На головну

глава 66

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Річард притулився до скелі в тіні високих білих дубів, дивлячись на лінію срібних кленів, поблискують на вітрі. Після минулого напередодні дощу в повітрі пахло свіжістю. Хмари пішли, залишивши після себе чисте ясне блакитне небо. У нього в голові нарешті з'явилася ясність, як в кращі дні.

Минуло три дні, перш ніж він остаточно оговтався від дії отрути. Його дар не тільки допоміг йому повернути Келен, але і вилікував його самого.

Жителі Уілтертона тепер намагалися знову скласти докупи осколки свого життя. Це було нелегко, оскільки вони втратили дуже багатьох, і ніким було замінити загиблих родичів і друзів. Проте, тепер вони були вільні і відчули, що в майбутньому життя стане краще.

Але отримання свободи ще не означає, що вони залишаться на цьому шляху.

Річард оглянув широку долину, що розкинулася поруч з містом. Люди працювали на полях і пасли стада. Вони повернулися до нормального життя. Лорду Ралу не терпілося вийти на свій шлях, жити своїм життям. Участь в боротьбі з ворогом в Бандакаре відірвало їх від важливих справ, не давало повернутися до людей, які їх чекали.

Річард гадав, чи було все, що сталося тут, таким уже й важливим. Поки рано судити, чи почалося все тут або вирішилося тут майбутнє.

Але, звичайно, світ вже ніколи не буде колишнім.

Річард спостерігав, як Келен виходить з воріт. Слідом йшла Кара. Бетті весело скакала по сторонам, намагаючись зрозуміти, куди вони збираються йти. Дженнсен мала відпустити її побігати. Бетті виросла і все своє життя проведе в русі. Коза не затримувалася довго на одному місці. Може бути, тому вона завжди хотіла піти за Річардом або Келен. Вона визнала їх сім'єю і хотіла бути з ними.

- Так що вона збирається робити? - Запитав Річард у Келен, коли вона підійшла до нього і скинула мішок на землю.

- Не знаю, - Келен долонею прикрила очі від сонця. - Думаю, їй хотілося б розповісти тобі першому.

Кара кинула свій мішок поруч.

- Думаю, вона коливається і не знає, що робити.

- Як ти себе почуваєш? - Келен села поруч з чоловіком і торкнулася його плеча.

Її дотик діяло заспокійливо.

- Я ж казав тобі, прекрасно, - посміхнувся їй Річард.

Він відірвав смужку сушеної оленини і жував її, дивлячись, як Дженнсен, Том, Оуен, Мерілі, Енсон і ще кілька людей нарешті пройшли через ворота і рушили через поле, по груди потопаючи в густій ??зеленій траві.

- Я зголодніла, - сказала Келен. - Можна і мені шматочок?

- Звичайно, - Річард дістав смужки м'яса і протягнув їжу жінкам.

- Лорд Рал, ми прийшли щоб попрощатися з вами, - звернувся Енсон, коли маленька група приєдналася до Річарду, Келен і Каре, які чекали в тіні дубів. - Ви не будете заперечувати, якщо ми проводимо вас до перевалу?

- Будемо тільки раді.

- Лорд Рал, чому ви їсте м'ясо? - Насупився Оуен. - Ви ж тільки що приборкали свій дар. Хіба це не порушить рівновагу?

- Ні, - посміхнувся Річард. - Річ у тім, саме те, що я неправильно трактував поняття рівноваги і послужило причиною всіх складнощів, пов'язаних з даром.

Оуен виглядав здивованим.

- Що ви маєте на увазі? Ви ж говорили, що вам не можна їсти м'ясо, щоб врівноважити вбивства, які вам доводилося здійснювати. Після битви в таборі хіба більше немає необхідності утримувати дар в рівновазі?

Річард глибоко вдихнув і повільно видихнув, дивлячись на гори.

- Річ у тім, справа в тому, що я повинен вибачитися перед усіма вами, - пояснив він. - Ви слухали мене, але я не слухав сам себе. Кейджа-Ранг намагався допомогти мені, залишивши слова на статуї, ті слова, які я прочитав вам: «Будь гідний перемоги». Але вони призначалися мені більше, ніж будь-кому.

- Нічого не розумію, - зізнався Енсон.

- Я сказав вам, що ваші життя належать вам, і що у вас є право захищати їх. Але при цьому собі я сказав, що не буде їсти м'яса, щоб врівноважити вбивства, які я здійснюю насправді для того, щоб захистити своє життя і тих, кого я люблю. Я захищався і вбивав тих, хто нападав на мене та інших невинних людей, але вирішив що це неправильно, аморально. Ось чому я думав, що здійснюючи вбивства, я повинен внести зміни в магію, яка допомагає мені, щоб підтримати рівновагу.

- Але ж магія меча не допомагала тобі, - заперечила Дженнсен.

- Так, і це повинно було наштовхнути мене на думку, тому що і магія меча і мій дар, хоча і мають різну природу, однаково відреагували на мої ірраціональні дії. Магія меча стала шкодити мені, оскільки я, відмовившись їсти м'ясо, оголосив, що не до кінця вірю в справедливість своїх дій, коли застосовую силу проти тих, хто чинить насильство. Магія Меча Істини залежить від переконань господаря меча, вона спрацьовує тільки проти тих, кого Хранитель меча вважає ворогами. Вона ніколи не спрацює проти одного. У цьому і був ключ, який я повинен був зрозуміти. - Річард полегшено зітхнув. - Коли я вирішив, що, користуючись мечем, повинен якось це врівноважувати, я фактично визнав якусь ущербність, неправильність своїх дій. Я опинився в полоні старої віри, яку прищеплювали мені все життя, як і людям Бандакара, що вбивство завжди неправильно, тому магія меча стала вбивати мене. Магія Меча Істини, як і мій дар, стали б знову життєздатні, якби я до кінця повірив, що не треба врівноважувати вбивства, оскільки, вбиваючи, я поступаю не тільки морально, а й єдино можливим способом. Відмовившись від м'яса, я відмовився від морального права на самозахист, відмовився від права захищати життя. Переконання, що я повинен дотримуватися рівновагу, послужило причиною протистояння, яке призвело до головних болів і тому, що сила Меча Істини звернулася проти свого господаря. Я сам все це зробив.

Річард порушив Перше Правило Чарівника, повіривши в брехню про те, ніби вбивати завжди аморально, оскільки боявся, що це правда. Він порушив і Друге Правило, але куди гірше, він порушив Шосте Правило. Вчинивши так, він відмовився від розуму на користь сліпої віри. Невдачі, пов'язані з його даром і силою меча, стали прямим наслідком нерозумної мислення.

На щастя, прислухавшись до Восьмого Правила, він зміг переглянути свої дії і знайти помилку в своїх міркуваннях. Тільки тоді він зумів виправити ситуацію.

І, нарешті, зміг реалізувати Восьме Правило.

Річард переніс вагу на іншу ногу, спостерігаючи за особами оточуючих.

- Я повинен був зрозуміти, що мої дії не тільки моральні і не загрожують рівновазі, а й самі врівноважені причиною моїх дій. Вбивство часом не тільки справедливо, а й може бути єдино правильним і моральним вчинком. Мені слід було зрозуміти те, що просив зрозуміти вас: я сам повинен бути гідний перемоги.

Оуен, уважно дивився на Річарда, поки той говорив, кивнув.

- З огляду на обставини, я вважаю, ми можемо зрозуміти, чому ви зробили таку помилку.

Дженнсен, чиї руде волосся сяяли на тлі зелених дерев і трави, примружилася, дивлячись на Річарда проти сонця.

- Так, іноді я радію, що я спочатку необдарованих, - сказала вона, зітхаючи. - Бути чарівником жахливо важко.

Люди кивнули, висловлюючи згоду.

- У житті багато важкого, - посміхнувся сестрі Річард. - Дещо й тебе стосується. Наприклад, вибір. Що ти вирішила?

Дженнсен стиснула руки і подивилася на Оуена, Енсон і інших прийшли з ними людей.

- Ну, це більше не Імперія Вигнаних, спустошена злісної тиранією. Тепер це частина Імперії Д'Хара. Ці люди хочуть того ж, що і ми. Думаю, я залишуся з ними на якийсь час і допоможу їм стати частиною величезного світу, якщо вже я вже почала цим займатися. Я вирішила прийняти твою пропозицію, Річард, і допомогти їм. - Лорд Рал посміхнувся сестрі і провів рукою по її прекрасним волоссю. - Але за однієї умови, - додала вона.

Він опустив руку.

- Умові?

- Ну так. Я ж Рал, так що ... - самим що ні на є серйозним тоном заговорила Дженнсен. - Я подумала, що мені потрібна надійний захист, я можу стати метою нападу, чи знаєш. Є люди, які хочуть мене вбити. Та й Джегань ...

Річард розсміявся, притиснувши дівчину до себе і не даючи їй договорити.

- Том! Тобі, як захиснику Будинки Рала, я наказую залишитися і оберігати мою сестру, Дженнсен Рал, - урочисто наказав він. - Це важливе завдання, яке має для мене величезне значення.

Том вигнув брову.

- Ви впевнені, лорд Рал?

Дженнсен пхнув юнака в бік.

- Звичайно, впевнений. Він би не сказав, якби не був упевнений.

- Ти не чув, що сказала леді? - Нарочито незадоволеним тоном поцікавився Річард, - Я впевнений.

Високий світловолосий чоловік посміхався як хлопчисько.

Дженнсен показала на що стояли людей і місто позаду них.

- Поки я була там з ним, люди весь час приходили подивитися на мене, щоб переконатися, що я не відьма, а Бетті не блукати дух. Хоча час від часу мені здається, що вони не так вже помиляються щодо неї.

Річард опустив погляд і подивився на Бетті. Коза підняла голову.

- Думаю, з усіх нас тільки Бетті знала правду про Ніколаса.

Почувши своє ім'я, коза нагострила вуха і замахала хвостом.

Дженнсен попсувала Бетті по загривку.

- Тепер, коли ці люди зрозуміли, що я не відьма, хоча в мені є схожі риси, я думаю, що зможу зіграти істотну роль в тутешнього життя. - Вона підняла ніж і показала Річарду витончену букву «Р» на рукояті. - Думаю, я могла б бути офіційним представником Будинку Ралов, якщо ти, звичайно, схвалив цю ідею.

- Думаю, що це чудова ідея, - посміхнувся Річард.

- Я теж думаю, що це було б прекрасно, Дженнсен, - Келен кивком показала на схід. - Тільки не чекай занадто довго, вирушай у Хаутон, щоб побачитися з Енн і Натаном. Вони зможуть надати тобі цінну допомогу, коли дізнаються, що Імперський Орден більше не пригнічує цих людей. Вони допоможуть тобі.

- Але хіба вони не збираються відправитися з вами? - Схрестила пальці Дженнсен. - Допомагати вам?

- Енн вважає своїм обов'язком направляти життя Річарда. Але я не впевнена, що це призведе до чогось хорошого. - Келен рукою ковзнула по руці Річарда. - Він лорд Рал. Він повинен йти своєю дорогою, не їхня.

- Вони обидва відчувають відповідальність за нас, - пояснив Річард. - Натан Рал - провидець. Пророцтво за своєю природою потребує рівновазі. Рівновага пророцтва - вільна воля. Я зараз перебуваю в стані рівноваги і вмію тепер його зберігати. Звичайно, Енн з Натаном це не сподобається, але, думаю, мені необхідно нарешті звільнитися від їх опіки, хоча б зараз. Але це не найважливіше. Я думаю, куди важливіше, щоб вони спочатку допомогли людям тут, в Бандакаре. Ми тепер знаємо, як Джегань надходить з самого початку необдарованих. Я думаю, що життя цих людей, які побажали звільнитися і перемогли, захищаючи свою свободу, є керівництвом до дії. Енн і Натан зможуть організувати захист цих земель. Вони також зможуть навчити вас історії людства, що для вас особливо важливо.

Коли Річард підняв мішок і просунув руки в лямки, Оуен схопив його руку.

- Дякую вам, лорд Рал, що показали мені, що моє життя має цінність.

Мерілі вийшла вперед і обняла його.

- Спасибі, що навчили Оуена бути гідним мене.

Річард і Оуен розсміялися. Кара схвально поплескала Мерілі по плечу. Після цього сміялися вже все.

Бетті штовхалася і скажено махала хвостом, показуючи, що не хоче відставати від інших.

Річард нахилився і поплескав її по вухах.

- Що стосується тебе, подружка, то починаючи з цього моменту, я забороняю тобі дозволяти всяким Ковзаючим лізти в твою симпатичну голівку, щоб шпигувати за людьми.

Бетті штовхнула його головою в груди, поки він чухав її вуха, і замекали, немов хотіла сказати, що їй щиро шкода.

глава 65 |  глава 67

глава 55 |  глава 56 |  глава 57 |  глава 58 |  глава 59 |  глава 60 |  глава 61 |  глава 62 |  глава 63 |  глава 64 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати