Головна

глава 5

  1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Реджі не злякалася. З почутого їй стало ясно, що її викрадач належить до шляхетного стану. За його словами, кучер його дізнався, значить, він не збирається заподіяти їй нічого поганого.

Ще одна здогад примусив Реджі єхидно посміхнутися. Ця людина назвав її «Селена».

Селена? Чому він вирішив, що вона Селена? Він підхопив її в сідло прямо з екіпажу і ... Кучер мене дізнався! Боже правий, леді Еддінгтон! Дізнавшись її карету, він подумав, що це Селена.

Забавно! Він вирушить на бал ... і uoila[1], Там леді Еддінгтон з кузинами і кузенами Реджі. О, хотіла б вона бачити його обличчя! Вона з дитячих років обожнювала подібні жарти.

Зрозумівши свою помилку, він тут же повернеться додому, стане вибачатися, вимолювати у неї прощення, благати нікому не говорити, і вона змушена буде погодитися, оскільки її репутація висить на волосині. Вона поїде на бал і скаже, що затрималася у дядька Ентоні. Ніхто не дізнається про викрадення.

Вийнявши з рота кляп, Реджі з задоволенням витягнулася на ліжку, радіючи своєму маленькому пригоді. Втім, се життя було сповнене всіляких пригод. У сім років вона провалилася взимку в ставок і неминуче потонула б, якби її не витягнув хлопчик-конюх. Через рік той же хлопчина врятував її від дикого кабана. Вепр завдав благородному рятівникові тілесні ушкодження, якими той страшно пишався, а Реджі після цього цілий рік не пускали в ліс.

Навіть благоговійна турбота і опіка дядечків не могли вберегти Реджі від долі. За дев'ятнадцять років вона зазнала більше пригод, ніж інші за все життя. Окинувши швидким поглядом свою модно обставлену темницю, Реджі посміхнулася. Багато дівчат мріють, щоб їх викрав прекрасний незнайомець і відвіз на гарячому коні, але для неї це вже не ново. Сьогоднішнє викрадення було другим в се життя.

Два роки тому по дорозі в Бат на її карету напали три розбійника в масках, і ватажок ледве не відвіз Реджі. На щастя, разом з нею їхав її старший кузен Дерек. Схопившись на одного з коней упряжки, він кинувся в погоню і врятував Реджі від ... того, що задумав зробити той невідомий.

А ще раніше, в дванадцять років, їй довелося випробувати морські пригоди. Її викрали на ціле літо, і Реджі дізналася, що таке шторм і навіть морський бій.

Тепер доля посилає їй нове пригода, цього разу приємне, веселе і абсолютно безпечне. Та тільки-но ця думка прийшла їй в голову, Реджі тут же села. Дядько Тоні! Він же бачив! Якщо він дізнається, хто її викрадач, то рознесе тут все на шматки. Тоді пліткам не буде кінця і її репутація загине. Ентоні Мелорі ніколи не допустить, щоб викрадачеві все зійшло з рук, він викличе бідолаху на дуель і вб'є, навіть не переконавшись в його винності.

Реджі встала з ліжка і почала ходити взад-вперед по кімнаті. Так, гірше не придумаєш. Намагаючись відволіктися від тривожних думок, вона почала розглядати оздоблення спальні, витриманої в приглушених зелених і коричневих тонах, з меблями в модному стилі Чиппендейл. Плащ Реджі висів на спинці різьбленого крісла, туфлі лежали на підлозі, а напівмаска валялася на м'якому сидінні. Єдине вікно виходило в густий і тінистий сад. Реджі поправила волосся біля дзеркала в золотій рамі з квітів і листя в стилі рококо.

Якщо вона почне кликати на допомогу, раптом Тіндейл дійсно зв'яже її і заткне їй рот кляпом? Краще не намагатися. Цікаво, коли Нік помітить свою помилку? Мейсенським годинник на каміні байдуже відраховували хвилини.

Ніколас ошелешено дивився на Селену в фіолетовому вечірній сукні, вальсуючу з якимось денді в яскраво-зеленому фраку. Яскравий наряд робив їх помітними навіть в натовпі гостей.

- Диявол! - Пробурмотів Ніколас. Персі виявився більш багатослівним в своїй оцінці того, що сталося:

- Боже милостивий, що ти наробив, Нік! Я просив тебе не вплутуватися в історію, але ти мене не послухав!

- Замовкни, Персі!

- Це вона? Кого ж тоді, заради всього святого, ти тримаєш у себе вдома? Ти вкрав коханку Мелорі? Він тебе вб'є. Нік, - заявив Персі. - Він вб'є тебе, ось чим скінчиться твоя безглузда затія.

- Я сам тебе зараз вб'ю, - прошипів Ніколас. - Нічого зі мною не станеться. Мені доведеться вислухати невтішні висловлювання розлюченого жінки, яку я раніше і в очі не бачив. Лорд Мелорі не стане викликати мене через таку дрібницю. Це непорозуміння можна вирішити полюбовно. Так я, до речі, і не заподіяв їй ніякої шкоди.

- Але її репутація, Нік, - почав Персі. - Якщо історія набуде розголосу ...

- Яким чином? Пораскінь мізками, старина. Якщо ця дама й справді коханка Мелорі, то про яку репутацію може йти мова? Тільки от дивно, чому вона опинилася в кареті леді Еддінгтон? - Ніколас зітхнув. - Поїду-но я додому і випущу її ... хто б вона не була.

- Допомога не потрібна? - Посміхнувся Персі. - Хотів би я дізнатися, хто ця леді.

- Боюся, зараз вона не в настрої, - зауважив Ніколас. - Якщо в мене запустять вазою, я вважатиму, що легко відбувся.

- В такому разі вирушай один, а завтра розкажеш, чим закінчилося ваше побачення.

- Я знав, що здоровий глузд в тобі переможе, - похмуро відповів Ніколас.

Він скакав додому щодуху. Події вечора остаточно його протверезили, і він проклинав себе за необдуманий вчинок. Єдина надія була на те, що у таємничої незнайомки вистачить розуму звернути все в жарт.

Тіндейл взяв у господаря накидку, капелюх і рукавички.

- Як тут справи? - Запитав Ніколас, заздалегідь передбачаючи, що дворецький почне скаржитися на полонянку.

- Все спокійно, пане.

- Ні звуку?

- Ні звуку.

Ніколас глибоко зітхнув. Все ясно, вона приберегла свій гнів до його повернення.

- Вели закладати карету, Тіндейл. Нагорі було тихо як в могилі. Люсі, гарненька служниця, з якою Ніколаса зв'язували вельми теплі відносини, не наважилася б зайти туди без запрошення, камердинер Харріс спав у своїй кімнаті, він очікував господаря тільки до ранку. Крім Тіндейла, ніхто не знав, що в будинку знаходиться таємнича незнайомка.

Секунду повагавшись у спальні, Ніколас відімкнув двері і швидко відчинив її. Він прикрив голову рукою, побоюючись, що зараз в нього полетить ваза, але нічого не відбулося. Тоді він глянув на свою полонянку і застиг.

Вона стояла біля вікна і здивовано дивилася на нього. В її погляді не було ні збентеження, ні переляку. Очі з незвичайним розрізом здавалися темно-блакитними на тлі сліпуче білої шкіри. Їх ясна глибока синява нагадувала прозорий кришталь в оправі чорних густих вій, а чорні брови злітали примхливо зігнутої дугою. Повні, красиво окреслені губи, витончений прямий ніс. Чорні як вороняче крило волосся з дрібними завитками обрамляли обличчя, від чого біла шкіра набувала відтінок полірованої слонової кістки.

Незнайомка була така гарна, що захоплювало дух. Але не тільки її обличчя вражало красою. Невисока, витончена, але в її формах вже не було дитячої незграбності. Рожевий муслін описував пружні груди. Виріз сукні, не такий дражливо глибокий, як у більшості туалетів подібного фасону, виглядав, мабуть, ще більш спокусливим. Ніколасу раптом захотілося трохи відтягнути його вниз, щоб звільнити з-під корсета чарівну груди. Він відчував, як у ньому, крім його волі, прокидається бажання. Господи, він, як хлопчисько, втрачає над собою владу!

Зневірившись взяти себе в руки, Ніколас вирішив вимовити хоча б що-небудь:

- Вітаю вас.

У тоні ясно чулося: «Як у нас справи?» - І Реджі мимоволі посміхнулася. Він так чудовий. Але, крім зовнішньої краси, в ньому була ще якась особлива привабливість, яка хвилювала і лякала її. Він здався їй навіть більш чарівним, ніж дядько Ентоні.

Незнайомець дуже нагадував їй дядька Тоні, і не тільки зростанням і складанням, а й тим, як його погляд оценивающе ковзнув по її фігурі. Її улюблений дядечко часто дивився так на жінок. Ймовірно, цей незнайомець - страшенний гульвіса. Хто б ще наважився викрасти свою коханку біля дверей чужого будинку? Невже він вирішив, що його дама і дядько Тоні ... Забавна ситуація.

- Я вас теж вітаю, - єхидно відповіла Реджі. - Невже вам треба було стільки часу, щоб помітити свою помилку?

- А мені тепер здається, що я не зробив жодної помилки, скоріше навпаки. Ви нітрохи не схожі на помилку і з успіхом могли б зайняти місце, що звільнилося.

Він зачинив двері, притулився до неї спиною, і зухвалий погляд його бурштинових очей ковзав по її тілу з голови до п'ят. Реджі відразу зрозуміла, що поруч з ним молода дівчина не може відчувати себе в безпеці. Але їй чомусь було не страшно, в голову навіть закралася крамольна думка, а чи не принести йому в жертву свою чесноту, не такий вже це тяжкий гріх. Боже милостивий, та вона зовсім втратила розум!

Реджі кинула погляд на замкнені двері і високу фігуру, що перегороджують їй шлях до відступу.

- Соромтесь, сер. Сподіваюся, ви не збираєтеся компрометувати мене ще більше.

- Я охоче скомпрометував би вас, якби ви мені дозволили. Ви згодні? Подумайте гарненько, перш ніж відповісти. - Він широко посміхнувся. - Моє серце в небезпеці.

Реджі засміялася:

- Дурниці! У таких, як ви, немає серця. Ніколас був в захваті. Невже її ніщо не може збентежити?

- Мені боляче, любов моя, якщо ви порівнюєте моє серце з серцем Мелорі.

- І не думаю, сер, - заперечила Реджі. - У Тоні саме непостійне серце. У порівнянні з ним будь-який чоловік здасться вірним лицарем. Навіть ви, - холодно додала вона.

Почути таке від коханки? Ніколас не вірив, що йому випала така удача. В тоні дівчини не було й тіні невдоволення, мабуть, вона приймає як належне, що Мелорі їй зраджує. Може, вона вирішила змінити коханця?

- Невже вам не цікаво дізнатися, чому я привіз вас сюди? - Запитав Ніколас.

- Ні, - спокійно відповіла вона. - Я вже про все здогадалася.

- Правда? - Недовірливо сказав Ніколас, чекаючи почути саме дивовижне пояснення.

- Ви взяли мене за леді Еддінгтон, - сказала Реджі, - вирішили зробити так, щоб вона пропустила бал, а самі вирушили туди веселитися і танцювати всю ніч. Так?

- Що? - Ніколас був в шоці.

- Ну і танцювали?

- Ні.

- Ах так, ви, звичайно, відразу помітили її в натовпі гостей. Хотіла б я подивитися на вашу реакцію! - Вона знову засміялася. - Напевно, ви страшно здивувалися?

- Гм ... жахливо, - не відразу вимовив він. Як, чорт візьми, вона здогадалася? Може, він проговорився сп'яну? - У вас переді мною є незаперечна перевага. Здається, я наговорив вам багато зайвого, поки віз сюди.

- А ви хіба не пам'ятаєте?

- Дуже смутно, - зізнався він. - Боюся, вино зіграло зі мною злий жарт.

- І це вас почасти вибачає? Не турбуйтеся, ви сказали не так вже й багато. Просто я знаю даму, з якою ви мене переплутали.

- Ви знаєте леді Еддінгтон?

- Так, хоча й не дуже давно, я познайомилася з нею на цьому тижні. Проте вона люб'язно позичила мені свою карсту.

Ніколас стрімко перетнув кімнату і зупинився поруч з дівчиною. Поблизу вона здалася йому ще більш чарівною. На його подив, вона не зробила жодної спроби відійти і довірливо підняла на нього очі.

- Як вас звати? - Пошепки запитав він.

- Регіна Ештон.

- Ештон? Якщо мені не зраджує пам'ять, це рід графа Пенвіча?

- Так. Ви з ним знайомі?

- Ні. Він володіє землею поруч з моїм маєтком. Протягом декількох років я намагався викупити у нього цю ділянку, але самовдоволений осів ... в загальному, він мені відмовив. Ви випадково не його родичка?

- На жаль, так. Хоча і далека. Ніколас посміхнувся:

- Більшість дам вважали б за честь опинитися в родинних стосунках з графом.

- Правда? Їм пощастило, що вони не знали графа Пенвіча. Ми не бачилися кілька років, але навряд чи він змінився в кращу сторону. Напевно, він все такий же самовдоволений ...

Вона зніяковіло замовкла, і Ніколас посміхнувся.

- А хто ваші батьки?

- Я сирота, сер.

- Мені дуже шкода.

- Мені теж ... Але я росла і виховувалася в родині моєї матері, де мене люблять як рідну дочку. А тепер чи не будете ви такі люб'язні сказати мені, хто ви?

- Ніколас Еден.

- Четвертий віконт Монтьет? Я багато про вас чула.

- Гадаю, багато скандального.

- Я цьому не вірю, - лукаво усміхнулася Регіна. - Але вам нема чого боятися. Тоні і його брат Джеймс теж не можуть похвалитися бездоганною репутацією, проте я люблю їх обох.

- Обох? Тоні і Джеймса Мелорі ?! Боже правий, чи не хочете ви сказати, що Джеймс Мелорі теж ваш коханець?

Реджі відчинила очі від подиву, потім закусила нижню губу, щоб не розреготатися, і все-таки не витримала.

- Не бачу нічого смішного, - холодно зауважив Ніколас.

- Значить, ви подумали, що Тоні і я ... о, чудово! Я обов'язково розповім про це Тоні ... ні, краще не треба. Він не зрозуміє. Ви, чоловіки, іноді буваєте жахливо нудними, - зітхнула вона. - Бачте, він мій дядько.

- Якщо ви вважаєте за краще називати його саме так ...

Реджі знову засміялася:

- Ви мені не вірите?

- Моя люба міс Ештон ...

- Леді Ештон, - поправила вона.

- Ну добре, леді Ештон. Ви, напевно, знаєте, що син Джейсона Мелорі, Дерек Мелорі, мій близький друг і ...

- Знаю.

- Знаєте?

- Так, ви дружите з дитячих років, разом вчилися, але закінчили навчання на кілька років раніше за нього. Ви один з небагатьох, хто відчував до нього щиру симпатію, і він любив вас. І я теж люблю вас за те, що ви стали його іншому, хоча мені було всього одинадцять, коли Дерек вперше розповів мені про вас. Але ми ніколи раніше не зустрічалися. Де ж я могла ще чути про вас, лорд Монтьет? Кузен Дерек мені всі вуха прожужжали розповідями про нового друга.

- Але чому ж він мені ніколи не говорив про вас? - Перебив її Ніколас.

- А навіщо? - Заперечила Реджі. - Думаю, у вас і без того було про що поговорити. Молодші діти в сім'ї - не дуже цікава тема для молодих людей.

Ніколас суворо насупився:

- Б'юсь об заклад, ви це придумали.

- У вас є на те всі підстави, - спокійно зауважила Реджі, дивлячись на нього усміхненими очима. Чорт візьми, та вона просто красуня!

- Скільки вам років?

- Ви більше не гнівайтесь?

- А хіба я сердився?

- Звичайно, - посміхнулася вона. - Тільки не знаю, що вас так розлютило. Хоча сердитися потрібно мені. Якщо завгодно, мені дев'ятнадцять, хоча вам і не слід було про це питати.

Ніколас знову відчув себе з нею легко і вільно. Вона чарівна! Йому захотілося обійняти її, і він тугий же вирішив більше не нагадувати їй про пристойність.

- Це ваш перший сезон, Регіна?

Їй сподобалося, як він виголосив її ім'я.

- Значить, ви повірили, що я та, за кого себе видаю?

- А що мені залишається робити?

- Схоже, ви розчаровані, - уїдливо зауважила вона.

- Я в розпачі. - Він обережно доторкнувся до її щоці. - Мені б не хотілося, щоб ти була невинною. Ти повинна ясно розуміти, про що йде мова, коли я говорю, що хочу зайнятися з тобою любов'ю, Регіна.

Серце у неї закалатало.

- Ти цього хочеш? - Ледь чутно прошепотіла вона і тут же злякалася. Вона, не повинна піддаватися спокусі. - Звичайно, хочеш, - лукаво додала вона, - по очах видно.

- Як ти здогадалась?

- Ну ось, ви знову гнівайтесь, - невинно посміхнулася вона.

- Чорт забирай! - Розлютився Ніколас. - Та можеш ти побути серйозної хоча б хвилину?

- Якщо я стану серйозної, лорд Монтьет, нам з вами не уникнути неприємностей.

Він заглянув в її загадкові темно-блакитні очі. Боже правий, скільки таємниць приховано за цією невинною оболонкою.

Реджі пройшла на середину кімнати, а коли знову обернулася, на її губах вже грала лукава посмішка, а в очах спалахували іскорки сміху.

- Це мій другий сезон. Мені доводилося бачити і більш зухвалих чоловіків, - зауважила вона.

- Не вірю.

- Що існують чоловіки, подібні вам?

- Ні, що це другий сезон. Ви заміжня?

- Ви вважаєте, мені слід бути заміжньою, так як я вже два роки виїжджаю в світло? На жаль, мушу вас засмутити. Незважаючи на всі старання рідних, вони не можуть знайти відповідного жениха. Все це вкрай виснажливо, смію вас запевнити.

Ніколас засміявся:

- Як шкода, що в минулому році я змушений був поїхати в Вест-Індію у справах. Інакше я б зустрівся з вами.

- І просили б моєї руки?

- Я б зробив пропозицію ... іншого роду. Реджі спалахнула:

- Ви забуваєтесь, сер. Це непрощенна зухвалість з вашого боку.

- І все ж я не так зухвалий, як хотів би бути. Він дійсно небезпечний, цей красивий, порочне спокусник. Чому ж тоді вона не боїться залишатися з ним наодинці? Розум давно вже твердить, що їй слід бути обережніше.

Затамувавши подих, вона дивилася, як він підходить до неї. Реджі не зрушив з місця, і він посміхнувся. На ніжній шиї у неї пульсувала тоненька жилка, і йому страшенно захотілося доторкнутися до неї губами.

- Цікаво, ви насправді так невинні, як здаєтеся, Регіна Ештон?

Твердо вирішивши не піддаватися почуттям, вона холодно промовила:

- Знаючи мою сім'ю, лорд Монтьет, ви не повинні були б в цьому сумніватися.

- А чому ж ви не відчуваєте себе ображеною? Я вас викрав, відвіз до свого дому. - Він уважно вивчав її обличчя.

- О, мені це здалося забавним, - зізналася Реджі і додала:

- Звичайно, я боялася, що дядько Тоні дізнається, хто мене відвіз, і рознесе ваш будинок перш, ніж ви повернетеся. Оце був би переполох! Такий секрет не вдалося б довго зберегти, вам довелося б зі мною одружитися. І це було б помилкою. Ми абсолютно не підходимо один одному.

- Ви так вважаєте? - Запитав Ніколас, явно зацікавлений.

- Зрозуміло! - Вигукнула вона з награним жахом. - Я буду любити вас як божевільна, а ви тим часом будете продовжувати розпусне життя і розіб'єте мені серце.

- Ви абсолютно праві, - зітхнув він, продовжуючи гру. - З мене вийде нікудишній чоловік. Особливо якщо мене силою притягнуть до вівтаря.

- І ви не погодилися б на це, навіть погубив мою репутацію?

- Ні.

Їй зовсім не сподобався його відповідь. Ніколас і сам був незадоволений своєю відвертістю. Бурштинові очі стали ще яскравіше, як ніби в них спалахували золоті язички полум'я. Реджі мимоволі здригнулася: цікаво, який він в гніві?

- Вам холодно? - Запитав Ніколас. «Невже він наважиться обійняти мене?» - В сум'ятті подумала Реджі. Вона взяла зі стільця плащ і накинула на плечі.

- Думаю, мені пора ...

- Я вас налякав, - м'яко сказав він. - Повірте, у мене і в думках не було ...

- Боюся, сер, мені дуже добре відомі ваші наміри, - зауважила Реджі.

Вона нахилилася, щоб зав'язати стрічки на туфлях, а коли випросталася, то опинилася в його обіймах. Все сталося дуже швидко, вона навіть отямитися не встигла, як він вже цілував її. Вона відчувала на своїх губах смак бренді. О, вона і не знала, що це так приємно!

Ніколи її не цілували з такою пристрасною зухвалістю, вона вперше відчула, яким захоплюючим може бути чоловіче бажання. Приголомшена, збуджена своїм відкриттям, вона ледь дихала, а Ніколас ще міцніше притиснув її до себе. Що з нею діється? Яке нове почуття пробуджується в її тілі?

Його губи ковзнули по її шиї до западинці у горла, доторкнулися до розбитого жилці, і поцілунок обпалив її шкіру.

- Ви не повинні ... - прошепотіла Реджі, не впізнаючи власного голосу.

- О ні, любов моя, повинен, - заперечив він, стискаючи її в обіймах.

Реджі здригнулася. Це вже перестає бути забавним. Його губи знову торкнулися її шиї, і вона застогнала.

- Відпустіть мене, - видихнула вона. - Дерек вас зненавидить.

- Мені все одно.

- Мій дядько вас вб'є.

- Я згоден. Ну немає, досить.

- Навряд чи ви станете так думати, коли опинитеся під дулом його пістолета. А тепер відпустіть мене, лорд Монтьет!

Ніколас повільно опустив її на підлогу, не розтуляючи обіймів:

- Ви будете шкодувати?

Він стояв так близько, що Реджі відчувала жар його тіла.

- А ви як думали? Я не хочу, щоб ви загинули через ... нешкідливою витівки.

- Ви вважаєте нешкідливою витівкою моє бажання зайнятися з вами любов'ю? - Посміхнувся Ніколас.

- Я мала на увазі не ваше образливе пропозицію, а то, що ви привезли мене сюди помилково. Втім, мені доведеться довго вмовляти Тоні забути цю історію.

- Значить, ви збираєтеся мене захищати? - Тихо запитав Ніколас.

Реджі відсторонилася. Неможливо думати, коли він так близько. Плащ впав до її ніг, і Ніколас, галантно підняв його, з поклоном передав їй.

Реджі зітхнула:

- Якщо Тоні не впізнав, хто мій викрадач, я не стану називати ваше ім'я. Але якщо він знає ... тоді я спробую як-небудь врятувати вас. Але ви повинні зараз же відвезти мене до нього, поки він не наробив дурниць. Він може все розповісти, що мене викрали, і таке почнеться!

- Принаймні ви залишаєте мені надію, - посміхнувся Ніколас. - Може, я був би поганим чоловіком, але коханець з мене вийшов би відмінний. Ви приймаєте мою пропозицію?

- Мені не потрібен коханець! - Ображено вигукнула Реджі.

- У цьому сезоні ми будемо часто зустрічатися. Сподіваюся, ви зміните свою думку.

"Він невиправний», - думала вона, поки Ніколас проводжав її до карети. Реджі змушена була визнати, що буде краще, якщо Тоні умовить дядька Джейсона погодитися на її пропозицію, тому що Ніколас Еден може погубити її.

 глава 4 |  глава 6


 Глава 1 |  глава 2 |  глава 3 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати