Головна

глава 2

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

В особняку Мелорі на Гросвенор-сквер всі готувалися до майбутнього балу у Шепфордов. Коридорами з самого ранку бігали слуги, а члени родини віддавали їм накази зі своїх спалень.

Лорду Маршаллу раптом терміново знадобилося прикрасити краватка, а леді Клер захотілося перекусити. Вона так хвилювалася, що цілий день не могла нічого їсти. Леді Діани довелося випити чашку гарячого молока, щоб заспокоїтися. Це був її перший бал, і дівчинка вже два дні страшно нервувала. Лорд Тревіс кудись подів нову сорочку з жабо і тепер ніяк не міг її знайти, а леді Емі просто потребувала розради. Як наймолодша в сім'ї, вона ще не могла відвідувати навіть костюмовані бали, на яких важко дізнатися кого-небудь під маскою. Жахливо, коли тебе всього п'ятнадцять!

І тільки леді Регіна Ештон, племінниця лорда Едварда Мелорі, що не проявляла ніякої активності. Звичайно, якби їй що-небудь знадобилося, її бажання було б тут же виконано. Однак вже цілу годину ні леді Регіни, ні її покоївки ніхто не бачив.

З самого ранку особняк Мелорі гудів, як вулик. Раніше всіх почали збиратися лорд і леді Мелорі, щоб встигнути на званий обід, який Шепфорди давали перед балом для кількох обраних гостей. Вони поїхали годину назад, тому супроводжувати сестер і кузину випало двом братам Мелорі - досить відповідальне доручення для студента і недавнього випускника університету.

Маршалл Мелорі ніколи не відчував від цього особливої ??радості. Але сьогодні одна знайома пані несподівано виявила бажання їхати в сімейної кареті Мелорі. Його попросила про таку послугу саме ця леді!

Він був закоханий в неї з минулого року, коли приїжджав додому на канікули і познайомився з нею. Тоді вона не сприймала його всерйоз, але тепер інша річ. Він більше не школяр, йому вже двадцять один рік, він сам собі пан, може жити окремо від батьків у власному будинку і навіть попросити якусь леді вийти за нього заміж. О, як чудово бути дорослим!

Леді Клер теж задумувалася про свій вік, але без будь-якої радості. Нещодавно їй виповнилося двадцять, і думка про це приводила її в жах. Вона виїжджає в світ вже третій сезон, а до сих пір не тільки не вийшла заміж, але навіть не заручена!

Хоча їй зробили кілька пропозицій, однак до них не можна ставитися серйозно, що вельми невигідні партії. Так, всі вважають її дуже симпатичною. Але в тому-то й річ. Вона всього лише ... гарненька. У ній немає чарівності її кузини Регіни, яка завжди затьмарювала Клер своєю яскравою, незвичайною красою. І треба ж так статися, що в цьому сезоні вона знову буде виїжджати в світ разом з Регіною!

Клер все це жахливо дратувало. Кузіна давно могла б вийти заміж, у неї ж стільки шанувальників, але до весілля справа чомусь не доходить, вона відхиляє всі пропозиції. Не допомогла навіть поїздка на континент. Регіна повернулася минулого тижня в Лондон без нареченого.

До того ж Клер доведеться виїжджати в світ і з молодшою ??сестрою Діаною, якій минуло вісімнадцять. Діана могла б рік почекати, але батьки вирішили, що їй не завадить розважитися. Втім, Діані суворо заборонено думати про молодих людей. Заміж їй поки рано, а для світських розваг вік найкращий.

Клер з наростаючою тривогою думала про те, що в наступному році батьки, мабуть, почнуть вивозити і маленьку Емі, якій вже виповниться шістнадцять. Тоді Клер доведеться змагатися з Діаною і Емі, а молодша сестра мала майже такою ж яскравою зовнішністю, як і Регіна. У сімействі Мелорі лише небагатьом дістався темний колір волосся. Клер похмуро вирішила обов'язково знайти собі чоловіка в цьому сезоні. Вона не здогадувалася, що про те ж думала і її кузина.

Регіна Ештон сиділа перед дзеркалом, а покоївка Мег намагалася укласти її довге чорне волосся в модну зачіску. Регіна дивилася в дзеркало, не бачачи ні своїх синіх, трохи скошених очей, ні повних губ, ні сліпуче білої шкіри, яка підкреслювала її синяво-чорне волосся і довгі вії. Вона бачила лише нескінченну низку чоловіків - французів, швейцарців, австрійців, італійців, англійців - і дивувалася, чому до цих пір не замужем. У всякому разі, вона зробила все від неї залежне.

У Реджі, як її називали, було стільки шанувальників, що це її навіть бентежило. Дюжина з них напевно зробила б її щасливою, в дюжину інших вона, як їй здавалося, була закохана, а решта з яких-небудь причин не підходили їй. А ті, кого Реджі вважала кандидатами в женихи, не підходили її численним дядькам.

Хто б міг подумати, що іноді так невигідно мати чотирьох люблячих дядечків, які душі в ній не сподіваються! Вона їх теж любила, всіх чотирьох. Старший, сорокап'ятирічний Джейсон, став головою сім'ї в неповні шістнадцять років, і на його плечі лягла турбота про трьох молодших братів і сестру, матері Реджі. Джейсон ставився до своїх обов'язків дуже серйозно, часом навіть занадто серйозно. Але такий вже у нього характер.

Едвард, навпаки, був добродушним, веселим, поблажливим до чужих слабостей. Він одружився на тітки Шарлотті, коли йому виповнився двадцять один рік, і тепер у нього п'ятеро дітей - три дівчинки і два хлопчики. Дев'ятнадцятирічний Тревіс, середній дитина в родині Едварда, і єдиний син Джейсона росли разом з Реджі і завжди були її товаришами в дитячих іграх.

Мати Реджі, Мелісса, була майже на сім років молодше двох старших братів, а за нею, через два роки, з'явився на світло Джеймс.

Джеймс відрізнявся буйною вдачею, посилав всіх до дідька і жив так, як йому хотілося. У родині Мелорі заборонялося навіть згадувати ім'я тридцатипятилетнего Джеймса. У всякому разі, для Джейсона і Едварда він як би не існував, але Реджі любила його, як і раніше, страшенно сумувала за ним, оскільки бачилася з ним лише зрідка, та до того ж таємно. За останні дев'ять років це сталося всього шість разів.

Але якщо вже говорити відверто, більше всіх вона любила Ентоні. Він, як його сестра Мелісса, Реджі і Емі, успадкував чорне волосся і яскраво-блакитні очі прабабусі, яку вважали циганкою, хоча в сімействі Мелорі цей скандальний факт всіляко заперечували. Можливо, Реджі дуже любила дядька Ентоні тому, що він був таким же безтурботним, як і вона сама.

У свої тридцять чотири роки Ентоні як і раніше залишався для сім'ї дитиною, і Реджі сприймала його швидше як брата, ніж як дядька. Коли Джеймс покинув Лондон. Ентоні почали вважати страшенним повісив в сімействі Мелорі. Але якщо Джеймс часом бував жорстоким і суворим, як Джейсон, то Ентоні більше скидався на добродушно-безтурботного Едварда. Ентоні мав славу звабника. Думка світла нічого для нього не означало, зате для дорогих йому людей Ентоні готовий був зробити неможливе.

Реджі посміхнулася. Незважаючи на незліченну кількість коханок, сумнівних приятелів, скандали, в яких фігурувало його ім'я, не дивлячись на всі дуелі і зухвалі парі, Ентоні ставав іншою людиною, коли справа стосувалася Реджі. Він готовий був викликати на поєдинок будь-якого за один-єдиний косий погляд у її бік. Навіть найзапекліші розпусники поводилися пристойно, коли вона відвідувала свого дядечка, і обмежувалися безневинними жартами. Дізнайся дядько Джейсон, що Реджі перебувала в одній кімнаті з дружками Ентоні, він би страшно розгнівався і братові непереливки б. Але Джейсон нічого не знав, а Едвард, хоча дещо і здогадувався, дивився на це крізь пальці.

Четверо дядечків зверталися з нею як з рідною донькою, оскільки виростили Реджі з дворічного віку, коли загинули її батьки. З тих пір, як їй виповнилося шість років, вони буквально не могли поділити її. Едвард з сім'єю, Джеймс і Ентоні в той час жили в Лондоні, тому у них з Джейсоном трохи не вийшло сварки, коли той став наполягати, щоб Реджі відправили в його заміський маєток. Зрештою Джейсон погодився, щоб вона півроку жила в Лондоні у Едварда, де могла б часто бачитися з Ентоні і Джеймсом.

Коли Реджі виповнилося одинадцять, Ентоні вирішив, що він вже достатньо доросла, щоб на час забирати Реджі в свій особняк. Брати виділили йому літні місяці, і Ентоні з радістю приніс в жертву на цей час свій спосіб життя і перетворив холостяцький барліг в затишний будинок. Це неважко було зробити, так як разом з Реджі приїжджали покоївка, нянька і численні гувернантки. До того ж Ентоні і Реджі два рази в тиждень обідали у Едварда. Однак сімейна атмосфера не змінила його ставлення до одруження, і він залишався холостяком. Тепер, коли Реджі почали вивозити в світ, їй вже непристойно жити місяцями в його будинку, тому вона бачилася з Ентоні досить рідко.

Ах, вона все одно скоро вийде заміж. Правда, їй не дуже-то цього хотілося, краще б їй дозволили повеселитися ще рік-другий. Але дядечка залишалися непохитними, вважаючи, що вона повинна знайти підходящого нареченого і створити сім'ю. Хіба не про це мріють усі дівчата? У них була серйозна розмова з Реджі, і, хоча вона всіляко намагалася переконати їх, що ще не готова покинути лоно сім'ї, наполегливість дядечків перемогла, і Реджі здалася.

Вона з усіх сил хотіла зробити їм приємне, адже вона так їх любила. Вона приводила на їх суд шанувальника за шанувальником, але хто-небудь з дядечків завжди знаходив в будь-якому якісь недоліки. Реджі поїхала в Європу, але незабаром втомилася дивитися на кожного чоловіка як на потенційного чоловіка і повернулася додому. У неї не було друзів, вона не могла розважатися по своєму бажанню, тому ніякої радості поїздка їй не доставила. Кожного чоловіка вона повинна була поставити під найсуворішому розбору. А раптом він і є той ідеальний наречений, який сподобається всім її дядечко?

Реджі вже зневірилася знайти таку людину, і більше всього на світі їй хотілося припинити ці безглузді пошуки. Вона вирішила зустрітися з дядьком Тоні, який зрозумів би її і не вагаючись поклопотався за неї перед Джейсоном. Але виявилося, Тоні гостював у свого друга і повернувся тільки минулої ночі.

Реджі двічі за цей день справлялася про нього, проте всякий раз він був відсутній. Напевно, він вже отримав залишену нею записку. Тоді чому ж він не йде?

Варто було їй про це подумати, як у дворі пролунав стук під'їхала карети. Реджі засміялася від радості:

- Нарешті!

- Що? - Поцікавилась Мег. - Я ще не закінчила. Думаєте, легко причесати ваше волосся? Я ж радила вам вкоротити їх. Так буде легше і мені, і вам.

- Ах, Мег, залиш, будь ласка, - нетерпляче кинула Реджі, скочивши з місця, і шпильки впали на підлогу. - Дядько Тоні приїхав!

- Куди ви попрямували в такому вигляді? - Несхвально запитала Мег.

Але Реджі вже вискочила з кімнати, не звертаючи уваги на грізне «Регіна Ештон!», Що мчить їй навздогін. Підбігши до сходів, що вели в хол, вона згадала про свій вельми легкий наряд і сховалася за ріг, вирішивши спочатку впевнитися, що це дійсно її дядько. Але замість знайомого баритона вона почула жіночий голос і, обережно виглянувши зі свого укриття, до свого великого розчарування, побачила, як дворецький розмовляє з дамою, а не з дядьком Тоні. Реджі її впізнала. Кілька днів тому вона бачила її під час прогулянки по Гайд-парку. Чорт забирай, де ж Тоні?

У цей момент Мег схопила її за руку і спричинила назад в кімнату. Покоївка іноді допускала в поводженні з Реджі деякі вільності, але їй це, прощалося, адже вона, як і няня Тесс, знала господиню з пелюшок.

- І як доросла дівчина може так себе вести! - Буркнула вона, саджаючи Реджі перед трюмо. - Де ваші манери, міс? Чому вас учили?

- Я думала, це дядько Тоні.

- Нічого виправдовуватися.

- Я повинна з ним поговорити, і ти знаєш чому, Мег. Тільки він мені допоможе. Він напише дядькові Джейсону, і тоді я зможу відпочити від погоні за женихами.

- І як, по-вашому, він переконає пан., Маркіза?

Реджі лукаво усміхнулася:

- А він йому напише, що я надаю улюблений дядечко самим вибрати мені жениха Мег похитала головою і зітхнула:

- Навряд чи ви будете щасливі з тим, кого вони оберуть, дівчинка моя.

- Може бути. Але мені вже все одно, - рішуче заявила Реджі. - Звичайно, раніше я хотіла знайти собі чоловіка, а тепер зрозуміла, що мій вибір не має значення, раз його не схвалюють дядечка. Я цілий рік їздила на всі бали і раути, вони мені до смерті набридли, я їх майже ненавиджу. Але ж мені так не терпілося потрапити на мій перший бал, пам'ятаєш?

- Розумію, дорога, - втішила її Мег.

- Добре б це зрозумів дядько Тоні і погодився б мені допомогти. Тоді я поїду в наше маєток і буду вести там спокійну, безтурботну життя. З чоловіком або без чоловіка, не важливо. Якщо сьогодні ввечері я зустріну відповідного молодої людини, то завтра ж вийду за нього заміж. Я готова на все, тільки б піти від світської суєти. Але, на жаль, це навряд чи трапиться, і нехай краще займуться пошуками мої дядечка. Їм знадобиться не один рік, адже вони ніколи не можуть ні про що домовитися. А поки вони не дійдуть згоди, я буду жити вдома, в Гаверстоне.

- Не розумію, навіщо вам допомогу дядька Тоні, ви і самі можете все пояснити пану маркізу. Ви його не боїтеся, прямо мотузки з нього в'ється, хіба не так? Розкажіть йому, як ви нещасні, і він ...

- Ах немає, ні за що! - Гаряче вигукнула Реджі. - Дядько Джейсон не повинен знати, що я нещасна, він собі цього ніколи не пробачить!

- Надто вже ви добрі, моя дівчинка. Собі ж на шкоду, - пробурчала Мег. - Або ви вирішили мовчки страждати?

- Ні. "Тому я хочу, щоб Тоні спочатку написав дядькові Джейсону. Якби це зробила я, то дядько Джейсон став би вмовляти мене залишитися. А тепер, якщо лист Тоні не досягне мети, я буду знати, що мій план не вдався, і придумаю ще що-небудь.

- Може, ви побачитеся з лордом Ентоні на балу.

- Навряд чи, він терпіти не може бали. Навіть заради мене він не піде на таку жертву. Гаразд, це терпить до завтрашнього ранку. - Помітивши, що покоївка насупилася, Реджі тривожно запитала:

- В чому справа? Ти щось від мене приховуєш, Мег?

Та невизначено повела плечима:

- Та просто ... лорд Ентоні, напевно, поїде завтра вранці і повернеться тільки через три дні.

- А хто тобі сказав, що він їде?

- Я чула, як лорд Едвард говорив дружині, що лорда Ентоні бажає бачити пан маркіз. Знову його викликають за якісь витівки.

- О ні! - Вигукнула Реджі і додала з пригніченим виглядом:

- Ти думаєш, він поїхав?

- Навряд чи, - усміхнулася Мег. - Цей нероба не надто поспішає стати перед старшим братом. Впевнена, він, наскільки можливо, спробує відтягнути візит.

- Значить, я повинна сьогодні ж поговорити з ним. Все складається якнайкраще: він сам все розповість дядькові Джейсону, і не потрібно буде посилати йому лист.

- Але, міс, ви не можете зараз їхати до лорда Ентоні, - запротестувала Мег. - До балу залишилося зовсім небагато.

- Тоді подай швидше моє плаття. Тоні живе всього в декількох кварталах звідси, я встигну повернутися до того, як мої кузени і кузини будуть готові відправитися на бал.

Але коли Реджі спустилася в хол, виявилося, що все в зборі і чекають тільки її. Проте вона вирішила, що все ще можна залагодити. Швидко увійшовши до вітальні, Реджі з змовницьки виглядом торкнула старшого кузена за руку:

- Маршалл, мені ніяково тебе просити, але я хотіла б ненадовго скористатися каретою.

- Що?

Реджі говорила пошепки, але вигук кузена моментально привернув до них увагу. Вона зітхнула:

- Маршалл, ти ведеш себе так, ніби я прошу про щось неможливе.

Маршалл зауважив, що все на них дивляться, і, обурюючись свою нестриманість, розважливо зауважив:

- Ми і так чекаємо тебе десять хвилин, а тепер ти хочеш змусити нас чекати ще довше?

Його слова були зустрінуті обуреними вигуками, але Реджі удостоєне їх увагою.

- Я ні за що не попросила б тебе, Маршалл, якби це не було так важливо. Мені потрібно всього півгодини ... у всякому разі, не більше години. Я повинна зустрітися з дядьком Тоні.

- Ні, ні, ні, - рішуче заперечила Діана, яка завжди вважалася тихонею. - Як можна бути такою безвідповідальною, Реджі? Це на тебе не схоже. Ми ж встигнемо! Ми повинні негайно вирушати на бал.

- Дурниці! - Відрізала Реджі. - Ви хочете приїхати туди в числі перших?

- У всякому разі, не в числі останніх! - Відгукнулася Клер. - Бал почнеться через півгодини, і ми ледь встигнемо доїхати. Навіщо тобі знадобилося так терміново побачити дядю Тоні?

- Це моя особиста справа, і воно не терпить зволікань. Завтра вранці дядько Тоні їде в Гаверстон, тому мені потрібно застати його зараз.

- Але ти можеш зустрітися з ним після його повернення, - Не вгамовувалася Клер. - Хіба твоя справа не може почекати?

- Не може, - рішуче відповіла Реджі, але, глянувши на обличчя кузин і незнайомої пані, примирливо додала:

- Гаразд, я поїду в найманій екіпажі, Маршалл, якщо хто-небудь із слуг викличе його. Як тільки я закінчу свої справи, то відразу приїду на бал.

- Навіть і не думай.

Маршалл не на жарт стривожився. Дуже схоже на кузину, знову вона залучає його в якусь авантюру, а йому доведеться відповідати за її витівки. Ну вже ні, тільки не сьогодні. Він старший і розумніший, тепер він не піддасться на її умовляння, скільки б вона не кружляла навколо нього.

- Про що ти говориш, Реджі! Найманий екіпаж, вночі? Це небезпечно, ти ж знаєш, - непохитно відповів Маршалл.

- Зі мною може поїхати Тревіс.

- Але Тревіс не поїде, - швидко втрутився молодший кузен. - І не намагайся мене вмовляти, Реджі. Я теж не хочу спізнюватися.

- Ну будь ласка, Тревіс.

- Ні.

Реджі похмуро оглянула ворожі особи, але вирішила не здаватися:

- Тоді я взагалі не поїду на бал. Я не збираюся летіти туди стрімголов раніше всіх гостей. Якщо хочете, можете їхати хоч зараз.

- О ні. - Маршалл рішуче хитнув головою. - Я дуже добре тебе знаю, дорога кузина. Не встигнемо ми від'їхати, як ти вискользнешь з дому і побіжиш до дядька Тоні. Батько мене вб'є.

- Я не така дурна, Маршалл, - образа помітила Реджі. - Я пошлю Тоні лист і буду його чекати.

- А якщо він не прийде? - Заперечив Маршалл. - Думаю, у нього і без тебе турбот вистачає, він не зобов'язаний мчати до тебе по першому твоєму покликом. Може, його взагалі немає вдома. Ні, ти поїдеш з нами на бал.

- Не поїду!

- Поїдеш!

- Вона може скористатися моєю каретою, - сказала незнайома гостя. Всі очі тут же звернулися на неї. - Моєму візникові і слузі можна довіряти, вони у мене вже кілька років. Вашу кузину відвезуть, куди їй потрібно, а потім в цілості й схоронності доставлять на бал.

Реджі обдарувала гостю посмішкою:

- Чудово! Ви мене просто врятували, леді ...

- Еддінгтон, - представилася жінка. - Ми з вами днями зустрічалися.

- Ах так, в парку. Вибачте мою забудькуватість. Останнім часом я погано запам'ятовую імена - за цей рік у мене було стільки знайомств, не знаю, як вам дякувати.

- Не варто, я рада надати вам послугу. Селена, бачить Бог, дійсно була рада, що знайшла вихід з положення, хоча на цей бал сезону її супроводжує лише Маршалл Мелорі. Він єдиний відповів згодою на її записку, інші чоловіки під тим або іншим приводом відмовилися. Звичайно, Мелорі вона тримала на крайній випадок. А тепер до того ж вона має бути присутня при сімейній сварці, і все через цю дівчата.

- Ну ось, Маршалл, - з переможним виглядом заявила Реджі, - тепер ти вже не зможеш заперечувати.

- Гаразд, хай буде по-твоєму, - знехотя буркнув Маршалл. - Але запам'ятай, я даю тобі півгодини, кузина. Постарайся не затримуватися. У твоїх же інтересах з'явитися у Шепфордов до того, як батько помітить твоєї відсутності. Інакше нам всім буде непереливки.

Глава 1 |  глава 3

глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати