Головна

Прем'єра вистави «Дядя Ваня» відбулася в січні 2000 р

1.  У грудні 1998 р
  2.  Головною дійовою особою в усіх цих драматичних і трагічних спектаклях життя є материнське почуття.
  3.  ДОНЕСЕННЯ АРХІЄПИСКОПА Платона, В СІЧНІ 1786
  4.  З виступів в різних районах Сибіру в січні 1928 р
  5.  Постановка вистави в бізнесі
  6.  Прем'єра вистави «Любі мої сестри» відбулася у вересні 1995 р

Потрібно розслабитися і говорити на тему (минуле персонажа з п'єси «Дядя Ваня») тільки те, що приходить в голову. Спочатку приходить якесь марення, потім особисті асоціації. Спочатку віршів не виходить. Пригадую випадок в електричці, що нагадує Телегіна і Войницкого. Потім переключаюсь на Олену Андріївну. На її почуття. Потім переходжу на особисті асоціації. вірші

вже є. Починаю говорити про любов. Віршами говорити дуже легко. У якийсь момент не контролюю те, про що говорю, і виходить просто потік. Виникають почуття. Дуже легко тілу. Хочеться сміятися, голосно говорити ...

Говоримо удвох одночасно (зі студентом, репетирують Серебрякова. - Л. Г.). Спочатку не знаю, з чого почати. Починаю з спогади про свої перші приїзди в садибу, про природу, як все мені було ново. Пригадую Віру Петрівну (перша дружина Серебрякова), як я з нею познайомилася. Все одно ще трохи важко, більше чогось вигадую, і уява гальмується. Потім переходжу на те, як стала сходитися зі своїм майбутнім чоловіком, згадую консерваторію. З цього моменту мені дуже легко говорити, згадувати, як ніби це дійсно зі мною було. Цікаво ще й те, що я говорю саме про той час, яке в п'єсі. Про гуртках, про людей, про те, що тоді відбувалося в країні. Кажу про свого чоловіка, як познайомилися, які теми були загальні, ніж захоплювалися. Що спочатку було легко, розуміли один одного. Потім щось змінилося. Дуже детально згадую (Курсив мій. - Л. Г.), як він працював, і які у нього виникали проблеми. Як я залишилася одна ... Як у нього виникла думка поїхати. Чому це сталося. Загалом, мені було дуже легко і цікаво про це говорити.

Крім нових міркувань про минуле кожного персонажа, які «згадалися» в оповіданнях, тому що безперервність вимагала нових подробиць, виникла так звана настройка уяви і сфери почуттів на репетицію. Ми готувалися до репетиції третього акту, «скандал» на попередній репетиції не вийшов, в ньому не брали участь, а були присутні всі учасники сцени.

Вправа тренінгу налаштувало їх емоційну сферу на основний конфлікт, адже пригадуючи подробиці і події минулого, промовляючи їх, як би «згадуючи», вони прожили їх у своїй уяві, включаючи в процес себе, своє тіло, серце, дихання (саме це підтвердив наш психофізіологічний експеримент). А якщо серце забилося частіше і кров запульсувала в скронях з приводу уявних обставин, то можна сказати, що вони сприйняті НЕ умоглядно і реакції - оцінки не будуть придумувати, вони будуть виникати з сприйняття.

Тобто у вправі сталося те, що А. С. Шведерскій назвав «накопиченням проблемної ситуації»: «Дуже часто визначення мотивів поведінки і визначення дії випереджає цей найважливіший процес накопичення всієї повноти проблемної ситуації (курсив мій. - Л. Г.), чому сама дія стає усіченим і не відображає необхідної ємності та глибини ».1

Шведерскій А. С. Внутрішнє мовлення в роботі над роллю. Методична розробка. Л.: ЛГИТМіК, 1988. С. 14. |  Шведерскій А. С. Внутрішнє мовлення в роботі над роллю. Методична розробка. Л.: ЛГИТМіК, 1988. С. 37.

Sup1; Лотман Ю. М. Асиметрія і діалог. Текст і культура // Серія: Праці з знаковим системам. Тарту, 1989. Вип. 16. С. 16. |  Степун Ф. А, Природа акторської душі // Мистецтво. Журнал Російської Академії художніх наук. М., 1923. № 1. С. 143-171. |  Кожевникова Н. Лев Додін. Інтерв'ю // Пульс. Жовтень. +1999. |  Гіппіус С. В. Тренінг розвитку креативності. СПб .: Речь, 2001.. |  Як народжуються актори. Книга про сценічної педагогіці. Колективна монографія фія // Під ред. В. М. Фильштинского, Л. В. Грачової. СПб .: СОТИС, 2001.. |  Лютий-квітень |  Sup1; Грачова Л. В. Тренінг внутрішньої свободи. СПб .: Речь, 2003. |  Щоденники тренінгу студентів |  Степун Ф. А. Природа акторської душі // Мистецтво, журнал Російської Академії художніх наук. М., 1923. № 1. С. 143-171. |  Sup1; Ейзенштейн С. М. одолжается! // Собр. соч. М .: Мистецтво, 1964. Т. 2. С. 77-78. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати