Головна

Спростування заперечень 6 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

[726] Творіння. Том 10. Притому іудеїв про мідному змії. 1904. р, стор. 973 - 974; пор. Том. 8. Біс. 27 на Єванг. від Іоанна, пунк 2. 1902, сс. 174 - 175.

[727] Творіння. Частина 8. Толков. на Четвероєвангеліє. 1896 р, стор. 243.

[728] Творіння. Частина 1-я. Розмов. на кн. Чис Відповідь на 33 питання. 1905 р стор. 187.

[729] І коли Мойсей піднімав руки, то перемагав Ізраїль, а коли опускав руки, то перемагав Амалик

[730] Творіння. Частина 3. Бесід. на слова: "Отче, аще можливо є ..." пунк. 3. 1897 р стор. 21).

[731] життя твоє висіти на волоску перед тобою і ти боятимешся вдень та вночі, і не будеш певний свого життя;

[732] Повчання. Огласительне повчання тринадцятого, пунк. 19-20. 1900, сс. 188-189).

[733] Творіння. Том. 7. 76 Бесід. на Еван. від Мф., пунк. 3. 1911 р стор. 767.

[734] так і Христос один раз був у жертву принесений, щоб понести гріхи багатьох, вдруге з'явиться не для очищення гріха тим, хто чекає Його на спасіння.

[735] Він же, принісши одну жертву за гріхи, назавжди сів по Божій правиці.

[736] і живіть в любові, як і Христос полюбив нас і віддав Себе за нас як дар і жертву Богові на приємні пахощі.

[737] і освяти їх, і стануть вони найсвятішим Усе, що доторкнеться до них, освятиться.

[738] І хто храмом клянеться ним і тим, що живе в ньому;

[739] Творіння. Том. 8. 80 Біс. на Євангеліє від Івана., пунк. 1. 1902, сс. 536.

[740] А Ісус підійшов і сказав: Дана Мені всяка влада на небі й на землі.

[741] Він упокорив Себе, ставши слухняним аж до смерти, смерти ж хресної. 9 Тому й Бог звеличив Його і дав Йому Ім'я, що вище над кожне ім'я.

[742] Вони досліджували, на котрий чи на який час показував сущий в них Дух Христов, коли Він сповіщав про Христові страждання та славу, що прийдуть.

[743] Це ж сказав Він про Духа, що мали прийняти віруючі в Нього, бо ще не було на них Духа Святого, тому що Ісус ще не був прославлений.

[744] Творіння. Частина 7. Толков. на Ост. до Ефссянам. 1861, сс. 427.

[745] Творіння. Том. 11. 6 Бесід. на Ост. до Колос., пунк. 3. 1905 р стор. 405.

[746] і визволити тих, які від страху смерті через все життя тримався в неволі.

[747] Творіння. Том. 12. 4 Біс. на Ост. до Євреїв, пунк. 4. 1906, стор. 43-44.

[748] і кажучи: Ти, що руйнуєш храм і в три дні будуєш спаси Себе Самого; Коли Ти Син Божий, зійди з хреста. Теж і первосвященики з книжниками та старшими, глузуючи, говорили: Він інших спасав, а Самого Себе не може спасти! Коли Цар Він Ізраїлів, нехай тепер зійде з хреста, і ми повіримо Йому

[749] Творіння. Том. 10. 4 Біс. на I Ост. до Коринф., пунк. 1. 1904, сс. 30.

[750] Творіння. Том. 12. 6 Біс. на Ост. до Галат. пунк. 3-4, стор. 813-814.

[751] І коли Мойсей піднімав руки, то перемагав Ізраїль, а коли опускав руки, то перемагав Амалик

[752] І зробив Мойсей мідного змія і виставив його на прапор, і якщо змій покусав кого, то той дивився на мідяного змія і жив.

[753] Послання. Глав. 12. Писано. чоловік. апостол. перев. Преображенського. 1895 р стор. 43.

[754] розм. з Трифон. гл. 94; пор. гл. 72: 91: 111; 1 Апол. гл. 60 перетворюючи. перев. 1892, сс, 288.

[755] Творіння. Частина 1. Апологія, пунк. 16. 1910, сс. 126-127.

[756] Творіння. Частина 2.39 слово на чесні. і животворить. хрест. 1908 р стор. 262 - 263.

[757] І поганам підійме Він прапора, і збере вигнанців Ізраїля, і розпорошення Юди збере з чотирьох країв землі.

[758] тоді з'явиться знак Сина Людського на небі; і тоді заголосять всі земні племена, і побачать Сина Людського, що йтиме на хмарах небесних із великою потугою й славою великою

[759] А я не хвалюся, хіба тільки хрестом Господа нашого Ісуса Христа, яким для мене світ розп'ятий, і я для світу.

[760] Творіння. Частина 2. Толков. 11 гл. прор. Ісаї. 1900, сс. 298.

[761] Творіння. Частина 8. Похвал. слів. св. велікомуч. Федору Тирону. 1871, сс. 199-200.

[762] Творіння. Том. 3. На уклін. Чесно. і животворить. хреста. 1897 р стор. 909.

[763] Христос відкупив нас від прокляття Закону, ставши прокляттям за нас [бо написано: Проклятий усякий, хто висить на дереві].

[764] то труп його не буде ночувати на дереві, але конче поховаєш його того ж дня, бо проклятий перед Богом [усякий] повішений [на дереві], і не занечистиш своєї землі, яку Господь Бог твій дає тобі на спадок.

[765] Проклятий [кожна людина], хто не виконає [усіх] слів цього Закону, щоб виконувати їх! І весь народ скаже: амінь.

[766] коли буде на кому гріх смертного присуду, і буде він убитий, і ти повісиш його на дереві.

[767] Не вчинив Він гріха, і не знайшлося в устах Його.

[768] Бо ми маємо не такого Первосвященика, що не міг би співчувати слабостям нашим, але, подібно до нас, випробуваного в усьому, крім гріха.

[769] Отакий бо потрібний нам Первосвященик: святий, незлобивий, невинний, відлучений від грішників, що вищий над небеса.

[770] Але Він мучений був за гріхи наші і мучений за беззаконня наші; кара на Ньому, Його ж ранами нас зцілилися.

[771] Творіння. Том. 10. 3 Бесід. на Ост. до Галат., пунк. 3. 1904, сс. 780.

[772] знищивши рукописання на нас, що наказами було проти нас, Він із середини взяв його та й прибив його на хресті,

[773] [По-грецьки читається (Кол 2:14) так: ????????? (знищивши) ?? ??? '???? ?????????о? ?о?? ???????? (боргову розписку, зобов'язання, закон, написаний повелениями, в формі розпоряджень, колишній проти нас, так як ми не в стані були виконати його, то він, завжди свідчив проти нас), про ?? ????????о? ???? (який закон був нам ворожим, тому що виявляв злочину, через які винний вступає у ворожнечу з Богом - пор. Рим 4:15), ??? ???? ????? (від ???? піднімаю, піднімаю, несу, прибираю, видаляю) ?? ?о? ???о? (і його прибрав з середини, з дороги, знищив, так як закон стояв перешкодою на шляху людини до спасіння), ??о??????? ???? ?? ?????? (прикувавши його на хресті) ].

[774] якщо батька немає братів його, то дасте спадщину його родичеві, близькому з його роду, і він посяде його А це стане для Ізраїлевих синів постанову, як Господь наказав був Мойсеєві ... І зробив Мойсей, як Господь наказав був йому [Бог], і взяв Ісуса, і поставив його перед Елеазаром та перед усією громадою і поклав на нього руки свої, і заповів йому, як Господь промовляв через Мойсея.

[775] У російській перекладі послання слову ????? дано значення вчення (??? ???????? - вченням), що може навести на думку, нібито старозавітний закон скасував Ісус Христос не хресною Своєю смертю, а вченням. Але слово ????? вживається в Св. Писанні не для позначення відомих положень вчення, догматів, в якому значенні воно стало технічним терміном згодом, але для позначення наказів кесаря ??(Лук 2: 1; Дії 17: 7), ухвал, постанов апостольського собору (Діян 16: 4). Таким чином в Ост. до Колос (2:14) ????? не може бути вжито для позначення вчення Ісуса Христа. Під цим словом треба розуміти приписи закону старозавітного. Словом ?о?? ???????? ближче визначається, чим саме, якою своєю стороною закон (?????????о?) був проти людини. Мухін. Н. проф. Послання святого апостола Павла до Колосян. 1897 р стор. 180 - 190. Паралельним розглянутого віршу що Кол. 2:14) є місце в Ост. до Ефсс (2:15). Різниця між цими місцями те, що в Ост. до Еф. йдеться про руйнування ворожнечі через скасування закону, а в Ост. до Кол. порядок зворотний: скасований закон, а тому знищена і ворожнеча, що розділяла нас між собою і колишня ворожістю і проти Бога. Богдашевський Д. проф. Ост. святого апостола Павла до ефесян. 1904 р .. стор. 403.

[776] Хіба ви не знаєте, браття (бо кажу, хто знає Закона), що Закон панує над людиною, поки вона живе? Заміжня жінка прив'язана законом, поки живе чоловік; а коли помре чоловік, вона звільняється від закону чоловіка. Тому, якщо при живому чоловікові вийде за іншого, називається перелюбницею; коли ж чоловік помре, вона вільна від Закону, і не буде перелюбницею, якщо стане за дружину іншому чоловікові. Так і ви, брати мої, померли для закону тілом Христовим, щоб належати вам іншому, Воскреслому з мертвих, щоб приносити плід Богові.

[777] Христос відкупив нас від прокляття Закону, ставши прокляттям за нас [бо написано: Проклятий усякий, хто висить на дереві].

[778] Творіння. Том. 11 6 Біс. на Ост. до Колос., пунк. 3. 1905 р стор. 407).

[779] А Пилат написав і напис, і поставив на хресті. Було ж там написано: Ісус Назарянин, Цар Юдейський.

[780] На Наступного дня Іван бачить, що до нього Ісуса і каже: Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу.

[781] і щоб Ним поєднати з Собою все, примиривши через Нього, кров'ю хреста Його, і земне і небесне.

[782] Хіба ви не знаєте, браття (бо кажу, хто знає Закона), що Закон панує над людиною, поки вона живе? Заміжня жінка прив'язана законом, поки живе чоловік; а коли помре чоловік, вона звільняється від закону чоловіка. Тому, якщо при живому чоловікові вийде за іншого, називається перелюбницею; коли ж чоловік помре, вона вільна від Закону, і не буде перелюбницею, якщо стане за дружину іншому чоловікові. Так і ви, брати мої, померли для закону тілом Христовим, щоб належати вам іншому, Воскреслому з мертвих, щоб приносити плід Богові.

[783] Христос відкупив нас від прокляття Закону, ставши прокляттям за нас [бо написано: Проклятий усякий, хто висить на дереві].

[784] Мухін Н. проф. Ост. св. ап. Павла до Колос, досвід ісагогіко-екзегет. знаступних 1897 р стор. 191.

[785] З того часу Ісус став виказувати Своїм учням, що Він мусить іти до Єрусалиму, і постраждати від старійшин і первосвящеників і книжників, і бути вбитим, і на третій день воскреснути. І, набік відвівши Його, Петро почав Йому докоряти й казати: Змилуйся, Господи! хай не буде з Тобою! А Він обернувся й промовив Петрові: Відійди, сатано! ти спокуса Мені бо думаєш не про те, що Боже, а про людське.

[786] А це рукотворне прокляте і саме, і зробив його - за те, що зробив; а це тлінне названо богом.

[787] І хто не візьме свого хреста, і не піде за Мною, той Мене недостойний.

[788] З того часу Ісус став виказувати Своїм учням, що Він мусить іти до Єрусалиму, і постраждати від старійшин і первосвящеників і книжників, і бути вбитим, і на третій день воскреснути.

[789] І Він покликав народ із Своїми учнями, сказав їм: хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе самого, візьме хрест свій і йде за Мною.

[790] Ісус, глянувши на нього, полюбив його і сказав йому: Одного бракує тобі: іди, все, що маєш, і вбогим роздай, і матимеш скарб ти на небі і приходь, вслід за Мною, узявши хреста.

[791] А до всіх Він промовив: Коли хоче хто йти вслід за Мною, хай зречеться самого себе, і хай візьме свого хреста, та й іде вслід за Мною.

[792] Під хрестом же Ісуса стояли Його мати, і сестра Його матері, Марія Клеопова, і Марія Магдалина.

[793] А виходячи, стріли одного Киринеянина, Симон на ймення його змусили нести для Нього хреста.

[794] і кажучи: Ти, що руйнуєш храм і в три дні будуєш спаси Себе Самого; Коли Ти Син Божий, зійди з хреста.

[795] Він інших спасав, а Самого Себе не може спасти! Коли Цар Він Ізраїлів, нехай тепер зійде з хреста, і ми повіримо Йому!

[796] І змусили проходить якогось Киринеянина Симона, батька Олександра та Руфова, що йде з поля, нести хрест Його.

[797] спаси Себе Самого і зійди з хреста.

[798] І як Його повели, то схопили якогось Симона Киринеянина, що йшов з поля, поклали на нього хреста, щоб він ніс за Ісусом.

[799] І, несучи хрест Свій, Він вийшов на місце, зване Лобне, по-єврейському Голгофа;

[800] А Пилат написав і напис, і поставив на хресті. Було ж там написано: Ісус Назарянин, Цар Юдейський.

[801] Під хрестом же Ісуса стояли Його мати, і сестра Його матері, Марія Клеопова, і Марія Магдалина.

[802] І Він покликав народ із Своїми учнями, сказав їм: хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе самого, візьме хрест свій і йде за Мною.

[803] прив'яжеш їх на серці своєму назавжди, повісь їх на шиї своїй.

[804] Творіння. Том 12. 33 Біс. на Ост. до Євреїв, пунк. 4. 1906, стор. 272.

[805] і в одному тілі примирити із Богом обох хреста, ворожнечу на ньому забивши.

[806] і щоб Ним поєднати з Собою все, примиривши через Нього, кров'ю хреста Його, і земне і небесне.

[807] І священик сказав: Є меч филистимлянина, що ти вбив його в долині дуба, загорнений в одяг, позаду ефоду якщо хочеш, візьми його; нема іншого, окрім тут. І сказав Давид: Нема іншого такого, дай мені його. [І дав йому.]

[808] Усі вони повмирали за вірою, не одержавши обітниць, але здалека бачили оні, і раділи, і говорили про себе, що вони мандрівники і прибульці на землі;

[809] Він обернувся й промовив Петрові: Відступися від Мене, сатано! ти спокуса Мені бо думаєш не про те, що Боже, а про людське.

[810] На муки Своєї душі буде бачити плід, та й насититься через пізнання Його Він, Праведник, Раб Мій, виправдає багатьох і їхні гріхи понесе.

[811] і в одному тілі примирити із Богом обох хреста, ворожнечу на ньому забивши.

[812] Син Людський іде, як писано про Нього, але горе тому чоловікові, що видасть Людського Сина! Було б той чоловік не родився.

[813] Втім Син Людський іде, як писано про Нього написано; але горе тому чоловікові, що видасть Людського Сина! Було б краще тому чоловік не родився!.

[814] Бо Син Людський іде, як призначено, але горе тому чоловікові, хто Його видає.

[815] Творіння. Том. 7. 81 Біс. на Євангеліє від Матвія, пунк. 2. 1911 р стор. 812.

[816] А ми знаємо, що суд Божий на тих, хто чинить такі справи.

[817] О, нерозумні галати! Хто вас звів не коритися правді, вас, яким перед очима був прописаний Христос, як ніби між вами розп'ятий?

[818] І коли що просити ви будете в Імення Моє, те зроблю, щоб Отець прославився в Сині.

[819] і в той день ви Мене не спитаєте ні про що. Істинно, істинно кажу вам: Чого тільки попросите ви від Отця в Моє Ймення, Він дасть вам.

[820] Один бо є Бог, і один Посередник між Богом та людьми, людина Христос Ісус, що дав Самого Себе на викуп за всіх. Такою була свого часу свідоцтво.

[821] Почуй голос благання мого, як я кличу до Тебе, коли руки свої до храму святого Твого.

[822] Ваші руки здійміть до святині, і Господа благословіть Господа.

[823] Творіння. Частина 1. Толков. на кн. Вихід. Відповідь на пит. 34. 1905 р стор. 109.

[824] Творіння. Частина 2. 37 слово про загальним. воскрес., про покаяння і любові, про втор. Пришестя. Господа Ісуса Христа. 1908 р стор. 238 - 239.

[825] Творіння. Частина 3. Про Св. Духа до св. Амфілохія. Гл. 27. 1900, сс. 280.

[826] Творіння. Частина 4. На день св. муч. Гордія. 1901, сс. 261.

[827] роззброївши влади й начальства, владно піддав їх ганьби, перемігши ними Собою.

[828] Творіння. 13 Огласительне слово, пунк. 36. 1893, сс. 179.

[829] Творіння. Частина 1. Про евіонеях, гл. 7: 8,10. 1863, сс. 225, 227, 229-230.

[830] Він гноблений був та понижуваний, але страждав добровільно і не відкривав уст Своїх; Як ягня був проваджений Він на заколення, й як овечка перед тим, хто стриже його мовчить, так і Він не відкривав Своїх уст.

[831] Творіння. Том. 7. 45 Біс. на Євангеліє від Матвія, пунк. 4. 1911 р стор. 558-559.

[832] і не вимагає служіння рук людських, ніби в чомусь потребу, бо Сам дає всім і життя, і дихання і все.

[833] В очікуванні їх в Афінах Павло обурився духом при вигляді цього міста, повного ідолів.

[834] Був у Вавилонян ідол, на ім'я Віл, і втрачуватись на нього кожен день двадцять великих заходів пшеничного борошна, сорок овець і вина шість заходів ... Данило, посміхнувшись, сказав: Не обманюйте, цар; бо він всередині глина, а зовні мідь, і ніколи не їв, не пив. Тоді цар, розгнівавшись, закликав жерців своїх і сказав їм: якщо ви не скажете мені, хто з'їдає все це, то помрете ... Коли вони вийшли, цар поставив їжу перед Вілом, а Данило наказав слугам своїм, і вони принесли попіл, і посипали весь храм в присутності одного царя, і, вийшовши, замкнули двері, і запечатали царським перснем, і відійшли. Жерці ж, за звичаєм своїм, прийшли вночі з дружинами і дітьми своїми, і все з'їли і випили. На другий день цар встав рано і Данило з ним, і сказав: чи цілі друку, Данило? Він сказав: цілі, цар ... Данило, посміхнувшись, утримав царя, щоб він не входив всередину, і сказав: подивися на підлогу і зауваж, чиї це сліди. Цар сказав: бачу сліди чоловіків, жінок і дітей ... розгнівавшись, цар наказав схопити жерців, їхніх жінок і дітей і вони показали потаємні двері, якими вони входили і з'їдали, що було на столі ...

[835] Бог, що створив світ і все, що в ньому, бувши Господом неба і землі, не в рукотворних храмах живе.

[836] за славною Євангелією блаженного Бога, яка мені звірена.

[837] яке свого часу покаже блаженний і єдиний міцний, Цар над царями та Пан над панами.

[838] "Хто кладе хресне знамення," - каже єп. Феофан, - "той без слів визнає Ісуса. За нас зазнав хресне розп'яття і смерть і тим нас викупив. Учитель ваш (Пашков) кричить: сповідуй Христа устами; а ви б приступили до нього і його примушували: сповідуй Христа хресним знаменням. Все одне: і там сповідання, і тут, тільки там - словом, а тут - справою. Справа сильніше слова. Він говорить того, хто відмовився визнавати устами Господа: а! соромишся перед людьми. Говоріть і ви йому: і ти соромишся покласти хрест , але як воно є теж сповідання, то виходить, що сам ти соромишся сповідати Господа перед людьми ... Господь хрестом зруйнував всю силу вражу. Знають це вороги і бежат від хреста. ? хто не творить хреста і не захистить себе нм, до того вороги мають вільний доступ. Християнин без хреста - що воїн без зброї. Ворог зневажає їм, як хоче. " Листи до однієї особи. 1881 р, стор. 28.

[839] та й відпали, знов відновляти покаянням, коли вдруге вони розпинають у собі Сина Божого та зневажають.

[840] Він годується попелом Звело його серце в оману, і він не врятує своєї душі, і сказати: "Хіба не брехня у правиці моїй?"

[841] Половину його він попалить в огні, на половині його варить м'ясо в їжу, печеню пече й їсть досита, а також гріється та каже: "Як добре, нагрівся, відчув я огонь". А останок його він за бога вчинив, за боввана свого, поклоняється йому, валиться перед ним і молиться йому, і говорить: "спаси мене, бо ти бог мій".

[842] І він зробить те, що всім, малим і великим, багатим і вбогим, вільним і рабам було дано знамено на їхню правицю або на їхні чола, щоб ніхто не міг ані купити, ані продати, якщо він, хто він не має знамена, або ім'я звіра, або число імені його.

[843] а надто тих, хто ходить за нечистими пожадливостями тіла та погорджує владою; зухвалі, самолюбні, не лякають ся хулити власть.

[844] Вони говорили вам, що останнім часом з'являться глузії, що ходитимуть за своїми пожадливостями.

[845] Отже бажаю, щоб на всякому місці мужі чинили молитви, підіймаючи чисті руки без гніву та сумніву

[846] І коли Мойсей піднімав руки, то перемагав Ізраїль, а коли опускав руки, то перемагав Амалик А руки Мойсеєві стали тяжкі, і тоді взяли камінь і підклали під нього, і він сів на ньому, а Аарон та Хур підтримували руки його, один з одного, а один із того. І були його руки сталі аж до заходу сонця.

[847] І сказав йому Господь: Перейди серединою міста, серединою Єрусалиму, і на чолах людей скорботних, стогнуть над усіма тими гидотами, що робляться серед нього, зроби знак.

[848] Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа.

[849] дав Самого Себе на викуп за всіх. Такою була свого часу свідоцтво.

[850] в Якім маємо відкуплення і прощення гріхів.

[851] і щоб Ним поєднати з Собою все, примиривши через Нього, кров'ю хреста Його, і земне і небесне.

[852] в Якім маємо відкуплення, прощення провин, через багатство благодаті Його.

[853] бо я розсудив, не знати нічого, крім Ісуса Христа, і Того розп'ятого.

[854] роззброївши влади й начальства, владно піддав їх ганьби, перемігши ними Собою.

[855] А як діти стали спільниками тіла та крови, то й Він став учасником їхнім, щоб смертю знищити того, хто має владу смерти, тобто диявола.

[856] У 1472 в Москві з нагоди перебудови Успенського собору відкривали труни митрополитів для огляду їхніх тіл, і про результат огляду пишеться в одній літописі: "Іону ціла Сущани обретоша, Фотія ж ціла суша не тільки, єдині ноги толико в тілі, а Кіпреана всього зотлілі, єдині мощі, "абсолютно ясно, що" "єдині мощі" означає: одні кістки. У 1667 р відкриті були мощі преп. Нілу Столбенского, і про них було доносімо: "труну і тіло його (Нілу) святе землі зрадимо, а мощі святих його цілі все; ясно, що слова: "а мощі цілі все" означають: "а кістки цілі все." Голубинський Е. проф. Історія канонізації святих в рос. Церкви. 1903 р стор. 298.

[857] "Якби це було так," - пише проф. ?. Голубинський, - "то всі покійні, тіла яких виявилися нетлінними, були б зараховані до лику святих. Однак цього немає. З покійних, тіла яких виявилися нетлінними, але котрі не були прославлені чудотворними, залишаються прічтеннимі до лику святих, можна вказати на митроп . Тобол. Павла Конюскевича (+1770 р), нетлінне тіло якого спочиває відкрито в Київській Лаврі, і на княжну Слуцьку Софію Юріївну (+1617 р), нетлінні мощі якої почивають в Слуцькому (Мінськ. губ). Троїцькому монастирі. в серп. міс. 1419т., з нагоди перенесення в новозбудований Успенський собор (в Москві), здобуто було нетлінним тіло митроп. Філіпа, який помер 6 років і 5 міс. тому; в дванадцять днів тіло не було погребаемо, очевидно, в очікуванні чи не буде від нього чудотворення, але чудотворення не було, і воно, незважаючи на нетління, через дванадцять днів віддане було поховання. " Історія канон. св. у русявий. Церкви. 1903 р стор. 301-302.

[858] Нікітський С. Віра Правосл. Вистачає. Грско-Российск. Церкви, за її символічне. кннг. Зошит 1-я. 1889, сс. 84.

[859] Церков. Історія. Кн. 4, глав. 15. 1858, сс. 198.

[860] Але, як написано: не бачив того око, не чуло вухо, і не приходило те на серце людині, що приготував Бог люблячим Його.

[861] Творіння. Частина 2. 44 похвал. слів. славні. мученик. 1908 р стор. 330.

[862] Творіння. Частина 3. 102 похвал. слів. Мучник. 1897 р стор. 233).

[863] І сказали люди того міста до Єлисея: Ось положення цього міста добре, як пан бачить, але вода нехороша, а земля неплідна. І сказав він: дайте мені нову чашу і покладіть туди соли. І дали йому.

[864] Творіння. Частина 4. 5 Біс. на пам'ять муч. Іулітти. 1901, сс. 61; пор. 189 лист до Амвросія, єп. Медиолан. Там же, стор. 34 - 36.

[865] Творіння. Частина 1. словами першого викривальне на царя Юліана. 1889, сс. 101; пор. Частина 2. 24 слово в похвалу св. священний. Кіпріану, стор. 213 - 214.

[866] Творіння. Том. 2. Про св. священномученика Вавилов. 1899 р, стор. 569.

[867] Творіння. Том. 2. Похвала св. священномученика Ігнатія Богоносця; пунк. 5, стор. 641-642.

[868] Творіння. Том. 2. Слово про блаж. Вавилов, а також проти Юліана, і до язичної., Пунк. 11-12, стор. 593-594.

[869] Творіння. Том. 1. 55 лист ясновельможному іераксу про чудодійність мученицьких мощів. 1859, сс. 38.

[870] В той час, говорить Господь, викинуть кості царів Юди та кості його князів, і кості священиків, і кості пророків, і кості мешканців Єрусалиму з їхніх гробів і розкидають їх перед сонцем і місяцем, та перед усіма небесними світилами, яких вони кохали та служили їм і що йшли за ними, і що зверталися і що вклонялися їм Не будуть вони зібрані й не будуть поховані, гноєм стануть вони на землі.

[871] Бо Юдині сини чинять зло в Моїх очах, говорить Господь; поклали гидоти свої в тому домі, що зветься Ім'ям Моїм, щоб осквернити його; і влаштували висоти Тофета в долині Бен-Гіннома, щоб палити синів своїх та дочок своїх на огні, чого Я не наказував, і що на серце Мені не приходило. Тому то ось дні настають, говорить Господь, що не буде вже називати місце це Тофетом Бен-Гіннома, а тільки Долина вбивства, і будуть ховати у Тофеті через брак місця. І стане труп цього народу за стерво небесному птаству та земній звірині, і не буде, хто їх. І спиню в містах Юдиних та на вулицях Єрусалиму голос радісний і голос веселий, голос молодого та голос молодої, бо руїною стане цей Край.

[872] Творіння. Частина 6. Толков, на пророцтво божественний. Єр 1859, сс. 149.

[873] в поті лиця ти їстимеш хліб, аж поки не вернешся в землю, бо з неї ти взятий, бо ти порох і до пороху вернешся.

[874] Давид, що часу свого послужив волі Божій, спочив і приклався до батьків своїх, і тління побачив

[875] Вірою Енох переселений був так, щоб не бачити смерти; і не стало його, бо Бог переніс його. Бо раніш, він був засвідчений, що Богові він догодив.

[876] І ходив із Богом Енох і не стало його, бо забрав його Бог.

[877] Коли вони йшли та говорили, аж ось появився огняний віз та огняні коні, і розлучили їх обох, і вознісся Ілля в вихрі на небо.

[878] і труни гроби, і багато тіл спочилих святих.

[879] І було, що, як ховали одного чоловіка, то побачили ті орди, що ховали кинули того чоловіка до Єлисеєвого; А коли впав своєму торкнувся кісток Єлисея, і ожив, і встав на ноги свої.

[880] А Ісус позирнув і сказав їм: Неможливе це людям, та можливе все Богові.

[881] Коли ж скаже слово на Сина Людського, проститься йому; якщо ж хто скаже на Духа Святого, не проститься йому ні в цьому віці, ні в майбутньому.

[882] І помер там Мойсей, раб Господній, у землі краї на приказ Господа і похований він у долині в землі краї навпроти Бет-Пеору, і ніхто не знає гробу його аж до цього дня.

[883] І Він проказав: Іди, і скажеш народові: Ви будете чути постійно - і не зрозумієте, і будете бачити завжди - і не побачите. Затовстіло бо серце народу цього, і тяжкими зроби його уші, а очі йому позаклеюй, щоб якось не побачити очима, і не почути вухами, і не зрозуміти їм серцем, і не навернутись, щоб Я зцілив їх.

[884] Творіння. Частина 1. Толков. на кн. Втор., Відповідь на 43 пит. 1905 р стор. 224-225.

[885] Як настало ж виповнення часу, Бог послав Сина Свого [Єдинородного], що родився від жони, та став під Законом, щоб викупити підзаконних, щоб усиновлення ми прийняли.

[886] але дарма виправдуються Його благодаттю, через відкуплення в Ісусі Христі, що Його Бог дав у жертву примирення в крові Його через віру, щоб виявити Свою правду через відпущення давніше вчинених гріхів.

[887] І всі вони, одержавши засвідчення вірою, обітниці не прийняли, бо Бог передбачив щось краще про нас, щоб вони не без нас досконалість одержали.

[888] І поставив Яків пам'ятника на гробі її. Це надгробний пам'ятник Рахілі аж до сьогодні.

[889] А Мойсей забрав із собою кості Йосипа, бо [Йосип] клятвою закляв синів Ізраїлевих, сказавши: відвідає вас Бог, і ви винесете з собою кості мої звідси.

[890] і сказав цар: Що це за пам'ятник, який я бачу? І сказали йому жителі міста: Це надгробок Божого чоловіка, що прийшов з Юдеї й прорік, що ти робиш над жертовником Бет-Елу. І він сказав: Дайте йому спокій, нехай ніхто не рухає костей його. І зберегли його кості, кості того пророка, що прийшов був із Самарії.

[891] Горе вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що пророкам надгробники і праведникам прикрашаєте пам'ятники.

Спростування заперечень 5 сторінка |  Спростування заперечень 7 сторінка

Загальний суд. |  Спростування заперечень. |  Мздовоздаяніями праведних і грішних. |  А) Блаженство праведних. |  Б) Муки грішників. |  Вчення святих отців і вчителів. |  Спростування заперечень 1 сторінка |  Спростування заперечень 2 сторінка |  Спростування заперечень 3 сторінка |  Спростування заперечень 4 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати