На головну

Основи психофізіології. Підручник. Відп. ред. Ю. І. Александров. М: ИНФРА-М, 1997. С. 167.

1.  I. Методологічні основи менеджменту.
  2.  II. Дидактичні основи курсу
  3.  Quot; Основи екології та економіка природокористування "як міжгалузева навчальна дисципліна. Предмет і методологія курсу
  4.  Анатомо-фізіологічні основи мовної діяльності.
  5.  Арзамаського ім'я: ритуально-міфологічні основи естетичної жарти
  6.  Біографічні основи
  7.  Біографічні основи

Помоєму, це сильніше, ніж справжнє почуття одного окремого випадку ... Артист зовсім забуває сцену і живе самої справжньої людської життям. Єдине її відмінність то, що в ці секунди він іноді відчуває справжність свого переживання гущі, ніж в самому житті. Доводять ці хвилини до божевілля? На щастя ні. Але до непритомності - доводять, так точно, як і до якогось екзальтованого почуття. (На генеральній репетиції Тетяни Репиной стався з Марією Миколаївною такий дивний випадок, що викликав тривогу в залі для глядачів. Глядачам здалося, що вона насправді отруїлася. Сама Єрмолова не могла дати ясного звіту в тому, що сталося. Це, звичайно, не божевілля, але хвилина, або секунда якоюсь дивною ненормальності.) ».1

У зв'язку з «медичними страхами» нагадаю також про поняття «розширення свідомості», про який я багато говорила вище, і відповім всім, хто сумнівається висловлюванням Н. К. Реріха: «Кращі уми різноманітне направляють людське мислення до розширення свідомості, в якому тільки й полягає справжня профілактика ... Вимирають темні забобони. Світлі уми звуть до творчого синтезу, в якому старий заповіт т согроге $ апо тепз запа2 набуває особливого значення, і можна дійсно зрозуміти, що чистий творчий дух є мешканцем чистого і здорового організму. І в кінцевому синтезі при неподільності духу від матерії коло полягає і в зворотному положенні: чистий творчий дух оздоровить і тіло. Так, питання про здоров'я з лікарського департаменту виростає в сферу істинного народної освіти і натхнення (Курсив мій. - Л. Г.)3».

І ще раз звернемося до листа К. С. Станіславського, в якому, на мою думку, він виразно роз'яснює цю саму думку: «Творчість ролі. Ось пояснення глави. Зі сценічним самопочуттям (робоче самопочуття) потрібно приступати до роботи над роллю. Коли з таким самопочуттям пройдеш крізь (слово нерозбірливо, можливо, це слово «текст». - Л. Г.) п'єси і ролі (на кшталт Гамлета) - все елементи самопочуття насичуються змістом самої ролі. вийде згущене Творче самопочуття, в якому всі елементи - ті ж, але збільшені в десять разів ... Творче самопочуття, точно приморське місто, лежить біля самого кордону безмежного океану Підсвідомості.

1 Станіславський К. С. Театральне спадок. М., 1955. С. 239-240. -

Вип. 16. С. 16. |  Реріх Н. К. Людина і природа. М., 1994. С. 90.

Чехов М. А. Літературна спадщина. У 2-х т. М .: Мистецтво, 1986. Т. 2. С. 129. г Галендеев В. Н. Вчення К. С. Станіславського про сценічному слові. Л .: ЛГИТМіК, 1990. С. 69-70. |  Веккер Л. М. Психіка і реальність: єдина теорія психічних процесів. М .: Сенс, 1998. С. 625. |  Веккер Л. М. Психіка і реальність: єдина теорія психічних процесів. М .: Сенс, 1998. С. 612-613. |  Бродський І. Велика книга інтерв'ю. М .: Захаров, 2000. С. 287, - Лурая А. Р. Мова і свідомість. Ростов-на-Дону: Фенікс. 1998. С. 145. |  Там же. С. 146. 3Там ж. С. 146. 4 Там же. С. 171. |  Лебедєв Є. А. Мій Бессеменов. М .: Мистецтво, 1973. С. 33. |  Штайнер Р. Як досягти пізнання вищих світів. Єреван, 1992. С. 124 |  Библер В. С. Ідея культури в роботах Бахтіна // Одіссей. Зб. статей. М .: Наука, 1989. С. 43. |  Веккер Л. М. Психіка і реальність: єдина теорія психічних процесів. М .: Сенс, 1998. С. 578 |  Гротовский Е. Ти чийсь син // Джерело, 1990. № 1. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати