Головна

Через п'ятнадцять років 4 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Анджел знову ліг на спину, спрямувавши погляд всередину крони.

- Значить, тобі все ще подобається Кенді? І тому ти ні на кого більше не дивишся?

- Так мабуть. А ти вже на кого-небудь поглядаєш? - Запитав Гомер, щоб змінити тему розмови.

- Розумієш, я дівчат не цікавлюся, - відповів син. - Ті, хто мені подобається, старший за мене. І вони мене просто не помічають.

- Не велика біда, скоро все зміниться, - відповів Гомер, легенько тицьнувши Анджела в бік. Анджел підтягнув коліна і, повернувшись до батька, теж тицьнув його. - Дуже скоро дівчата будуть задивлятися на тебе.

Він обняв Анджела, і вони стали боротися. Боротьба давала батькові можливість фізично доторкнутися до сина: Анджел останнім часом почав соромитися обіймів і поцілунків, особливо на людях. П'ятнадцятирічні хлопці не люблять телячих ніжностей, боротьба - справа інша, це задоволення поки що не заборонялося. Вони боролися з таким азартом, так шумно дихали, сміялися, що не чули, як до них підійшов Вірною Лінч.

- Ей, Гомер! - Гаркнув Вернон і штовхнув їх ногою, немов розбороняв зчепилися собак.

Помітивши нависло над ними особа Вернона, борці завмерли в незручній позі і зніяковіли, як ніби їх застали за чимось недозволеним.

- Кінчай метушню, - буркнув він, - Є повідомлення.

- Мені?

- Там прийшла товстуха, каже, що знає тебе. Вона в павільйоні.

Гомер посміхнувся. У павільйоні працювала не одна товстуха. І він подумав, що Вернон говорить про Флоренс або Дот Тафт. Навіть Ліз-Піз і та за останні роки помітно пролунала.

- Незнайома баба, - сказав Вернон і попрямував до трактора, кидаючи на ходу: - Хоче найнятися на ферму. Запитала тебе. Каже, стара знайома.

Гомер повільно піднявся; катаючись під старим деревом, він, видно, потрапив ребром на корінь, і воно зараз нило. Та ще Анджел натолкать за комір трави.

- Товстуха? Може, та, про яку ти розповідав? - Запитав батька Анджел.

Гомер розстебнув сорочку, став витрушувати траву, і Анджел полоскотав його голий живіт. Старіє батько, помітив він перший раз. Гомер все ще був підтягнутий, сильний від фізичної роботи, але черевце вже намітилося, навіть злегка випнулося поверх ременя, а в розпатланих від боротьби волоссі сивини більше, ніж заплуталися травинок. Очі споважніли, таким він батька ніколи не бачив.

- Пап, - м'яко сказав Анджел, - хто ця жінка?

У погляді Гомера явно причаївся страх, він застебнув сорочку не на ту гудзик, і Анджел спритно виправив помилку.

- Невже це та сама, головоріз в спідниці? - Анджел намагався розсмішити батька.

Але Гомер мовчав, навіть не посміхнувся. Залишилося розвантажити ще полпріцепа, Гомер вів трактор на найбільшій швидкості; Анджел частина ящиків просто скидав, і причіп скоро випорожнився. Назад поїхали по шосе, хоча Гомер просив працівників по ньому не їздити, рух влітку велику, можна потрапити в аварію.

На дітей завжди справляє сильне враження, коли батьки порушують свої ж правила. Значить, дійсно відбувається щось надзвичайне.

- Ти думаєш, це вона? - Прокричав батькові Анджел. Він стояв ззаду на причепі, тримаючись руками за спинку сидіння. - Погодься, хвилюючий момент, - додав він, але Гомер не відповів і не посміхнувся.

Він залишив трактор з причепом біля складу поряд з павільйоном.

- Навантажувати причіп, - звелів він Анджелу.

Але від Анджела так просто не відбудешся. Він поспішив за батьком в павільйон, де в оточенні жінок височіла над усіма непримиренна, могутня фігура Мелоні.

- Це вона? - Шепнув батькові Анджел.

- Привіт, Мелоні, - сказав Гомер, і все відразу затамували подих.

- Як ся маєш, Сонечко?

- Сонечко! - Повторила Товстуха Дот.

Анжел не втримався і теж повторив. Треба ж, його батько - «сонечко»!

Скільки років мріяла Мелоні про цю хвилину, але тепер її погляд був прикутий ні до Гомеру, а до Анджелу. Вона не могла відірвати від нього очей. Гомер Бур, приємного вигляду чоловік за сорок, анітрохи не нагадував Гомера, якого вона знала. Але цей юнак вразив її в саме серце. Вона й сама не очікувала того приголомшуючого враження, яке справив на неї цей майже точний зліпок з її колишнього Гомера. Бідному Анджелу було трохи не по собі від її безцеремонного погляду. Але він був джентльмен і радо посміхнувся гості.

- Щодо тебе ніяких сумнівів, - сказала Мелоні. - Ти більше схожий на батька, ніж він зараз сам на себе.

Товстуха Дот і її оточення жадібно ловили кожне слово.

- Дуже приємно, що ти знайшла схожість, - сказав Гомер, - але Анджел - мій прийомний син.

Господи, невже Гомер Бур так нічому і не навчився? Проживши роки, в яких було все - тяготи, зради, які наростили йому м'язи і жирок і очевидно зістарили, невже не зрозумів він, дивлячись в люті і сумні очі Мелоні, що її не можна обдурити, що в характері у неї є лакмусовий папір на брехню .

- Приймальний? - Перепитала вона, не зводячи жовтувато-сірих очей з Анджела і гостро відчуваючи гіркоту розчарування: її найдавніший друг хоче знову обдурити її.

Саме в цю хвилину в павільйон швидким кроком увійшла Кенді, відв'язав нарешті від Баки Біна, взяла яблуко з кошика, майже готової для прилавка, рішуче відкусила і, побачивши, що ніхто не працює, підійшла до групки нероб.

Найзручніше було прилаштуватися до зборища з боку Гомера і Анджела, які підійшли останніми, вона встала між ними і, побачивши незнайому жінку, зніяковіла - рот набитий яблуком, з ходу не попріветствуешь.

- Доброго дня! - Сяк-так вимовила вона.

І Мелоні відразу розпізнала в її особі риси, які в Анджелі здалися незнайомими або забутими; вона їх не пам'ятала в тому далекому Гомера.

- Це Мелоні, - сказав Гомер Кенді, і Кенді ледь не поперхнулася; давним-давно на даху будинку сидру Гомер повідав їй історію його стосунків з цією жінкою.

- А це місіс Уортінгтон, - промимрив він.

- Здрастуйте, - нарешті виразно вимовила Кенді.

- Місіс Уортінгтон? - Рисячі очі Мелоні перебігли з Анджела на Кенді, повернулися до Анджелу і зупинилися на Гомера.

До сходці нарешті приєднався Уоллі, виїхав з контори в інвалідному кріслі.

- Чому це сьогодні ніхто не працює? - Запитав він зі звичайним добродушністю.

Побачивши незнайому гостю, відразу ж чемно привітав її.

- Здрастуйте, - посміхнувся він.

- Вітання! - Відповіла Мелоні.

- Мій чоловік, - сказала Кенді, знову крізь набитий рот.

- Ваш чоловік? - Перепитала Мелоні,

- Містер Уортінгтон, - знову промимрив Гомер.

- Мене всі кличуть Уоллі.

- Ми з Мелоні разом виросли в притулку, - сказав Гомер.

- Так? Чудово! - З почуттям вигукнув Уоллі. - Нехай вам все тут покажуть. І будинок теж, - сказав він Гомеру. - Може, хочете поплавати в басейні? - Запитав він, звертаючись до Мелоні, яка перший раз в житті не знала, що сказати. І, не дочекавшись відповіді, повернувся до товстуха Дот: - Скажи, будь ласка, скільки ми зібрали бушелів грейвенстінов. Мене чекає біля телефону замовник. - Розвернувся в кріслі і поїхав в контору.

- Злюка знає, - сказала Флоренс. - Він тільки що був на складі.

- Підіть сходіть за ним хтось, - розпорядився Уоллі і додав, поглянувши на Мелоні: - Радий був познайомитися. Залишайтеся з нами повечеряти.

Кенді знову мало не вдавилася, але все-таки насилу проковтнула відкусаними яблуко.

- Дякую, - відповіла Мелоні, звертаючись до Уоллі. Крісло Уоллі легко в'їхало в контору, багато років тому Еверет Тафт прибрав поріг між кімнатами і навісив двері так, що вона відкривалася в ту і іншу сторону, щоб Уоллі по павільйону і конторі їздив без сторонньої допомоги.

Він тут єдиний справжній герой, думала Мелоні, дивлячись, як хитається туди-сюди впустили його двері. Пальці у неї мимоволі стискати і розтискати. Їй хотілося доторкнутися до Анджела, обійняти його. Її стільки років переслідувало бажання дістатися до Гомера. І ось він перед нею, а вона не знає, що робити. Впади вона на коліна або прийми бойову позу - він явно готовий до всього, теж не може впоратися з руками, вибиває пальцями по стегну дріб. Найгірше те, що в його очах немає ні краплі любові до неї, дивиться як зацькований звір - ні радості, ні цікавості. І ще вона бачила - заговори вона про його сина, про його уявний сирітство, він вчепиться їй в шию, не встигне вона і слова вимовити.

Здавалося, все забули, що Мелоні прийшла найматися на роботу.

- Хочете, підемо подивимося басейн, - запропонував Анджел.

- Я не вмію плавати, - сказала Мелоні. - Але подивлюся із задоволенням.

Вона тепло посміхнулася Анджелу щербатій посмішкою, і Гомер здригнувся, такий посмішки у Мелоні він не знав. А безвольно висіла рука Кенді раптом відчула свинцеву тяжкість відкушеного яблука.

- Після басейну, - сказала вона, - я покажу вам будинок. Яблуко раптом випало у неї з руки, і вона сама над собою розсміялася.

- А я проведу тебе по саду, - похмуро запропонував Гомер.

- Не треба мене водити по саду, Сонечко, - сказала Мелоні. - Я стільки їх побачила на своєму віку.

- А-а, - відгукнувся Гомер.

- Сонечко, - тупо повторила Кенді.

По дорозі до дому Анджел тицьнув батька в спину - поява Мелоні все ще уявлялося йому несподіваним і забавним сюрпризом. Гомер різко повернувся і насупився, глянувши на сина, що ще більше заохотило Анджела. Він з ентузіазмом показував Мелоні басейн, особливо скат для коляски Уоллі; Кенді і Гомер чекали їх тим, часом в кухні.

- Мелоні знає, - сказав Гомер.

- Що? - Запитала Кенді. - Що вона знає?

- Мелоні знає все, - сказав Гомер, перебуваючи в стані трансу, порівнянному тільки з ефірної оглушення д-ра Кедра.

- Звідки їй знати? Ти їй сказав?

- Не говори дурниць. Вона завжди все знає.

- Це ти не говори дурниць, - різко відповіла Кенді.

- Уоллі прекрасно плаває, - говорив Анджел Мелоні. - В океані. Треба тільки віднести його за хвилерізи. Зазвичай я його ношу.

- Ти дуже гарний. - Сказала Мелоні. - Найкрасивіше батька.

Анджел зніяковів, подивився температуру води в басейні.

- Тепла, - сказав він. - Погано, що ви не вмієте плавати. Але ви могли б увійти в воду, де дрібно. Я можу навчити вас лежати на спині. Мого батька плавати вчила Кенді.

- Неймовірно!

Вона пройшла в кінець трамплін дошки, трошки покачалася, дошка під її вагою прогнулася майже до самої води.

- Якщо я впаду, ти, звичайно, мене врятуєш, - сказала вона. Анджел не міг зрозуміти, любезничает з ним ця велетень, загрожує або просто валяє дурня. Вона була непередбачувана. І від цього з нею було цікаво до остраху.

- Так, я, напевно, зміг би вас врятувати. Якби ви стали тонути, - з легким хвилюванням промовив він.

Мелоні відійшла від краю дошки, і хода її придбала ту пружинистість, яка властива великим представникам сімейства котячих.

- Неймовірно, - повторила вона, пожираючи поглядом все навколишнє.

- Хочете, підемо в будинок, - запропонував Анджел.

- А непогано у вас тут, - сказала Мелоні, коли вони обійшли з Кенді перший поверх.

Гомер повів її на другий, в коридорі між його кімнатою і Анджела Мелоні зупинилася і прошепотіла:

- Ти здорово влаштувався. Як ти з цим справляєшся, Сонечко?

Її рудуваті очі палили Гомера до фізичного болю.

- І який звідси вид, - додала вона, сидячи на широкому ліжку Гомера і дивлячись у вікно.

Після чого запитала, чи можна скористатися туалетною кімнатою; Гомер кивнув і пішов вниз перекинутися словом з Кенді; Анджел все ще крутився поруч, схвильований і надимало цікавістю. Перша жінка батька з бандитськими схильностями справила на нього сильне враження. Його давно цікавило питання, чому батько цурається жінок, але після знайомства з цією грізною примарою з батьківського минулого, його самітництво більше не виглядало дивним. Якщо першою жінкою батька була ця страхітлива особа, тоді зрозуміло, чому його більше не тягне до жіночої статі.

Мелоні провела в туалетній цілу вічність, давши Гомеру можливість зібратися з духом. Він умовив Кенді і Анджела повернутися в сад, залишити його удвох з Мелоні.

- Адже вона шукає роботу, - підкреслив він. - Я хочу поговорити з нею віч-на-віч.

- Шукає роботу! - Жахнулася Кенді, і від однієї цієї думки її красиві очі звело до носа.

Дзеркала будь-коли були в дружбі з Мелоні, а то, що висіло у ванній Гомера, виявилося особливо немилосердно. Вона швидко переглянула вміст аптечки за дзеркалом, невідомо чому спустила в унітаз якісь таблетки. Стала виймати леза для гоління з футляра і, поки вага не витягла, не зупинилася; одне впало на підлогу, піднімаючи його, Мелоні порізала палець. Сунула палець в рот і тут перший раз глянула на себе в дзеркало. З лезом в руці вона була оглядачем відбився на обличчі сорок з чимось років життя. Вона ніколи не була привабливою, миловидної, але в ній жив добре налагоджений бойової механізм, зараз же вона не була в цьому впевнена. Мелоні піднесла лезо до мішка під оком і заплющила очі, ніби не хотіла бачити, що зараз зробить. Але вона нічого не зробила. Просто поклала лезо на край умивальника і заплакала.

У туалетній вона знайшла запальничку; має бути, її забула тут Кенді - Гомер-то адже не курив, а Уоллі, звичайно, по сходах піднятися не міг. Вогнем запальнички Мелоні, затулила кінець зубної щітки, вставила в гарячу пластмасу лезо і почекала, поки затвердіє. Стиснула в руці протилежний кінець і помилувалася роботою - відмінне вийшло зброю, маленьке, але небезпечне.

Тут їй на очі потрапила анкета опікунської ради п'ятнадцятирічної давності. Папір стала ламкою, знімати довелося обережно. Мелоні читала питання, і в очах у неї попливло. Кинула щітку з лезом в умивальник, потім сунула в аптечку, вийняла. Її стало мутити, вирвало в унітаз і, вона двічі спустила воду.

Мелоні довго була в туалетній, коли спустилася вниз, Гомер чекав її в кухні один. За той час настрій у неї змінилося кілька разів, і вона зуміла розібратися в почуттях, що викликаються у неї цим новим Гомером і його життям, яку вона інакше як брудної не назвала б. Звичайно, їй, напевно, принесла задоволення загальна ніяковість, яку викликало її появу. Але зараз, спустившись на кухню, вона відчувала НЕ зловтіха, а гірке розчарування, більш сильне, ніж ненависть; і це розчарування оселив в її душі настільки ж сильну скорботу.

- Я думала, з тебе вийде щось путнє. А ти трахкаєш дружину бідного каліки і кличеш рідного сина приймаком! - Вирвалося у Мелоні. - І це ти, Гомер. Ти ж сам сирота!

- Це не зовсім так ... - почав було виправдовуватися Гомер, але вона замотала своєю величезною головою і відвернулася від нього.

- Я не сліпа, - продовжувала вона. - Мене не обдуриш. Я бачу, в якому ти лайні. Звичайне міщанське лайно багатеньких. Невірність і обман і брехню дітям. І це, Гомер, ти !!!

Вона вийняла руки з кишень джинсів, зціпила за спиною пальці, розчепити і знову сунула руки в кишені.

І при кожному її русі Гомер здригався, чекаючи, що Мелоні вдарить його.

Гомер всі ці роки чекав, що Мелоні коли-небудь з'явиться і учинить над ним фізичну розправу. Він знав її агресивність. Але такого нападу не передбачав. Він був завжди впевнений, що, якщо вони зустрінуться, сили їх дорівнюватимуть. Але зараз зрозумів, йому з Мелоні не змагатися.

- Ти думаєш, я дуже щаслива, що збентежила твій спокій? - Чи не замовкала Мелоні. - Думаєш, я весь час тебе шукала, щоб тобі насолити?

- Я не знав, що ти мене шукаєш, - сказав Гомер.

- Виявляється, я дуже в тебе помилялася, - сказала Мелоні. І Гомер змушений був зізнатися, що він теж помилявся в ній. - Я завжди думала, що ти будеш як старий.

- Як Кедр?

- Звичайно, як Кедр! - Стьобала його словами Мелоні. - Я думала, ти будеш сіяти добро. Як цей наш праведник з задертим носом.

- Я зовсім не таким бачу Кедра, - сказав Гомер.

- Не смій мені заперечувати! - Крикнула Мелоні, і з очей у неї ринули сльози. - Так, ти вмієш задирати ніс, тут я не помилилася. Але ти не сієш добро. Ти просто хмир! Ти спав з бабою, від якої повинен був триматися подалі. А потім написав цю брехню для рідного сина. Сіяч добра! Герой! На моєму мовою це називається підлість!

З цими словами Мелоні пішла. Чи не попрощалася, що не заговорила про роботу, не дала можливості розпитати її, як вона ці роки жила і що з нею зараз.

Гомер піднявся в ванну. Його занудило, стало рвати. Він наповнив умивальник холодною водою і засунув туди голову. Але болючі удари в скронях не припинялися. Сто сімдесят п'ять фунтів незаперечною правди торохнули його по обличчю, в груди, позбавили дихання. У роті віддавало блювотою, він хотів вичистити зуби і порізав руку об лезо бритви, устромлених в щітку. Всю верхню частину тіла немов паралізувало - так Уоллі, напевно, відчував свою нижню частину. Простягнувши руки за рушником, він побачив: зникла незаповнена анкета опікунської ради. Гомер уявив собі, що може відповісти на ці питання Мелоні, і жалість до себе змінилася страхом за притулок. Він зараз же подзвонив туди трубку взяла сестра Една.

- Ой, Гомер! - Зраділа вона, почувши його голос.

- У мене важлива справа, - сказав він. - Я бачив Мелоні.

- Мелоні! - Не вірячи вухам вигукнула сестра Една. - Місіс Гроган помре від щастя.

- У Мелоні анкета ради піклувальників, - сказав Гомер. - Будь ласка, передай це доктору Кедр. Не дуже-то приємна новина. Той давній запитальник, складений радою.

- Боже мій! - Сестра Една опустилася з небес на землю.

- Швидше за все, вона його не заповнить. Але він у неї, на ньому адресу, куди посилати. А я навіть не знаю, де вона. Звідки з'явилася, куди поїхала.

- Вона заміжня? Щаслива? - Питала сестра Една.

Господи помилуй, тільки і подумав Гомер. Сестра Една завжди голосно кричала в трубку; вона була вже зовсім стара і, як видно, оцінювала можливості телефону тільки по днях поганий чутності.

- Передай доктору Кедр, що у Мелоні анкета. Він повинен про це знати, - сказав він.

- Так Так! - Кричала сестра Една. - А вона щаслива?

- По-моєму ні.

- О Боже!

- А я думав, вона залишиться на вечерю, - сказав Уоллі, розкладаючи по тарілках шматки смаженої риби-меча.

- А я думав, їй потрібна робота, - сказав Анджел.

- Що вона робить? - Запитав Уоллі.

- Раз наймається збиральництвом яблук, думаю, нічого іншого не вміє, - відповіла Кенді.

- По-моєму, в роботі вона не потребує, - сказав Гомер.

- Вона просто прийшла подивитися на тебе, - сказав Анджел. Уоллі розсміявся: Анджел йому розповів, що Мелоні була колись подружкою Гомера, це було дуже кумедно.

- Клянуся, малюк, що батько ще не розповідав тобі про Дебре Петтігрю, - підморгнув Уоллі Анджелу.

- Перестань, Уоллі, це було несерйозно, - втрутилася Кенді.

- Ти щось ще від мене приховав? - Анджел погрозив батькові пальцем.

- Так, - зізнався Гомер. - Але з Деброю у мене нічого серйозного не було.

- Ми влаштовували з твоїм батьком парні побачення. Твій старий зазвичай розташовувався на задньому сидінні.

- Припини зараз же, - розсердилася Кенді, поклавши так багато спаржі Анджелу і Гомеру, що їм з Уоллі нічого не залишилося, і довелося тепер перекладати з тарілки в тарілку.

- Бачив би ти батька вперше на кіномайданчику! Він ніяк не міг зрозуміти, навіщо це дивляться кіно з машини.

- Може, і Анджел ще цього не знає, - сказала Кенді.

- Звичайно, знаю, - розсміявся Анджел.

- Звичайно, він знає, - підхопив сміх Уоллі.

- Тільки бедуїни не знають. - Гомер силкувався потрапити в тон.

Після вечері він з Кенді мив посуд: Анджел з Пітом Хайдом вирушили покататися по садам. У них після вечері була така гра - встигнути об'їхати завидна все сади; в темряві Гомер їздити не дозволяв.

А Уоллі любив на заході посидіти біля басейну. Гомер і Кенді бачили у вікно кухні, як він сидить в кріслі-каталці, задерши голову, точно розглядає небо. Він стежив за яструбом, парівшім прямо над Півнячим Гребенем, навколо нього вилися, докучаючи йому, дрібні птахи, з небезпекою для життя відганяючи його від своїх гнізд.

- Прийшов час все йому сказати, - промовив тихо Гомер.

- Ні, будь ласка, - попросила Кенді.

Він стояв біля раковини з мильною водою. Кенді підійшла ззаду, простягнула до нього руки і зіштовхнула в воду грати, на якій смажилася риба. Решітка була жирна, з пристали обвугленими шматочками риби; Гомер негайно вихопив її з води і почав чистити.

- Прийшов час всім сказати все, - повторив Гомер. - Ніяких більше очікувань і надій.

Кенді ззаду обняла його, притиснулася до спини між лопатками; Гомер як не помічав її; навіть не повернувся, продовжуючи шкребти грати.

- Ми обговоримо з тобою, як це краще зробити. Я згоден на будь-який варіант, - продовжував Гомер. - Хочеш, будеш зі мною, коли я скажу Анджелу; хочеш, щоб я був поруч під час твоєї розмови з Уоллі, будь ласка.

Кенді щосили обняла його, а він все продовжував чистити. Вона міцно вкусила його між лопатками. Йому довелося повернутися і відштовхнути її.

- Ти хочеш, щоб Анджел зненавидів мене? - Крикнула Кенді.

- Анджел завжди буде тебе любити. Ти для нього завжди залишишся тим, ким була - прекрасною матір'ю.

У Кенді в руках були щипці для спаржі, Гомер подумав, що вона зараз кине їх в нього, але вона тільки розкривала їх і закривала.

- Уоллі мене зненавидить, - промовила вона жалібно.

- Ти мені завжди говорила, що Уоллі знає, - сказав Гомер. - І все одно любить тебе.

- А ти мене розлюбив, так? - Сказала Кенді. І заплакала в голос. Кинула в Гомера щипці, притиснула стиснуті кулаки до стегон і до крові закусила нижню губу.

Гомер хотів чистим рушником витерти їй губу, але вона відштовхнула його.

- Я люблю тебе, але ми стаємо погань людьми, - сказав він.

- Ми хороші люди! - Кенді затупала ногами. - Ми чинимо правильно. Чи не хочемо робити іншим боляче.

- Ми чинимо, підло - сказав Гомер. - Пора це припинити.

Кенді в розпачі глянула у вікно; Уоллі у далекого, глибокого кінця басейну вже не було.

- Поговоримо пізніше, - шепнула вона Гомеру, взяла з одного келиха лід і притиснула до губі. - Зустрінемося біля басейну.

- Біля басейну не поговориш.

- Буду чекати тебе в будинку сидру, - сказала вона, поглядаючи на обидві вхідні двері, Уоллі міг вкотитися в будь-яку секунду.

- Чи не краще місце для зустрічі.

- Ти просто вийдеш погуляти і зайдеш туди. Я теж так просто вийду. До зустрічі. Чорт би все забрав! - Крикнула Кенді і пішла в туалетну.

Уоллі в цей час якраз в'їжджав на терасу.

Добре, що туалетна обладнана для Уоллі, особливо зручний умивальник - на висоті крісла-каталки, як в дитячих садах або в Сент-Хмарі, згадала Кенді. Опустившись на коліна, вона підставила губи під струмінь холодної води.

- Як рухається посуд? - Запитав Уоллі Гомера, який пса ще мучився з гратами.

- Решітка сьогодні дуже брудна.

- Прости, будь ласка, - щиро поспівчував Уоллі. - А де Кенді?

- Здається, в туалеті.

- А-а, - протягнув Уоллі і покотив в кут кухні, де на підлозі валялися щипці і кілька зламаних стебел спаржі. Нахилився, підняв щипці і подав їх Гомеру.

- Поїдемо подивимося останню пару подач, - запропонував Уоллі. - Залиш цю чортову посуд. Кенді домоет. - Уоллі викотився у двір і став чекати Гомера з машиною.

Поїхали в джипі Кенді, опустивши верх, крісло-коляску не взяли: грають діти, можна під'їхати до самого штрафного межах і дивитися гру з машини. Городок дуже пишався освітленням на стадіоні; хоча, звичайно, нерозумно, що діти так пізно грають, завтра рано вставати, та й майданчик не дуже яскраво освітлена; м'ячі, що летять за межу, губляться: ті, хто зростом не вийшов, насилу беруть високі подачі. Уоллі любив дивитися, як грають діти. Коли Анджел грав, він не пропускав жодної зустрічі. Але Анджел вже виріс, і гра малечі здавалася йому нестерпно нудною.

Коли вони під'їхали, гра, на щастя (Гомер терпіти не міг бейсбол), підходила до кінця. Подавав червоний, весь в поту, товстун, між подачами він явно тягнув час, чекав, напевно, повної темряви (або відключення світла), щоб приймає пропустив м'яч.

- Знаєш, про що я тільки шкодую? - Запитав Уоллі.

- Про що? - Запитав Гомер, боячись почути відповідь. Може, про те, що не може ходити? Або любити Кенді?

Але Уоллі несподівано відповів:

- Про те, що не можу літати. Про це я шкодую найбільше. - Він дивився не так на гру, а поверх високих електричних щогл, кудись в темне небо. - Бути над усіма і всім. В небі.

- А я ніколи не літав, - сказав Гомер.

- Боже, адже це правда, - щиро здивувався Уоллі. - Ти дійсно ніколи не літав. Тобі дуже сподобається. Треба це організувати. Анджел теж буде в захваті. - І додав: - Ось чого мені найбільше бракує в житті.

По дорозі додому Уоллі потягнувся до перемикача швидкості і перевів на нейтральну.

- Заглуши на секунду мотор, - сказав він Гомеру. - Давай трохи проїдемо так.

Гомер вимкнув мотор, і джип безшумно покотив далі.

- А тепер погаси фари, - попросив Уоллі, - всього на секунду.

Гомер підкорився. Попереду виднілися освітлені вікна «Океанських далей»; обидва так добре знали дорогу, що їхали в темряві, не побоюючись; але тут дерева загородили вогники, машина підстрибнула на незнайомому вибої; їм на мить здалося, що вони втратили напрямок, з'їхали з дороги і зараз вріжуться в дерево. І Гомер тут же включив фари.

- Ось так і в небі, - сказав Уоллі, коли вони згорнули на під'їзну дорогу і попереду в світлі фар замаячила його інвалідне крісло.

Взявши Уоллі на руки, Гомер поніс його до крісла. Уоллі обійняв його за шию.

- Не думай, старий, що я не ціную все, що ти для мене зробив, - сказав він, коли Гомер обережно саджав його в крісло.

- Хай буде тобі, - сказав Гомер.

- Ні, це дуже серйозно. Я-то знаю, що ти для мене зробив. Ніяк не можу вибрати момент сказати, як я тобі вдячний. - З цими словами Уоллі голосно поцілував Гомера кудись в перенісся.

Гомер в явному сумні випростався.

- Це ти, Уоллі, зробив для мене все в житті, - оповідь. він.

Але Уоллі тільки махнув рукою.

- Це непорівнянні речі, - сказав він, і Гомер пішов ставити на місце джип.

Перед сном Гомер пішов поцілувати Анджела.

- Ти взагалі-то можеш більше не приходити до мене щовечора, - сказав Анджел.

- Я приходжу не з обов'язку, а тому що мені дуже приємно.

- Знаєш, про що я думаю? - Запитав Анджел.

- Про що? - Сказав Гомер, знову зі страхом чекаючи відповіді.

- Я думаю, що тобі треба завести подружку, - трошки пом'явшись, відповідав Анджел.

- Ось коли ти обзаведешся подружкою, тоді, може, і я наважуся, - розсміявся Гомер.

- І у нас будуть парні побачення, - сказав Анджел.

- Я буду сидіти ззаду, - підхопив жарт Гомер.

- Звичайно, я дуже люблю водити машину.

- Ми з тобою не довго проїдемо. Ти дуже скоро захочеш зупинитися.

- Це вже точно, - веселився Анджел. - Пап, - раптом сказав він, - а Дебра Петтігрю була така ж товста, як Мелоні?

- Та ні! - Відповів Гомер. - Були ознаки, що вона стане з часом пампушки. Але тоді їй було далеко до сестри.

- Важко собі уявити сестричку Товстухи Дот тоненькою.

- А я й не кажу, що вона тоненька, - сказав Гомер, обидва знову розсміялися, і Гомер, влучивши хвилину, чмокнув сина в перенісся, як його тільки що поцілував Уоллі. Прекрасне місце для поцілунку - Гомеру дуже подобалося, як пахнуть волосся Анджела. - На добраніч. Я дуже тебе люблю, - сказав Гомер.

- І я тебе люблю, пап. На добраніч, - сказав Анджел, а коли Гомер був уже біля дверей, раптом запитав: - Що ти любиш більше всього на світі?

- Тебе. Більше за всіх на світі я люблю тебе.

- А після мене кого?

- Кенді і Воллі, - відповів Гомер, намагаючись злити два імені в одне слово.

- А потім?

- Потім доктора Кедра і всіх в Сент-Хмарі.

- А що ти зробив у житті найкраще? - Запитав Анджел батька.

- Завів тебе.

- А що на другому місці?

- Познайомився з Кенді і Уоллі.

- Це було давно?

- Дуже.

- А ще що? - Наполягав Анджел.

- Спас жінці життя, - сказав Гомер. - Доктора Кедра не було. А у неї почалися припадки.

- Ти мені розповідав. - Анджела не обходило, що батько був колись блискучим помічником д-ра Кедра. Зрозуміло, про аборти Гомер йому не розповідав. - Ну, а ще що? - Допитувався він.

Зараз би і треба все йому розповісти, подумав Гомер. А замість цього нудним голосом промовив:

- Більше нічого. Я не герой. І нічого видатного в житті не зробив. Навіть ні ось столечко.

- Це не страшно, - втішив його син. - На добраніч.

- На добраніч, - відповів Гомер.

У кухні нікого не було. Пішли спати обидва або Уоллі ліг один невідомо, двері в спальню закрита і світлої щілинки під дверима немає. Але лампа на кухні горить, і зовні перед будинком світло не погашений. Гомер пішов в контору павільйону подивитися пошту. Побачивши в конторі світло, Кенді зрозуміє, де він. У будинок сидру він зайде по дорозі назад, залишивши в конторі світло; Уоллі подумає, що Гомер або Кенді там запрацювалися.

Серед пошти виявилася посилка від д-ра Кедра, що прийшла в той самий день, коли в «Океанські дали» з'явилася Мелоні. Це здалося Гомеру поганою ознакою. Він навіть не хотів її відкривати. Напевно в ній упаковка клізм. Але в ній був чорний шкіряний саквояж доктора, який потряс Гомера; шкіра була потерта, м'яка, потьмяніла мідна застібка нагадувала пряжку на Попруга старого сідла; тим яскравіше на тлі цих старожитностей виділялися новенькі літери «Ф. Б. ».

Через п'ятнадцять років 3 сторінка |  Через п'ятнадцять років 5 сторінка

Удари долі 1 сторінка |  Удари долі 2 сторінка |  Удари долі 3 сторінка |  Удари долі 4 сторінка |  Янки знищили залізничний міст в Бірмі. Китайці побили японців в провінції Хубей ». |  над Бірмою |  З ЛЮБОВ'Ю ОЛІВ |  З ЛЮБОВ'Ю ГОМЕР |  Через п'ятнадцять років 1 сторінка |  Через п'ятнадцять років 2 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати