На головну

Спростування заперечень 4 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

[436] У скинії заповіту назовні завіси, що на свідоцтві, приготує її на запалення Аарон та сини його, від вечора аж до ранку перед лицем Господнім. Це вічна постанова їхнім родам від Ізраїлевих синів.

[437] і візьме повну кадильницю горючого вугілля з жертовника, котрий перед Господом, і товченого запашного кадила повні жмені, і внесе за завісу і покладе куріння на огонь перед Господнім лицем, а хмара кадила закриє віко, що над свідоцтвом, щоб він не помер

[438] І взяв Єзекія ті листи з руки послів, і прочитав їх, і ввійшов до Господнього дому, і розгорнув його Єзекія перед лицем Господнім, і Єзекія молився перед Господнім лицем і сказав: Господи, Боже Ізраїлів, що сидиш на херувимах! Ти єдиний Бог для всіх царств землі, Ти створив небеса і землю.

[439] Підемо в мешкання Його, поклонімось підніжжя ніг Його.

[440] І він знову пішов Давид і весь народ, що був із ним з Ваала Юди, щоб винести звідти Божого ковчега, що ім'я Господа Саваофа, який сидить на херувимах.

[441] І Єзекія молився перед Господнім лицем і сказав: Господи, Боже Ізраїлів, що сидиш на херувимах! Ти єдиний Бог для всіх царств землі, Ти створив небеса і землю.

[442] там Я буду відкриватися тобі і говорити з тобою над віка з-посеред обох херувимів, що над ковчегом свідоцтва, про все, що розповім тобі для синів Ізраїлевих.

[443] І внесли священики ковчега Господнього заповіту на місце його, до найсвятішого храму, до Святого Святих, під крила херувимів.

[444] Господь явився Соломонові другий раз, як явився йому в Ґів'оні. І сказав йому Господь: Я почув молитву твою і дасть тобі бажання твоє, про що ти просив Мене; [Зробив все по молитві твоїй]. Я освятив той храм, що ти збудував, щоб покласти Ім'я Моє там аж навіки і будуть там Мої очі та серце Моє по всі дні.

[445] Тоді встали Зоровавель, син Шеалтіїлів, і Ісус, син Йоцадаків, і зачали будувати Божий дім в Єрусалимі, і з ними пророки Божі, що допомагали їм.

[446] Тієї години промовив Ісус до народу: Немов на розбійника вийшли з мечами та киями, щоб узяти Мене; кожен день з вами сидів Я, навчаючи у храмі, і ви не брали Мене

[447] І ввійшов Ісус у Єрусалим і в храм; А оглянувши все, як година вже пізня була, Він пішов у Віфанію з дванадцятьма.

[448] і знайшов, що продавали у храмі волів, овець і голубів, та сиділи міняльники. І, зробивши бича з мотузків, Він вигнав із храму всіх, вівці й воли, і гроші у міняйл розсипав, а їм столи. І сказав продавцям голубів: Заберіть оце звідси, і із дому Отця Мого Не робіть будинком торгівлі.

[449] І ввійшов Ісус у храм Божий, і вигнав усіх продавців і покупців у храмі, і поперевертав грошомінам столи, та ослони продавцям голубів, і сказав їм: Написано, - Дім Мій буде домом молитви, а ви робите з нього печеру розбійників.

[450] І, увійшовши в храм, почав виганяти продавців і покупців, кажучи їм: Написано: Дім Мій дім молитви, а ви робите з нього печеру розбійників.

[451] І вчив їх, кажучи: Хіба не написано: Дім Мій буде домом молитви назветься для всіх народів? а ви робите з нього печеру розбійників.

[452] Бо Я дав вам приклад, щоб і ви те чинили, як Я вам учинив.

[453] Бо на це ви покликані, бо і Христос страждав за вас, залишивши нам приклад, щоб пішли ми слідами Його.

[454] Петро та Іван йшли разом в храм на дев'яту годину молитви.

[455] Коли ж я повернувся в Єрусалим, і молився у храмі, прийшов я до нестями.

[456] Ти можеш довідатися, що нема більш дванадцяти день, як я прийшов в Єрусалим для поклоніння.

[457] Тому благаю вас: будьте наслідувачами мене, як я Христу.

[458] І побачив я іншого звіра, який виходив з землі; він мав два роги, подібні ягняти, а говорив як дракон.

[459] І чудесами, які дано їй чинити перед звіриною, він зводить вона мешканців землі, намовляючи мешканців землі, щоб зробити образа звірини, що має рану від меча і живий. І дано їй вкласти духа образові звірини, щоб заговорив образ звірини, і зробити так, щоб усі, хто не поклониться образові звірини, побиті.

[460] Ідол (?????о? - зображення, образ, привид, примара, тінь покійного) і кумир слова однозначащіе: Святе Письмо вживає їх одне замість іншого. Ідол, або кумир, є обоготворял зображення вигаданого або дійсного істоти.

[461] Святі ікони робляться людьми віруючими в істинного Бога, внаслідок ясного веління Божого (сн. Вих. 25: 18,40; 26: 1; Чис 21: 8-9). Ідоли з'явилися внаслідок людського "помилки" (Єр. 10 "15)," невідання про Бога "(Прем. Сол. 13: 1)," марнославства "(14: 4)," вигадки "(14:12; Дії 17: 29), навіювання диявола (1 Кор 10: 19-20).

[462] і зробиш два золоті херувими, роботою кутою зробиш їх з обох кінців віка.

[463] дивись, і зроби за тим зразком, що тобі на горі.

[464] А скинію зробиш із десяти покривал із суканого віссону, і блакиті, і пурпуру, і червені, і Херувими мистецькою роботою зробиш ти

[465] І сказав Господь до Мойсея: Зроби собі [мідного] змія і вистав його на жердині, і [якщо гадина вкусить якої людини], ужалений, глянувши на нього, то буде жити. І зробив Мойсей мідного змія і виставив його на прапор, і якщо змій покусав кого, то той дивився на мідяного змія і жив.

[466] Марнота вони, вони праця на сміх, під час відвідування їх вони зникнуть.

[467] Справді суєтні за природою всі люди, у яких не було ведення про Бога, які з видимих ??досконалостей не могли пізнати Сущого і, дивлячись на справи, вони не пізнали Винуватця.

[468] Вони увійшли в світ по людському марнославству, і тому близький судився їм кінець.

[469] Бо вимисл ідолів - початок блуду, і винахід їх - розтління життя.

[470] Отже ми, будучи родом Божим, не повинні думати, що Божество подібне до золота, або срібла, чи до каменю, твору мистецтва чи людської вигадки.

[471] або невідомих новостворених лютих звірів, або дихаючих вогненним подихом, або вивергають клуби диму, або кидають з очей жахливі іскри, які не тільки пошкодженням могли винищити їх, але і жахливим виглядом погубити.

[472] і зробиш два золоті херувими, роботою кутою зробиш їх з обох кінців віка.

[473] дивись, і зроби за тим зразком, що тобі на горі.

[474] А скинію зробиш із десяти покривал із суканого віссону, і блакиті, і пурпуру, і червені, і Херувими мистецькою роботою зробиш ти

[475] І зробиш завісу з блакиті, і пурпуру, і червені та з суканого віссону Мистецькою роботою зробити її з херувимами

[476] І сказав ... Я призначаю ... Веселеїла, сина Уріева, сина Хура, Юдиного племени ... на роботу в золоті, срібла і міді ... обробленні каменя ... і різати дерево ... і в серце всякого мудрого вкладу мудрість, і зроблять вони ... скинії заповіту, і ковчега свідоцтва, і віко на нього ... і стіл ... і чистого свічника ... і жертовник куріння, і умивальник ... і шати служебні, і священні і оливу помазання, і запашне кадило для святині.

[477] І взяли филистимляни Божого ковчега, і внесли його до храму дому, і поставили його біля Даґона.

[478] і влаштували висоти Ваалу, щоб палити дітей своїх на огні цілопалення для Ваала, чого не велів Я і не говорив, і що на серце Мені не приходило;

[479] Був у Вавилонян ідол, на ім'я Віл, і втрачуватись на нього кожен день двадцять великих заходів пшеничного борошна, сорок овець і вина шість заходів.

[480] І він порозбивав доми блудодійників, які були при Господньому домі, де жінки ткали завісу для Астарти

[481] І пішов Соломон за Астартою, богинею сидонською, і Милхому, гидоти Аммонових.

[482] Тоді Соломон збудував жертівника Хамосу, моавської гидоти, на горі, що навпроти Єрусалиму, та для Молоха, гидоти Аммонових.

[483] Тож про споживання ідольських жертов ми знаємо, що ідол у світі ніщо, і що іншого Бога нема, окрім Бога Одного.

[484] Але більш жалюгідні ті, і надії їх - на бездушних, які називають богами справи рук людських, золото і срібло, вироби мистецтва, зображення тварин, або негідний камінь, справа давньої руки.

[485] А останок його він за бога вчинив, за боввана свого, поклоняється йому, валиться перед ним і молиться йому, і говорить: "спаси мене, бо ти бог мій".

[486] говорять до дерева: "ти мій батько", а до каменя: "Ти мене породив"; бо до Мене вони спину, а не обличчям, а під час свого лиха говорять: "встань і спаси нас!"

[487] Що за користь від бовдура, зробленого художником, цього литого лжеучителя, хоча скульптор, роблячи німі кумири, покладається на свій твір? Горе тому, хто дереву каже: "встань!" мовчазливому каменю: "прокинься!" Чи він буде навчати? Ось, він сріблом та золотом викладений, але жодного духу в ньому немає.

[488] До того ж вони шанують тварин найогидніших, які за безглуздий порівняно гірше всіх. Вони навіть непривабливі на вигляд, як інші тварини, щоб могли залучати до себе, але позбавлені і схвалення Божого і благословення Його.

[489] І зробили вони тими днями теля, і принесли жертву приносили та веселилися з діл своїх рук.

[490] і славу нетлінного Бога змінили на подобу образа тлінної людини, і птахів, і чотириногих, і гадів.

[491] Справді суєтні за природою всі люди, у яких не було ведення про Бога, які з видимих ??досконалостей не могли пізнати Сущого і, дивлячись на справи, вони не пізнали Винуватця, а вважали за богів, які правлять світом, або вогонь, або вітер, або рухається повітря, або зоряний коло, або бурхливу воду, або небесні світила. Якщо, полон їх красою, вони шанували їх за богів, то повинні були б пізнати, скільки краще їх Господь, бо Він, Винуватець краси, створив їх.

[492] Бог же Бог і попустив їх вклонятися силі небесній, як написано в книзі Пророків:! приносили ви заколення й жертви Мені сорок років у пустелі? Ви намета Молохового і зорю бога вашого Ремфана, зображення, які ви зробили, щоб вклонятися їм Я вас вижену геть аж за Вавилон.

[493] Батько, терзають гірким сумом про рано померлого сина, зробивши зображення його, як уже мертвої людини, потім став почитати його, як бога, і передав підвладним таємниці і жертвоприношення. Потім утвердився часом цей безбожний звичай дотримуємося був, як закон правом та свідоцтвами володарів статую шановане було, як божество. Кого в обличчя люди не могли почитати по віддаленості проживання, того віддалене особа вони зображували: робили видимий образ шанованого царя, щоб цим ретельністю полестити відсутньому, як би присутнього. До посилення ж шанування і від необізнаних заохочувала старанність художника, бо він, бажаючи, може бути, догодити володарю, постарався мистецтвом зробити подобу красивіше; а народ, захоплений красою оздоблення, незадовго перед тим шанованого, як людини, визнав тепер божеством. І це було спокусою для людей, тому що вони, підкоряючись або нещастю, або тиранства, несообщімое Ім'я докладали до каменів і деревам.

[494] і славу нетлінного Бога змінили на подобу образа тлінної людини, і птахів, і чотириногих, і гадів.

[495] І зробив у найсвятішому двох херувимів з оливкового дерева, десять ліктів вишина його.

[496] а шанували за богів, які правлять світом, або вогонь, або вітер, або рухається повітря, або зоряний коло, або бурхливу воду, або небесні світила.

[497] Але більш жалюгідні ті, і надії їх - на бездушних, які називають богами справи рук людських, золото і срібло, вироби мистецтва, зображення тварин, або негідний камінь, справа давньої руки.

[498] Цар сказав: Чи ти думаєш ти, що Віл неживої бог? ти не завважив, скільки він їсть і п'є кожен день?

[499] А останок його він за бога вчинив, за боввана свого, поклоняється йому, валиться перед ним і молиться йому, і говорить: "спаси мене, бо ти бог мій".

[500] говорять до дерева: "ти мій батько", а до каменя: "Ти мене породив"; бо до Мене вони спину, а не обличчям, а під час свого лиха говорять: "встань і спаси нас!"

[501] Сектанти (баптисти, Пашківці) вороги іконошанування не заперечують благотворного впливу на людину священних зображень:

"Коли я піднімаю погляд" Я б хотів, щоб вид муки

на хрест, де Божий Син страждав, Влив в мене вогонь такої,

я усвідомлюю гріха ганьба, Щоб він спалив в мені сумніви,

соромлюся того, що почитав. "Все спокуси, гріх плотської."

Гуслі. Упоряд. І. С. П (Проханов). Там же. Стор. 22: № 17. 1908 р стор. 270. № 259.

[502] О, нерозумні галати! Хто вас звів не коритися правді, вас, яким перед очима був прописаний Христос, як ніби між вами розп'ятий?

[503] служили ідолам їх, які були для них мережею, і приносили в жертву синів своїх і дочок своїх у жертву демонам, проливали кров невинну, кров синів своїх і дочок своїх, що їх у жертву ідолам ханаанським, - і стала нечиста та земля кров'ю; оскверняли себе ділами своїми перелюб чинили своїми.

[504] і полишили вони всі заповіді Господа Бога свого, і зробили собі литого боввана, двох телят, і зробили Астарту, і вклонялися всьому небесному військові та служили Ваалові, і своїх синів та дочок своїх через вогонь, і ворожили, і чарували чарами, і віддавалися робити зло в очах Господа гнівити Його. І розгнівався Господь на Ізраїля, і відкинув їх від лиця Свого. Не залишилося нікого, крім одного коліна Юди.

[505] І він виніс Астарту з Господнього дому поза Єрусалим до долини Кедрон, і спалив її у потоку Кедрон, і стер її в прах, і кинув їхній порох її на гроби звичайних людей І він порозбивав доми блудодійників, які були при Господньому домі, де жінки ткали завісу для Астарти

[506] і зробиш два золоті херувими, роботою кутою зробиш їх з обох кінців віка.

[507] то, коли носії ковчегу [завіту Господнього] прийшли до Йордану, а ноги священиків, що несли ковчега, занурилися в воду Йордану - Йордан був повний по всі береги свої всі дні жнив, - вода, що зверху текла.

[508] І коли священики, що несли ковчега Господнього заповіту, вийшли з середини Йордану, а стопи ніг священиків відірвалися від на сушу, вода Йордану вернулася на своє місце, і пішла, як учора й позавчора, по всіх його берегах.

[509] І коли дійшли до току Нахону, Оза простяг руку до Божого ковчегу [щоб притримати його] і взявся за нього, бо воли нахилили його. І запалився Господній гнів на Озу, і вразив його Бог там же за відвагу, і помер він там при Божому ковчезі.

[510] І зробив Мойсей мідного змія і виставив його на прапор, і якщо змій покусав кого, то той дивився на мідяного змія і жив.

[511] І пробував Господній ковчег у домі ґатянина Едома три місяці, і благословив Господь Аведдара і ввесь його дім.

[512] Нерозумні й сліпі що більше: золото, чи той храм, що освячує золото?

[513] І сказав їм: і ви святі Господу, і судини ці святі, так само і золото і срібло, дане за обітницею Господу, Богу батьків наших.

[514] І не могли священики стояти й служити через ту хмару, бо слава Господня наповнила храм Господній.

[515] і освяти їх, і стануть вони найсвятішим Усе, що доторкнеться до них, освятиться

[516] Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею

[517] Не звертайтесь до ідолів, і не робіть собі литих. Я Господь, Бог ваш.

[518] А це рукотворне прокляте і саме, і зробив його - за те, що зробив; а це тлінне названо богом.

[519] І сказав Господь до Мойсея: Іди, зійди [звідси], бо зіпсувався народ твій, якого ти вивів із єгипетського краю Зійшли вони скоро з дороги, що наказав був Я їм, зробили собі лите теля, і поклонились йому, і склали йому жертви і сказали: Оце твої боги, Ізраїлю, що вивели тебе з єгипетського краю! І сказав Господь до Мойсея: Я бачив народ той, і ось, народ він - твердошиїй А тепер залиши Мене, і розпалиться гнів Мій на них, і знищу їх, а тебе зроблю великим народом.

[520] Тоді Соломон збудував жертівника Хамосу, моавської гидоти, на горі, що навпроти Єрусалиму, та для Молоха, гидоти Аммонових. Так зробив він для всіх своїх чужинних жінок, що кадили та приносили жертви своїм богам. І розгнівався Господь на Соломона за те, що його серце відхилилося від Господа Бога Ізраїлевого, що два рази йому являвся

[521] І розгнівався Господь на Ізраїля, і відкинув їх від лиця Свого. Не залишилося нікого, крім одного коліна Юди.

[522] Ні, але що язичники, приносячи жертви, приносять бісам, а не Богу. Але я не хочу, щоб ви були спільниками бісів.

[523] Інші ж люди, які не вбита була цими поразками, не покаялася за діла своїх рук, щоб не кланятись демонам і золотим, срібним, мідним, кам'яним і дерев'яним ідолам, які не можуть ні бачити, ні чути, ні ходити.

[524] І сказав йому Господь: Я почув молитву твою і дасть тобі бажання твоє, про що ти просив Мене; [Зробив все по молитві твоїй]. Я освятив той храм, що ти збудував, щоб покласти Ім'я Моє там аж навіки і будуть там Мої очі та серце Моє по всі дні.

[525] І пішов Соломон за Астартою, богинею сидонською, і Милхому, гидоти Аммонових. І робив Соломон зле в очах Господніх і не йшов певно за Господом, як Давид, батько його. Тоді Соломон збудував жертівника Хамосу, моавської гидоти, на горі, що навпроти Єрусалиму, та для Молоха, гидоти Аммонових. Так зробив він для всіх своїх чужинних жінок, що кадили та приносили жертви своїм богам. І розгнівався Господь на Соломона за те, що його серце відхилилося від Господа Бога Ізраїлевого, що два рази йому являвся і звелів йому, щоб він не ходити за іншими богами Та не виконував того, що Господь наказав був йому [Бог].

[526] І весь народ вийняв золоті сережки з вух своїх і принесли до Аарона. Він взяв їх з рук їх, і зробив із нього лите теля, і вформував його в глині. І вони сказали: Оце твої боги, Ізраїлю, що вивів тебе з єгипетського краю!

[527] Або будь-якої древоделей, вирубавши придатне дерево, майстерно зняв з нього всю кору і, влаштувавши красиво, влаштував з нього посудину, корисний до вживання в житті, а обрізки від роботи вжив на приготування їжі і наситився; один же з обрізків, ні до чого не придатний, дерево криве і сучкувате, взявши, старанно округлив на дозвіллі і, з досвідченістю знавця влаштувавши його, прирівняв його образу людини, або зробив подібним якомусь низькому тварині, намазав суриком і покрив фарбою поверхню його, і зафарбував в ньому будь-який брак,

[528] Тесля [вибравши дерево], простягає по ньому лінію, гострим знаряддям робить на ньому обрис, потім обробляє його різцем і округлює його, і робить його на подобу людини, як розкішний зразок, щоб поставити його в будинку. Він рубає собі кедри, бере сосну і дуб, які вибере між деревами в лісі, садить ясен, а дощик вирощує. І стане людині оце все на паливо, і візьме частину із того вживає він на те, щоб йому було тепло, і розводить вогонь, і пече хліб. І з того ж робить бога й йому поклоняється, ідолом зробить його, і валиться перед ним. Половину його він попалить в огні, на половині його варить м'ясо в їжу, печеню пече й їсть досита, а також гріється та каже: "Як добре, нагрівся, відчув я огонь". А останок його він за бога вчинив, за боввана свого, поклоняється йому, валиться перед ним і молиться йому, і говорить: "спаси мене, бо ти бог мій". Не знають і не розуміють вони, бо їхні очі зажмурені, щоб не бачили, і серця їх, щоб не розуміти. І не покладе він до серця свого, і немає у нього знання ані розуму, щоб сказати: "Половину його попалив я в огні, і на вугіллі його я пік хліб, смажив м'ясо та їв А решту його зроблю я мерзоту? Буду чи поклонятися шматку дерева? "

[529] І зробив два золоті херувими, роботою кутою зробив їх з обох кінців віка.

[530] І поставив він херувимів усередині внутрішнього храму. Крила ж херувими простягали, і торкалося крило одного однієї стіни, а крило другого херувима торкалося другої стіни А їхні внутрішні крила дотикалися крило до крила. І він покрив херувимів золотом. А всі стіни храму навколо зробив різьблені зображення херувимів і пальм та розкритих квітів, зсередини та від зовнішньої.

[531] А скинію зробиш із десяти покривал із суканого віссону, і блакиті, і пурпуру, і червені, і Херувими мистецькою роботою зробиш ти

[532] І зробив Мойсей мідного змія і виставив його на прапор, і якщо змій покусав кого, то той дивився на мідяного змія і жив.

[533] Пімсти мідіянітам Ізраїлевих синів, потім будеш прилучений до своєї рідні. І сказав Мойсей до народу, говорячи: озброїте з себе людей на війну, щоб вони пішли проти мадіанитян, дати Господню пімсту на мідіян По тисячі з племені зо всіх [синів] Ізраїлевих племен пошлете до війська. І були призначені з Ізраїлевих тисяч тисяча з племені дванадцять тисяч узброєних для війська. І послав їх Мойсей тисячу з кожного племени до їх війська, і Пінхаса, сина Елеазара, [сина Аарона,] священика, на війну, і в руці його священні судини і труби для тривоги.

[534] А тепер я посилаю [тобі] мудрого чоловіка, що має знання, Хірам-Аві, сина жінки з Данових дочок, - а батько його тирянин, - вміє робити в золоті та в сріблі, в міді, в залізі, в каміннях та в деревах, у пурпурі й у блакиті, і з віссону, і в червені, і різати всяку різьбу, і виконувати все, що буде дана йому з мистцями твоїми та з мистцями пана мого Давида, батька твого.

[535] і, влаштувавши для нього гідне його місце, повісив його на стіні, зміцнивши залізом. Отже, щоб твір його не впало, він наперед потурбувався, знаючи, що воно саме собі допомогти не може, бо це кумир і має потребу в допомозі.

[536] піднімають його на плечі, несуть його і ставлять його на своє місце; він стоїть, з місця свого він не рухається; кричать до нього, - він не відповідає, не рятує від біди.

[537] і як тільки стопи ніг священиків, що носять ковчега Господа, Владики всієї землі, ступлять у воду Йордану, вода Йорданська вичерпається, що тече зверху вода зупиниться стіною.

[538] І послав народ до Шіло, і принесли звідти ковчег заповіту Господа Саваота, що сидить на херувимах; а при ковчезі завіту Божого були і два сина сини, Хофні та Пінхас.

[539] А филистимляни взяли Божого ковчега, і принесли його з Авен- Гаезеру в Азот.

[540] І зробив два золоті херувими, роботою кутою зробив їх з обох кінців віка, одного херувима з одного кінця, а другого херувима з іншого кінця: Від того віка поробив тих херувимів на обох кінцях його І були ті херувими простягати крила догори і покривали крилами своїми кришку, а їхні обличчя були звернені один до одного; до віка були схилені лиця херувимів.

[541] за те, що вони покинули Мене і чужим зробили місце це і кадять на ньому іншим богам, яких не знали ні вони, ні батьки їхні, ані юдейські царі наповнили місце оце кров'ю невинних.

[542] А сімдесят чоловіка зо старших Ізраїлевого дому стоять перед ними, і Яазанія, син, що стояв, серед них; і у кожного в руці своє кадило, і густа хмара кадила.

[543] запалюють для них світильники, і більше, ніж для себе самих, а вони жодного з них не можуть бачити.

[544] І зробиш жертівника на кадіння кадила, з акаційного дерева зробиш його ... І поставиш його перед завісою, що на свідоцтві, проти кришки, яка на ковчезі свідоцтва, де Я буду відкриватися тобі. На ньому Аарон буде курити пахощів щоранку, коли він лямпадки, то буде кадити його

[545] ти накажеш Ізраїлевим синам, і нехай вони приносять тобі оливу чистий, вибитий з маслин, для освітлення, щоб завжди горіла лямпада; У скинії заповіту назовні завіси, що на свідоцтві, приготує її на запалення Аарон та сини його, від вечора аж до ранку перед лицем Господнім. Це вічна постанова їхнім родам від Ізраїлевих синів.

[546] і поки Божий світильник ще не погас, а Самуїл лежав у Господньому храмі, де Божий ковчег

[547] Священики її ламають Закона Мого, і зневажають Мої святощі, не відокремлюють святого від несвятим і не вказують відмінності між чистим і нечистим, і від субот Моїх вони закрили очі свої, і Я зневажений серед них.

[548] Вони повинні вчити народ Мій відрізняти священне від несвященного і пояснювати їм, що нечистим та чистим.

[549] Ви намета Молохового і зорю бога вашого Ремфана, зображення, які ви зробили, щоб вклонятися їм Я вас вижену геть аж за Вавилон.

[550] Потому вернуся, і відбудую намет Давидову скинію, і те, що в ній зруйновано, відбудую, і наново поставлю її.

[551] Бо не можете пити чаші Господньої та чаші демонської; не можете бути спільниками Господнього столу й столу бісівської.

[552] Творіння. O воскресіння, проти Орігена. Глав. 22. 1905 р стор. 271.

[553] Творіння. Частина 4. 17 Бесід. на день св. муч. Варлаама. 1901 р, стор. 239.

[554] Творіння. Частина 3. Про Св. Духа до св. Амфілохія. Глав. 18. 1900 р, стор. 254.

[555] Творіння. Том. 2. Бесіда про св. Мелетії. 1899, сс. 558-559.

[556] Творіння. Том. 5. Біс. на Пс. 118. 1899, сс. 807.

[557] На Наступного дня Іван бачить, що до нього Ісуса і каже: Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу.

[558] Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею Не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, Бог заздрісний, що карає за провину батьків до третього і четвертого роду, що ненавидять Мене.

[559] У жур .. "Баптист" за 1911р., №48, стор. 379, сектант пише: "ми не такі фанатики, щоб зовсім не допускали (з якою часу така зміна?) Ніяких картин і зображень, в тому числі і біблійних. Не проти зображень повстаємо ми, а проти вшанування і поклоніння їм ( "важко йти проти рожна" - Дії 9: 2). запалюванням (розпалювання?) перед ними вогню, курінням (куріння?) їм (що Сам Бог велів) і цілуванням (цілування?) їх. Ми повстаємо (чому подібні до кор., Датана та Авірона - Чис 16 гл .; Юд. 1:11) проти затвердження, що (!) "ніби честь, віддається образу, відноситься до прототипу, "(так, відноситься:" чия це образ і напис? Ті відказують: кесарів. Тоді каже Він їм: тож віддайте кесареве кесарю "Мт - 22: 20-21), бо це суперечить другій заповіді (анітрохи. Сектанти, слідів. Хочуть , щоб честь, віддається образу, напр., Ісуса Христа, не належала до прототипу, який (образ) був би в такому випадку ідолом (?!). Так збуваються слова апостола: "дехто відбились в марнослів'я, бажаючи бути вчителями Закону, та ні розум, ні того, про що говорять, ні того, що стверджують "- 1 Тим 1: 6-7). Якби православні вважали ікони не більше, як картини, які не освячували, що не окропляли і не вшановували їх, то у нас не було б і розбіжності з ними (Тоді б сектанти НЕ виколювали очей ликів, на іконах зображеним, не рубали б ікон, які не робили б з них покришок?

[560] і зробиш два золоті херувими, роботою кутою зробиш їх з обох кінців віка.

[561] Творіння. Частина 1-я. Розмов. на кн. Вихід. Питання 38. 1905 р стор. 111.

[562] Господа, Бога твого, бійся, і Йому [одному] служи, [і до Нього будеш горнутись,] і Йменням Його будеш присягати.

[563] Правосл. Сповідь. Частина 3-тя, відп. на пит. 55. Нікітський С. Віра Правосл. Вистачає. Греко-Российск. Церкви, за її символічне. книг. Тетра. 1-я, віровчення. 1889 р, стор. 86:88.

[564] Лебедєв ?. ?. Вселен. собор. VI, VII і VIII століття, 1904, сс. 199 - 200.

[565] діний має безсмертя, і живе в неприступному світлі, Якого ніхто з людей не бачив і бачити не може. Честь Йому й вічна! Амінь.

[566] І Він промовив: обличчя Свого не можна тобі побачити, тому що людина не може побачити Мене і залишитися в живих.

[567] Говорить до Нього Пилип: Господи! покажи нам Отця, і вистачить для нас. Ісус сказав йому: стільки часу Я з вами, і ти не знаєш Мене, Пилип? Хто бачив Мене, той бачив Отця, як же ти кажеш: Покажи нам Отця?

[568] І беззаперечно - велика благочестя тайна: Бог явився у плоті, виправдав Себе в Дусі, показав Себе ангелам, проповідано між поганами, увірували в світі, вознісся у славі.

[569] і Дух Святий зійшов на Нього в тілесному вигляді, як голуб, і голос із неба почувся, що мовив: Ти Син Мій Улюблений, що Я вподобав!

[570] І говорив Господь до вас ... І Він оголосив перед вами заповіта Свого, що наказав вам чинити ... стерегти свої душі, бо не бачили жодної постаті той день, коли говорив Господь до вас, щоб ви не зробили собі подобу якогось кумира, що представляють чоловіка або жінку, зображення всякої худобини, зображення якого-небудь птаха, зображення якого-небудь гада, будь-якої риби, і щоб ти, звівши на небо і побачивши сонце, місяць і зірки ... не був ти зведений і не вклонявся їм, і не служив їм ...

Спростування заперечень 3 сторінка |  Спростування заперечень 5 сторінка

Спростування заперечень. |  Кончина світу. |  Загальний суд. |  Спростування заперечень. |  Мздовоздаяніями праведних і грішних. |  А) Блаженство праведних. |  Б) Муки грішників. |  Вчення святих отців і вчителів. |  Спростування заперечень 1 сторінка |  Спростування заперечень 2 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати