На головну

Спростування заперечень. 9 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

[Тисячі двісті двадцять одна] Він нас спас не з діл праведности, що ми їх учинили, а з Своєї милости через купіль відродження й обновлення Духом Святим, Якого Він щедро вилив на нас щедро через Ісуса Христа, Спасителя нашого, щоб ми виправдались Його благодаттю, ми з надією спадкоємцями вічного життя.

[1222] Життя ж наше - на небесах, звідки ждемо й Спасителя, Господа нашого Ісуса Христа, Який перемінить тіло нашого пониження, щоб стало подібне до славного тіла Його, силою, якою Він може і все підкорити Собі.

[1223] Творіння. Частина 7. Толков. на Ост. до Кор 1866, сс. 287.

[1224] Хоча б я омился сніговою водою, і почистив мою руку, то й тоді Ти до гробу опустиш мене, і учинить бридким мене одіж моя.

[1225] Тому то хоч би ти й помилася лугом і багато собі Щолоков, плямою буде вина твоя перед обличчям Моїм, говорить Господь Бог.

[1226] Отже, що гаєшся? Встань, хрестися і обмий гріхи свої, прикликавши Ймення Його.

[1227] Ісус відповів: Поправді, поправді кажу Я тобі: Коли хто не народиться від води і Духа, не може увійти в Царство Боже.

[1228] І сказав йому Ісус: Поправді кажу тобі, нині ж будеш зі Мною в раю.

[1229] Ананій пішов, і увійшов в будинок і, поклавши на нього руки, сказав: Савле брате Господь Ісус, що з'явився тобі на дорозі, якою ти йшов, послав мене, щоб ти прозрів і наповнився Духа Святого. І зараз ніби луска відпала з очей йому, і зараз видющий він став і, вставши, хрестився.

[1230] в Ньому були й обрізані нерукотворним, скинувши людське тіло гріховне в Христовім обрізанні були з Ним поховані у хрищенні, у Ньому ви й разом воскресли через віру в силу Бога, Який воскресив Його з мертвих.

[1231] хоч Ісус не христив, а учні Його.

[1232] Євангелист Іоан зауважує: "Сам Ісус не хрестив, а учні Його" (4: 2), і цим дає можливість ясно зрозуміти, що хрещення, що здійснюється апостолом, було водне. Якщо ж розуміти під хрещенням "навчення," як кажуть сектанти, то виявилося б, що ні Ісус Христос навчав, а учні Його (!).

[1233] хто може заборонити христитись водою оцим, які, як і ми, одержали Святого Духа? І звелів охриститися в ім'я Ісуса Христа. Потім вони просили його пробути у них кілька днів.

[Тисячу двісті тридцять чотири] І наказав зупинити колісницю, і зійшли обидва в воду, Филип і євнух; і хрестив його. Коли ж вони вийшли з води, Дух Святий зійшов на євнуха, а Пилипа забрав Ангел Господній, і скопець уже більше не бачив його, і продовжував шлях, радіючи.

[Одна тисяча двісті тридцять п'ять] Повчання. Огласительні. повчитися. Третє пунк. 8. 1900 р. Стор 38.

[1236] Чи ви не знаєте, що всі ми, хто христився у Христа Ісуса, у смерть Його христилися? Отож, ми поховані з Ним хрещенням у смерть, щоб, як Христос воскрес із мертвих славою Отця, так і нам ходити в оновленому житті.

[Один тисяча двісті тридцять сім] Творіння. Частина 7-я. Толк. на Ост. до Римлян. 1861, сс. 62.

[Одна тисяча двісті тридцять вісім] І сказав Господь до Мойсея: Іди до людей, [оголоси] і освяти їх сьогодні та взавтра нехай вони виперуть одіж свою.

[1239] Ось що повинен ти зробиш їм, щоб присвятити їх у священики Мені: Візьми одного бичка молодого та два безвадні барани, і прісний хліб, і прісні калачі, змішані з оливою, і прісні коржі, помазані оливою, із ліпшої пшеничної муки поробиш їх, і покладеш їх до одного коша, і принесеш їх у коші, і того бичка та два ті барани. А Аарона та синів його приведи до входу в скинію зібрання і обмий їх водою.

[1240] І приведеш Аарона та синів його до входу скинії і обмий їх водою.

[Один тисяча двісті сорок одна] і, випере той священик шати свої, і вимиє тіло своє в воді, а потім увійде до табору, і буде той священик нечистий до вечора.

[1242] та хтось чистий нехай збере попіл тієї і покладе поза табором в чистому місці, і буде це для громади Ізраїлевих синів, для води, це жертва за гріх; той, хто збирає попіл тієї ялівки, випере одежу свою ... той, хто доторкається до всякого мертвого тіла або людини, буде нечистий сім день: він очиститься тим [водою] в третій день і в сьомий день, і буде чистий ... всякий, доторкнеться до всякого мертвого тіла людини, що померла, і не очиститься, він занечистив Господа, і буде винищена душа та з Ізраїля, бо не була покроплена очищальну воду ... візьмуть для того нечистого пороху з погорілища жертви за гріх, і наллють на нього живої води до посуду і нехай хто-небудь чистий візьме ісопу, і вмочить його в воді, і покропить шатро А всі ті речі і людей ... І випере він одежу свою, і вимиє [тіло своє] водою, і стане чистий увечері. Якщо ж стане нечистим і не очиститься, то буде знищена душа та з-посеред, бо він осквернив святиню, очищальна вода не кроплена він нечистий. І це стане для них на вічну постанову. Хто кропить очищальну воду, випере одежу свою ...

[Тисячі двісті сорок три] за первосвящеників Анни й Кайяфи було Боже слово Божий Іванові, сину Захарія, в пустелі.

[1 244] І він перейшов усю землю Йорданську, проповідуючи хрищення покаяння для прощення гріхів.

[Тисячі двісті сорок п'ять] Павло захотів його взяти з собою; і, взявши, обрізав його через юдеїв, що були в тих місцях; бо всі знали про батька його, що був Грек.

[1246] Тоді Павло, взявши тих мужів і очистився з ними, і ввійшов до храму і звістив про виконання днів очищення, так, аж за кожного з них була жертва принесена.

[1247] І звелів охриститися в ім'я Ісуса Христа. Потім вони просили його пробути у них кілька днів.

[1 248] І наказав зупинити колісницю, і зійшли обидва в воду, Филип і євнух; і хрестив його.

[1 249] І деякі з них увірували і приєдналися до Павла та до Сили з греків, хто поважає Бога, безліч, так і з шляхетних жінок.

[1250] Тому я, щоб не турбувати звертаються до Бога з язичників, а написати їм, щоб вони утримувалися від опоганеного ідолами, від блуду, задушенини і крові, і щоб не робили іншим того, чого не хочуть собі.

[+1251] Ось, я в беззаконні народжений, і в гріху зачала мене мати моя.

[1252] Адам жив сто тридцять [230] років і породив [сина] за подобою своєю [і] за образом своїм, і назвав ім'я йому: Сиф.

[+1253] І почув Господь пахощі любі, і сказав Господь [Бог] в серці Своєму промовив: не буду більше проклинати землю за людину, бо нахил людського серця людського - зло від юності його; І вже більше не вбиватиму всього живого, як то Я вчинив.

[1 254] Що таке людина, щоб оправданим, і щоб справедливим від жінки народжений?

[1255] Бо ми знаємо, що Закон духовний, а я тілесний, проданий під гріх. Бо не розумію, що роблю: тому що не те роблю, що хочу, а що ненавиджу, те роблю. А коли роблю те, чого не хочу, то згоджуюсь із Законом, що він добрий, а тому вже не я це виконую, але живе в мені гріх. Бо знаю, що не живе в мені, цебто в тілі моїм, добре; бо бажання лежить у мені, але щоб виконати добре, того не знаходжу. Доброго, якого хочу, не роблю, а зле, якого не хочу, роблю. А коли роблю те, чого не хочу, вже не я це виконую, але живе в мені гріх. Тож знаходжу закона, коли хочу робити добро, що зло лежить у мені. Бо за внутрішнім чоловіком маю задоволення в Законі Божому але в членах моїх бачу інший закон, що воює проти закону мого розуму, і полонить мене законом гріховним, що знаходиться в членах моїх.

[1256] Але кожен спокушується, захоплюючись й зводиться пожадливістю.

[Тисяча двісті п'ятьдесят сім] І побачив Господь [Бог], що велике розбещення людини на землі, і що всі думки і помисли серця її тільки зло повсякденно.

[1258] Коли вони згрішать Тобі, - бо немає людини, щоб вона не згрішила, - і Ти розгніваєшся на них і віддаси їх ворогові, а їхні полонителі відведуть їх у неволю до ворожого краю далекого чи близького.

[Тисяча двісті п'ятьдесят дев'ять] Господь дивиться з неба на людських синів, щоб побачити, чи є там розумний, що Бога шукає. Все ухилилися, разом стали бридкими вони; нема доброчинця, нема ні одного.

[1260] і не входь в суд з рабом Твоїм, бо не виправдається перед Тобою жоден живий.

[Тисячі двісті шістьдесят одна] Тоді ти збагнеш справедливість та право, і простоту, всіляку дорогу добра.

[Тисяча двісті шістьдесят-два] Немає людини праведної на землі, що робила б добро й не грішила.

[1 263] між якими й усі ми проживали колись у пожадливостях нашого тіла, як чинили волю тіла й думок, і з природи були дітьми гніву, як і інші.

[Тисяча двісті шістьдесят чотири] визволив нас із влади темряви й переставив нас до Царства Свого улюбленого Сина.

[Тисяча двісті шістьдесят п'ять] "Не сказав просто: від темряви, але від влади," - зауважує святий Іоанн Златоуст, - "так як (диявол) над нами має велику силу і панує. Тяжко бути і просто під дияволом., А (під дияволом) зі владою - і того важче ... Не сказав - нелюд, але - зберіг. Показуючи, з одного боку нещасне стан наше і полон тих, з іншого - безперешкодність сили Божої. " Творіння. Том 11, Бесід. 2 на Ост. до К 1905 р стор. 371.

[1266] Але ви - вибраний рід, священство царське, народ святий, люд власности Божої, щоб звіщали чесноти Того, Хто покликав вас із темряви до дивного світла Свого.

[+1267] Відкрити очі їм, щоб вони навернулись від темряви до світла і від влади сатани до Бога, щоб вірою в Мене отримати їм дарування гріхів і долю з освяченими.

[1268] визволив нас із влади темряви й переставив нас до Царства Свого улюбленого Сина.

[Тисячі двісті шістьдесят дев'ять] в Якім маємо відкуплення і прощення гріхів.

[1270] І Він Голова тіла, Церкви; Він - початок, первісток з мертвих, щоб у всьому Він мав першенство.

[Один тисяча двісті сімдесят одна] Тепер я радію в стражданнях своїх за вас, і доповнюю недостачу в плоті моїй скорбот Христових за Тіло Його, що воно Церква.

[+1272] Все, що в Христа хрестилися, у Христа зодягнулися.

[1273] Чоловіки, любіть своїх дружин, як і Христос полюбив Церкву, і віддав за неї, щоб її освятити, очистивши купіллю води у слові.

[1274] коли хто бездоганний, муж єдиної дружини, має вірних дітей, недокорених за блуд або неслухняність.

[1 275] Павло, з волі Божої апостол Ісуса Христа, що в Ефесі, святим і вірним у Христі Ісусі.

[1276] А обрізані віруючі, що з Петром прибули, здивувалися, що дар Духа Святого пролився також на поган.

[+1277] Чоловік бо невіруючий освячується в дружині верующею, і дружина невіруюча освячується в чоловікові. Інакше діти ваші були б нечисті, а тепер же святі.

[+1278] Бо ми й працюємо і зносимо ганьбу, що надію кладемо на Бога Живого, Який усім людям Спаситель, найбільше ж для вірних.

[1279] Вони воюватимуть проти Агнця та Агнець переможе їх, бо Він Господь над панами та Цар царів, і ті, хто з Ним, покликані, і вибрані, і вірні.

[1280] бо він буде великий у Господа, не буде пити, вина та п'янкого напою, і наповниться Духом Святим ще з утроби матері своєї.

[Тисяча двісті вісімдесят одна] Бо коли голос привіту твого забринів, здригнулася дитина в утробі моїй.

[Одна тисяча двісті вісімдесят дві] перш ніж я уклав тебе в утробі, я знав тебе, і ще поки ти вийшов із нутра, тебе посвятив, дав тебе за пророка народам!.

[1283] І, вийшовши звідти, Ісус відійшов у землі тирські й сидонські. І ото одна жінка хананеянки, вийшовши з тих місць, кричала Йому: помилуй мене, Господи, Сину Давидів, дочка моя жорстоко біснується ... вона, підійшовши, вклонилася Йому і сказала: Господи, допоможи мені ... Вона сказала: так, Господи! Але навіть щенята їдять кришки, що спадають зо столу їхніх панів. Тоді Ісус сказав їй у відповідь: О жінко велика віра твоя; нехай буде тобі, як ти хочеш. І тієї години дочка її видужала.

[1 284] І ось, приходить один із старших синагоги, на ймення Яір, і, побачивши Його, припадає до ніг Йому та дуже благає Його, кажучи: Моя дочка кінчається; Прийди ж, поклади на неї руки, щоб вона видужала і залишилася жива ... Ісус, як почув слово сказане, промовляє до старшини синагоги: Не бійся, тільки віруй ... І взяв Він за руку, каже їй: "Талита куми", що значить: Дівчатко, кажу тобі встань!.

[1285] Царедворець каже Йому: Господи! прийди, поки не помер син мій. Ісус каже йому: Іди, син твій живе. І повірив той слову, що до нього промовив Ісус, і пішов. На дорозі зустріли його слуги його і сказали: Син твій живе.

[Тисячі двісті вісімдесят шість] Зараз батько хлоп'яти з слізьми: Вірую, Господи! поможи моєму невірству. Ісус, бачачи, що натовп збігається, то нечистому духові заказав, і сказав йому: Душе німий і глухий! Я наказую тобі, вийди з нього, і більше у нього не входь. І, закричавши та міцно затрясши, вийшов; і він став, немов мертвий, так що багато говорили, що він помер. А Ісус узяв його за руку, підвів його, і він встав.

[1287] Господи! слуга лежить удома розслаблений, і тяжко страждає. Ісус каже йому: Я прийду й уздоровлю його ... І сказав Ісус сотникові: Іди, і як повірив ти, нехай буде тобі. І видужав слуга його в той час.

[1 288] Якщо ж деякі з галузок відломилися, а ти, маслина, прищепився між них і став спільником кореня і соку маслини.

[1289] Ісус Христос вчора і сьогодні, і навіки Той же.

[1290] в Ньому були й обрізані нерукотворним, скинувши людське тіло гріховне в Христовім обрізанні.

[1 291] Тоді поприносили діток до Нього і немовлят, щоб Він доторкнувся до них; а учні, побачивши, їм докоряли.

[Тисяча двісті дев'яносто дві] Твори. Книга 2-я. Глава. 22, пунк. 4. 1900 р. Стор 174.

[+1293] Сильвестр єп. Досвід Правосл. Догм. Богослов'я. Том. 4. 1897 р стор. 403.

[1294] Творіння. Частина 1:46. Лист до фіду. 1891, сс. 246 - 249.

[Тисячу двісті дев'яносто п'ять] Творіння. Частина 3. Слово 40. 1889, сс. 237.

[1296] Нікітський С. Віра Правосл. Вистачає. Греко-Российс. Церкви, за її символ, книг, тетр. 1-я: віровчення. 1889, сс. 22.

[1297] Хто увірує й охриститься, той буде спасенний; а хто не увірує, засуджений буде.

[1298] Петро до них каже: Покайтеся, і нехай же охриститься кожен із вас у Ім'я Ісуса Христа на відпущення ваших гріхів; і отримаєте дар Святого Духа.

[1 299] Так і нас нині Того образ, хрищення не тілесної нечистоти позбуття, але обітниця Богові доброго сумління, спасає тепер воскресінням Ісуса Христа.

[1300] та дала обітницю, говорячи: Господи [Всемогутній Боже] Саваот! якщо дійсно споглянеш на біду Твоєї невільниці, і згадаєш мене, і не забудеш Своєї невільниці, і даси Своїй невільниці нащадка чоловічої статі, то я віддам його Господові [в дар] на всі дні життя його, [і вина та п'янкого напою не буде воно пити, ] і бритва не торкнеться голови його.

[1301] він сказав мені: "Ось ти зачнеш і народиш сина, а тепер не пий вина та п'янкого напою, і не їж нічого нечистого, бо немовля від утроби аж до дня смерті своєї буде назорей Божий".

[Тисяча триста дві] Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа.

[1303] перш ніж я уклав тебе в утробі, я знав тебе, і ще поки ти вийшов із нутра, тебе посвятив, дав тебе за пророка народам!.

[1304] А Ангол до нього промовив: Не бійся, Захаріє, бо почута молитва твоя, і дружина твоя Єлисавета породить тобі сина, і ти даси йому ймення Іван І буде тобі радість і веселість, і багато з його народження радітимуть, бо він буде великий у Господа, не буде пити, вина та п'янкого напою, і наповниться Духом Святим ще з утроби матері своєї.

[1305] Коли ж Єлисавета зачула Маріїн привіт, здригнулася дитина в утробі її І Єлисавета наповнилась Духом Святим, і скрикнула голосом гучним голосом, і сказала: Благословенна Ти між жонами, і благословенний Плід утроби твоєї! І звідки це мені, що прийшла мати Господа мого до мене? Бо коли голос привіту твого забринів, здригнулася дитина в утробі моїй.

[1306] Істинно кажу вам: хто не прийме Царства Божого, як дитя, той у нього не ввійде. І, обнявши їх, поклав руки на них і благословив їх.

[1307] Ісус відповів: Поправді, поправді кажу Я тобі: Коли хто не народиться від води і Духа, не може увійти в Царство Боже.

[1308] А коли спостеріг це Ісус, то обурився і сказав їм: Пустіть дітей приходити до Мене, не бороніть їм, бо таких Царство Боже.

[1309] Але Ісус, покликав та й каже: Пустіть дітей приходити до Мене і не забороняйте їм, бо таких Царство Боже.

[1310] між якими й усі ми проживали колись у пожадливостях нашого тіла, як чинили волю тіла й думок, і з природи були дітьми гніву, як і інші.

[1311] Хто чистого вивести може з нечистого? Жоден.

[1312] Народжене від плоті є плоть, а народжене від Духа є дух.

[1313] Ісус відповів: Поправді, поправді кажу Я тобі: Коли хто не народиться від води і Духа, не може увійти в Царство Боже. Народжене від плоті є плоть, а народжене від Духа є дух.

[1314] вихваляючи Бога та маючи ласку в усього народу. І щоденно докладав спасаємось до Церкви.

[1 315] все, що в Христа хрестилися, у Христа зодягнулися.

[1316] У Ньому й ви, як почули були слово істини, Євангелію спасіння свого, і увірувавши в Нього, запечатані Святим Духом.

[1 317] І не ввійде до нього ніщо нечисте, ані той, хто чинить гидоту й неправду, але тільки ті, які написані у Агнця в книзі життя.

[1318] Благовісник. Частина 3-тя. Єванг. від Луки. 1907, що стр. 242 - 243.

[1319] Чоловік бо невіруючий освячується в дружині верующею, і дружина невіруюча освячується в чоловікові. Інакше діти ваші були б нечисті, а тепер же святі.

[1320] см. "Про святість Церкви," стор. 31.

[+1321] Як у Законі Господнім написано: Кожне дитя чоловічої статі, що розкриває утробу, має бути посвячене Господу.

[Тисячі триста двадцять два] Богдашевський Д. професії. Екзегетичні замітки.

[1323] Чому ти знаєш, дружино, чи не спасеш чоловіка? Або ти, чоловіче, знаєш, чи не спасеш дружини?

[+1324] Перш ніж я уклав тебе в утробі, я знав тебе, і ще поки ти вийшов із нутра, тебе посвятив, дав тебе за пророка народам!.

[1325] А Ангол до нього промовив: Не бійся, Захаріє, бо почута молитва твоя, і дружина твоя Єлисавета породить тобі сина, і ти даси йому ймення Іван І буде тобі радість і веселість, і багато з його народження радітимуть, бо він буде великий у Господа, не буде пити, вина та п'янкого напою, і наповниться Духом Святим ще з утроби матері своєї.

[Тисяча триста двадцять шість] І, обнявши їх, поклав руки на них і благословив їх.

[1 327] Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа.

[1328] Ісус відповів: Поправді, поправді кажу Я тобі: Коли хто не народиться від води і Духа, не може увійти в Царство Боже. 6 Що вродилося з тіла є тіло, а народжене від Духа є дух.

[1329] "Але що скажеш про тих, які ще немовлята, які не відчувають ні шкоди, ні благодаті? Хрестити чи нам їх? Неодмінно; якщо наполягатиме небезпека," - вчить святий Григорій Богослов. - "Бо краще без свідомості освятиться, ніж померти незапечатленним і недосконалим. Доказом сему служить обрізання, яке в прообразовательное сенсі було деякою печаткою, і відбувалося над неполучівмі ще вживання розуму." Творіння. Частина 3. Слово 40 на Святе Хрещення. 1889, сс. 248.

[1330] Робертсон Джемс С. Історія християнської. Церкви від апостольських. століття до наших днів. Том. 1-й. 1890, сс. 328.

[1331] "Але ти боїшся, щоб не розбестити в собі благодаті, і тому відкладалися очищення, як не має іншого? Що ж? Чи не боїшся, що піддасися небезпеки під час гоніння і позбудешся кращих набутків - Христа? Невже з цієї причини станеш уникати того, щоб і християнином стати? Так віддалиться від тебе такий страх нездраваго людини, таке міркування пошкодили в розумі! Яке хитрощі лукавого! .. Для того бажає бачити тебе голим благодаті, щоб зручніше було перемогти беззбройного і нічим не охороняється. " Слово 40 на Святе Хрещення 1889, сс. 235 і слід.

[1332] "Бачу я, що коли трапиться в світі землетрус або виразка або навала ворогів, всі поспішають старанно до хрещальні, щоб не відійти зі світу непричетними благодаті. Що ж? Хіба не мають сили, рівної оним лих, інші різні і несподівані нещастя : апоплексії, удари, несподівані удушення, обурення вітрів і їх наслідки ..? Обезопась же себе від мінливості і невідомості життя ... Душу НЕ освічену і не прикрашену благодаттю відродження, не знаю, чи приймуть ангели після розлучення її від тіла. і як це може бути, коли вона не відображена, і не носить ніякого знака Владичнего ..? Вони бояться хрещення, як заборони задоволень і утримання від мерзенних насолод. Отже, коли, який виставляє приводом уповільнення хрещення гріхи, каже, що боюся, то ясно, що він не гріха остерігається, але бажає далі залишатися в гріховного життя ... але якщо Бог, по великому Своєму довготерпінню і доброти, і удостоїть любителя гріха, таїнств в останній день, вони не отримають від цього торгу стільки вигоди, скільки думають. Думають. що для них відразу ж отверзнется Царство Небесне ... Але це - суєтна надія, оболицающая душу помилковим думкою. "Творіння. Частина 7. Проти отлагающих хрещення. 1865, сс. 437, 442, 445 і слід.

[Тисячі триста тридцять три] Ісус, починаючи Своє служіння, мав років із тридцять, бувши, як думали, сином Йосипа, Ілія.

[1334] Творіння. Частина 3. Слово 40 на Святе Хрещення. 1889, сс. 249 - 250.

[Тисячу триста тридцять п'ять] Пелагіане неправильно вчили про первородний гріх: гріх Адама пошкодив тільки йому одному, а не всього роду людського; діти народжуються в тому стані, в якому був Адам до злочину; чому, говорили вони, в хрещенні дітей немає потреби, так як вони не несуть на собі ніяких наслідків первородного гріха.

[1 336] Але Христос, Первосвященик майбутнього доброго, прийшов із більшою й досконалішою скинією, нерукотворною, цебто не цього улаштування, і не з кров'ю козлів та телят, але з власною кров'ю увійшов до святині і набув вічне відкуплення ... інакше Він мусів би часто страждати ще від закладин світу Він з'явився один раз на схилку віків, для жертвою знищити гріх.

[1337] Баптист за 1912 р № 2-й, стр. 18.

[1338] Але Христос, Первосвященик майбутнього доброго, прийшов із більшою й досконалішою скинією, нерукотворною, цебто не цього улаштування, і не з кров'ю козлів та телят, але з власною кров'ю увійшов до святині і набув вічне відкуплення ... І тому Він посередник нового заповіту, щоб через смерть, що була для відкуплення від переступів, учинених за першого заповіту, покликані прийняли обітницю вічного спадку ... Христос увійшов не в рукотворну святиню, на взір правдивої, але в саме небо, щоб з'явитись тепер за нас перед Божим лицем, і не для того, щоб часто приносити в жертву Себе, як первосвященик увіходить у святиню кожного року з чужою кров'ю; інакше Він мусів би часто страждати ще від закладин світу Він з'явився один раз на схилку віків, для жертвою знищити гріх.

[1 339] По цій волі ми освячені жертвоприношенням тіла Ісуса Христа. І кожен священик щоденно стоїть, служачи, і часто приносить жертви ті самі, які ніколи не можуть зняти гріхів. Він же, принісши одну жертву за гріхи, назавжди по Божій правиці Бога, чекаючи, аж вороги Його будуть покладені за підніжка Його ніг. Бо жертвоприношенням одним вдосконалив тих, хто освячується.

[1340] Бо коли кров козлів та телят та попіл тієї, через покропить нечистих, освячує, щоб їх на очищення тіла.

[1341] Ісус відповів: Поправді, поправді кажу Я тобі: Коли хто не народиться від води і Духа, не може увійти в Царство Боже. Народжене від плоті є плоть, а народжене від Духа є дух.

[Тисяча триста сорок два] А Ісус підійшов і сказав: Дана Мені всяка влада на небі й на землі. Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку. Амінь.

[+1343] І сказав їм: Ідіть по цілому світові і проповідуйте Євангеліє всьому створінню. Хто увірує й охриститься, той буде спасенний; а хто не увірує, засуджений буде.

[1344] Ісус же сказав їм: Поправді, поправді кажу вам: якщо не будете тіла Сина Людського і пити Крові Його, то не будете мати в собі життя.

[1345] та все підкорив під ноги Його, і Його дав найвище за все за Голову Церкви, а вона Його тіло, повнота що все всім наповняє.

[1346] І Він поставив одних апостолами, інших пророками, інших євангелістами, інших пастирями та вчителями, щоб приготувати святих на діло служби для збудування тіла Христового, аж поки ми всі не досягнемо з'єднання віри й пізнання Сина Божого, Мужа досконалого, у міру зросту Христової повноти щоб ми не були малолітками, що хитаються й захоплюються від усякого вітру науки та за лукавством людей, до хитрого блуду, але правдивою любов'ю в усьому зростали в Нього, а Він Голова, Христос, з Якого все тіло, складене й зв'язане всяким взаємно суглобом, при дії в міру чинности кожного окремого члена, бере зріст на будування самого себе в любові.

[Тисяча триста сорок сім] бо чоловік голова дружини, як і Христос глава Церкви, і Він же Спаситель тіла.

[1348] щоб її освятити, очистивши купіллю води у слові; щоб поставити її Собі славною Церквою, що не має плями чи вади, чи чогось подібного, але щоб вона була свята й непорочна.

[1349] Почувши це, вони серцем розжалобились і сказали Петрові та іншим апостолам: Що ж нам робити, мужі-браття? Петро до них каже: Покайтеся, і нехай же охриститься кожен із вас у Ім'я Ісуса Христа на відпущення ваших гріхів; і отримаєте дар Святого Духа. Бо для вас ця обітниця, і для ваших дітей, і всіх, що далеко знаходяться, кого б тільки покликав Господь, Бог наш.

[1 350] Баптист за 1912 р № 2-й, стр. 17.

[1351] та все підкорив під ноги Його, і Його дав найвище за все за Голову Церкви, а вона Його тіло, повнота що все всім наповняє.

[1352] Небагато вже Я говоритиму з вами; бо надходить князь світу цього, а в Мені він не має нічого.

[1 353] в яких ви колись проживали за звичаєм віку цього, за волею князя, що панує в повітрі, духа, що працює тепер у неслухняних.

[Тисячу триста п'ятьдесят чотири] відкрити очі їм, щоб вони навернулись від темряви до світла і від влади сатани до Бога, щоб вірою в Мене отримати їм дарування гріхів і долю з освяченими ".

[1355] визволив нас із влади темряви й переставив нас до Царства Свого улюбленого Сина.

[1356] Але ви - вибраний рід, священство царське, народ святий, люд власности Божої, щоб звіщали чесноти Того, Хто покликав вас із темряви до дивного світла Свого.

[1 357] віддати такого сатані на погибіль тіла, щоб дух спасся Господнього дня Господа нашого Ісуса Христа.

[+1358] Них Гіменей та Олександер, яких я передав сатані, щоб навчилися не зневажати Бога.

[+1359] Щоб визволитися від сітки диявола, що він уловив їх для роблення волі.

[1360] Ісус відповів: Поправді, поправді кажу Я тобі: Коли хто не народиться від води і Духа, не може увійти в Царство Боже.

[Тисячі триста шістьдесят одна] А один чоловік, на ім'я Ананія, з своєю дружиною Сапфірою, продавши маєток, присвоїв частину з заплати, з відома дружини своєї, а якусь там частину приніс і поклав до ніг Апостолів ...

[1362] Всюди чути, що між вами перелюб, і то такий перелюб, який і між поганами незнаний, що хтось має за дружину собі дружину батькову.

[1 363] Тож покайся за це лихе діло своє, і проси Господа, може бути прощений буде тобі замір серця твого!

[1 364] якщо тільки перебуваєте тверді та сталі в вірі і не відпадаєте від надії благовістя, яке ви чули її, яка проповідана всьому створінню під небом, якій я, Павло, став служителем.

[1365] а Христос - як Син, у Його домі А дім Його - ми, коли тільки відвагу й похвалу надії додержимо певними аж до кінця.

[1 366] що вірний Тому, як і Мойсей у всьому домі Його.

[1367] Усякий бо дім хтось будь-ким; а Той, хто все є Бог.

[1368] Бо неможливо - одного разу освічених, і скуштували небесного дару, і стали причасниками Духа Святого, і скуштували доброго Божого Слова та сили майбутнього віку, та й відпали, знов відновляти покаянням, коли вдруге вони розпинають у собі Сина Божого та зневажають.

[1369] Не будемо залишати зборів свого, як то звичай у деяких, але заохочуймося, і тим більше, скільки більше ви бачите, що зближається день той. Бо якщо ми, одержавши пізнання правди, грішимо самовільно, то не знаходиться жертви за гріхи, а якесь страшне очікування суду та гнів палючий, що має пожерти противників. Хто відкидає Закона Мойсея, при двох або трьох свідках, такий немилосердно вмирає, то скільки ж більшої муки, думаєте, гіршої муки заслужить, хто потоптав Сина Божого, і за кров заповіту, що нею освячений, і Духа благодаті зневажив! Ми знаємо Того, Хто сказав: Мені помста належить, Я відплачу, говорить Господь. І ще: Господь буде судити народ Свій.

[1370] Бо коли хто втече від нечистости світу через пізнання Господа й Спасителя нашого Ісуса Христа, а потому знов заплутуються ними та перемагаються, то останнє буває для них гірше першого. Краще було б не пізнати їм дороги праведности, аніж, пізнавши, вернутись назад від переданої їм святої заповіді.

[1371] та зодягнутися в нового чоловіка, створеного за Богом у справедливості й святості правди.

Спростування заперечень. 8 сторінка |  Спростування заперечень. 10 сторінка

Спростування заперечень. |  Невидимі дії таїнства. |  Свідчення древніх отців. |  Спростування заперечень. 1 сторінка |  Спростування заперечень. 2 сторінка |  Спростування заперечень. 3 сторінка |  Спростування заперечень. 4 сторінка |  Спростування заперечень. 5 сторінка |  Спростування заперечень. 6 сторінка |  Спростування заперечень. 7 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати