Головна

глава 11

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

- Значить, ти з'явився супроводжувати наречену в Воксхолл-Гарденз? Ніколи б не подумав, що ти відвідуєш концерти, та ще вдень!

Дерек Мелорі бавився, дивлячись на похмуре обличчя Ніколаса Едена. Вони сиділи у вітальні, де минулого вечора відбувся знаменний розмову.

- Лише таким чином я можу з нею побачитися, - сказав Ніколас. - Вчора мене до неї не допустили.

- Ну звичайно, це ж непристойно. Вона повинна бути вже в ліжку.

- Хіба твоя кузина слухається наказів? - Награно здивувався Ніколас, - Я думав, вона тут усіма командує.

- О, бачу, тебе це зачіпає, тільки не знаю чому. Вона справжній скарб, краще не буває.

- Я волів би сам вибрати наречену, не люблю, коли мене примушують. Дерек посміхнувся:

- Так, чув, який піднявся з-за тебе переполох. Я навіть не повірив, коли мені розповіли, що ти здався. Я ж знаю твою гордість і незалежність.

- Перестань говорити нісенітниці, Дерек. - Холодно сказав Ніколас. - А ти, до речі, що тут робиш?

- Кузіна Клер і я їдемо з вами. Це наказ дядька Едварда. Невже ти вирішив, що вас залишать наодинці? До весілля - ніяких витівок.

Ніколас насупився:

- Хай йому грець, яка тепер різниця? З чуток, я вже спав з нею.

- Ніхто цього не вірить, Ніколас, у всякому разі, в нашій родині.

- Крім твого дядька Ентоні?

- Бог знає, що в нього на думці, - спохмурнів Дерек. - Краще будь з ним обережніше. Вони дуже дружні, він і твоя наречена.

- Вона його улюблена племінниця?

- Навіть більше. Дядько Ентоні всього на три роки молодший тітки Мелісси. Коли вона померла, йому було всього сімнадцять і її дочка замінила йому сестру. Те ж можна сказати про моїх дядечко і мого батька. Але дядько тонн, молодший з них, був Регіні як брат. Ти не повіриш, але, коли він переїхав до Лондона, між ним і моїм батьком почалися сварки. Старий не дозволяв йому брати Регіну до себе. - Дерек посміхнувся. - Батько здався тільки тому, що його впросила Регіна, а їй ні в чому не відмовляють.

Ніколас хмикнув. Схоже, Регіну здорово розпестили.

- Чому я не бачив її в Гаверстоне?

- Під час твоїх приїздів вона перебувала то у дядька Едварда, то у дядька Тоні. Вона гостювала у них по чотири місяці на рік. - Дерек засміявся:

- Одного разу ти її все-таки бачив. Коли я вперше запросив тебе до нас додому. Пам'ятаєш? Дівча-шибеник, яка перекинула тебе на коліна пудинг, коли ти почав її дражнити.

- Але ти називав дівчину Реджі!

- А ми все кличемо Регіну «Реджі». Ти її пам'ятаєш?

- Як я можу її забути? - Вигукнув Ніколас. - Нісенітна дівчисько показала мені язика, коли я пригрозив її отшлепать.

- Здається, ти їй не сподобався. Думаю, ти не зустрічався з нею тому, що вона не хотіла потрапляти тобі на очі.

- Вона говорила, що, коли ти вперше розповів їй про мене, вона мене відразу полюбила, - сухо заперечив Ніколас.

- О, я впевнений, так і було, - посміхнувся Дерек. - Але до вашої зустрічі. Вона душі в мені не чула і тому обожнювала всіх моїх друзів.

- Хай йому грець, тепер ти ще скажеш, що ви з нею разом проказничали.

- Ти майже вгадав, старина. Я був шестирічним хлопчиком, коли вона приїхала в Гаверстон, і. зізнаюся, надавав на неї поганий вплив, тягав за собою. З моїм старим трохи припадок не трапився, коли він дізнався, що вона ходить зі мною на полювання і риболовлю, замість того щоб вишивати, лазить по деревах і будує зміцнення в лісі, замість того щоб вчитися музиці. Знаєш, він навіть одружився, сподіваючись, що у нас буде мати, яка подбає про наше виховання. Але він прорахувався. Вона, звичайно, була мила жінка, тільки дуже хвора, постійно їздила на води в Бат, і в Гаверстоне ми її майже не бачили.

- Ти хочеш сказати, що я одружуся на шибеника?

- О Боже, немає! Останні тринадцять років вона щорічно довго жила у дядька Едварда, а у нього три дівчинки приблизно її віку. Коли вона гостювала у них, то була справжнім ангелом. Звичайно, в Гаверстоне вона як і раніше брала участь у всіх моїх витівки. Скільки разів старий викликав нас на килим! І завжди потрапляло мені. Правда, до чотирнадцяти років вона втратила хлоп'ячі замашки і навіть виконувала роль господині будинку, оскільки наша матінка була вже зовсім хвора.

- Значить, у будинку одного дядечка вона вела господарство, в будинку іншого - вчилася світських манер. Хотілося б знати, що дало їй спілкування з третім?

Дерек не звернув уваги на уїдливий тон:

- Тільки не хвилюйся, Нік, а то мені здається, ти мене з'їси. Місяці, які Регіна проводила у дядька Тоні, були для неї святом. Він намагався розважити її. Можливо, він навіть навчив її, як поводитися з повісили на кшталт нас, - і вже серйозно додав:

- Все дуже її люблять, Нік. Пам'ятай про це.

- Тобто родичі тепер почнуть втручатися в моє життя? - Холодно запитав Ніколас.

- Не перебільшуй. У Сільверлі вона буде належати одному тобі.

Слова Дерека не зраділи Ніколаса. Справа в тому, що він дійсно не хотів одружуватися на Регіні Ештон. Він має намір розірвати заручини. Вона може мати незаконнонародженого кузена, але у неї не буде чоловіка з таким же клеймом.

Дереку пощастило більше. Всі свої двадцять три роки він знав про обставини свого народження і давно звик до цих. Ніколас дізнався таємницю в десять років, а до тих пір жінка, яку він вважав своєю матір'ю, всіляко отруювала йому життя лише тому, що він ставився до неї як до матері. Він не міг зрозуміти, чому вона ненавидить його, звертається з ним гірше, ніж зі слугами, принижує і сварить за щонайменшу помилку. Вона ніколи не прикидалася, що любить його, навіть в присутності батька. І як це було дитині!

Одного разу, коли Ніколасу було десять років, він назвав її «матінка», що робив вкрай рідко, і раптом почув крик: «Я тобі не мати! Мені набридло прикидатися! Твоя мати була повією, яка зайняла моє місце! "

При цій сцені присутній батько. Бідолаха і не уявляв собі, з яким полегшенням маленький Ніколас дізнався, що Міріам не його мати. Тільки пізніше він усвідомив, як жорстоко суспільство до позашлюбних дітей.

Міріам змусила батька розповісти хлопчикові правду. У перші чотири роки заміжжя у Міріам було кілька викиднів, і лікарі не залишили Чарльзу ніяких надій. Це і зруйнувало шлюб. Хоча батько не говорив прямо, проте хлопчик зрозумів, що Міріам відмовилася виконувати подружні обов'язки і Чарльзу довелося шукати задоволень на стороні.

На жаль, він обмовився, що справжня мати Ніколаса - леді, добра, мила, любляча жінка. Один-єдиний раз вони піддалися почуттю і дозволили собі вільність. В ту ніч був зачатий Ніколас. Жінка не могла залишити дитину, але Чарльзу дуже хотілося мати дітей, тому він умовив Міріам виїхати за кордон з цією жінкою і залишатися там до пологів. Коли вони повернулися, все вирішили, що Міріам народила сина.

Ніколас тепер розумів, який гіркою була її життя, чому вона злилася на нього, хоча це не зробило його життя легше. Він терпів холодність Міріам ще дванадцять років, а після смерті батька покинув Англію, розраховуючи ніколи не повертатися. Бабуся не пробачила йому ці два роки, протягом яких вона не отримувала від нього звісток. Ніколас любив борознити моря на своїх судах, любив пригоди. Він навіть брав участь в декількох морських битвах. Через два роки він повернувся до Англії, але залишатися в Сільверлі більше не міг, не міг жити разом з Міріам, її ненавистю і погрозами відкрити всьому світу таємницю його народження.

До сих пір про це знали тільки вони двоє і повірені батька, оскільки Чарльз в заповіті оголосив сина законним спадкоємцем. Батько так хотів, щоб не постраждала честь сім'ї. А Міріам в будь-яку хвилину могла проговоритися. Ніколас не мав права одружуватися на дівчині зі шляхетної родини, яка разом з ним стала б знедоленою.

Ні, Регіна Ештон не для нього. Він готовий зробити все, щоб заволодіти нею, тільки не вступати в шлюб. Він не повинен піддавати дівчину ризику, інакше життя її перетвориться в пекло. Треба щось придумати.

глава 10 |  глава 12

Глава 1 |  глава 2 |  глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 13 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати