На головну

глава 13

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Річард швидко піднявся на ноги, побачивши, як по ущелині до табору йде Кара, штовхаючи перед собою людину, яка йому смутно когось нагадував. У слабкому світлі Річард не міг розгледіти обличчя підганяється Карой. Річард оглянув навколишні кам'янисті пагорби і круті схили, але нікого більше не помітив.

Фрідріх був посланий на південь, а Том пішов розвідувати на захід. Всі хотіли бути впевнені в тому, що вибрали безпечне місце для стоянки. Йдучи по пересіченій місцевості, вони всі були виснажені і потребували хорошому відпочинку. Кара була на півночі, там, куди лежав шлях їх загону. Цей напрямок Річард вважав найбільш небезпечним. Дженнсен відволіклася від тварин, задивившись, кого це Кара тягне з собою.

Річард пошкодував, що скочив з землі настільки поспішно; зробивши так, він проявив безтурботність. І ще. Воїн не міг відкинути дивне відчуття, ніби спостерігає за кимось ще, хто реагує, каже, рухається. Зосередившись, він змусив себе стати більш уважним, почуття майже пішло, і Річард здивувався, чи не була вона тільки плодом його уяви.

Келен тримала його під руку, стиснувши її так, немов боялася, що він впаде.

- Ти в порядку? - Прошепотіла вона.

Він кивнув, продовжуючи дивитися на Кару і людини поруч з нею. Келен почала хвилюватися за нього давно, ще перед тим, як Річард обговорював з нею книгу. Вони обидва були стурбовані тим, що відкрилося йому в прочитане, але зараз найбільше Келен турбувалася про його здоров'я.

Річард підозрював, що, можливо, він злегка застуджений. Саме тому він відчував холод, тоді як інші перебували від спеки. Час від часу Келен перевіряла лоб або прикладала долоню до щоки Річарда. Її дотику гріли його серце. Вона подумала, що чоловіка злегка лихоманить. Келен попросила Дженнсен помацати його лоб і сказати, чи думає вона, що він гаряче, ніж зазвичай. Дженнсен теж вважала, що брат нездужає, але жар, якщо і є, то незначний. Кара залишилася задоволена оглядом Келен, і сама не перевіряла.

Жар був останнім, що зараз хвилювало Річарда. Було щось важливе ... Він ніяк не міг згадати. Річард зосередився, намагаючись згадати ім'я молодої людини або хоча б пригадати, де він його бачив.

Останні промені сонця, що заходить грали рожевими відблисками на східних горах. Ближні пагорби одягалися легкими тінями згущаються сутінків. Невеликий вогнище розфарбовував все навколо теплим жовто-помаранчевим світлом. Річард підтримував багаття слабким, щоб не виявляти своєї присутності.

- Лорд Рал, - з повагою сказав незнайомець. Він невпевнено схилив голову, не знаючи, чи має йому кланятися - Велика честь для мене - знову бачити вас.

Він був на пару років молодше Річарда, і кучеряве чорне волосся падали на широкі плечі, обтягнуті тунікою з оленячої шкури. На поясі чоловіки висів кинджал, але меча не було. Його вуха стовбурчились так, немов він боявся пропустити найменший звук. Річард подумав, що, напевно, коли він був хлопчиком, йому довелося вислухати чимало глузувань з приводу своїх вух, але тепер, як це не дивно, вони надавали йому значущість. Чоловік виглядав сильним і м'язистим, і Річард не сумнівався в тому, що зараз йому не доводиться виносити глузування.

- Я ... прости, але я не можу згадати ...

- О, ви й не повинні пам'ятати мене, лорд Рал. Я був тільки ...

- Сабарів, - повільно вимовив Річард. - Сабарів. Ти завантажував топки в ливарної Приски, в Алтура-Ранзі.

- Вірно, - засяяв чоловік. - Не думав, що ви згадаєте мене.

Сабарів був одним з тих ливарників, хто міг працювати, завдяки ресурсам, які Річард доставляв Пріске, коли ніхто більше не був на це здатний. Сабарів розумів, як важко працює Пріска, щоб тримати ливарну, постійно одержує жорстокі, нескінченні і суперечливі накази Ордена. Він був в цеху в день, коли відкрили створену Річардом статую; і Сабарів бачив її, перш ніж її знищили. Він був біля витоків повстання в Алтура-Ранзі, боровся пліч-о-пліч з Віктором, Пріска і тими, хто скористався моментом. Сабарів боровся за свободу для себе, своїх друзів і свого міста.

У той день багато що змінилося.

Нехай навіть ця людина, як і багато інших, був частиною Імперського Ордена - одним з ворогів. Але він хотів жити власним життям, за справедливими законами, а не під гнітом деспотів, які позбавляли людей будь-надії на зміну їхнього життя, обтяжуючи жорстокої ілюзією «великого добра».

Річард зауважив, що всі навколо стоять в напрузі, як ніби очікуючи чогось поганого.

- Все в порядку, - він заспокійливо посміхнувся Каре. - Я знаю його.

- Так він сказав мені, - Кара поклала долоню на плече Сабарів і натиснула. - Сідай.

- Так, - Річард був радий, що Кара дружелюбно налаштована. - Сідай і розкажи нам, як ти тут опинився.

- Мене послала Ніккі.

Річард схопився, Келен підбігла до нього.

- Ніккі? Ми якраз їдемо на зустріч з нею.

Сабарів кивнув, підводячись і не знаючи, піднятися йому на повний зріст і встати, як Келен і Річард, або залишитися сидіти. Кара не сіла, а продовжувала мовчки підніматися над Сабарів з видом ката. Морд-Сіт була в Алтура-Ранзі, коли почалося повстання, і могла пам'ятати Сабара, але це не мало значення. Якщо життя Річарда або Келен загрожувала небезпека, Кара не вірила нікому.

Річард жестом дав зрозуміти Сабарів, що він може залишитися сидіти.

- Де вона? - Запитав Річард, сідаючи разом з Келен. - Вона скоро буде?

- Ніккі просила передати, що чекала так довго, як могла, але в результаті важливих подій вона більше не може чекати.

- І з нами відбулися непередбачені події, - розчаровано видихнув Річард. Келен викрали і забрали в Стовпи Творіння, сподіваючись використати її як приманку і заманити його в пастку. Але розповідь про це міг бути довгим. Так що, проковтнувши всю середину, Річард розповів Сабарів його закінчення. - Ми намагалися відразу дістатися до Ніккі, але нам довелося йти в інше місце. Це було неминуче.

- Я турбувався, коли вона повернулася і сказала, що ти не прийшов на місце зустрічі, але Ніккі сказала, що зараз у тебе набагато важливіші справи і тому ти не прийшов, - розуміюче кивнув Сабарів. - Віктор Касцелла, коваль, теж дуже хвилювався. Він сподівався, що ти повернешся з Ніккі. Віктор сказав, що і в інших місцях люди готові повстати. Вони чули про те, як Імперський Орден був повалений в Алтура-Ранзі, і що люди стали жити по-іншому. Коваль просив передати тобі, що знає там вільних людей, які борються, щоб вижити під гнітом Ордена, так само, як колись боролися ми, і вони так само прагнуть свободи. Їм потрібна допомога Віктора, - Сабарів перевів подих, намагаючись викласти багато новин коротко і стисло і при цьому нічого не забути. - Ті з Братів Ордена, кому вдалося втекти в Алтура-Ранзі, вирушили в ці місця, щоб упевнитися, що повстання не пошириться. Жорстокість, з якою вони карали будь-якого підозрюваного в зраді, коштувала життя багатьом: і тим, хто був винен, і тим, хто мав намір повалити Імперський Орден, - він гірко помовчав. - Для того, щоб посилити контроль влади Ордена і не допустити виникнення нових заворушень, Брати Ордена вирушили в усі великі міста. Звичайно ж, деякі з них поспішили доповісти Джеганю про падіння Алтура-Рангу, втрати багатьох чиновників і про смерть Брата Нарева і його найближчих прибічників.

- Джегань вже знає про смерть Брата Нарева, - вимовила Дженнсен, простягаючи йому кухоль з водою.

Сабарів посміхнувся, почувши новину. Він подякував Дженнсен за воду і трохи присунувся ближче до Келен і Річарду, продовжуючи розповідь.

- Пріска думає, що Орден зробить все можливе, щоб приховати всі сліди нашого успіху в Алтура-Ранзі, - так просто вони це не залишать. Він каже, що замість того, щоб турбуватися про поширення повстання, ми повинні приготуватися до захисту. Ми всі, тобто кожна людина, тому що Орден не змусить себе чекати і повернеться вирізати всіх в Алтура-Ранзі, всіх жителів, до останнього немовляти, - Сабарів запнувся, схвильований попередженням Приски. - Віктор вважає, що треба кувати залізо, поки гаряче, і творити справедливе і спокійне майбутнє для себе, а не чекати, коли Орден збере сили і позбавить нас цього майбутнього. Він каже, що якщо повстання розгорнеться всюди, Ордену буде, ох, як непросто його придушити.

- Віктор прав, - Річард втомлено провів рукою по обличчю. - Якщо в Алтура-Ранзі будуть відсиджуватися, як в єдиному оазисі свободи в серце ворожої землі, Орден задавить місто і виріже його серце. Орден не виживе без своїх ідей, і вони це знають, тому віру постійно підкріплюють силою. Без грубої сили Орден розвалиться. Джегань двадцять років витратив на те, щоб створити мережу доріг, що зв'язують весь Стародавній світ. Це одна з тих причин, завдяки якій він забрав стільки влади. Багато відкидали його пихатих жерців. По дорогах відповідь швидко досягав вух сноходца, і він миттєво реагував, караючи і знищуючи тих, хто насмілювався протистояти Ордену, - Річард задумався. - Що важливіше, після того, як він усунув противників вчення Ордена, Джегань вторгся в свідомість дітей і наповнив його сліпою вірою в своє вчення, перетворивши їх на рабів, готових померти за ідею, принести себе в жертву в ім'я всепожираючого «великого добра». Ці молоді люди, чия свідомість перекручено вченням Ордена, зараз на півночі завойовують Новий світ, безжально вбиваючи всіх, хто не приймає їх альтруїстичних принципів. Але поки Джегань і його незліченна армія на півночі, Орден тут ослаблений. Ця слабкість дає нам шанс, і ми повинні ним скористатися. Дороги, створені Джеганем, стануть нашою зброєю, і по ним швидко пошириться вогонь боротьби за свободу, - голос Ричарда став більш урочистим. - Факел боротьби буде запалено волею таких, як ти, волею вибрали свободу в Алтура-Ранзі. Язики полум'я розгоряться, і багато помітять його. А якщо його заховати в одному місті і відокремити від решти світу, Орден швидко його погасив. Можливо, ні у нас, ні у наших дітей більше не буде шансу повернути владу над власними життями. І вогонь цей треба розпалити і в інших містах.

Сабарів посміхався, відчуваючи гордість за те, що і він - частина цієї боротьби.

- Я знаю, Віктор, як і Пріска, пам'ятають про це і не забули жодне слово, сказане лордом ралом. Віктор хоче поговорити з тобою перед тим, як «підігріти крики», це він сам так сказав. Коваль чекає твого слова і хоче знати, як зробити так, щоб трохи краще «докласти розпечене залізо». Це знову його слова.

- Значить, Ніккі послала тебе до мене?

- Так. Я був щасливий, що вона вибрала саме мене. І Віктор теж. Не тільки тому, що ти живий, але і в очікуванні твого рішення.

Хоча Віктор і чекав його слова, Річард знав, що, якби не було його, Віктор все одно б діяв. Повстання не замикалося на лорда Рале, його вогонь охоплював людей, спраглих повернути владу над своїми життями. Річард був потрібен, щоб погоджувати дії багатьох людей. Так важливо було бути впевненими в свідомості повстання і в тому, що воно підірве влада Ордена в Стародавньому світі. Якщо борються чекає успіх і вони перекинуть правління Ордена в Новому світі, Джегань і його люди відмовляться від завоювання Нового світу.

Сноходец намір завоювати Новий світ, розділивши його. Річард повинен скористатися такою ж тактикою, щоб перемогти. Тільки поділ сил Ордена зможе знищити його.

Лорд Рал знав, що після облоги Ейдіндріла Імперський Орден направив свої мечі на Д'Хару. І незважаючи на те, що армія Д'Хари сильна, її ряди сомнут незліченні війська, які Джегань кине на них. Д'Хара впаде під тінню Ордена, якщо тільки його уваги не відверне що-небудь інше. Створена лордом ралом Імперія Д'Хари, що об'єднала Новий світ проти тиранії, закінчить своє існування раніше, ніж воно почалося.

Річарду необхідно повернутися до Ніккі і Віктору, щоб закінчити розпочату справу - розробку найкращого плану з руйнування Імперського Ордена.

Але зараз вони втрачають час, вирішуючи інші проблеми, - проблеми, яких поки ще самі не розуміють.

- Я радий, що ти знайшов нас, Сабарів. Можеш передати Ніккі і Віктору, що нам неодмінно потрібно дещо завершити. Але як тільки ми закінчимо свої справи, ми зможемо їм допомогти.

Сабарів здавався заспокоєний.

- Будь-який був би радий почути ці слова, - Сабарів зачекав, потім підняв голову і вказав на північ. - Лорд Рал, коли я йшов до вас, виконуючи вказівки Ніккі, я минув те місце, де ви повинні були зустрітися з нею, і пішов далі на південь, - в його особі промайнуло занепокоєння. - Кілька днів тому я був в місці, що простягнувся на милі в ширину. І воно було мертвим.

Річард подивився на нього. Його головний біль зник.

- Що значить «мертвим»?

Сабарів змахнув рукою в вечірньому світлі.

- Місцевість, по якій я йшов, схожа на цю: дерева, чагарники, трава, - його голос став тихіше. - Але потім я вийшов до місця, де зовсім нічого не росте. Там немає нічого, крім голого каміння. Ніккі не говорила мені, що я опинюся в такому місці. Зізнаюся, я здорово злякався.

- І як далеко простягнулося це мертве місце? - Річард кинув погляд через плече на схід, туди, де лежали гори.

- Я йшов, залишивши позаду життя, і думав, що спускаюся прямо в підземний світ, - Сабарів уникав дивитися в очі співрозмовнику. - Або прямо в пащу нового зброї Ордена, створеного, щоб знищити всіх нас. Я дуже злякався і навіть було повернув назад. Але потім подумав, що Орден залякував мене все моє життя, і мені це не подобається. Ще я подумав, як буду пояснювати свою боягузтво Ніккі, і засоромився, повернувся в це місце і рушив вперед. Через кілька миль я вийшов до місць, де росли рослини, - він перевів подих. - Тоді я заспокоївся і відчув себе дурнем, що боявся.

Дві. Значить, дві загадкових кордону.

- Я був в схожому місці, Сабарів. І мені теж було страшно, - повідомив Річард.

- Не так нерозумно було боятися? - Посміхнувся ливарник.

- Анітрохи. Можеш сказати, велика це земля? Крім каменю, там ще що-небудь є? Може, воно схоже на смугу, яка кудись веде?

- Так, точно як ти кажеш, смуга, - Сабарів витягнув руку на схід. - Вона спускається з далеких гір на північ від цієї низини, - долоню чоловіка немов великий ніж розрізала горизонт. - Вона йде на південний захід до пустки.

До Стовпам Творіння.

- Вона паралельна тій кордоні, що ми перетнули на півдні, - глибоко дихаючи, заговорила Келен. - Навіщо створювати два кордони так близько? В цьому немає сенсу.

- Не знаю, - шепнув їй Річард. - Але від чого б не захищала межа, ця річ була настільки небезпечна, що той або ті, хто створили кордон, явно визнали - однієї буде мало.

Келен обхопила передпліччя і промовчала. За її особі Річард міг здогадатися, про що вона думає, особливо якщо врахувати, що обидві кордону не діють.

- Як би там не було, я радий, що ні повернув назад, - Сабарів невпевнено знизав плечима. - Мені довелося б побачити Ніккі, а вона просила мене допомогти лорду Ралу - моєму другові Річарду.

- Я теж радий, Сабарів, - посміхнувся Річард. - Не думаю, що місце, через яке ти пройшов, зараз небезпечно так само, як колись.

- Хто ця Ніккі? - Виведи від цікавості, спитала Дженнсен.

- Ніккі-то? Відьма, - відповів Річард. - Вона була Сестрою Темряви.

- Була? - Брови Дженнсен злетіли вгору. Річард кивнув.

- Спочатку вона була з Джеганем, але потім усвідомила, що цей шлях є хибним, і приєдналася до нас, - він би не хотів вдаватися в подробиці. - Зараз Ніккі з нами, і її допомогу абсолютно безцінна.

Дженнсен нахилилася вперед, відповідь брата тільки підігрів її цікавість.

- Але як ти можеш довіряти тій, хто працювала на Джеганя? І до того ж Сестрі Темряви? Річард, я бачила таких жінок і знаю, наскільки вони нещадні. Вони зроблять те, що їм накаже Джегань, вони присвячені Хранителю Підземного світу. Ти можеш покластися своїм життям, що вона не зрадить тебе?

- Я довіряю тобі і лягаю спати з ножем під подушкою, - сказав Річард, дивлячись прямо в очі Дженнсен. Дівчина відкинулася назад.

- Здається, я зрозуміла, - в замішанні посміхнулася вона.

- Що ще сказала Ніккі? - З нетерпінням запитала Келен.

- Тільки те, що я повинен прийти на її місце і зустріти вас, - відповів Сабарів.

Річард знав, що Ніккі обережна. Вона не хотіла говорити юнакові занадто багато на випадок, якщо його зловлять.

- Як вона дізналася, де я?

- Вона сказала, що може знати, де ти, за допомогою магії. Ніккі так само добре знає магію, як прекрасно її обличчя.

Сабарів вимовив ці слова з благоговінням. Він не знав і половини правди. Ніккі була однією з найсильніших відьом, коли-небудь народжених на світло. Сабарів не знав, що коли Ніккі служила Ордену, її називали Пані Смерті.

Річард здогадався, що якимось чином Ніккі використовувала зв'язок д'харіанцев з ним, Правителем і лордом ралом. Цей зв'язок запечатувалася клятвою вірності в серце, і той, хто давав клятву, був захищений від сноходцев. Справжні д'харіанци, такі як Кара, завдяки зв'язку могли знати, де знаходиться лорд Рал. Келен якось зізналася Річарду, що її турбує те, що Кара завжди знає, де він. Ніккі - НЕ д'харіанка, але вона відьма і пов'язана з Річардом, а тому теж здатна на це.

- Сабарів, Ніккі не послав би тебе просто так, тільки для того, щоб сказати, що вона більше не може чекати нас в умовленому місці, - виголосив Річард.

- Так, звичайно, - закивав головою Сабарів, як би обурюючись, що забув. - Коли я запитав, що мені передати нам, вона сказала, що все напише в листі, - Сабарів розв'язав шкіряний мішечок на поясі. - Ніккі сказала, що коли зрозуміла, як ти далеко, то була в розпачі, бо не встигала до тебе дістатися. Вона була впевнена, це дуже важливо і для мене - знайти тебе і передати лист. Ще вона сказала, що в листі пояснюється, чому вона не може чекати.

Вказівним і великим пальцем Сабарів витягнув лист з таким виглядом, ніби це смертельно отруйна гадюка, а не лише маленький сувій, запечатаний червоним воском.

- Ніккі попередила мене, що воно небезпечне, - сказав Сабарів, дивлячись в очі Річарду. - Вона сказала, що якщо хто-небудь, крім тебе, відкриє його, то мені слід триматися подалі, а то я помру заодно з такою людиною.

Сабарів обережно поклав сувій на долоню Річарда. Він засвітився в його руці. Червоний віск засвітився, як ніби освітлений сонцем, хоча давно вже було темно. Сяйво перекинулося на весь сувій. Віск потріскався, немов осінній лід на ставку під вагою кроків. Раптом друк розкололася і обсипалася.

- Навіть думати боюся, що було б, відкрий це хтось інший, - промовив Сабарів, нервово ковтаючи слину.

Дженнсен присунулася до брата.

- Це була магія?

- Повинно бути, - сказав їй Річард, розгортаючи листа.

- Я бачила, як вона розвалилася, - довірливо повідомила Дженнсен.

- Що-небудь ще помітила?

- Ні. Вона раптом просто розкололася, - сказала дівчина.

Річард торкнувся кінчиками пальців шматочків воску на долоні.

- Напевно, Ніккі наклала магічну мережу на лист, а зняти її могло тільки моє дотик. Ти бачила наслідок магії - розламану друк, - але не саму магію.

- Зачекайте! - Сабарів ляснув себе долонею по лобі. - І про що я тільки думаю? Я повинен віддати ще й ось це.

Він скинув з плечей лямки мішка і опустив його на землю. Швидко розв'язав шкіряні ремінці і акуратно витягнув щось, загорнуте в чорну стьобану тканину. Це щось висотою було приблизно в фут і не дуже велике. По тому, як Сабарів тримав згорток, здавалося, він був важким.

Сабарів поклав згорток на землю навпроти багаття.

- Ніккі сказала, щоб я віддав це тобі, в листі є пояснення.

Дженнсен трохи посунулася, зачарована таємницею згортка.

- Що це?

- Ніккі мені не сказала, - знизав плечима Сабарів. За його особі сковзнуло невдоволення тим, як мало він знає про своє доручення. - Коли Ніккі дивиться на тебе і каже, що робити, у тебе з голови вилітають всі питання.

Річард посміхнувся, продовжуючи розгортати лист. Він дуже добре знав, що це означає.

- Сказала чи Ніккі, хто може відкрити цю штуку?

- Ні, лорд Рал. Вона тільки веліла віддати її тобі і додала, що в листі все написано.

- Якби тут теж була накладена мережа, вона б попередила тебе, - Річард підняв очі. - Кара, чому б тобі не розгорнути його, поки ми з Келен читаємо лист? - Він недбало махнув рукою в бік згортка.

Поки Кара, сівши на землю і схрестивши ноги, почала розв'язувати вузли на шкіряних ремінцях, Річард і Келен мовчки читали лист.

«Дорогі Річард і Келен!

Вибачте, що не можу сказати вам усього зараз, але є важлива справа, і я не смію змушувати його чекати. Джегань збирається зробити те, що я вважала за неможливе. Завдяки своїй здатності сноходца, він підпорядкував Сестер Темряви і хоче з їх допомогою створити зброю з людей, як за часів Великої війни. Це небезпечно саме по собі, а крім того, у Джеганя немає дару, і знання його про це поверхневі. Він діє як грубий бик, який намагається рогами звити мотузку. Він і його люди використовують життя чарівників для своїх дослідів. Я поки не знаю точно, чого вони домоглися, і, чесно кажучи, навіть боюся дізнатися.

Тепер про те, що я вам посилаю. Я знайшла цей предмет, коли напала на слід і йшла до того місця, де ми повинні були з вами зустрітися. Сподіваюся, ви вже бачили одного разу те, що привезе вам мій посланець, тому що цього предмета стосувався той, хто пов'язаний з вами.

Це - сигнальний маяк. Він працював не тільки тому, що до нього торкалися, але ще і в результаті певних подій. Скажу відразу, що ця річ досить непроста, і я не перебільшую її небезпека.

Такі маяки здатні були створити тільки чарівники минулого; їх створення вимагає двох сторін дару - Збитку і Прирости. Саме тому вони так рідкісні, і раніше я ніколи їх не бачила.

Раніше я читала про них у Палаці пророків. Такі сигнальні маяки продовжують працювати завдяки зв'язку з померлим чарівником, який їх створив ... »

Річард випрямив спину і глибоко зітхнув.

- Як може існувати такий зв'язок? - Запитала Келен.

Лорд Рал зрозумів прихований зміст того, про що хотіла сказати Ніккі.

- Якимось чином зв'язок зберігається в підземному світі, - пошепки відповів він дружині.

В її зелених очах танцювали і виблискували крихітні відблиски багаття.

Келен глянула на Кару. Охоронниця розгортала річ, пов'язану незримою зв'язком з мертвим чарівником в підземному світі. Келен вчепилася за краєчок листа і заглибилася в текст.

«... Наскільки я знаю, такі сигнальні маяки створюють потужні захисні поля. Їх ставлять парами. Перший завжди з бурштину. Він попереджає того, хто порушує друк. Дотик пов'язаного з померлим чарівником або того, хто з ним, запалює маяк, який служить одній меті - попереджає залученого в цей зв'язок. Після попередження маяк треба знищити. Я послала його вам, щоб бути впевненою, що ви його бачили.

Природа другого маяка мені невідома, але він здатний відновити друк.

Я не знаю, яка печатка була накладена, і що вона захищала. Безперечним є те, що її порушили.

Причина розриву, якщо тільки не особливі обставини, які змусили зайнятися маяк, очевидна ... »

- О, тільки не це! - Кара відскочила від чорного згортка, як від джерела морової чуми. - Я в цьому не винна, - вона вказала вниз. - Тепер ви мені скажіть, що це.

У центрі розгорнутої чорної матерії стояла напівпрозора статуя, якій торкнулася Кара.

Це статуя вони вже бачили - статуя Келен.

Ліва рука статуї притиснута до боці, права піднята вгору. Статую представляло собою пісочний годинник з прозорого бурштину.

Пісок сипався з верхньої частини годинника вниз, через вузьку талію, в складки широкої одягу Матері-сповідники.

Пісок сипався так само, як і в останній раз, коли Річард бачив статую. Тоді у верхній частині залишалося більше піску.

Особа Келен стало блідим.

Коли Річард вперше побачив годинник, йому не потрібно було попередження Ніккі, щоб він зрозумів, наскільки небезпечна ця річ. І у нього не виникло не найменшого бажання доторкнутися до неї. Коли він перший раз пройшов повз неї але стежці під скелею, статуя була тьмяною і темною, але все ж в ній вгадувалися риси Келен. Вона лежала на боці.

Тоді Каре не сподобалося, що зображення Келен валяється в місці, де будь-хто може знайти її, забрати і використовувати, бог знає для чого. Кара підняла статую перш, ніж Річард встиг крикнути їй, щоб вона цього не робила.

Коли Кара доторкнулася до статуї, та засвітилася.

З жахом Кара її відкинула.

Права рука статуї піднялася і вказала на схід.

Статуя стала прозорою, і вони побачили, як всередині побіг пісок.

Звук сипати піску був таким тихим і грізним, що це змусило їх усіх до параліча. Кара хотіла покласти фігуру назад, але Річард, нічого не знаючи про цей предмет і сумніваючись, що така проста дія допоможе, не дозволив Каре ще раз торкнутися статуї. Він закидав статую гілками і камінням, сподіваючись, що її ніхто не виявить. Як видно, це не спрацювало.

Тепер, з листа Ніккі, Річард дізнався, що дотик Кари запустило попередження, і це підтверджувало його первісну думку.

- Кара, поклади її.

- Покласти?

- На бік - як ти хотіла зробити тоді. Мені треба знати, чи зупиниться пісок.

Кара секунду затримала на ньому погляд і носком чобота перевернула статую набік.

Пісок все так же продовжував сипатися.

- Як таке може бути? - Схвильовано запитала Дженнсен. - Як пісок може продовжувати текти, якщо статуя лежить на боці?

- Ти бачиш це? - Здивовано запитала Келен. - Ти бачиш, як падає пісок?

- Бачу, звичайно, у мене мурашки повзуть по шкірі, - кивнула Дженнсен.

Річард зміг тільки потрясіння дивився на сестру. Пісок, що падає в лежачої на землі статуї, - безсумнівна магія. Дженнсен - «Стовп Творіння», «діра в світі», обділений даром син Дарко Рала. Вона не може бачити магію.

І все ж вона її бачить.

- Згоден з молодою леді, - зауважив Сабарів. - Це навіть більш приголомшливо, ніж величезні чорні птиці, яких я бачив останній тиждень.

- Ти бачив ... - стрепенулася Келен.

Вдалині пролунав застережливий крик Тома. Одним рухом Річард схопився на ноги і витягнув з піхов меч. Особливий дзвін клинка рознісся в нічному повітрі.

І тільки магія меча не піднялася.

глава 12 |  глава 14

глава 2 |  глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати