На головну

глава 16

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Повними сліз очима чоловік віддано дивився на підноситься над ним Келен. Він чекав так довго, один, не знаючи її волі, і тому жорстоко змучився.

- Ти підеш з нами, - крижаним тоном промовила Келен. - Будеш йти попереду воза, щоб ми могли тебе бачити. Виконуватимеш накази будь-якого, так само, як і мої. Чесно відповіси на всі питання.

Чоловік в сльозах поповз на животі цілувати її ноги і дякувати за те, що вона, нарешті, віддала йому наказ. Набій в землю, з ознакою у вигляді букви V на вусі, він зараз ще більше нагадав Келен свиню.

- Припинити! - Стиснувши кулаки, крикнула сповідники. Їй не хотілося, щоб цей борів стосувався її.

Він квапливо відповз назад, переляканий люттю в її голосі і тим, що не догодив їй. По-рабськи завмерши біля її ніг, людина широко розкрив очі і боявся знову розгнівати пані.

- На тобі немає форми, - звернувся до нього Річард. - Ти і інші - не солдати?

- Солдати, але не звичайних військ, - квапливо випалив він, задоволений тим, що може відповісти на питання і виконати наказ Келен. - Ми спеціальний підрозділ на службі Імперського Ордена.

- Спеціальне? Яка у вас завдання?

У мокрих очах допитуваного промайнула нерішучість. Він нервово подивився на Келен, але та навіть не глянула на нього. Вона вже сказала, що чоловік повинен виконувати всі накази. Він квапливо продовжив.

- Спеціальний підрозділ - в армії - завдання - захоплення ворогів Ордена - ми проходимо випробування, щоб в нас були впевнені - вірні солдати - а потім ми виконуємо те, що нам накажуть ...

- Повільніше, - обірвав його Річард. - Занадто швидко.

Людина кинув швидкий погляд на Келен, його очі знову наповнилися слізьми. Може, він знову не догодив їй?

- Продовжуй, - сказала Келен.

- Ми не носимо форми, щоб ніхто не знав, хто ми такі, - людина нарешті був упевнений, що якщо продовжить говорити, то задовольнить її. - Зазвичай ми працюємо в містах, шукаємо зрадників. Ми змішуємо з народом, і він думає, що ми такі ж, як усі. Коли хтось збирається виступити проти Ордена, ми з'ясовуємо імена змовників, хапаємо їх і допитуємо.

Річард довгий час невідривно дивився на нього. В душі його спалахнула пожежа, але обличчя залишалося незворушним. Одного разу Річард побував в лапах Ордена і був «допитаний». Келен могла тільки припускати, про що він зараз думає, які страшні картини спливають у його пам'яті.

- Ви хапали тільки тих, хто замишляв лихе щодо Ордена? - Запитав Річард. - Або ви просто брали будь-якого, кого підозрювали?

- Якщо ми кого підозрювали - значить, вони вже зрадники, збираються купками і приховують своє життя від інших. Тоді ми їх допитували і дізнавалися все, що вони приховують, - він облизав губи, поспішаючи розповісти про методи допиту. - Спершу ми говоримо з тими, хто працює з ними, з сусідами і дізнаємося імена можливих спільників - друзів або членів сім'ї. Зазвичай ми забираємо і їх, і теж допитуємо. Після допиту всі вони визнаються в злочинах проти Ордена, що і підтверджує наші підозри.

Келен подумала, що Річард зараз вихопить меч і, не особливо роздумуючи, відсіче «фахівця з допитів» голову. Річард занадто добре знав, що творили в катівнях з арештованими, положення яких було жахливим.

Визнання, вирвані під тортурами, могли вказати на будь-якого, тому заплічних справ майстри були дуже завантажені і ніколи не сиділи без роботи. Жителі Давнього світу живуть в постійному страху, що їх можуть забрати туди, де катують.

Більшість допитуваних чи задумували щось проти Ордена. Вони були занадто стурбовані виживанням, тим, щоб якось прогодувати сім'ю, і у них просто не було часу думати про повалення влади Ордена. Але багато хто загинув в застінках, кажучи про краще життя, про те, що б вони хотіли зробити, виростити, створити, ніж мати. Вони обливалися сльозами і кров'ю, зізнаючись у своїй надії, що їхні діти проживуть краще життя. Думати про власне благо, а не про благо правителя, в вченні Імперського Ордена було не просто заколотом, але богохульством. Страждання в Стародавньому світі - загальна доброчесність, служіння вищому благу.

Були й ті, хто не мріяв про краще життя, але мріяв прислужитися Ордену і назвати імена тих, хто погано говорить про Орден, ховає припаси або навіть гроші, або мріє про краще життя. Викриття таких «зрадників» відводило підозру від донощика. Так що доноси в Стародавньому світі стали ознакою вірності.

- Скільки вас було вночі? - Річард змінив тему замість того, щоб витягнути меч.

- Вважаючи мене, двадцять вісім, - поспішно відповів чоловік.

- Ви були разом, коли напали?

Людина кивнув, поспішаючи розповісти весь план і заслужити схвалення Келен.

- Ми хотіли бути впевнені, що ти і ... і ... - Він повернувся до Келен, усвідомивши несумісність двох цілей - сказати все, як є, і прислужитися Матері-сповідники. Сльози хлинули струмком з очей, руки склалися в молитовній прохання. - Прости, пані! Прошу, прости мене!

Голос чоловіка був переповнений емоціями, голос Келен - холодний, як лід.

- Відповідай.

Він змусив себе зупинити ридання, підкоряючись наказу.

- Ми вирішили напасти разом, щоб бути впевненими в тому, що схопимо лорда Рала і ... тебе, Мати-сповідники, - сльози продовжували бігти по жирним щоках чоловіки, залишаючи брудні патьоки. - Ми зібралися в групу. Половину людей хотіли залишити в прикритті, але я сказав, що ви повинні бути разом, і я хочу отримати вас обох.

Я не хотів ризикувати, тому наказав всім йти в атаку, пославши кілька людей перерізати коням горло, щоб відрізати вам всі шляхи до втечі, - він засяяв. - Ніколи б не подумав, що ми програємо.

- Хто тебе послав? - Суворо запитала Келен.

Чоловік, як і раніше стоячи на колінах, зробив кілька маленьких кроків вперед, невпевнено потягнувшись рукою до ноги Келен. Та застигла нерухомо, як статуя, а крижаний погляд недвозначно давав зрозуміти, що якщо він зараз до неї доторкнеться, це її дуже розсердить. Рука прибрала.

- Ніколас, - відповів він.

Брова Келен сіпнулася. Вона очікувала почути ім'я Джеганя.

Можливо, сноходец спостерігає за ними очима цієї людини. Імператор часто посилав вбивць, захопивши їх свідомість. Джегань наказував їм все, що хотів, і навіть Кара не могла йому опиратися. Не змогла б і Келен.

- Ти брешеш. Тебе послав Джегань.

- Ні, пані! - Він знову взявся ридати, засмучений її недовірою. - Я ніколи не зустрічався з Його Високістю. Армія величезна і розкинулася широко. Мені наказували в моєму відділенні. Ні звичайні солдати, ні їх командири, навіть вони, чи не удостоювалися уваги Його Високості. Його Високість далеко на півночі, несе слово Ордена живуть в беззаконні диким народам; про нас він навіть не думає ... Ми всього лише купка людей, яких Орден, не питаючи, послав схопити інших людей. Ми - частина Імперії, і нас покликали, бо ми були тут Але я ніколи не зустрічався з Його Високістю.

- Джегань зустрічався з тобою - в твоїх снах. Він був в твоїй свідомості.

- Пані? .. - Вимовивши перший звук, він одразу злякався, зрозумівши, що сам наважився поставити їй запитання, не дочекавшись її наказу. - Не розумію...

Келен дивилася йому в очі.

- Джегань був в твоїй свідомості. Він говорив з тобою.

- Ні, пані, - чоловік в розгубленості потряс головою. - Я ніколи не говорив з Його Високістю. Він мені ніколи не снився, і я нічого про нього не знаю, крім того, що він народився в Алтура-Ранзі. - Раптом людини осінила думка, гідна його неповороткого розуму. - Хочете, щоб я вбив його, пані? Якщо ви бажаєте, дозвольте мені вбити його для вас, - благав він.

Солдат навіть не уявляв, наскільки абсурдна ця думка. Але якби Келен наказала, він був би щасливий виконати її бажання.

- Не впевнена, чи всі люди, чия свідомість сноходец коли-небудь підкоряв собі, пам'ятають про це, але, по-моєму, все, - тихо заговорила Келен, підійшовши до Річарду. - Ті, кого я бачила, знали про те, що Джегань знаходиться в їхній свідомості.

- А чи може сноходец заволодіти свідомістю людини так, щоб той не знав про це?

- Думаю, так, - відповіла Келен. - Але в Стародавньому світі мільйони людей. Як він міг знати, кого слід вибрати? Сноходец він чи ні, але теж всього лише людина.

- У тебе є іскра? - Запитав Річард допитуваного.

- Ні.

- Так ... Ніккі говорила мені, що Джегань НЕ порається з тими, хто не має дару, - прошепотів Річард. - Йому важко управляти свідомістю тих, хто не володіє даром, тому імператор використовує тих, у кого є дар, щоб контролювати тих, у кого його немає. Ось чому він захопив усіх Сестер. Джеганю доводиться підтримувати контроль над ними і керувати їх діями. Це якраз те, про що ми почали читати в листі Ніккі - що він створює за допомогою Сестер зброю з людей. Крім цього, Джегань очолює армію і розробляє стратегію. Йому доводиться управляти багатьма речами, тому йому простіше володіти свідомістю мають дар.

- Але не завжди. Якщо доводиться, якщо йому потрібно, він хоче, він може заволодіти свідомістю не має дару, - Келен теж перейшла на шепіт. - Може бути, нам варто вбити його зараз.

Поки вони говорили, Річард, не відриваючись, розглядав людину. Келен знала, що чоловік убив би його без сумніву, якби вважав його марним.

- Варто мені тільки наказати, і він впаде замертво, - нагадала Келен.

Річард секунду дивився їй в очі, потім перевів погляд на солдата.

- Ти сказав, тебе послав хтось на ім'я Ніколас. Хто цей Ніколас?

- Ніколас - могутній чарівник, який служить Ордену.

- Ти бачив його? Це він віддавав накази?

- Ні. Ми занадто дрібні, щоб він возився з нами. Наказ було віддано нам зверху.

- Як ви дізналися, де ми?

- Наказано було обстежити конкретний район. Нам сказали, що ви йдете на північ по східному кордоні пустелі, і наказали вас схопити.

- Звідки Ніколас знав, де ми?

Чоловік моргнув, шукаючи відповідь у своїй голові.

- Не знаю. Ніхто нам не сказав. Нам тільки було наказано прочесати цю територію, знайти вас і притягти обох живими. Командир, який передавав мені накази, сказав, щоб ми не сміли програти, інакше Скользящий буде дуже незадоволений нами.

- Хто буде незадоволений? .. Скользящий? ..

- Ніколас Скользящий. Так його прозвали. Деякі його тільки так і називають - «Скользящий».

- Що? - Келен різко повернулася до солдата.

- Скользящий, пані, - затремтів він, бачачи її гнів.

- Що це значить - Скользящий?

- Не знаю, пані, - чоловік почав завивати, його долоні знову склалися в благає жесті. - Не знаю. Ти запитала, хто послав мене, я відповів. Ніколас. Люди звуть його Скользящий.

- Де він зараз? - Запитав Річард.

- Не знаю, - випалив він, продовжуючи вити. - Я отримував накази від свого командира. Він сказав, що йому наказав Брат Ордена.

Річард глибоко зітхнув і почухав шию.

- Що ще ти знаєш про це Ніколаса, крім того, що він чарівник і його звуть Скользящий?

- Знаю тільки, що я боюся його жахливо, як і мої командири.

- Чому? Що буде, якщо він в вас розчарується? - Запитала Келен.

- Він посадить нас на кіл.

Келен ледве стримала черговий приступ нудоти. До смороду крові і горілої плоті навколо додалося те, що вона тільки що почула. Жінка не знала, як довго витримає її шлунок, якщо вони затримаються тут хоч на хвилину, і якщо мерзотник виголосить ще хоч слово.

Вона обережно вхопилася за рукав Річарда.

- Будь ласка, дорогий, це нічого нам не дає, - прошепотіла вона. - Давай підемо звідси? Якщо що-небудь згадаємо, то зможемо запитати його пізніше.

- Підеш попереду воза, - спокійно наказав Річард. - Не хочу, щоб вона весь час була змушена бачити твою морду.

Солдат схилив голову і поплентався геть.

- Не думаю, що Джегань заволодів його мозком, - вимовила Келен. - Але раптом я помиляюся?

- Зараз, мені здається, ми повинні залишити негідника в живих. Том зможе легко спостерігати за ним. А якщо ми помилилися, Том швидко з ним розправиться, - Річард важко видихнув. - Я тільки зараз дещо зрозумів.

- Що?

Він спричинив Келен вперед.

- Підемо, я скажу тобі.

У темряві Келен смутно бачила візок. Том стежив за тим, як солдат обійшов коней і встав перед возом. Дженнсен і Кара забралися всередину. Фрідріх влаштувався на передку поряд з Томом.

- Скільки? - Запитав Річард Кару.

- Разом з тими чотирма на пагорбі, про які подбав Том, і цим, виходить двадцять вісім.

- Значить, все, - з полегшенням промовив Річард.

Келен відчувала його руку в своїй. Лорд Рал зупинився. Дружина теж завмерла поруч, не знаючи, чому він не йде далі. Річард опустився на одне коліно. Келен впала поруч з ним, підтримуючи за плечі. Він заплющив очі, все тіло розбивала біль. Притиснувши руки до живота, Річард скорчився, майже впавши на землю.

Вистрибнувши з воза, до них стрімголов кинулася Кара.

Незважаючи на те, що Келен була до межі знесилена, нею оволоділа паніка. Жінка майже кричала в розпачі.

- Ми повинні прийти до порталу! - Келен зверталася і до Каре, і до Річарду. - Ми повинні встигнути до Зедд, запитати його, що робити. Нам потрібна його допомога. І Зедд може допомогти.

Річард важко дихав, перемагаючи біль. Келен відчула себе абсолютно нещасною, не знаючи, чим допомогти чоловікові.

- Лорд Рал, тебе вчили володіти болем, - Кара опустилася на коліна поруч з ним. - Ти повинен зробити це, зараз, - Морд-Сіт згребла його волосся в кулак і підняла голову, щоб заглянути прямо в очі. - Думай! Згадай. Постав біль на місце. Негайно! Зараз!

Річард стиснув її передпліччя, завдяки за слова.

- Чи не можемо, - нарешті прошепотів він Келен. - Ми не можемо йти до порталу.

- Але ми повинні, - наполягала Келен. - Портал - найближчий шлях.

- А що, якщо я ввійду в портал, і моя магія не відгукнеться?

- Ми повинні дістатися до порталу і поквапитися, - шаленіла Келен. Але вона побоялася додати: «щоб встигнути вчасно».

- Але якщо щось буде не так, я помру, - Річард задихався. - Без магії перетин порталу смертельно. Меч останнім часом підводить мене, - він проковтнув і закашлявся, ловлячи ротом повітря. - Якщо мій власний хист викликає болю, руйнують мою магію, то, увійшовши в портал, я помру, перш ніж встигну зробити перший вдих. І тоді ми дізнаємося правду.

По жилах Келен прокотилася крижана хвиля жаху. Зедд залишався єдиною надією Річарда. Це був план, який вона ретельно продумала. Якщо Річард терміново не отримає допомоги, головні болі вб'ють його.

Келен побоювалася, що знає, чому магія меча не озивається. Швидше за все, це не пов'язано з головними болями. Вона боялася, причина корениться в тому ж самому, що зламало друк. Сигнальний маяк вказав на неї. Якщо це правда, то саме вона, Келен, причина і цих, і багатьох інших бід.

Але якщо вона має рацію, якщо це правда, то і Річард прав. І тоді входження в портал буде для нього смертельно. Якщо Келен права, чоловік не зможе не тільки пройти портал, але навіть не встигне дійти до нього.

- Річард Рал, якщо ти відкидаєш мій план, запропонуй свій.

Він задихався, відчуваючи неймовірну біль. Коли чоловік закашлявся, Келен побачила кров.

- Річард! - Ахнула вона.

Том підбіг до них. Побачивши закривавлене обличчя Річарда, він теж зблід.

- Допоможи мені віднести його до воза, - попросила Келен, намагаючись говорити рівно.

Кара підставила плече під одну руку, Том обхопив Річарда за іншу і допоміг Келен і Каре поставити його на ноги.

- Ніккі, - прохрипів Річард.

- Що? - Запитала Келен.

- Хотіла знати, які у мене ідеї? Ніккі ... - Біль знову забрала його подих. Коли він кашляв, кров з'являлася з рота і стікала по підборіддю.

Ніккі - відьма, що не чарівниця. А Річарду потрібен чарівник. Навіть якщо їм і не довелося їхати через всю країну, можна було знайти кого-небудь тут.

- Але Зедд зміг би допомогти краще за всіх ... - наполягала Келен.

- Зедд занадто далеко. Треба їхати до Ніккі. Вона користується двома сторонами дару.

Про це Келен не подумала. Відьма і справді може допомогти.

На півдорозі до воза Річард втратив свідомість. Вони ледь утримали його. Том підхопив його попід пахви, а Келен з Карою притримували його коліна.

Том одним турботливим і потужним ривком уклав Річарда в візок. Дженнсен швидко розкотила спальний мішок. Всі разом вони обережно поклали Річарда. Келен спостерігала за собою немов би з боку: як вона рухається, говорить. Вона змусила себе не впадати в паніку.

Келен і Дженнсен спробували присунутися до Річарду, щоб подивитися, як він. Але Кара відштовхнула їх, схилилася над Річардом і доклала вухо до рота, слухаючи. Її пальці знайшли пульс на горлі, а рука обхопила лорда Рала за шию - Кара готувалася віддати йому своє дихання, якщо буде потрібно. Морд-Сіт знали толк в таких речах - знали, як продовжити життя людини для подальших мук. Але і врятувати життя Кара теж вміла.

- Він дихає, - впевнено сказала охоронниця. Вона по-дружньому потиснула руку Келен. - Дихає легше.

Келен кивнула, не в силах вимовити ні слова. Вона притулилася до Річарду, обнявши його з іншого боку, поки Кара отирала кров з його підборіддя. Келен відчувала себе безпорадною, не знаючи, що треба робити.

- Будемо їхати всю ніч, - кинув через плече Том, піднімаючись на козли.

Келен змусила себе думати. Вони повинні дістатися до Ніккі якомога швидше.

- Ні, до Алтура-Рангу ще далеко, - сказала вона. - Поблизу немає доріг, нерозумно їхати потемки. Якщо ми будемо настільки нерозумні, то просто вб'ємо коней, або вони зламають ногу, що ще гірше. А якщо ми втратимо коней, то не зможемо нести Річарда і приїхати вчасно. Краще рухатися якомога швидше, але зупинятися на відпочинок. Нам треба думати головою, а то її не зносити.

Дженнсен тримала долоню брата в своїх руках.

- У нього болю, і він переміг усіх цих чоловіків ... Може, Річарду просто треба поспати, і йому стане краще?

Келен була вражена, як така проста думка не прийшла їй в голову. Вона висунулася з воза і покликала солдата.

- Є ще ваші? Ще хтось, посланий схопити нас? Послав Ніколас ще кого-небудь?

- Нікого, про кого б я знав, пані.

- Якщо він коли-небудь здасться тобі надто підозрілим, не чекай - убий його, - тихо звернулася Келен до Того.

Юнак швидко погодився. Келен повернулася в візок і помацала лоб чоловіка. Його шкіра була холодною і мокрою.

- Треба їхати, поки ми не знайдемо місце, де можна буде оборонятися в разі чого. Дженнсен права - Річарду треба відпочити; довга їзда в тремтячою візку не піде йому на користь. Нам всім потрібно відпочити і встати з першими променями сонця.

- Нам потрібні коні, - сказала Кара. - Віз їде повільно. Якби вдалося знайти коня, я б мчала як вітер, знайшла Ніккі і повернулася з нею. Тоді нам би не довелося чекати.

- Чудова думка, - Келен глянула на Тома. - Поїдемо, знайдемо місце для ночівлі.

Том потягнув віжки. Коні піднатиснули, і візок рушила.

Бетті мовчки згорнулася поруч з лежачим без свідомості Річардом, помістивши голову йому на плече. Дженнсен погладжувала тремтячу козу.

Келен помітила, що по щоках дівчини течуть сльози.

- Мені теж шкода Рости, - співчутливо сказала вона. Бетті підняла голову і жалібно замекали.

Дженнсен похитала головою.

- З Річардом все буде в порядку, - крізь сльози промовила вона і взяла Келен за руку. - В повному порядку.

глава 15 |  глава 17

глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |  глава 14 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати