Головна

Лютий-квітень

Почався новий семестр, дані нові завдання, пов'язані зі спілкуванням, взаємодією. Дуже важливо тепер не припинити займатися тренінгом свого організму. Вправи на увагу, енергетику здаються тепер студентам дитячою грою першого семестру, чимось, пройденим в дитинстві. Те ж саме, на жаль, відбувається і з нами, педагогами. Потік етюдів збільшується, потрібно все подивитися, детально обговорити, і тому витрачати час на те, що не має зараз безпосереднього відношення до завдань, стає «шкода». Ця біда визначена включенностью тренінгу в годинник майстерності. Потрібно педагогічна воля і нові повороти в вправах, щоб продовжувати.

Мені здається, що поворот був знайдений досить вдало. Я запропонувала кожному студенту побудувати свою індивідуальну програму тренінгу на підставі записів в щоденнику тренінгу, придумати свої вправи з усіх тем і провести тренінг в групі.

Скільки фантазії вони вклали в придумування форми свого тренінгу, як збільшилася кількість вправ на кожну тему! Визначилися лідери, халтурники і помиляються. Завжди цікаво брати участь в тренінгу і обговорювати ідеї та пропозиції інших. Кожен студент мав свою оцінку і судження з приводу запропонованої програми. Деяким вдалося провести за семестр 5-6 тренінгів, вони пояснювали необхідність додаткового виходу на групу бажанням перевірити продуману з урахуванням зауважень програму (хоча я знаю, що таким чином лідери часто виручали халтурників).

Студенти першими підняли питання про необхідність тренінгу на спілкування, взаємодія, а слідом за цим стали включати в свої програми тільки що придумані вправи на цю тему. Була лише домовленість обговорювати напередодні зовсім нові вправи, які вони хотіли запропонувати групі.

Іноді я втручалася в проведення тренінгу, якщо бачила, що завдання погано пояснені або занадто складні, але частіше в цьому не було потреби-я сама дивилася «відкривши очі і вуха», з великим інтересом. З вправи «Танцювати монолог»?, Одного разу під час тренінгу народилося інше - «танцювати уривок». І відразу з'явилося багато варіацій - «танцювати внутрішню мова», «танцювати подія». Вже на наступний день з'явився перший «балет» по наскрізного дії роману

 Як народжуються актори. Книга про сценічної педагогіці. Колективна монографія фія // Під ред. В. М. Фильштинского, Л. В. Грачової. СПб .: СОТИС, 2001.. |  Sup1; Грачова Л. В. Тренінг внутрішньої свободи. СПб .: Речь, 2003.


 вступ |  Коротке К. Г. Від ефекту Кірліан до біоелектрографіі. СПб .: Ольга, 1998.. |  етапи тренінгу |  Sup1; Грачова Л. А. Тренінг внутрішньої свободи. СПб .: Речь, 2003. |  Sup2; Курс СПбГАТІ при Державному Пушкінському театральному центрі під керівництвом Л. В. Грачової і В. Е. Рецептер. |  Біомедична інформатика і еніологія (проблеми, результати, перспективи). Зб. праць. СПб .: Ольга, 1995.. |  Sup1; Лотман Ю. М. Асиметрія і діалог. Текст і культура // Серія: Праці з знаковим системам. Тарту, 1989. Вип. 16. С. 16. |  Степун Ф. А, Природа акторської душі // Мистецтво. Журнал Російської Академії художніх наук. М., 1923. № 1. С. 143-171. |  Кожевникова Н. Лев Додін. Інтерв'ю // Пульс. Жовтень. +1999. |  Гіппіус С. В. Тренінг розвитку креативності. СПб .: Речь, 2001.. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати