Головна

глава 16

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Того ж вечора, до того як Регіна і Ніколас приїхали до місіс Харгрейвз, невисокий малий на ім'я Тімоті Пай зупинив найманий екіпаж і велів відвезти його в портову таверну.

Тімоті не гребував ніякою роботою. Вдень він міг чесно заробляти собі на хліб, розвантажуючи кораблі в порту, а вночі - перерізати комусь горло. Втім, він більше любив нескладні доручення, такі, як сьогоднішнє. Він взяв у помічники свого дружка Недди, з яким вони повинні були слідувати за одним щеголем, куди б той не поїхав, і по черзі доповідати про нього господареві.

Тепер настала черга Тімоті. Він досить швидко знайшов таверну, де зупинився найняв його людина. Вибігши по сходах, він голосно постукав у двері, і йому відразу відкрили.

У кімнаті знаходилися двоє. Високий худорлявий чоловік з вогненно-рудою бородою і невисокий юнак, майже хлопчик, схожий, скоріше, на вродливу дівчину, чорнявий і блакитноокий. Тімоті бачив їх разом лише раз. Імен своїх вони не називали, так Тімоті і не дуже цікавився. Він робив те, за що йому платили, і не ставив зайвих питань.

- Він запрошений в один багатий будинок і, схоже, залишиться там до ночі, - почав Тімоті, звертаючись до рудобородому. - Якась вечірка в Уест-Енді, біля будинку повно шикарних екіпажів.

- Один?

Тімоті посміхнувся:

- Ні, з ним та сама ласа штучка, що і минулого разу. Вони зайшли в будинок, я їх бачив.

- Ви впевнені, містер Пай, що це та сама дама, яка минулого разу поїхала з балу одна?

- Я не міг помилитися, сер, таку красуню не часто зустрінеш.

Тут в розмову втрутився чорнявий юнак:

- Повинно бути, вона його коханка. Батько казав, що хлюст не втрачає часу на дівку, якщо вона не згодна переспати з ним.

- Дідько! - Буркнув рудобородий. - Чому ти ніколи так не кажеш в присутності твого старого? У мене вуха в'януть від твоїх слів.

Молода людина залився фарбою і зніяковіло відійшов до столу, на якому стояла пляшка вина, дві склянки і лежали карти. Він почав тасувати колоду, всім своїм виглядом показуючи, що після такого приниження більше не бажає брати участі в розмові.

- Ви не забули наказ, містер Пай?

- Ні, сер, - з готовністю відгукнувся Тімоті. Звернення «сер» вилітало у нього само собою. Рудобородий хоча і не виглядав джентльменом, зате говорив, як благородний. - Ви хочете точно знати, коли поїде його красуня.

- Вулиці добре освітлені?

- Добре. Але не настільки, щоб ми з Недди не змогли по-тихому прибрати його кучера.

- Тоді, можливо, сьогоднішній вечір - найкращий. - Рудобородий вперше посміхнувся. - Якщо обставини складуться сприятливо, ви знаєте, що робити, містер Пай.

- Так, сер, з його красунею нічого не трапиться, ми не будемо вплутувати її в цю справу. Ми нападемо, тільки якщо він буде повертатися додому один.

Коли двері за Тімоті зачинилися, Конрад Шарп засміявся. І цей густий, низький звук здавався трохи дивним для настільки худого людини.

- Чи не сердься, хлопець. Якщо все пройде добре, ми завтра ж вирушимо додому.

- Даремно, Конні, ти обсмикував мене при інших, та ще при ньому. Мій батько ніколи мене не занижує.

- Чи не принижує, - знову поправив його Конні. - Батько ще мало тебе знає і тому щадить твої почуття, Джеремі.

- А ти ні?

- Мені-то це навіщо? - З лукавим виглядом відповів Конні, і Джеремі, не витримавши, посміхнувся.

- Якщо вони схоплять його, можу я поїхати туди з вами?

- Вибач, хлопець, це брудна справа, твій батько не захоче тебе бачити.

- Мені вже шістнадцять! - Вигукнув Джеремі. - І я побував в морській битві!

- Ледь ледь.

- Але ж я ...

- Ні, - твердо сказав Конрад. - Навіть якби твій батько погодився, то я б не дозволив. Тобі не слід знати батька з гіршого боку.

- Він же хоче тільки провчити його, Конні.

- Так. Але оскільки тебе поранили, урок буде жорстоким. До того ж зачеплено його гордість. Ти ж не чув лайки і образи, якими молодий лорд обсипав твого батька, сам-то ти лежав без свідомості.

- Через нього! Тому-то я ...

- Я сказав ні! - Обірвав Конрад.

- Ну добре, - буркнув Джеремі. - Тільки я все одно не можу зрозуміти, чому ми займаємося такими дурницями. Спочатку їдемо за ним в Саутгемптон, потім цілих два тижні втрачаємо тут, в Лондоні, чогось вичікуємо. Краще затопили б парочку його кораблів, ось була б потіха!

- Чув би твій батько, як ти збираєшся розважатися. До речі, у цього лорда шість торгових кораблів, і втрата одного з них не позначиться на його гаманці. Твій батько хоче зрівняти рахунок в особистій зустрічі.

- І тоді ми поїдемо додому?

- Так, хлопець. Ти зможеш повернутися в школу. Джеремі скорчив незадоволену гримасу, а Конрад Шарп засміявся. З сусідньої кімнати, яку займав батько Джеремі, долинув жіночий сміх, і юнак почервонів, що розвеселило Конрада ще більше.

глава 15 |  глава 17

глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |  глава 14 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати