Головна

глава 7

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Після полудня, коли вони йшли по обпаленої спекою пустелі, Келен помітила, що Річард уважно розглядає власну тінь, яка падає йому під ноги.

- Що таке? - Запитала вона. - В чому справа?

Він показав на тінь.

- Птахи. Десять чи дванадцять. Вони непомітно йдуть за нами, ховаючись за сонцем.

- Ховаються за сонцем?

- Так. Вони летять високо прямо над нами, так, щоб їх тіні падали на нас. Якщо ми подивимося на небо, ми їх не побачимо, адже нам доведеться дивитися прямо на сонці.

Келен, прикриваючи рукою очі, подивилася вгору, але сліпуче світило заважало побачити те, про що говорив чоловік. Вона глянула на Річарда, який все так само пильно вдивлявся в розтріскану грунт. Він знову вказав на тінь.

- Подивися уважно на поверхню землі навколо своєї тіні. Бачиш, як танцюють її обриси. Це вони.

Келен подумала б, що Річард її розігрує, якби мова не йшла про птахів. А вони як і раніше залишалися серйозною загрозою. Келен ретельно вивчала землю навколо їх великих тіней, намагаючись розгледіти поруч з ними ще якісь тіні, і нарешті зрозуміла, що Річард має на увазі. На такій відстані тіні птахів здавалися всього лише легкою грою світла.

Келен подивилася на візок. Том правил, поруч з ним сидів Фрідріх. Коней Келен і Річарда прив'язали до воза, щоб вони відпочили.

Дженнсен була тиха і сумна. Вона сиділа у візку на ковдрах і гладила страждає Бетті. Раніше Келен не думала, що ця коза може мовчати більше, ніж хвилину або дві в день. Рана на боці була не такою вже важкою; Бетті страждала від іншої, більш сильного болю, що вразила її в саме серце. Але врешті-решт, у бідній кізоньки залишилася Дженнсен, яка втішає її.

Келен знала, що півжиття Дженнсен провела з Бетті. Дівчинці і матері доводилося весь час переїжджати з місця на місце, ховатися, тікаючи від Дарки Рала, триматися подалі від людей, щоб їх не видали безжалісного переслідувачеві. Так що у Дженнсен просто не було випадку завести друзів. Але кожна дитина потребує друга, і мати подарувала їй козу. Вона була постійно стурбована думкою про те, як уберегти Дженнсен від лап чудовиська, а дітлахи завжди так товариські, що могли проговоритися і відкрити ворогові їх таємницю. Так що коза була кращою, кого вона могла запропонувати в подружки доньці.

Келен змахнула з очей жалкі крапельки поту. Вона подивилася на чотири синьо-чорних пера, пов'язаних в пучок і прикріплених на правому плечі Річарда. Він вирвав по перу з хвоста кожного птаха, коли виймав стріли. Останнє перо Річард віддав Тому в знак вдячності за те, що юнак убив п'яту птицю ножем. Том, так само, як і Річард, прив'язав перо-о-пліч, пишаючись перемогою. Він думав про нього як про трофей, нагороди, отриманої з рук Повелителя Рала.

Але Келен знала, що Річард носить пір'я з іншої причини - як нагадування всім про небезпеку.

- Як ти думаєш, там була людина? - Запитала вона, відкидаючи волосся за спину. - Той, хто стежить за нами?

- Ти знаєш про магію більше, ніж я, - знизав плечима Річард. - Ти сама знаєш відповідь.

- Ніколи не бачила нічого подібного, - Келен, насупившись, подивилася йому в очі. - Якщо це була людина ... або хто-небудь схожий, навіщо він вирішив відкрити себе?

- Не думаю, що він збирався виявляти себе, - погляд сірих очей Річарда зупинився на дружині. - Це була помилка.

- Як таке могло статися?

- Якщо хтось використовує птахів для стеження за нами, і він може особливим чином бачити нас ...

- Як бачити?

- Не знаю. Бачити нас очима птахів.

- Навіть за допомогою магії це неможливо.

Річард пронизливо заглянув їй в очі.

- Дуже добре. Тоді що це?

Келен подивилася назад на тіні, що витягнулися на скелі кольору оленячої шкури, на невизначені цятки, копошаться поруч з тінню її голови, немов мухи на трупі.

- Не знаю. Ти стверджуєш ... що за допомогою птахів хтось стежить за нами, бачить нас?

- Думаю, цей «хтось» стежить за нами, через птахів або з їх допомогою - не знаю, як саме, але приблизно так, - але птахи не можуть бачити все, - сказав Річард. - Вони не бачать нас досить чітко.

- Ну і?

- Розумієш, оскільки цей «хтось» не бачить нас ясно, він не знав, що була піщана буря і не міг припустити, що пісок в повітрі видасть його. Я впевнений, наш ворог не збирався відкривати себе, - Річард знову глянув на Келен. - Він допустив помилку. І показав нам себе тільки завдяки випадку.

Келен глибоко, напружено видихнула. У неї не було доказів проти такого безглуздого твердження. Коли Річард сказав, що птахи летять за ними, вона думала, що була накинута магічна мережу, і певна подія - швидше за все невинне дотик Кари - привело в дію заклинання, завдяки якому птахи можуть слідувати за ними. Потім в пам'яті спливло, як Дженнсен припустила, що хтось просто спостерігає за птахами і таким способом дізнається, де знаходяться лорд Рал і його дружина. Келен міркувала. Ця стеження так схожа на кошмар з минулого, яке, здавалося, давно поховано. Вона згадала спосіб, яким стежив за Річардом Дарка Рал, коли він прикріпив до сина хмара і завжди знав, де той знаходиться.

Але сам Річард не гаяв сили на роздуми про те, що було раніше, а дивився на події поглядом Шукача.

У його міркуваннях багато для Келен залишалося безглуздим. Вона не могла цілком прийняти те, про що він говорить, тому що багато речей були поза межами її розуміння, і вона ніколи про них не чула.

- А раптом це не «він», - нарешті вимовила Келен. - Може бути, це «вона». Наприклад, Сестра Темряви.

Річард знову подивився на неї, на цей раз ще більш стривожений.

- Може, ти і права ... Але в будь-якому випадку я не думаю, що зустріч з цим інкогніто обіцяє нам добро.

Келен не могла не погодитися, але все ще не повірила.

- Добре, давай уявимо, що все йде так, як ти думаєш, і ми виявили його по чистій випадковості. Чому тоді птиці напали на нас?

- Не знаю. Може, він просто розсердився, коли зрозумів, що розкрив себе, - Річард підчепив ногою камінець, з черевика посипалася пил.

- Тобто не пам'ятав себе від злості і тому дозволив птахам вбити малюків Бетті? І напасти на тебе?

- Я всього лише припускаю. Та й то тому, що ти питаєш. Я не кажу, що так думаю, - Річард пересмикнув плечима. Довгі, закривавлені пір'я, що змінюють колір від темно-сірого до чорнильно-чорне на кінцях, тріпотіли під поривами вітру. Поки Річард говорив, тон його голосу ставав все більш розсудливим. - Могло бути і так: той, хто стежить за нами, не наказував атакувати, а птиці вирішили напасти з власної волі.

- Вони просто понеслися без керма і вітрил, вирвавшись з-під вузди того, хто їх надіслав?

- Так, я не виключаю і такого пояснення. Але можливо, він в силах послати їх до нас і побачити нас на якийсь момент, але не в силах управляти ними довше.

Келен напружено зітхнула.

- Дорогий мій, я добре розбираюся в різного роду магії, - сказала вона, не в силах приховувати сумніви. - Але я ніколи не чула ні про що подібне.

Річард підійшов ближче, знову допитливо глянувши на неї сірими очима.

- Ти знаєш все про магію Серединних земель. А раптом там, на півдні, зберігається невідоме нам знання? Ти ж ніколи не чула і про сноходцах, перш ніж ми познайомилися з Джеганем. І не думала, що такі речі можливі.

Келен закусила нижню губу, деякий час вивчаючи похмуре вираз його обличчя. Річард ріс в середовищі, де була відсутня магія, - вона для нього була дивиною. У певному сенсі, в цьому була його сила, бо його думку не сковували упередження і штампи, і він був готовий неупереджено дивитися на будь-яке явище. А багато з того, з чим вони стикалися, було абсолютно новим і не мало аналогів.

Будь-який прояв магії здавалося Річарду незвичайним.

- Як ти думаєш, що ми повинні робити? - М'яко запитала вона.

- Те ж, що і збиралися, - він озирнувся через плече на Кару, що йде на досить великій відстані зліва від них. - Повинно бути, це пов'язано з тим.

- Кара тільки хотіла захистити нас.

- Я розумію. І хто знає, раптом, якби вона не торкнулася, було б гірше. Можливо, завдяки Каре, у нас є запас часу.

- Ти думаєш, у нас все ще є час? - Келен проковтнув, відчуваючи жах, закрутить вихором всередині.

- Ми подумаємо. У нас адже поки немає впевненості в тому, що це насправді означає.

- Коли висипається весь пісок, не може бути двох тлумачень: це завжди означає, що гусак готовий, - майже приречено вимовила Келен.

- Ми знайдемо відповідь, - підбадьорив її Річард.

- Чи обіцяєш? - В питанні була надія.

Річард простягнув руку і ласкающе торкнувся шиї дружини.

- Обіцяю.

Келен любила його усмішку, яка віддзеркалює світло душі, сяючий в його очах. В глибині душі вона знала, що чоловік завжди тримає слово. В його очах промайнуло щось, відвернувшись Келен від питання, який вона хотіла поставити - про те, чи прийде відповідь вчасно і чи допоможе він їм.

- У тебе болить голова, да? - Запитала Келен.

- Так, - посмішка згасла. - Не так, як раніше, але, я впевнений, з тієї ж причини. Дар.

- Чому ти вирішив, що по-іншому? І якщо біль відрізняється, звідки ти знаєш, що вона викликана тим же?

Річард задумався.

- Пам'ятаєш, як я пояснював Дженнсен, що дар слід врівноважувати, і що саме тому я не їм м'яса? - Келен кивнула, і він продовжив. - Вона стала сильнішою саме в той момент.

- Головні болі, навіть такі, як у тебе, можуть бути дуже різними.

- Ти не зовсім розумієш ... - Річард звів брови, підшукуючи слова. - Річ у тім, коли я говорив або тільки думав про необхідність не їсти м'ясо, не знаю чому, але біль посилився.

- Тобто ти кажеш, що дар допомогою головного болю вселяє тобі важливість його врівноваження? - Недовірливо перепитала Келен.

Річард провів рукою по волоссю.

- Не знаю. Я просто не можу все це зрозуміти. Але коли намагаюся заглибитися в роздуми про те, як домогтися рівноваги в битві, яка я веду, біль стає ще більш жорстокою і майже нестерпним. І, до речі, - додав він, - має бути, як-то порушилася зв'язок між мною і магією меча.

- Що? Як це може бути? - Келен намагалася стримати тривогу в голосі.

- Не знаю.

- Ти впевнений?

Він відчайдушно потряс головою.

- Не зовсім. Але вона відрізняється, і я відчув це сьогодні вранці, коли виймав меч. Магія меча піднімалася ніби неохоче.

- Можливо, це якось пов'язано з тим, що і біль змінилася, - Келен на хвилину задумалась. - Може, це і не наслідок дару.

- Що б не змінювалося зараз, я думаю, саме дар тому причиною, - сказав Річард. - З кожним разом напади стають все більш нестерпними.

- Що ти збираєшся робити?

- Зараз у нас немає вибору, - Річард підняв руки вгору і безсило впустив їх. - Ми повинні виконати те, що мали намір.

- Ми можемо податися до Зедд. Якщо ти маєш рацію, і дар всьому причиною, тоді він повинен знати, що робити. Дід може допомогти.

- Келен, ти щиро віриш в те, що ми встигнемо приїхати в Ейдіндріл вчасно? Не кажучи про все інше, і навіть якщо бути впевненим в тому, що болі викликає саме дар ... Мила, я б, швидше за все, помер, коли нас і Ейдіндріл поділяли ще тижні шляху. І ти не береш до уваги, наскільки складно минути армію Джеганя, наповнивши всі Серединні землі, а особливо околиці Ейдіндріла.

- Але його може там і не бути.

Річард штовхнув черговий камінь.

- Ти думаєш, Джегань залишить Вежу Чарівників разом з тим, що вона зберігає? Піде і буде чекати, поки ми знайдемо шлях застосувати давню магію проти нього? Зедд - Перший Чарівник. З його здібностями захистити Вежу не так уже й важко. До того ж з ним Еді. Стара відьма могла б і поодинці відстояти таке місце, як Вежа. Крім того, Зедд знає, що значить Вежа для Джеганя, і чого можна очікувати, якби імператор до неї добрався. Так що будь-що-будь Зедд буде стояти там, доки живий.

- Джеганю нізащо не здолати захисту Вежі, - вимовила Келен. - А облогу вони можуть і відкласти. Джегань, швидше за все, не стане втрачати час даремно і марно тримати армію, якщо зрозуміє марність своїх спроб.

- Може, ти і права; але все одно - місто занадто далеко.

Занадто? Келен схопила Річарда за руку і зупинила.

- Портал! Якби ми знайшли один з його колодязів, ми могли б скористатися порталом. Тут, в Стародавньому світі, є колодязь - в Танімура. Це набагато ближче, ніж дорога до Ейдіндрілу.

Річард подивився на північ.

- Це може спрацювати. Нам не доведеться ховатися від армій Джеганя. Ми могли б виявитися відразу в Башті, - він обійняв її за плечі. - Але спочатку ми все ж повинні подбати про іншій справі.

- Добре, - хитро посміхнулася Келен. - Спочатку ми подбаємо про мене, потім - про тебе.

Вона зазнала пекуче відчуття свободи. Нарешті прийнято рішення. Не всі можуть подорожувати через портал: для цього потрібна особлива магія. З їх групи на це здатні тільки Річард, Келен і Кара. І вони зможуть перенестися прямо в Вежу.

Вежі тисячі років, і вона неосяжна. Колись Келен провела в ній довгий час, але бачила лише невелику її частину. Навіть Зедд не знав усіх секретів і затишних куточків Вежі через щитів, багато років тому поставлених чарівниками обох магій. А Зедд володів тільки магією Прирости. Рідкісні і небезпечні магічні предмети цілу вічність зберігалися в Башті разом із записами заклинань і незліченним безліччю книжкових томів. Був шанс, що Зедд і Еді знайшли там що-небудь, здатне повернути Імперський Орден в Стародавній світ.

Якщо вони попрямують в Вежу, це не тільки допоможе Річарду вирішити проблему з його даром, а й забезпечить їх тим, що, можливо, здатне вдіяти потік війни.

Як тільки єдино вірне рішення було прийнято, Зедд, Ейдіндріл і Вежа ніби наблизилися і виявилися зовсім поруч з ними.

Сповнена надією Келен стиснула руку Річарда. Вона знала, що він хоче рухатися далі.

- Я повернуся, подивлюся, як там Дженнсен.

Річард продовжував йти, а Келен зупинилася, чекаючи, поки візок порівняється з нею. І тут ще одна дюжина чорнокрилого птахів пронеслася в потоках повітря над обпаленої рівниною. Вони трималися близько до сонця і поза досяжністю стріл Річарда, але залишалися в полі зору.

Том кинув Келен хутро з водою, коли підстрибує на вибоїнах візок опинилася поруч. Вона так хотіла пити, що, поспішаючи, проковтнула гарячу воду, не звертаючи уваги на її смак. Пропустивши віз трохи вперед, Келен поставила ногу на залізну підніжку і забралася всередину.

Дженнсен довго їхала одна і зраділа компанії. Келен посміхнулася у відповідь, сідаючи поруч з сестрою Річарда і бекаючих Бетті.

- Як вона? - Запитала Келен, ласкаво погладжуючи тріпочуть вуха кози.

Дженнсен похитала головою.

- Ніколи не бачила її такою. Серце розривається, коли на неї дивлюся. Вона нагадує мені мене саму, коли я втратила маму. Так боляче!

Келен підібрала під себе п'яти і співчуваюче стиснула руку Дженнсен.

- Я знаю, це важко, але тваринам легше пережити таке, ніж людям. Чи не порівнюй її горе з твоїм Це різна печаль. У Бетті будуть інші діти, і вона забуде про ці козенята. А ти або я ніколи не забудемо тих, кого ми втратили.

Промовивши ці слова, Келен знову відчула біль втрати ненародженої нею дитини. Їх з Річардом малюка. Хіба вона зможе вона коли-небудь пережити це? Навіть якщо у неї будуть інші діти, Келен ніколи не забуде про те, кого так нелюдяно вбили.

Вона несвідомо доторкнулася до маленького темного каменю, який носила на шиї, задумавшись про те, чи будуть у неї ще діти, чи буде світ настільки безпечним, щоб вони змогли народити дитину.

- Ти в порядку? - Стурбовано запитала Дженнсен, заглядаючи в очі подрузі.

- Просто сумую через Бетті, - Келен змусила себе посміхнутися.

- Я теж, - Дженнсен поклала долоню на верхівку Бетті.

- Думаю, з нею все буде добре.

Келен дивилася, як нескінченна земля пливе під колесами воза. Хвилі спека розмивали лінію горизонту, так що окремі острівці землі немов би парили в небі. Все так же навколо не видно було ні листочка. Поверхня землі поступово піднімалася, чим ближче вони під'їжджали до гір. Вона знала, що це справа часу, і скоро вони зустрінуть життя, але зараз здавалося, що цього ніколи не станеться.

- Я дечого не розумію, - повернулася Дженнсен до старої теми. - Ти сказала, що я не повинна поспішати з магією, поки не буду впевнена, до чого вона призведе, оскільки це небезпечно. І ти говорила ще, що не можна використовувати магію, якщо не знаєш напевно, чи потрібна вона.

- Так, це так, - відповіла Келен, знаючи, куди хилить Дженнсен.

- Але це дуже схоже на ті удари в темряві, про яких ти мене попереджала, - наполегливо продовжувала дівчина.

- Я також говорила тобі, що іноді у тебе немає іншого вибору, крім як діяти негайно. Саме так вчинив Річард. Я знаю його, він рідко помиляється. І в той раз теж прийняв краще рішення.

- Я не кажу, що він вчинив невірно, - Дженнсен так і не вдалося переконати. - Просто мені багато чого не ясно, і тому здається, що він зробив це необдумано. Чому я повинна вірити тобі, якщо раніше ти заборонила мені що-небудь робити за допомогою магії?

- Такий Річард, - посміхнулася Келен. - Здебільшого я знаю, що відбувається в його голові. І навіть нерідко, коли мені здавалося, що він діє необачно, це оберталося вірним дією, єдино правильним рішенням. Саме тому його назвали Шукачем. Впевнена, Річард візьме до уваги дуже багато обставин, навіть таких, про які я і не підозрюю.

- Але як він дізнається про них? Звідки він знає, що потрібно робити?

- Багато разів і він був збитий з пантелику, як ти зараз. Але Річард особливий, і тому він знає .

- Особливий?

Келен подивилася на дівчину, на її сяючі в променях післяполудневого сонця руде волосся.

- Йому дано обидві сторони дару. За останні триста років народжувалися тільки ті, хто мав магією Прирости. Деякі, як Дарка Рал або Сестри Темряви, здатні використовувати магію Збитку, але тільки за допомогою Хранителя. Річард же володіє обома видами магії - і магією Прирости, і магією Збитку.

- Це те, про що ти говорила минулої ночі? Але я мало знаю про магію і мало зрозуміла з твоєї розповіді.

- Ми не до кінця впевнені в тому, що означає така унікальна особливість. Магія Прирости використовує те, що існує, посилюючи або змінюючи його властивість. Магія Меча Істини, наприклад, використовує гнів, його силу. Магією Прирости можна зцілювати. Магія Збитку знищує. Вона може перетворити в ніщо. Як говорить Зедд, Магія Збитку протилежна магії Прирости, як день і ніч. І все ж обидві вони - дві частини єдиного цілого, - Келен зітхнула, зосереджуючись. Речі, які вона намагалася пояснити Дженнсен, здавалися складними і їй самій. - Керувати Магією Збитку, як Дарка Рал, - це одне, але бути народженим з нею - зовсім інше. Багато сотень років тому народитися з обома сторонами дару було звичайною справою. Але Велика війна відокремила Стародавній світ від Нового. Кордон дозволяла зберігати мир, але часи змінилися. З тих пір рідко народжувалися люди з даром, і жоден з них не володів магією Збитку. У крові Річарда магія двох чарівників - Дарко Рала і Зедд. Він єдиний за тисячі років, народжений з двома частинами дару. Всі наші здібності задіяні, коли ми приймаємо рішення в будь-якої ситуації. Ми не знаємо, яким чином те, що Річард має обидві сторони дару, відбивається на його здатності усвідомлювати і діяти. Я думаю, що його дар веде його по шляху, керуючи їм, може бути, навіть сильніше, ніж Річард собі це уявляє.

- Після стількох років, як змогли знищити кордон? - Схвильовано зітхнула Дженнсен.

- Річард зруйнував її.

Очі Дженнсен розширилися від подиву.

- Значить, це правда. Себастьян розповідав мені, що лорд Рал, тобто Річард, знищив кордон. Себастьян говорив, що, зробивши це, Річард зміг завоювати Стародавній світ.

- Але ти не віриш цьому, так адже? - Посміхнулася Келен, почувши настільки неправдоподібну брехня.

- Ні. Зараз вже немає.

- Тепер, коли межа знищена, Новий світ заполонили армії Імперського Ордена, які вбивають або перетворюють на рабів мирних жителів.

- Де ж людям шукати порятунок? Куди нам сховатися?

- Поки орду не зупинять, спокою не буде.

Дженнсен задумалася.

- Якщо руйнування кордону дозволило полчищам Ордена захопити Новий світ, тоді навіщо Річард її зруйнував?

Повіз котилася по жорсткої землі, підстрибуючи на вибоїнах. Тримаючись за край полотнища, Келен пильно дивилася вперед. Чоловік втомився, але йшов, не згинаючи спину. Гордо прямував по пустелі в засліплює світлі сонця.

- Через мене, - тихо промовила Келен. - Це одна з тих помилок, про які я тобі казала. Один з тих ударів в темряві, - вона глибоко зітхнула.

глава 6 |  глава 8

Глава 1 |  глава 2 |  глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати