На головну

Спростування заперечень 9 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

[1 254] Ibid. 138.

[1255] цитов. Розмов., Стор. 113.

[+1256] А Він говорив про храм тіла Свого.

[Тисяча двісті п'ятьдесят сім] "Церква вселенська," пише преп. Вікентій Лірінскій, "визнає, що Ісус Христос один, а не два, і що Він Бог і разом людина. У Ньому, по вірі її, особа одне, але суті дві ... У Христі на повіки має зберегтися властивість тієї та іншої сутності , власне кожної з них, зі збереженням, проте ж, єдності особи ... Це єдність особи у Христі сопряглось і відбулося аж ніяк не після того, як Діва народила, але в самій утробі Діви ... в самому, нарешті, зачатті девічеськой. " Нагадування. Перекл. доцен. П. Пономарьова 1904., стор. 24 - 28.

[1258] Хто зверху приходить, Той над усіма Хто походить із землі той земний, і говорить, як поземному Хто приходить із неба, Той над усіма.

[Тисяча двісті п'ятьдесят дев'ять] бо післав Бог, той слова Божі; бо без міри дає Бог Духа.

[1260] який Він знову відкрив нам через завісу, цебто через тіло Своє.

[Тисячі двісті шістьдесят одна] що вони для душі як би якір безпечний і міцний, і входить за заслону.

[Тисяча двісті шістьдесят-два] Бо Христос увійшов не в рукотворну святиню, на взір правдивої, але в саме небо, щоб з'явитись тепер за нас перед Божим лицем.

[1 263] цитов. бесід., стор. 138-139).

[Тисяча двісті шістьдесят чотири] цитов. Розмов., Стор. 288.

[Тисяча двісті шістьдесят п'ять] Творіння. Частина 7. Толков. на Послання до Євреїв. 1861, сс. 615.

[1266] "Освячує" - ??????? від ?????? - відокремлюю, освячую, присвячую) нечистих, освячує їх на очищення тіло, а скільки ж більш кров Христа, який Духом Святим приніс Себе непорочного Богу, очистить ( "Очистить" -???????? від ???????? - очищаю, ос. від гріха.

[+1267] І візьме крови теляти, і покропить пальцем своїм на кришку спереду і перед віком, сім раз покропить пальцем своїм.

[1268] Це постанова про закону, що Господь наказав був, говорячи: Скажи синам Ізраїля, нехай приведуть тебе руду телицю без вад, у якій не бракує, [і] на неї не накладали ярма;

[Тисячі двісті шістьдесят дев'ять] Бо заплата за гріх - смерть, а дар Божий - вічне життя в Христі Ісусі, Господі нашім.

[1270] цитов. Тлумачити., Стор. 118.

[Один тисяча двісті сімдесят одна] цитов. Трлков., Стор. 116.

[+1272] Цитов. Розмов., Стор. 616.

[1273] цитов. Розмов., Стор. 120 - 121).

[1274] "Так як Христос - агнець," - зауважує блаж. Феофілакт, - "тому і шерсть червлена, щоб і за кольором вона мала образ крові." Цитов. Розмов., Стор. 122.

[1 275] Бесід. 16 на Ост. до Євреїв. 1906, стор. 145.

[1276] Або яка згода поміж Божим храмом та ідолами? Бо ви храм Бога Живого, як сказав Бог: вселюсь в них і буду ходити в них; і буду їм Богом, а вони будуть Моїм народом.

[+1277] Ibid., 145.

[+1278] Життя ж наше - на небесах, звідки ждемо й Спасителя, Господа нашого Ісуса Христа.

[1279] Ibid., 146.

[1280] 14 бесід. на Ост. до Євреїв. 1906, стор. 129.

[Тисяча двісті вісімдесят одна] 17 Біс. на Ост. до Євреїв. 1906, стор., 150 - 151.

[Одна тисяча двісті вісімдесят дві] Від клятви релігійної потрібно відрізняти клятву громадянську, під ім'ям якої зрозуміло засвідчення істинності сказаного або виконання обіцяного совістю, честю і т. П.

[1283] Гусєв А. проф. Про клятві і присяги. 1891, сс. 3, 5.

[1 284] Творіння. Том. 4. Біс. 47 на кн. Буття. 1898 р стор. 525, пунк. 4.

[1285] та скажи їм: так говорить Господь Бог: Того дня, коли Я вибрав Ізраїля, і підніс Свою руку до насіння Якового дому, і відкрився їм в єгипетському краї, і, піднявши руку, сказав їм: "Я Господь Бог ваш! " -в той день, піднявши руку Мою, Я поклявся їм вивести їх з єгипетського краю до краю, що Я вислідив для них, що тече молоком та медом, що він окраса всіх земель.

[Тисячі двісті вісімдесят шість] І сказав Авраам до свого раба, найстаршого дому свого, що рядив над усім, що він мав: Поклади свою руку під стегно моє, і вчини мені Господом, Богом неба й Богом землі, що ти не візьмеш жінки для сина мого [Ісааку] дружини з дочок ханаанеянина, серед яких я живу ... і раб поклав свою руку під стегно Авраама, пана свого, і йому присягнув на цю справу.

[1287] Вони сказали: Ми бачимо справді, що Господь з тобою, і тому ми сказали: між нами і тобою клятву і умову з тобою ... А рано вони повставали, і присягли один одному І відіслав їх Ісак, і вони пішли від нього з миром.

[1 288] Тепер укладемо союз я і ти, і оце буде свідком поміж мною і тобою. [При цьому той відказав: Ось з нами немає нікого; дивись, Бог свідок між мною і тобою.] ... якщо ти будеш кривдити дочок моїх, і коли візьмеш за жінок понад дочок моїх, то, не людина з нами, [який би бачив,] але дивись, Бог свідок між мною і між тобою ... Бог Авраамів і Бог Нахорів судить між нами, Бог їхнього батька. І Яків присягнув Тим батько Ісак ... І приніс Яків жертву на горі, і покликав братів своїх їсти хліб і вони їли хліб [і пили] і ночували на горі.

[1289] І наблизилися дні Ізраїля померти, і кликнув він до сина свого до Йосипа і сказав йому: якщо я знайшов милість в очах твоїх, поклади руку свою під стегно моє, і вчини зо мною милість та правду: Не поховай мене в Єгипті, І ляжу я з батьками своїми винесеш мене з Єгипту і поховаєш мене в їхньому гробі. Йосип сказав: зроблю по слову твоєму. І сказав: клястися мені. І він присягнув йому. І вклонився Ізраїль на зголов'я ліжку.

[1290] І закляв Йосиф синів Ізраїлевих, говорячи: Бог відвідає вас, а ви винесете звідси кості мої.

[1 291] Промов до Ізраїлевих синів і скажи їм: коли жінка його зрадить, і спроневірить його, і буде лежати чоловік хто з нею і ізліется насіння ... то приведе той чоловік свою жінку до священика ... І священик приведе її, і поставить перед лице і ... і закляне її священик ... священик нехай закляне жінку клятвою прокляття, і скаже священик тій жінці: нехай дасть тебе Господь на прокляття та клятву серед народу твого ... і скаже: амінь, амінь.

[Тисяча двісті дев'яносто дві] Вираз живий Господь було у євреїв звичайної клятвою (Суд. 8:19; Руф. 3:13; 1Цар. 14: 39,45; 19: 6; 20: 3,12; 3Цар 17: 1; Єр 4: 2; 12:16; Осії 4:15 і ін.),

[+1293] Бо до неба руку Мою і [клянусь правицею Моєю і] й кажу: Я навіки!

[1294] Аврам же сказав цареві содомському: Я звів свою руку до Господа, Бога Всевишнього, Творця неба і землі.

[Тисячу двісті дев'яносто п'ять] А Ангол, що я бачив, що стояв на морі і на землі, підняв руку свою до неба і присягнув на віки віків, Який створив небо і все, що на ньому, землю і все, що на ній, і море і все , що в ньому, що часу вже не буде;

[1296] і ввійде ця вода, що наводить прокляття, до нутра твого, щоб зробити живіт [твій] і опало лоно [твоє]. І скаже: Амінь, амінь.

[1297] Гусєв А. Основні релігійні початку графа Л. Толстого. 1893, сс. 176.

[1298] Не свідчи імені Господа, Бога твого, надаремно, бо не помилує того, хто призиватиме Його Ймення надаремно.

[1 299] Правосл. сповідування кафол. і Апост. Церкви Вистачає. М. 1838, сс. 192.

[1300] Творіння. Частина 1. Толков. на кн. Вихід. Відповідь на 41-й питання. 1905 р стор. 114.

[1301] І не будете присягати Моїм Іменем на неправду, бо зневажиш Ім'я Бога твого. Я Господь [Бог ваш].

[Тисяча триста дві] Ніхто з вас нехай не мислить зла в своїм серці один проти одного, і не любіть неправдивої присяги, бо все це Я ненавиджу, говорить Господь.

[1303] Творіння. Частина 8. Толков. на прор. Ісаю. 1890, сс. 14-15.

[1304] І якщо вони справді навчаться доріг народу Мого, щоб клястися ім'ям Моїм: "живий Господь!", Як вони навчили народ Мій Ваалом, то збудуються серед народу Мого.

[1305] Отож, ми поховані з Ним хрещенням у смерть, щоб, як Христос воскрес із мертвих славою Отця, так і нам ходити в оновленому житті.

[1306] Творіння. Частина 8. Толков. на прор. Ісаю. 1890, сс. 487.

[1307] Того дня ви проситимете в Моє Ймення, і не кажу вам, що Я буду просити Отця Я за вас бо Отець любить вас, тому що ви полюбили Мене та й увірували, що Я вийшов від Бога. Я вийшов від Отця і прийшов у світ; І знов покидаю Я світ та й іду до Отця. Його учні відказують: Ось тепер Ти говориш відкрито, і жадної притчі не кажеш.

[1308] І послав Мене, Сам засвідчив про Мене. Але ви ані голосу Його не чули ніколи, ані виду Його не бачили;

[1309] На це Ісус сказав: Поправді, поправді кажу вам: Син нічого робити не може Сам від Себе, якщо не побачить Отець; бо, що творить Він, то і Син робить.

[1310] Істинно, істинно кажу вам: Хто слухає слова Мого, і вірує в Того, Хто послав Мене, життя вічне, і на суд не приходить, але перейшов від смерті в життя. Істинно, істинно кажу вам: Наступає година, і тепер вона є, коли мертві почують голос Сина Божого і, почувши, оживуть.

[1311] Ісус сказав їм у відповідь: істинно, істинно кажу вам: ви шукаєте Мене не тому, що бачили чуда, а що їли з хлібів і наситились.

[1312] Ісус же сказав їм: Поправді, поправді кажу вам: Не Мойсей дав вам хліб з неба, а Отець Мій дає вам хліб правдивий із неба ... Істинно, істинно кажу вам: Хто вірує в Мене, життя вічне.

[1313] Ісус же сказав їм: Поправді, поправді кажу вам: якщо не будете тіла Сина Людського і пити Крові Його, то не будете мати в собі життя.

[1314] Творіння. Том. 12. Вага. 11 на посланий, до Євреїв, пунк. 1-2. 1906, стор. 103-104.

[1 315] Тоді первосвященик роздер одежу свою та й сказав: Він богозневажив! На що нам ще свідків? ось, тепер ви чули богохульство Його!

[1316] як вам здається? Вони ж відповіли та сказали: Повинен умерти.

[1 317] Кажу правду в Христі, не обманюю, як свідчить мені моє сумління через Духа Святого.

[1318] Бога на свідка на душу мою, що, жаліючи вас, ще не прийшов в Коринф.

[1319] Чому ж так поступаю? Чи тому, що не люблю вас? Бог знає А що я роблю, те й робитиму.

[1320] Бог і Отець Господа нашого Ісуса Христа, а Він благословенний навіки, знає, що я не брешу.

[+1321] А в тому, що пишу вам, перед Богом, що не обманюю.

[Тисячі триста двадцять два] Творіння. Том. 9. Біс. 2 на Ост. до Рим., пунк. 2. 1903 р стор. 497.

[1323] Творіння. Том. 11. Біс. 2 на Ост. до Філіп., пунк. 1. 1905 р стор. 232.

[+1324] Творіння. Том, 11. Біс. 11 на 1-е Ост. до Фессал., пунк. 2. 1905 р стор. 567.

[1325] Отже заклинаю тебе перед Богом і Господом нашим Ісусом Христом, що мав судити живих і мертвих за Свого приходу та за Свого Царства.

[Тисяча триста двадцять шість] Творіння. Частина 7. Толков. на 1-ф Ост. до Тимофія. 1861, сс. 701.

[1 327] Св. Іоанн Злат. Твор. Том. 12. Біс. 11 на Ост. до Євр., пун. 2. 1906р., Стор. 104.

[1328] розпусників, мужоложників, человекохіщніков, (наклепників, розбійників,) брехунів, клятвопорушників, і для всього, що противиться здоровому навчанню.

[1329] Посланий. Глав. 2. Перекл. Преображенського. Писання мужів Апост. 1895 р стор. 27.

[1330] Посланий. Глав. 9. Перекл. Преображенського. Писання мужів Апост. 1895 р стор. 51.

[1331] Апологія. Глав. 32. Перекл. Щеглова Н. 1910, сс. 162-163.

[1332] ось, Я стану перед лицем твоїм там, на скелі в Хориві, а ти вдариш у скелю, і вийде із неї вода, і буде пити народ. І зробив так Мойсей на очах старших Ізраїлевих.

[Тисячі триста тридцять три] О дев'ятій годині Ісус скрикнув голосом гучним та й вимовив! Елої лама савахтані? - Що значить: Боже Мій! Боже мій! для чого Ти Мене покинув?

[1334] Творіння. Частина 5. 1900, сс. 297-299.

[Тисячу триста тридцять п'ять] Никодим єп. Далмат. - Істрійському. Правил. прав. Церкв. з розмов. Том, 1. 1911 р стор. 25.

[1 336] Никодим єп. Далмат. - Істрійському. Правил. прав. Церкв. з розмов. Том, 2. 1912, сс. 440.

[1337] Гусєв ?. проф. Про клятві і присяги. 1891, сс. 23.

[1338] протопити. Д. І. владика. "Керівництва для бесід з бапти., Пашков. І ін." Вип. 1. 1913 році, стор. 181-182.

[1 339] Горе вам, проводирі ви сліпі, що говорите: Коли хто поклянеться храмом, то нічого, а хто поклянеться золотом храму, то той винуватий. Нерозумні й сліпі що більше: золото, чи той храм, що освячує золото? І: Коли хто поклянеться жертівником, то нічого, а хто поклянеться жертвою, що на нім, то він винуватий.

[1340] ???????? від ?????? поповнювати, заповнювати, доводити до кінця, удосконалюйтесь.

[1341] Ще ви чули, що було стародавнім наказане: Не клянись неправдиво, але виконуй клятви свої перед Господом. А Я кажу вам не клястися зовсім: ні небом, бо воно престол Божий; ні землею, бо підніжок для ніг Його; ні Єрусалимом, бо він місто Царя Великого; ні головою твоєю не клянись, бо не можеш жодної волосини зробити білим або чорним. Але нехай буде слово ваше: так, так; ні ні; а що більше над це, то від лукавого.

[Тисяча триста сорок два] Зав'ялов А. Про присяги. 1901, сс. 10-13.

[+1343] І не будете присягати Моїм Іменем на неправду, бо зневажиш Ім'я Бога твого. Я Господь [Бог ваш].

[1344] Якщо даси обітницю Господу Богу твоєму, негайно виконай його, бо Господь Бог твій стягне його з тебе, і на тобі гріх

[1345] Ісус мовчав. І первосвященик сказав Йому: заклинаю Тебе Живим Богом, щоб нам Ти сказав, чи Христос, Син Божий? Ісус каже йому: Ти сказав навіть повім вам: відтепер ви побачите Людського Сина, що сидітиме праворуч сили Божої, і на хмарах небесних приходитиме.

[1346] Гусєв А. Основні релігійні початку графа Л. Толстого. 1893, сс. 181-182. Його ж. O клятві і присяги. 1891, сс. 30-31 ..

[Тисяча триста сорок сім] Ол?? - все ж, як би там не було, незалежно від того, в усякому разі. А я кажу вам (не скасованим сказаного древнім, залишаючи в силі) все ж не клястися: ні небом ...

[1348] Господа, Бога твого, бійся, і Йому [одному] служи, [і до Нього будеш горнутись,] і Йменням Його будеш присягати.

[Тисячі триста сорок дев'ять] Мною присягав, справедливість із уст Моїх вийшла, те слово, що перед обличчям Моїм схилиться кожне коліно, Мною буде клястися усякий язик.

[1 350] яким хто буде благословляти себе на землі, буде благословлятися Богом істини; і хто буде клястися на землі, буде клястися Богом істини, - тому що утиски давні і заховані будуть вони від очей Моїх.

[1351] І якщо вони справді навчаться доріг народу Мого, щоб клястися ім'ям Моїм: "живий Господь!", Як вони навчили народ Мій Ваалом, то збудуються серед народу Мого.

[1352] Кохомскій С. В. Про те, що присяга не заборонена Ісусом Христом, але запропонована. 1904, сс. 9-11.

[1 353] Але перед усім, браття мої, не кляніться ні небом, ні землею, і ніякою іншою клятвою але нехай буде у вас: "так, так" і "ні, ні", щоб не впасти вам в осуд.

[Тисячу триста п'ятьдесят чотири] Бо ніколи не було у нас перед вами ні слів ласкательства, як ви знаєте, не винні в зажерливості Бог свідок!

[1355] Ви свідки та Бог, як свято, і праведно, і бездоганно поводилися ми перед вами, віруючими.

[1356] Тож благаю вас: будьте наслідувачами мене, як я Христу.

[1 357] Будьте наслідувачами мене, як я Христу.

[+1358] Будьте до мене подібні, браття, і дивіться на тих, хто піде за образу, як маєте ви нас.

[+1359] Але нехай буде слово ваше: так, так; ні ні; а що більше над це, то від лукавого.

[1360] Господа, Бога твого, бійся, і Йому [одному] служи, [і до Нього будеш горнутись,] і Йменням Його будеш присягати.

[Тисячі триста шістьдесят одна] Ваш батько диявол, і ви хочете виконувати похоті батька вашого. Він був душогуб споконвіку, і в правді не встояв, бо правди нема в нім. Як говорить неправду, то говорить зо свого, бо він брехун і батько брехні.

[1362] Гусєв А. Основні религиозн. початку граф. Л. Толстого. 1893, сс. 188-189.

[1 363] Бо не той гідний, хто сам себе хвалить, але кого хвалить Господь.

[1 364] Через дану мені благодать, кожному з вас кажу: не думайте про себе більше, ніж належить думати, але думати скромно, у міру віри, як кожному Бог наділив.

[1365] Ісус сказав йому: Я дорога, і правда, і життя ніхто не приходить до Отця, як тільки через Мене.

[1 366] Ісус мовчав. І первосвященик сказав Йому: заклинаю Тебе Живим Богом, щоб нам Ти сказав, чи Христос, Син Божий? Ісус каже йому: Ти сказав навіть повім вам: відтепер ви побачите Людського Сина, що сидітиме праворуч сили Божої, і на хмарах небесних приходитиме.

[1367] Гусєв А. проф. Про клятві і присяги. 1891, сс. 44-46.

[1368] Учень не більший за вчителя, а раб понад пана свого: досить для учня, щоб він був, як учитель його, а раб щоб він був, як пан його. Якщо господаря будинку названо Вельзевулом, то як більше домашніх його?

[1369] як він каже про це і по всіх посланнях, в яких є дещо тяжко зрозуміле, що неуки та незміцнені, на власну загибіль перекручують, як і інші Писання.

[1370] І молодший із них сказав батькові: Отче, Дай мені належну частину маєтку. І батько поділив поміж ними маєток. А по небагатьох днях зібрав син молодший усе, пішов до далекого краю, і розтратив маєток свій там, живучи марнотратно. Коли ж він усе прожив, настав голод великий у тім краї, і він став бідувати і пішов, пристав до одного з мешканців тієї землі, а той послав його на поля свої пасти свиней І бажав він наповнити шлунка свого хоч стручками, що їли їх свині, та ніхто не давав йому.

[1371] на волю покликані ви, браття, але щоб ваша воля не стала приводом догоджати тілу, а любов'ю служити один одному.

[Тисяча триста сімдесят два] так і мова - невеликий член, але багато робить. Подивися, невеликий вогонь як багато речовини запалює! І мова - вогонь, прикраса неправди; мова в такому положенні знаходиться між членами нашими, що сквернить усе тіло, запалює круг життя, і сам запалюється від геєни. ... Язика вгамувати ніхто з людей не може: це - зло безупинне він повний отрути. Ним ми благословляємо Бога й Отця, і ним проклинаємо людей, що створені на Божу подобу. З тих самих уст виходить благословення і прокляття: Не повинно, брати мої, щоб так це було. Хіба з одного отвору виходить вода солодка й гірка вода? Хіба може, брати мої, фіґове дерево родити оливки, або виноград фіґи. Також і одне джерело не може виливати солону і солодку воду.

[1 373] Гусєв ?. проф. Про клятві і присяги. 1891, сс. 44-46.

[1374] Отож, будьте досконалі, як досконалий Отець ваш Небесний.

[1375] Як згрішить один проти одного, і вимагатимуть від нього клятви, щоб він поклявся, і для клятви прийдуть перед Твій жертівник у цьому храмі

[Один тисячі триста сімдесят шість] і живіть в любові, як і Христос полюбив нас і віддав Себе за нас як дар і жертву Богові на приємні пахощі.

[1377] Православне сповідання кафол. і Апост. Церкви східної, М. 1838, сс. 153 - 154.

[1378] Творіння. Частина 4. Бесіда 2-а про піст. 1901, сс. 28.

[1 379] Творіння. Частина 2. Толков. на прор. Ісаю. 1900 р. Стор 47.

[1380] Творіння. Том. 2. Бесід. 3-тя про статуях, пунк. 4. 1899, сс. 50.

[1381] ? сьомий місяць, в десятий день місяця змиритися душі (слав. Скорите душі) ваші (Лев. 16:29). Словом смиряйте позначаються духовно-тілесні подвиги посту (пор. Ісаї 58: 3). "Цей день він, - зауважує блаженний Феодорит, - найменовував Мойсей суботою субот (Лев. Дії 16:31). Бо це свято набагато досточестнее суботи, ? підкоренням душі назвав пост" творити. Частина 1. Толков. на кн. Левіт, відп. на 22 пит. 1905 р стор. 154,

[Тисячі триста вісімдесят дві] Ісус же, почувши це, сказав їм: Не здорові потребують лікаря, але хворі

[Тисяча триста вісімдесят три] Святий Василій Великий. Творити. Частина 4. Біс. 1-я про піст. 1901, сс. 7, 9.

[1384] Святий Іоанн Златоуст. Творити. Том. 4. Біс. 1-я на книг. Буття, пунк. 2. 1898 р стор. 3.

[1385] Творіння. Частина 8. Тлумачення на Четвероєвангеліє. 1896, сс. 95.

[1 386] Творіння. Том 7. Біс. 20 на Єванг. від Матв., пунк. 1. 1911 р стор. 232-233).

[Тисяча триста вісімдесят сім] Вони ж сказали Йому: Чому учні Іванові часто постять та моляться, також і фарисейські, а Твої споживають та п'ють? Він сказав їм: ви можете змусити постили гості весільні, поки з ними ще є молодий? Але прийдуть ті дні, коли заберуть молодого від них, тоді й постити будуть в ті дні. І сказав Він до приказку їм: Ніхто латки до старої одежі нової в одежу а то й нову роздере, і до старої не підійде латка від нової. І ніхто не вливає молодого вина в старі бурдюки, а інакше молоде вино прорве бурдюки, і розіллється, і бурдюки пропадуть; але молоде вино має вливати до нових бурдюків; тоді збережеться і те й інше. І ніхто, пів старе вино, не захоче негайно молодого, бо каже: Старе ліпше.

[1388] Тлумачення на єванг. Марка. Частина 2. 1906, стор. 23-24.

[1 389] Тлумачення на єванг. Матвія. Частина 1. 1907, що стр. 126.

[1390] Але ті, що Христові Ісусові, розп'яли вони тіло з пожадливостями та з похотями.

[1 391] відкласти колишній спосіб життя старої людини, зотліває в звабливих пожадливостях, та відновлятися духом вашого розуму, і зодягнутися в нового чоловіка, створеного за Богом у справедливості й святості правди.

[Одна тисяча триста дев'яносто дві] Думайте про те, що вгорі, а не про земне.

[1 393] Святий Іоанн Златоуст. Творити. Том. 4. Біс. 1-я на кн. Буття, пунк. 4. 1898 р стор. 5.

[1394] Святий Іоанн Златоуст. Творити. Том. 4. Біс. 10-я на кн. Буття, пунк. 2. 1898 р стор. 75.

[1395] Але кожен спокушується, захоплюючись й зводиться пожадливістю власною хіть, зачавши, народжує гріх, а зроблений гріх народжує смерть.

[1396] Творіння. Частина 4. Бесід. 2-я про піст. 1901, сс. 23.

[Тисяча триста дев'яносто сім] Творіння. Частина 2. Сенс. на прор. Ісаю. 1900, сс. 49.

[1398] Тому ми не сумуємо; але якщо зовнішній наш чоловік, тліє, то внутрішній з дня на день оновлюється.

[1 399] Творіння. Частина 4. Бесід. 1-я про піст. 1901, сс. 15).

[1400] Тим любо мені в немочах, в образах, в бідах, у переслідуваннях, в утисках через Христа, бо, коли я немічний, тоді я сильний.

[1401] Тоді учні, насамоті до Ісуса й сказали: Чому ми не могли його вигнати? Ісус же сказав їм: Через ваше невірство Бо поправді кажу вам: якщо ви будете мати віру з гірчичне зерно і скажете горі цій: "Перейди звідси туди", і вона перейде; і нічого не матимете неможливого!; Цей же рід не виходить інакше, як тільки молитвою й постом.

[1402] Коли ж Він до дому прийшов, то учні питали Його самотою: Чому ми не могли його вигнати? І сказав їм: Цей рід не виходить інакше, як тільки молитвою та постом.

[1403] Творіння. Том 7: Біс. 57 на Єванг. Матв., Пунк. 4. 1906, стор. 590.

[1404] Творіння. Том 7: Біс. 13 на Єванг. Матв., Пунк. 1. 1906, стор. 131).

[1405] Вислухавши всі ці слова, Ахав [розчулився перед Господом, ходив і плакав,] роздер одежу свою, і поклав на тіло своє веретище, і постив, і лежав у веретищі, і ходив сумовито. І було слово Господнє до Іллі Іллі [про Ахава], і сказав Господь: Чи бачив, упокорився перед лицем Моїм Ахав? За те, що він упокорився перед Моїм лицем, не наведу Я лиха за його днів, за днів його сина наведу Я те лихо на його дім.

[1406] Тому то тепер промовляє Господь: Верніться до Мене всім серцем своїм, і постом, і плачем та риданням.

[1407] Засурміте трубою на Сіоні, призначте піст і оголосіть урочисте зібрання.

[1408] І заздрісним стане Господь за Свій Край, і змилується над народом Своїм.

[1409] І пробув там [Мойсей] у Господа сорок днів і сорок ночей, хліба не їв і води не пив і написав [Мойсей] на скрижалях слова завіту, Десять Заповідей.

[1410] І встав він, їв та пив, і, підкріплений тією їжею, йшов сорок днів і сорок ночей аж до Божої гори Хорив. І прибув він туди до печери, і переночував там. І ось, було до нього слово Господнє, і сказав йому: Чого ти тут, Ілля? Він сказав: Заздрю ??я Господа, Бога Саваота, бо Ізраїлеві сини покинули заповіта Твого та порозбивали жертівники Твої, а пророків Твоїх убили мечем; залишився я один, але і моєї душі шукають, щоб відняти її. Він відказав: Вийди і стань на горі перед лицем Господнім, і ось, Господь пройде, і великий і сильний вітер, що зриває гори та скелі ламає перед Господом, але не в вітрі Господь А по вітрі трус, але не в землетрусі Господь; після землетрусу вогонь, але не в огні Господь А по огні тихий лагідний, [і там Господь].

[1 411] під ударами, в темницях, в розрухах, в працях, в обрядах, в постах.

[1412] Окрім зовнішнього, налягають на мене денні повинності й журба про всі Церкви.

[1 413] Святий Василій Великий. Творіння. Частина 4. Бесіда 1-я про піст. 1901, сс. 9:10:15.

[1414] Я хворували одягався в одежу скорботи, душу свою мучив постом, молитва ж моя поверталась на лоно моє.

[1415] Коліна мої знесиліли від посту, і тіло моє втратило лою.

[1416] В ці дні я, Даниїл, був у жалобі три тижні часу. Смачного хліба я не їв, а м'ясо і вино не входило до моїх уст, і намащуватися не намащувався я аж до виповнення цих трьох тижнів часу.

[1417] Почувши ці слова, я сів і заплакав, і був у жалобі кілька днів, і постив і молився перед лицем Небесного.

[1418] всі Ізраїлеві сини та ввесь народ, і прийшли до Божого дому і, сидячи там, плакали перед Господом, і постили того дня до вечора, і принесли цілопалення та мирні жертви перед Господом.

[1419] І зібралися в Массифу, і черпали воду та лили перед Господом, і постили того дня, кажучи: Ми згрішили перед Господом. І судив Самуїл Ізраїлевих синів у Міцпі.

[1 420] І голосили вони й плакали, та постили аж до вечора за Саулом та за сином його Йонатаном, і за народом Господнім та про будинок

Ізраїлів дім, що попадали від меча.

[1 421] І злякався Йосафат, і постановив звернутися до свого звертатися до Господа, і він проголосив піст по всій Юдеї.

[1422] І оголосив я там піст перед Господом Богом нашим, щоб випросити від Бога щасливої ??дороги нам і супутникам нашим і дітям нашим і худобі.

[1423] п'ятого року Єгоякима, сина Йосії, царя юдейського, дев'ятого місяця, оголосили піст перед Господнім лицем для всього народу в Єрусалимі та для всього того народу, що в Єрусалим з міст юдейських.

[Тисячу чотиреста двадцять чотири] Все це відбувалося з ними, як приклади, а написане нам на науку, кінець віку прийшов.

[1425] І постив сорок днів і сорок ночей, а вкінці зголоднів.

[1426] Творіння. Том. 7. Бесіда 13 на Єванг. від Матвія, пунк. 1. 1911 р стор. 131.

[+1427] Сам же Іван мав одежу собі з верблюжого волосу, і пояс ремінний на стегнах своїх, а пожива для нього була сарана та мед.

[1 428] Коли вони служили Господеві й постили, Дух Святий сказав: Відділіть Варнаву і Савла на діло, до якої покликав їх.

[1429] рукопоклали їм пресвітерів по Церквах, і помолилися з постом та й їх передали Господеві, в Якого ввірували.

[1430] Але вмертвляю й неволю я тіло своє, щоб, звіщаючи іншим, не стати самому негідним.

[Тисячу чотиреста тридцять один] Творіння. Том. 10. Бесід, 23 на 1-е Ост. до Кор пунк. 1: 2. 1904, сс. 224-225.

[Тисячу чотиреста тридцять дві] А як часу минуло часу, і плавання було вже небезпечно, тому що минув уже й піст, то зачав Павло радити.

[Тисячі чотиреста тридцять три] Бо тісні ті ворота, і вузька та дорога, що веде до життя, і мало хто знаходить їх.

[Тисячі чотиреста тридцять чотири] подвизайтесь ввійти тісними ворітьми, бо кажу вам, багато будуть намагатися ввійти, та не зможуть.

[+1435] Один чоловік був багатий, одягався в порфіру й віссон, і щоденно розкішно бенкетував ... Помер жебрак і віднесли його ангели на лоно Авраама. Умер же й багатий, і поховали його. І в пеклі, будучи в муках, він підняв очі свої, та й побачив здаля Авраама та Лазаря на лоні його.

[1 436] Никодим, єп. Далмат.-Істрійському. Правила правосл. Церкви з розмов. Том 1, 1916, сс. 148.

[1437] Послання до Філіп., Гл. 7. Перекл. Преображенського. 1895 р стор. 324.

[1438] Тому то тепер промовляє Господь: Верніться до Мене всім серцем своїм, і постом, і плачем та риданням.

[1439] Творіння. Частина 2. Книга про занепалих. 1891, сс. 170: 171.

[1440] Никодим, єп. Далмат.-Істрійському. Правила правосл. Церкви з розмов. Том. 2. 1912, сс. 352).

[Тисяча чотиреста сорок одна] Творіння. Частина 3. Про піст. 1897 р стор. 16:17.

[1442] Творіння. Частина 4. Бесід. 2 про піст. 1901, сс. 21-23.

[Тисяча чотиреста сорок три] Творіння. Частина 3. 40 слово на св. хрещення. 1889, сс. 250.

[1444] Як побачив же він багатьох фарисеїв та саддукеїв, що приходять на хрищення, то промовив до них: Роде зміїний, хто навчив вас тікати від гніву майбутнього?

[+1445] 3 оголосить. повчання, пунк. 4. 1900, сс. 36.

[1446] Творіння. Том 4. Біс. 1-я на кн. Буття. Увещательная слово при настанні святий Чотиридесятниці. 1898 р стор. 1-2.

[1447] Хіба ж оце піст, що Я вибрав його, той день, коли морить людина душу свою, коли голову гне, як очерет, і стелить верету та попіл? Чи ж оце називаєш ти постом та днем ??богоугодним?

[1448] "Чому ми постимо, коли Ти не бачиш, мучимо душу свою, Ти ж не знаєш?" - Ось, в день посту свого ви чините волю свою, і всіх ваших робітників тиснете!. Ось, ви постите для сварок і чвар і для того, щоб кулаком бити нахабно; ви не постите так, щоб ваш голос був почутий на висоті.

Спростування заперечень 8 сторінка |  Спростування заперечень 10 сторінка

А) Блаженство праведних. |  Б) Муки грішників. |  Вчення святих отців і вчителів. |  Спростування заперечень 1 сторінка |  Спростування заперечень 2 сторінка |  Спростування заперечень 3 сторінка |  Спростування заперечень 4 сторінка |  Спростування заперечень 5 сторінка |  Спростування заперечень 6 сторінка |  Спростування заперечень 7 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати