддисон продовжувала методично працювати, спочатку розкривши черевну порожнину, а потім перейшовши до грудної клітки. З лівого боку було зроблено нерівне, але значне отвір, через яке виднілися селезінка, а також тонкий і товстий кишечник кольору бургундського.

- Основні пошкодження знаходяться зліва, що цілком природно, тому що вогонь виник на пасажирському сидінні.

Потім вона попросила Стівена розрізати ребра за допомогою електричної пилки і, поки він займався цим, повернулася до фотографа. Після того як з тіла була вилучена передня частина грудної клітки, фотограф зробив ще кілька знімків і Аддисон звернулася до переховувалися під нею органам. Вона запустила руку всередину, потім витягла її, і Стівен передав їй шматок волосіні. Доктор Аддисон нагнулася і, мабуть, почала щось перев'язувати. Потім вона різко витягла руки і, переступивши з ноги на ногу, знову переключилася на черевну порожнину. На цей раз Фетр здалося, що Аддисон запустила їх всередину мало не до ліктів, в результаті чого з живота почали доноситися чавкають звуки. В руках Аддисон знову з'явилася волосінь, до якої на цей раз було щось прив'язане.

Наступне за цим нагадувало диво.

Доктор Аддисон підняла голову, взяла секційний ніж, знову занурилася в раз'ятим тіло і почала витягати з нього щось, що нагадувало пурпурно-червону змію. Одна думка про те, що весь цей час ця змія перебувала всередині тіла, була для Фетр блюзнірською, а то, що вона виявилася такою довгою, взагалі не вкладалося в голові. З відкритим від подиву ротом вона спостерігала, як доктор Аддісон витягує метр за метром, а потім передає стрічку Стівену, який вкладає її кільцями у великій таз з нержавіючої сталі.

Нарешті все було закінчено, і доктор Аддісон глянула на нечисленних, але уважних глядачів.

- Шийний відділ я поки залишу недоторканим, - повідомила вона. - Це дозволить оглянути його пізніше на предмет можливого удушення.

Начебто тепер це мало якесь значення.

Вона розрізала трахею, стравохід, сонну артерію і яремну вену на рівні ключиць, взялася за зіяющее отвір трахеї і, допомагаючи собі ножем, почала відділяти її від передньої стінки хребетного стовпа.

Ще одне огидне і фантастичне чудовисько почало з'являтися з надр почорнілого трупа. Доктор Аддисон тягла його за шию, не звертаючи уваги на свої окуляри, загрозливо ковзали до кінчика носа. І Фетр нічого не залишалося, як визнати, що Аддисон спритно і швидко справляється зі своєю роботою. Спочатку з'явилося серце, пригнічений легкими, а за ним ціле гроно органів, які Фетр могла дізнатися лише по асоціації з баченим в Мясницькій лавці. Їх тяжкість відчувалася навіть на відстані, але доктор Аддісон проявила незвичайну силу, легко піднявши їх і опустивши в інший таз, поданий Стівеном.

Фетр полегшено зітхнула, коли королева вечора відступила від столу, щоб перевести дух. Стівен забрав тази з органами, і Фетр вирішила, що найгірше вже позаду, але вона помилилася.

Не хто інший, як Стівен надав нарузі над людським тілом ще страшніші риси. Він окинув поглядом спалений і випатраний труп і повідомив:

- Поранення, судячи з усього, відсутні. Розрізати?

Що він хотів цим сказати?

Не минуло й кількох секунд, як Фетр зрозуміла.

Стівен узяв інший ніж і почав пиляти ребра, розсуваючи їх в різні боки, так що, коли він закінчив, вони стирчали вгору, нагадуючи шпангоути викинутого на берег судна.

- Переломи немає, - повідомив він. - Займемося головою?

Фетр не стала чекати, коли зловісний змив цього питання стане очевидним і їй доведеться з ганьбою ретируватися. Вона розвернулася і, намагаючись зберігати гідність, рушила до виходу. Фетр передбачала, що, незважаючи на всю свою стриманість, стане об'єктом насмішок, тому була здивована, коли побачила, що Сорвіно слід за нею.

- З тобою все гаразд?

- Звичайно, - кивнула вона і додала, не моргнувши оком: - Просто вийшла подихати.

- Розтин черепної коробки - дуже неприємне видовище, - посміхнувся він.

- Я так і думала, - посміхнулася вона йому у відповідь.

- Підемо, спробуємо роздобути ще трохи чаю.

Поява Малькольма Грошонга кілька розрядила загальну напругу, яке було лише посилений питанням Елеонори Хикман: ??«А куди поділася Нелл?» Всі продовжували обідати, проте розмова набула такої ступінь незв'язності, що загрожувала зовсім обірватися.

Появі керуючого передувало голосна стрілянина дверей, а потім і сам він, захеканий і розчервонілий, здався в їдальні.

- Вибачте.

- Малькольм! - Вигукнув Трістан з таким виглядом, ніби готовий був розцілувати прийшов.

- Бідолаха! Що трапилося? - З не меншою радістю, якщо не сказати полегшенням, поцікавилась Тереза.

Грошонг оглянув стіл, за яким було два порожніх місця.

- Куди мені сісти? - Зніяковіло запитав він.

Тереза ??вказала йому на стілець, що стояв між Айзенменгера і Елеонорою.

- Господарські проблеми, - опускаючись на стілець, пробурмотів він.

- Сподіваюсь нічого серйозного.

Грошонг оглянув присутніх і тільки тепер звернув увагу на Олену, яку, судячи з його погляду, почав смутно пригадувати. Він кивнув їй, скупо посміхнувся, і на його обличчі знову з'явилося стривожене вираз.

- На території маєтку знайдений труп, - сказав він, звертаючись до Трістана.

Безтурботна життєрадісність останнього миттєво розсипалася в порох, немов наштовхнувшись на несподівану перешкоду.

- Що?

Грошонг знову окинув поглядом присутніх за столом. Тепер він помітив Айзенменгера і затримав на ньому свій погляд. Айзенменгера зауважив, що керуючий спітнів, і подумав, що той, мабуть, дуже поспішав.

- Помер якийсь чоловік, - повторив Грошонг і, помовчавши, додав: - Не знаю, чи варто вдаватися в подробиці.

Це прозвучало інтригуюче, особливо для Айзенменгера.

- Хтось помер, Малькольм? Хто? - Поцікавилась Елеонора.

- Чи не могли б ви принести тарілку містеру Грошонгу? - Звернувся Трістан до увійшла покоївки. - Обійдешся без закусок? - Повертаючись до Грошонгу, поцікавився він. Але, ймовірно, питання було риторичним, бо Трістан відразу кивнув покоївки, не чекаючи відповіді.

- Невідомий чоловік, - звертаючись до Елеонорі, повідомив Грошонг, заодно інформуючи всіх присутніх. - У нас він не працював. - Це прозвучало як дрібне, але суттєве доповнення.

- Як він загинув? - Запитала Тереза.

- В машині.

Повернулася покоївка передала Тристана тарілку, і той відрізав Грошонгу шматок м'яса.

- Автокатастрофа?

- Ні, - помовчавши, відповів керуючий.

- Прости, якщо вже охололо, - передаючи йому тарілку, промовив Трістан.

Поки Грошонг накладав собі овочі, Елеонора, проявивши, на думку Айзенменгера, виняткову кмітливість, поцікавилась:

- Так чому ж він помер?

- Думаю, тут невідповідне місце для того, щоб ... - піднявши голову, тихо, але чітко вимовив Грошонг.

Трістан відразу зрозумів, що він має на увазі, Тереза ??здогадалася про це трохи пізніше разом з Оленою і Айзенменгера, якому, втім, зовсім не хотілося вислуховувати подробиці. І лише Елеонора примудрився не вловити підтексту.

- Чому це? Його що, вбили? - Запитала вона, обводячи поглядом оточуючих, поки не зупинилася на Олені. - Адже це ж цікаво, чи не так, люба?

Олена відкрила рота, видала слабкий звук і теж глянула на стіл.

- Не зараз, мама, - м'яко, але рішуче вимовив Трістан.

Елеонора вже зібралася було засперечалися або заявити щось ще менш прийнятне, проте її поспішно перервала Тереза:

- Але ми ще не представили наших гостей. - І вона розпливлася в усмішці, заперечити проти якої було нічого. - Олену ти, напевно, пам'ятаєш.

Грошонг вже почав їсти, але раптово відклав убік ніж і виделку.

- Звичайно. Радий вас бачити, міс Флемінг.

- Називайте мене Оленою, будь ласка.

Грошонг кивнув і повернувся до Айзенменгера.

- А це її друг, доктор Айзенменгера, - додала Тереза.

- Джон, - представився Айзенменгера.

- Приємно познайомитися.

- Малькольм працює двадцять п'ять годин на добу вісім днів в тиждень, - невимушено зауважив Трістан. - Так що нам з ним дуже пощастило.

- А де Нелл? - Вказуючи ножем на вільне місце, запитав Грошонг. - Захворіла?

- Вона не в настрої, - мало не з театральної мімікою відповів Трістан.

Грошонг насупився, а потім, зрозумівши, кивнув.

- Бідолаха Нелл, - заповнюючи паузу, прорекла Елеонора. - Щось її засмутило. Навіть не знаю, що саме ... Мені ніхто нічого не говорить.

- Це не так, місіс Хикман, - поспішно заперечив Грошонг.

- Ти так думаєш?

І Олені здалося, що він проявляє виняткову турботу по відношенню до Елеонорі.

- Все вас дуже поважають, - з серйозним виглядом промовив він.

- Звичайно, мама, - додав Трістан, але вже зовсім іншим тоном.

- Правда? Ти так думаєш? - Не зводячи очей з Грошонга, повторила Елеонора.

- Звичайно, - вагомо відповів той.

І в його голосі відчувалася щирість.

Коли Фетр з Сорвіно повернулася в секційну, їй здалося, що ніяких істотних змін за час їх відсутності не відбулося, і це її обрадувало, але, на жаль, вона помилялася. Доктор Аддисон стояла до неї спиною, злегка нахилившись і закриваючи голову трупа, так що Фетр не відразу здогадалася, що та збирається робити. Стівен знаходився поблизу біля протилежної сторони столу. Фетр озирнулася. Представник Коронерський служби Найджел відійшов у дальній кут і розглядав древній скелет, що примостився поруч з автоклавом; Орам як і раніше розмовляв з сержантом, але вони теж відійшли в сторону, до стояв на поличці телефону. На металевій лаві біля дальньої стіни були розставлені тази з внутрішніми органами, а поруч на широких білих підставках виднілися різні інструменти - ножиці, ножі, пінцети, лінійки і довгий металевий зонд.

- Дякую, - звертаючись до Стівену і випрямляючи, промовила доктор Аддісон, озирнулася і, помітивши Сорвіно, додала: - Ніяких пошкоджень на обличчі.

Фетр ще не знала, що ця невинна фраза передвіщає початок ще більш жахливої ??процедури. Мініатюрна доктор Аддісон відійшла від столу, відкривши поглядам присутніх плоди своєї діяльності. І Фетр з жахом дивилася на майже оголений череп, на чорні очниці, звернені до стелю. Шкіра, знята з обличчя і шиї, накривала вже спустошений череп, звисаючи вниз і демонструючи свою закривавлену виворіт. Не менш моторошне видовище являла собою права рука.

- Однак на зап'ясті і передпліччя правої руки видно деякі пошкодження, - продовжила доктор Аддісон.

- Серйозні?

- Можливо. - Доктор Аддисон знизала плечима. - Вони можуть свідчити про недавню бійці або про щось подібне.

Сорвіно стиснув губи і кинув погляд на Фетр.

- Відзначте це, констебль. Садна на правій кисті і передпліччя.

Їй насилу вдалося повернутися до реальності, відвернувшись від моторошної картини, яка маячила у неї перед очима. Її невідступно переслідувала одна думка: Як вони потім возз'єднають все це?

- Фетр?

- Так сер. Садна, сер, - моргнувши й зібравшись з духом, відповіла вона.

Не відводячи очей від тіла, вона витягла з кишені блокнот і записала те, що було потрібно.

Протягом наступних двадцяти хвилин доктор Аддісон займалася розкриттям внутрішніх органів. До цього часу всі вже порядком втомилися, а з огляду на те, що вона працювала не в центрі залу, а на підставці біля дальньої стіни, ніхто, крім Стівена, не звертав на неї уваги. Стівен зважував органи, записував результати і асистував Аддисон.

Останнім вона розкрила по всій довжині змієподібний кишечник, і атмосферу секційної, без того вже важку, наповнив такий сильний запах фекалій, що дихати стало неможливо. У Фетр одного разу було харчове отруєння, і ці міазми нагадали їй неприємне час, проведений нею на стульчаке з вирує животом і огидним палінням внизу.

Потім Аддисон кивнула Стівену, і він переніс тази з органами на центральний стіл. Після цього він відірвав від великого мотка жовтий пластиковий мішок, розкрив його, занурив в порожнину тіла і перемістив в нього розкриті органи разом зі слизькими потоками зеленої, коричневої і сірої рідини. Доктор Аддисон відійшла в сторону, так як на цьому її обов'язки закінчилися, і почала знімати рукавички, маску, ковпак, фартух і халат. Потім вона вимила руки і повернулася до Сорвіно з ніжною і в той же час отруйною усмішкою.

Частина 2 3 сторінка |  Частина 2 5 сторінка

Частина 1 |  Частина 2 1 сторінка |  Частина 2 + 2 сторінка |  Частина 3 1 сторінка |  Частина 3 2 сторінка |  Частина 3 3 сторінка |  Частина 3 4 сторінка |  Частина 3 5 сторінка |  Частина 4 1 сторінка |  Частина 4 2 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати