На головну

Два кроки назад

1.  The Band: назад до коренів!
  2.  VIII. Назад до Аксельроду
  3.  Бічний удар лівою в голову з кроком назад лівою ногою.
  4.  У вихідному положенні намагайтеся згинати спину назад, але без напруги.
  5.  В кінці вдиху голова повинна бути відкинута назад, але не повністю.
  6.  У точці бінді затримайте дихання і злегка відхиліть голову назад.
  7.  Два кроки вперед, один назад

«Кам'яний гість» і «Підступність і кохання»

Недовго я користувався новими прийомами гри, які я називав «витримкою». Варто було мені почути пушкінський вірш в «Кам'яному господарі», в якому я грав спочатку Дон Карлоса, а потім і самого Дон Жуана, [87] коштувало мені надіти іспанські чоботи і взяти шпагу - і все нове, здобуте таким трудом, пропало кудись , а на зміну йому стало владне старе, сильне моєї привчання до нього протягом ранніх років аматорства. Віддатися старих звичок - то ж, що закурити після довгої перерви. Організм з ще більшою силою накидається на знайомі відчуття. Тимчасово обходившийся без них, він не переставав таємно мріяти про цигарку і з пристрастю відшкодовує пропущене.

Таким чином, мій рух в мистецтві робило крок вперед і два кроки назад.

Навіщо я брався передчасно за ролі, які мені було рано грати! Найсильніша гальмо при художньому розвитку артиста - квапливість, надриваніе своїх незміцнілих сил, вічне бажання грати перші ролі, трагічних героїв.

Давати непосильну роботу почуттю гірше і небезпечніше, ніж з непоставленого і незміцнілим голосом співати партії не по голосу, хоча б, наприклад, з вагнерівських опер. Наш акторський, нервовий і підсвідомий апарат набагато ніжніше, складніше, легше піддається вивиху і важче - виправлення, ніж голосовий апарат співака. Але, видно, людина так влаштована, що він мріє про те, чого у нього немає, чого йому не можна: хлопчик неодмінно хоче скоріше курити і крутити вуса, щоб бути схожим на великих; дівчинка хоче завчасно фліртувати, замість того щоб грати в ляльки або вчитися; юнак завчасно старить себе, щоб бути схожим на розчарованого і цим надати собі інтерес. Від заздрості, від переоцінки своїх сил, від дурості або від недосвідченості кожен хоче бути тим, чим він бути не може і не повинен. Те ж і в нашій справі. Початківець актор хоче грати насамперед Гамлета, роль, яку можна грати тільки в розквіті сил. Він не розуміє того, що цієї поспішністю він гвалтує і руйнує свій ніжний, тендітний і важко виправний душевний апарат. І скільки не говори про це учневі і молодому акторові - все марно. Варто гарненькою гімназистці поаплодувати молодому актору, інший - похвалити його, третій - написати йому листа з додатком картки для підпису, - і всі поради мудреців поступаються місцем дрібному акторської марнославства.

І я грав іспанців, замовляв собі чоботи в Парижі і надривав свої ще незміцнілі акторські дані заради похвал і листів гімназисток.

Недобре було те, що мені довелося брати участь самого Дон Жуана, так як виконавець його після першого спектаклю повинен був відмовитися від участі. Тут став на черзі питання дрібного самолюбства.

«Коли я просив роль, мені її не давали, а тепер, коли її грати нікому, - самі йдуть до мене! Що? Зрозуміли, оцінили! »- Так кічілось моє маленьке театральне марнославство.

Я милостиво прийняв роль. Мені лестило те, що я був необхідним в репертуарі.

Спектакль пройшов. Мені плескали, тому що гімназистки не вміють відрізняти виконавця від ролі, а я, дурень, закусивши вудила, нісся вперед, верхи на всіх своїх старих акторських помилках. Вони стали ще помітніше, так як тепер я міг грати з витримкою, навчившись їй в ролі Ананія. Як хороше, так і погане, показане зі сцени з витримкою, лише посилює свою якість або недолік. І те, що я навчився розкриватися в сильних місцях, було недобре для цієї ролі: чим більше я розкривався, тим більше я давав помилкового театрального пафосу, так як в душі у мене не було нічого іншого в цій ролі. Я знову копіював оперного баритона в паризьких чоботях і зі шпагою. Але ніхто не міг мене переконати в тому, що я зрозумів секрет, як грати не тільки побутові мужицькі ролі, а й іспанських коханців в трагедії.

Робота над Дон Карлосом і Дон Жуаном штовхнула мене знову назад.

На жаль, і наступна роль того ж сезону була, якщо не іспанська і не в віршах, то з високими чобітьми, зі шпагою, з любовними словами і піднесеним стилем. Я грав роль Фердинанда в трагедії Шиллера «Підступність і кохання». [88] Але ... було одне «але», яке, до певної міри, врятувало мене від нових помилок і без якого ми не могли б впоратися з трагедією.

Луїзу грала М. П. Перевозчикова, по сцені Ліліна. Вона, наперекір думці світла, прийшла до нас в якості артистки. Виявляється, ми були закохані одне в одного і не знали цього. Але нам сказали про це з публіки. Ми занадто природно цілувалися, і наш секрет відкрився зі сцени. У цій виставі я найменше грав технікою і найбільше інтуїцією. Але неважко здогадатися, хто надихав нас: Аполлон або Гомонай.

Навесні, після закінчення першого сезону Товариства мистецтва і літератури, я був оголошений нареченим, і 5 липня того ж року одружився, потім поїхав у весільну подорож і повернувся до осені в театр зі звісткою, що дружина, на жаль, не зможе в наступаючому сезоні нести свої обов'язки в театрі.

Таким чином, «Підступність і любов» виявилося не тільки любовної, а й підступною п'єсою. Вона пройшла всього два або три рази і була знята з репертуару. Чи змогли б ми і далі грати в цій п'єсі з тою ж безпосередністю і натхненням або, при повторенні ролі Фердинанда, вона стала б у мене поруч з Дон Жуаном і Дон Карлосом і була б докором моєму упертості?

Як і в попередніх спектаклях, досвідчена рука режисера Федотова вміло користувалася непоганим артистичним матеріалом. Ми радо зустрічали вказівки досвідченого керівника; вони допомагали нам, але цілком свідомого ставлення до них у нас не було, і навряд чи ці спектаклі рушили нас вперед як акторів.

Успіх вистави був великий, і я тріумфував, так як він підтверджував все мої припущення про героїчних ролях, які після Дон Жуана стали мені ще миліші.

«Стало бути, я можу грати трагічні ролі, - говорив я собі. - Стало бути, я - коханець. Стало бути, мої технічні принципи, знайдені в "Гірка доля", дійсні і в трагедії! »Зазначу один вартий уваги факт, який стався приблизно в описуваний час. Справа в тому, що для підкріплення коштів нашого Товариства було дано великий костюмований бал в залах колишнього Благородного зборів.

Оздобленням приміщення завідували кращі художники, а учасниками його були багато хто з артистів. На цьому балу мав особливий успіх аматорський циганський хор, який складався з учнів і членів Товариства. Як солісток хору виступали обидві дочки Ф. П. Комиссаржевского, які приїхали з Петербурга. У них були прекрасні голоси і хороша манера співати, засвоєна від батька. Це був перший виступ перед великою публікою відомої артистки Віри Федорівни Коміссаржевської.

Витримка |  Коли граєш злого, - шукай, де він добрий

Малий театр |  перший дебют |  Акторство в життя |  драматична школа |  оперетка |  конкурент |  Балет. - Оперна кар'єра. - любительщини |  Московське суспільство мистецтва і літератури |  операція |  Щаслива випадковість |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати