Спростування заперечень. |  Божественне встановлення таїнства. |  Свідчення древніх отців. |  Спростування заперечень. |  Невидимі дії таїнства. |  Свідчення древніх отців. |  Спростування заперечень. 1 сторінка |  Спростування заперечень. 2 сторінка |  Спростування заперечень. 3 сторінка |  Спростування заперечень. 4 сторінка |

загрузка...
загрузка...
На головну

Спростування заперечень. 6 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

[708] І народи ходитимуть у світлі його, а земські царі принесуть до нього славу і честь свою.

[709] бо Писання? Повірив Авраам Богові, і це зараховано йому за праведність. А заплата виконавцеві не рахується з милости, але з обов'язку. Хто ж не робить, а вірує в Того, Хто виправдує нечестивого, віра його ставиться в праведність. Так і Давид називає блаженною людину, якій рахує Бог праведність без діл: Блаженні, кому прощені беззаконня і чиї гріхи покриті. Блаженна людина, якій Господь не порахує гріха.

[710] А коли ми дізнались, що людина не може бути виправдана ділами Закону, але тільки вірою в Ісуса Христа, і ми увірували в Христа Ісуса, щоб нам виправдатися вірою в Христа, а не ділами Закону бо ділами Закону не виправдається ніяка плоть.

[711] Тому то Закон виховником був до Христа, щоб нам виправдатися вірою А як віра прийшла, ми вже не під виховником.

[712] свідкую я знову всякому чоловікові, який обрізується, що повинен він виконати ввесь закон. Ви, що виправдовують себе законом, залишилися без Христа, відпали від благодаті

[713] Закон, мавши тільки тінь майбутнього добра, а не самий образ речей, тими самими жертвами, що завжди щороку приносяться, не може ніколи вдосконалити тих, хто ними. Інакше вони перестали б приносити їх, тому що приносять жертву, служить, очищені раз, уже б не мали жадної свідомости гріхів. Але в них спомин про гріхи, бо неможливо, щоб кров биків та козлів здіймала гріхи.

[714] Бо не слухачі Закону справедливі перед Богом, але виконавці Закону виправдані будуть.

[715] Чи не будьте винні нікому нічого, крім того, щоб любити один одного Бо хто іншого любить, той виконав Закона. Бо заповіді: Не чини перелюбу, Не вбивай, Не кради, не свідчи неправдиво, Не пожадай й інші, вони містяться всі в цьому слові: Люби свого ближнього, як самого себе. Любов не чинить зла ближньому, тож любов виконання Закону.

[716] Обрізання ніщо, і ніщо необрізання, але все важливе дотримування Божих заповідей.

[717] Бо мусимо всі ми з'явитися перед судовим престолом Христовим, щоб кожен прийняв згідно з тим, що він робив, живучи в тілі, добре чи зле.

[718] Бо ми - Його твориво, створені в Христі Ісусі на добрі діла, які Бог приготував, щоб ми.

[719] знаючи, що кожен отримає від Господа добра, яке він зробив, раб чи, чи то вільний.

[720] Бо з'явилася Божа благодать, що спасає всіх людей, і навчає нас, щоб ми, відцуравшись безбожности та світських пожадливостей, помірковано та праведно і благочестиво жили в нинішньому столітті, чекаючи блаженної надії та з'явлення слави великого Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Який Самого Себе дав за нас, щоб нас визволити від усякого беззаконства та очистити Собі людей вибраних, ревний до добрих справ.

[721] Якщо я говорю мовами людськими й ангельськими, а любові не маю, то я - мідь та дзвінка або бубон гудячий. Коли маю дара пророкувати, і знаю всі таємниці, і маю всяке пізнання і всю віру, щоб навіть гори переставляти, та любови не маю, - то я ніщо. І якщо я роздам усі маєтки свої і віддам своє тіло на спалення, та любові не маю, немає мені в тому ніякої користі.

[722] Яка користь, брати мої, коли хто говорить, що має віру, але діл не має? чи може спасти його віра? .. Бо як тіло без духа мертве, так і віра без діл мертва.

[723] Ми ж, дневі, та тверезі, надягнувши броню віри та любові і в шолом надії спасіння.

[724] благодать Господа нашого (Ісуса Христа) відкрилася в мені з вірою та любов'ю в Христі Ісусі.

[725] Та спасеться вона дітородженням, якщо пробуватиме в вірі й любові, та в посвяті з розвагою.

[726] Май же за взір здорових слів ті, ти чув від мене, з вірою і любов'ю в Христі Ісусі.

[727] Отож, ми визнаємо, що людина виправдується вірою, без діл Закону.

[728] А коли ми дізнались, що людина не може бути виправдана ділами Закону, але тільки вірою в Ісуса Христа, і ми увірували в Христа Ісуса, щоб нам виправдатися вірою в Христа, а не ділами Закону бо ділами Закону не виправдається ніяка плоть.

[729] Між вченням апостола Павла і апостола Якова (Рим 3:28; 4:25; пор. Як. 2: 14,21-24; Євр. 11:31; пор. Як. 2:25) немає протиріч. Апостол Павло, маючи на увазі помилки иудействующих про можливість виправдання справами закону (Моїсеєва), в спростування їх, говорить про виправдання людини вірою в Христа без діл Закону; він відповідає на питання: чим може виправдатися іудей і язичник?

Апостол Яків, знаючи, що деякі з читачів Послання, визнавши необхідність віри в Христа для виправдання, віру розумів розсудливу, непроявляющуюся в справах любові, вселяє їм, що така віра мертва, що, тільки виявляючись в справах, віра стає живою і досконалою; він відповідає на питання: якою має бути віра християнина?

[730] І поставить Він вівці праворуч Себе, а козлів - по ліву. Тоді скаже Цар тим, хто праворуч Його: Прийдіть, благословенні Отця Мого, наслідуйте Царство, уготоване вам від створення світу ... Господи! коли ми бачили Тебе голодним, або спраглим, або мандрівником, чи нагого, чи недужого, чи в в'язниці і не послужили Тобі? Тоді скаже їм у відповідь: істинно кажу вам: так як ви не зробили цього одному з найменших цих, Мені не вчинили!. І підуть на вічную муку, а праведники в життя вічне.

[731] Сергій архієп. Православне вчення про спасіння. 1910, сс. 236-239.

[732] відкласти колишній спосіб життя старої людини, зотліває в звабливих пожадливостях, та відновлятися духом вашого розуму, і зодягнутися в нового чоловіка, створеного за Богом у справедливості й святості правди.

[733] Отже, умертвіть члени: розпусту, нечисть, пристрасть, лиху пожадливість та зажерливість, що вона ідолослуження, бо гнів Божий приходить за них на неслухняних, в яких і ви колись ходили, як жили між ними. А тепер ви все оте: гнів, лють, злобу, лихослів'я, од уст ваших Не кажіть неправди один на одного, якщо стару людину з її ділами його та зодягнулися в нову, що відновлюється для пізнання за образом свого Творця

[734] Я виноградина, а ви гілки; хто перебуває в Мені, і Я в ньому, той рясно зароджує, бо без Мене не можете робити нічого.

[735] А Ісус позирнув і сказав їм: Неможливе це людям, та можливе все Богові.

[736] І Він поставив одних апостолами, інших пророками, інших євангелістами, інших пастирями та вчителями, щоб приготувати святих на діло служби для збудування тіла Христового, аж поки ми всі не досягнемо з'єднання віри й пізнання Сина Божого, Мужа досконалого, у міру зросту Христової повноти щоб ми не були малолітками, що хитаються й захоплюються від усякого вітру науки та за лукавством людей, до хитрого блуду

[737] проповідуй слово, наполягай вчасно і невчасно, картай, забороняй, переконуй з терпеливістю та з наукою.

[738] один Господь, одна віра, одне хрещення.

[739] А коли я спізнюся, то щоб знав ти, як треба поводитися в Божому домі, що ним є Церква Бога Живого, стовп і підвалина правди.

[740] віддати такого сатані на погибіль тіла, щоб дух спасся Господнього дня Господа нашого Ісуса Христа.

[741] Зовнішніх ж судить Бог. Тож вилучіть лукавого з-поміж себе.

[742] Бо ми всі одним Духом хрестилися в одне тіло, юдеї, чи греки, чи раби, чи вільні, і всі ми напоєні одним Духом ... Дбайте про ліпші дари, а я вам покажу путь іще кращу.

[743] І Він поставив одних апостолами, інших пророками, інших євангелістами, інших пастирями та вчителями, щоб приготувати святих на діло служби для збудування тіла Христового, аж поки ми всі не досягнемо з'єднання віри й пізнання Сина Божого, Мужа досконалого, у міру зросту Христової повноти щоб ми не були малолітками, що хитаються й захоплюються від усякого вітру науки та за лукавством людей, до хитрого блуду, але правдивою любов'ю в усьому зростали в Нього, а Він Голова, Христос, з Якого все тіло, складене й зв'язане всяким взаємно суглобом, при дії в міру чинности кожного окремого члена, бере зріст на будування самого себе в любові.

[744] бо чоловік голова дружини, як і Христос глава Церкви, і Він же Спаситель тіла.

[745] Отож, ми визнаємо, що людина виправдується вірою, без діл Закону.

[746] А коли ми дізнались, що людина не може бути виправдана ділами Закону, але тільки вірою в Ісуса Христа, і ми увірували в Христа Ісуса, щоб нам виправдатися вірою в Христа, а не ділами Закону бо ділами Закону не виправдається ніяка плоть.

[747] Отож, ми визнаємо, що людина виправдується вірою, без діл Закону.

[748] Еп. Феофан говорить: "Щодо суті порятунку складається з декількох пунктів: треба вірити, треба заповіді виконувати, треба благодать стежити і ін. Але в Писанні пункти ці не написані в одному якомусь місці, а в різних: в одному сказано одне, в іншому - інше. Щоб пізнати істинно весь образ порятунку, треба всі ці пункти зібрати воєдино і зібрати все, жодного не пропускаючи. Ось в цій справі все спотикаються і спотикаються. Почне інший збирати, не розуміючи, як це слід, уткнется очі на один або два пункти, висмикне їх із загального Писання і кричить: знайшов, ось шлях порятунку! інший кричить: віруй, і ти врятований! - а інший: стяжай благодать, і більше тобі нічого не потрібно, - інший же: люби, і прийдеш до блаженного кінця. всі такі положення в Писанні строго наказують, але жодне з них поодинці не обіймалися всієї справи порятунку. Треба їх все сукупність, і тоді вийде повне подання цього способу порятунку. " Листи до однієї особи. 1881 г. 5 стор. 11-12.

[749] бо Писання? Повірив Авраам Богові, і це зараховано йому за праведність.

[750] Блаженна людина, якій Господь не порахує гріха.

[751] Толков. Ост. до Римлян. 1890, сс. 263.

[752] Бо спасенні ви благодаттю через віру, а це не від вас, Божий дар.

[753] спас нас і покликав святим покликом, не за наші діла, але з волі Своєї та з благодаті, що нам дана в Христі Ісусі попереду вічних часів.

[754] Він нас спас не з діл праведности, що ми їх учинили, а з Своєї милости через купіль відродження й обновлення Духом Святим.

[755] Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне.

[756] Бог, багатий на милосердя, через Свою превелику любов, якою полюбив нас.

[757] Бо спасенні ви благодаттю через віру, а це не від вас, Божий дар.

[758] спас нас і покликав святим покликом, не за наші діла, але з волі Своєї та з благодаті, що нам дана в Христі Ісусі попереду вічних часів.

[759] Він нас спас не з діл праведности, що ми їх учинили, а з Своєї милости через купіль відродження й обновлення Духом Святим.

[760] Бо ми - Його твориво, створені в Христі Ісусі на добрі діла, які Бог приготував, щоб ми.

[761] відкласти колишній спосіб життя старої людини, зотліває в звабливих пожадливостях, та відновлятися духом вашого розуму, і зодягнутися в нового чоловіка, створеного за Богом у справедливості й святості правди.

[762] Звільнившись від гріха, стали рабами праведности.

[763] Але нині, коли ви звільнилися від гріха і стали рабами Богові, плід ваш є святість, а кінець - життя вічне.

[764] Якщо ви Мене любите, Мої заповіді.

[765] Хто має заповіді Мої має та їх зберігає, той любить Мене; а хто любить Мене, то полюбить його Мій Отець, і Я полюблю Його, і з'явлюся йому Сам.

[766] Ви друзі Мої, якщо чините все, що Я заповідаю вам.

[767] І оце Його заповідь, щоб ми вірували в ім'я Сина Його Ісуса Христа і любили один одного, як Він нам заповідь. А хто Його заповіді береже, той у Нім, а Він у. А що в нас пробуває, пізнаємо це з того Духа, що Він дав нам.

[768] Бесід. 27. 1904 р "стор. 205.

[769] Православне вчення про спасіння. 1910, сс. 238.

[770] і нас, що мертві були через прогріхи, оживив разом із Христом, - благодаттю ви врятовані, -і воскресив з Ним, і посадив на небесних місцях у Христі Ісусі, щоб у наступних віках показати безмірне багатство благодаті Своєї в добрості до нас у Христі Ісусі. Бо спасенні ви благодаттю через віру, а це не від вас, Божий дар

[771], не від діл, щоб ніхто не хвалився.

[772] Бо ми - Його твориво, створені в Христі Ісусі на добрі діла, які Бог приготував, щоб ми.

[773] Чи ви не знаєте, що неправедні Царства Божого не успадкують? Не обманюйте себе: ні розпусники, ні ідолопоклонники, ні перелюбники, ні блудодійники, ні мужоложники, ні злодії, ні лихварі, ні п'яниці, ні злоріки, ні хижаки - Царства Божого не успадкують.

[774] Але вмертвляю й неволю я тіло своє, щоб, звіщаючи іншим, не стати самому негідним.

[775] А це були приклади нам, щоб ми не були пожадливі на зле, як вони були пожадливі й вони. Не будьте також ідолопоклонниками, як деякі з них, про яких написано: Люди сіли, щоб їсти та пити, і встали бавитися. Чи не станьмо чинити блуду, як деякі з них розпусту, і в один день загинуло їх двадцять три тисячі. Чи не станемо спокушати Христа, як деякі з них випробовували, та й від зміїв загинули. Ані не нарікайте, як деякі з них нарікали, і загинули від винищувача.

[776] Якщо я говорю мовами людськими й ангельськими, а любові не маю, то я - мідь та дзвінка або бубон гудячий! ... Ніколи любов не перестає! Хоч пророцтва припиняться, і мови замовкнуть, і знання скасується.

[777] Пильнуйте про мир зо всіма, і про святість, без якої ніхто не побачить Господа.

[778] І не ввійде до нього ніщо нечисте, ані той, хто чинить гидоту й неправду, але тільки ті, які написані у Агнця в книзі життя.

[779] якщо тільки перебуваєте тверді та сталі в вірі і не відпадаєте від надії благовістя, яке ви чули її, яка проповідана всьому створінню під небом, якій я, Павло, став служителем.

[780] Бо ми стали учасниками Христа, коли тільки почате життя ми затримаємо певним аж до кінця.

[781] Бо ми спаслися. Надія ж, коли бачить, не є надія, Бо кожен, хто бачить, чому б того й надіявся?

[782] спас нас і покликав святим покликом, не за наші діла, але з волі Своєї та з благодаті, що нам дана в Христі Ісусі попереду вічних часів.

[783] Він нас спас не з діл праведности, що ми їх учинили, а з Своєї милости через купіль відродження й обновлення Духом Святим.

[784] Май же за взір здорових слів ті, ти чув від мене, з вірою і любов'ю в Христі Ісусі. Бережи стережи Святим Духом, що в нас пробуває.

[785] Старайся поставити себе перед Богом гідним, працівником бездоганним, що вірно навчає істини. Стережися базікань марних, бо вони ще більше провадять до безбожности ... Отже, хто від цього очистить себе, буде посуд на честь, освячений, потрібний Володареві, приготований на всяке добре діло.

[786] щоб Божа людина, до всякого доброго діла готова.

[787] і навчає нас, щоб ми, відцуравшись безбожности та світських пожадливостей, помірковано та праведно і благочестиво жили в нинішньому столітті.

[788] Вірне слово, і я бажаю, щоб ти і про се, щоб повірили в Бога, дбали старанними про добрі діла це добре й корисне.

[789] Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я вас заспокою! Візьміть ярмо Моє на себе і навчіться від Мене, бо Я лагідний і смиренний серцем, і знайдете спокій душам своїм Бож ярмо Моє любе, а тягар Мій легкий.

[790] Баптист за 1911 р стор. 205.

[791] Блаженні вбогі духом, бо їхнє Царство Небесне ... Отож, будьте досконалі, як досконалий Отець ваш Небесний.

[792] Хто любить батька або матір більше, ніж Мене, той Мене недостойний і хто любить сина або дочку більше, ніж Мене, той Мене недостойний 38 І хто не візьме свого хреста, і не піде за Мною, той Мене недостойний.

[793] Від днів же Івана Христителя й досі Царство Небесне здобувається силою, і ті, хто вживає зусилля, хапають його.

[794] Та благодаттю Божою я те, що є, і благодать Його в мені, не даремна, але я працював більше всіх їх, правда не я, втім, а благодать Божа, що зо мною вона.

[795] Так нехай світить світло ваше перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла, та прославляли Отця вашого Небесного.

[796] Він же йому відказав: Чого звеш Мене Добрим? Ніхто не є Добрий, крім Бога Самого. Якщо ж хочеш ввійти до життя, то виконай заповіді.

[797] Так і ви, коли зробите все вам наказане, то кажіть: Ми нікчемні раби, бо зробили, що повинні були зробити.

[798] Нову заповідь даю вам, щоб ви любили один одного; Як Я вас полюбив, так і ви любіть один одного.

[799] Хто має заповіді Мої має та їх зберігає, той любить Мене; а хто любить Мене, то полюбить його Мій Отець, і Я полюблю Його, і з'явлюся йому Сам.

[800] Ісус сказав до нього: хто любить Мене, той слово Моє берегтиме, і Отець Мій полюбить його, і Ми прийдемо до нього, і оселю закладемо в нього.

[801] Стережіться виставляти свою милостиню перед людьми з тим, щоб вони бачили вас: інакше не буде вам нагороди від Отця вашого, що на небі. Отже, коли твориш милостиню, не сурми перед собою, як роблять лицеміри по синагогах та вулицях, щоб хвалили їх люди. Істинно кажу вам: вони мають уже нагороду свою. У тебе ж, коли твориш милостиню, нехай ліва рука твоя не знає, що робить права, щоб таємна була твоя милостиня; і Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно.

[802] А як постите, то не будьте сумні, як лицеміри: вони бо зміняють обличчя свої, щоб люди, що постять. Істинно кажу вам, що вони вже отримують нагороду свою. А ти, коли постиш, намасти свою голову, і лице своє твоє, щоб з'явитися посту свого не виявив людям, а Отцеві своєму, що в таїні; і Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно. Не складайте скарбів на землі, де нищить їх міль та іржа, і де злодії підкопуються й викрадають

[803] І сказав їм Ісус: чи можуть гості весільні сумувати, поки з ними ще є молодий? Але прийдуть ті дні, коли заберуть молодого від них, тоді й постити будуть.

[804] Цей же рід не виходить інакше, як тільки молитвою й постом.

[805] І постив сорок днів і сорок ночей, а вкінці зголоднів.

[806] Він же йому відказав: Чого звеш Мене Добрим? Ніхто не є Добрий, крім Бога Самого. Якщо ж хочеш ввійти до життя, то виконай заповіді.

[807] Творіння. Слово 55, 1911, сс. 243-244.

[808] Хто з вас, маючи раба, що оре чи пасе, після повернення його з поля, скаже йому: Негайно йди та сідай до столу? Але чи ж не скаже йому: Приготуй мені повечеряти і, прислуговуй, служи мені, поки я їстиму й питиму, а потому їж і пий сам?

[809] Вони не будуть вже ні голодувати, ні спраги, і не буде палити їх сонце і жодна спека: Бо Агнець, що серед престолу, буде їх пасти, і водитиме їх до джерел вод життя і Бог кожну сльозу з очей їхніх.

[810] І Бог кожну сльозу з очей їхніх зітре, і не буде вже; Ані смутку, ані крику, ані болю вже не буде, бо перше минулося.

[811] Бесід, 26. 1904, сс. 204.

[812] Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне.

[813] Бо, як Отець має життя в Самому Собі, так і Синові дав життя мати в Самому Собі.

[814] Він же йому відказав: Я дорога, і правда, і життя ніхто не приходить до Отця, як тільки через Мене.

[815] Знаємо також, що Син Божий прийшов і дав нам світло і розум, щоб пізнати Правдивого, і щоб бути в правдивому Сині Його, Ісусі Христі. Він Бог правдивий і вічне життя.

[816] А раб той, що знав волю свого господаря, але не приготував, ані не вчинив згідно волі його, буде тяжко побитий

[817] Бо якщо ми, одержавши пізнання правди, грішимо самовільно, то не знаходиться жертви за гріхи, а якесь страшне очікування суду та гнів палючий, що має пожерти противників. Хто відкидає Закона Мойсея, при двох або трьох свідках, такий немилосердно вмирає, то скільки ж більшої муки, думаєте, гіршої муки заслужить, хто потоптав Сина Божого, і за кров заповіту, що нею освячений, і Духа благодаті зневажив!

[818] Не всякий, хто каже до Мене: "Господи, Господи!", Увійде в Царство Небесне, але виконуючий волю Отця Мого Небесного.

[819] Він схожий на чоловіка, що, будуючи дім, він глибоко викопав, і основу на камінь поклав; чому, коли ж злива вода напёрла на цей будинок, однак не змогла захитати його, бо збудований добре він був на камені. А хто слухає та не виконує, подібний до чоловіка, який збудував будинок на землі без основи, коли напёрла на нього ріка, і зараз упав він, і руйнування дому руїна.

[820] Істинно, істинно кажу вам: Хто слово Моє берегтиме, не побачить той смерти повік.

[821] Будьте ж виконавцями слова, а не слухачами самими, що себе самих обманюють. 23 Бо хто слухач слова, а не виконавець, той подібний людині, що риси обличчя свого розглядає у дзеркалі.

[822] Бо тісні ті ворота, і вузька та дорога, що веде до життя, і мало хто знаходить їх.

[823] Бесіда 27. 1904, сс. 218.

[824] Не всякий, хто каже до Мене: "Господи, Господи!", Увійде в Царство Небесне, але виконуючий волю Отця Мого Небесного.

[825] Творіння. Том. 8. Бесіда 31 на Єванг. від Іоанна. 1902, сс. 196.

[826] ?????? - розбір, суд (судове провадження), рішення, вирок, осуд (результ. Доль. Виробниц.). ????? - відокремлюю, розбираю, суджу, віддаю суду, звинувачую, засуджую.

[827] Істинно, істинно кажу вам: Хто слухає слова Мого, і вірує в Того, Хто послав Мене, життя вічне, і на суд не приходить, але перейшов від смерті в життя.

[828] Хто вірує в Нього, не вірує, той вже засуджений, що не повірив в Ім'я Однородженого Сина Божого.

[829] Не дивуйтесь цьому, бо надходить година, коли всі, хто в гробах, почують голос Сина Божого; і повиходять ті, що чинили добро, на воскресення життя, а котрі зло чинили, - воскреснуть на засудження.

[830] Бо час уже суд розпочати від Божого дому; якщо ж почнеться перше з нас, то який кінець хто противиться Божій Євангелії? І якщо праведник ледве спасеться, то безбожний та грішний де зможе з'явитись?

[831] І як людям призначено вмерти один раз, потім суд.

[832] і зберуться перед Ним усі народи; і Він відділить одного від, як відділяє вівчар овець від козлів; І поставить Він вівці праворуч Себе, а козлів - по ліву. Тоді скаже Цар тим, хто праворуч Його: Прийдіть, благословенні Отця Мого, наслідуйте Царство, уготоване вам від створення світу ... Тоді скаже й тим, хто ліворуч: Ідіть ви від Мене, прокляті, у вогонь вічний, уготований дияволу і ангелам його ... і підуть на вічную муку, а праведники в життя вічне.

[833] А ти нащо осуджуєш брата свого? Чи чого ти погорджуєш братом своїм? Бо всі станемо перед судним престолом Божим. Бо написано: Я живу, каже Господь, що передо мною і схилиться кожне коліно, і всякий язик визнавати Бога. Тому кожен із нас сам за себе дасть відповідь Богові.

[834] Бо мусимо всі ми з'явитися перед судовим престолом Христовим, щоб кожен прийняв згідно з тим, що він робив, живучи в тілі, добре чи зле.

[835] Вони кажуть, що знають Бога, але відкидаються вчинками, бувши бридкі й неслухняні, і до всякого доброго діла.

[836] Благовісник або тлумачення на Святе Євангеліє. Частина 4, 1908р., Стор. 64-65.

[837] Бо хай гріх не панує над вами, ви бо не під законом, а під благодаттю ... Звільнившись від гріха, стали рабами праведности.

[838] Він гріхи наші Сам підніс тілом Своїм на дерево, щоб ми вмерли для гріхів, жили для правди: ранами Його ви зцілилися.

[839] Бо хай гріх не панує над вами, ви бо не під законом, а під благодаттю. Що ж? Чи будемо грішити, бо ми не під законом, а під благодаттю? Ніяк. Невже ви не знаєте, що кому віддаєте себе за рабів на послух, то ви й раби того, кого слухаєте: чи то гріха на смерть, або послуху на праведність? Дяка Богу, що ви, бувши рабами гріха, від серця послухались того роду науки, якому ви себе віддали. Звільнившись від гріха, стали рабами праведности.

[840] Тож нехай не панує гріх у смертельному вашому тілі, щоб вам слухатись його пожадливостей.

[841] Кажу по-людському, через неміч вашого тіла. Бо як ви віддавали були члени ваші за рабів нечистоті і беззаконню на беззаконня, так тепер віддайте члени ваші за рабів праведности на освячення.

[842] Але нині, коли ви звільнилися від гріха і стали рабами Богові, плід ваш є святість, а кінець - життя вічне.

[843] і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим;

[844] Він же йому відказав: Чого звеш Мене Добрим? Ніхто не є Добрий, крім Бога Самого.

[845] Коли ж кажемо, що не маємо гріха, - обманюємо самих себе, і немає в нас. Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він, будучи вірним і праведним, простить нам гріхи наші і очистить нас від усякої неправди. Якщо говоримо, що ми не згрішили, то чинимо з Нього брехливим, і слова Його нема в нас.

[846] Ніяк. Бог правдивий, а кожна людина неправдива, як написано: Щоб був Ти виправданий у словах Своїх, і переміг, коли будеш судитися.

[847] бо всі ми помиляємось. Коли хто не помиляється в слові, то це муж досконалий, спроможний приборкувати й усе тіло.

[848] Коли вони згрішать Тобі, - бо немає людини, щоб вона не згрішила, - і Ти розгніваєшся на них і віддаси їх ворогові, а їхні полонителі відведуть їх у неволю до ворожого краю далекого чи близького,

[849] Немає людини праведної на землі, що робила б добро й не грішила

[850] Бесіда 15,1904 р, стор. 117.

[851] Мій Отець, що дав їх Мені, більший за всіх, і ніхто не може викрасти їх з руки Отця Мого.

[852] І хто не візьме свого хреста, і не піде за Мною, той Мене недостойний.

[853] І Він покликав народ із Своїми учнями, сказав їм: хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе самого, візьме хрест свій і йде за Мною.

[854] Ісус відповів їм: Істинно, істинно кажу вам: Кожен, хто чинить гріх, є раб гріха. І не зостається раб у домі повік, але Син зостається повік.

[855] Чи не Кланяйтеся під чуже ярмо з невірними, бо що спільного між праведністю та беззаконням Що спільного у світла з темрявою? Яка згода між Христом і Веліаром? Або яка частка вірного з невірним?

[856] А коли прогрішиться твій брат проти тебе, іди й йому викажи поміж тобою та ним самим; якщо послухає тебе, то придбав ти брата твого;

[857] А коли не послухає їх, скажи Церкві; а якщо не послухає й Церкви, хай буде тобі, як язичник і митар.

[858] Ісус сказав їм у відповідь їм: Стережіться, щоб вас хто не звів вас ... Постане багато фальшивих пророків, і зведуть багатьох

[859] краще було б не пізнати їм дороги праведности, аніж, пізнавши, вернутись назад від переданої їм святої заповіді.

[860] Благовісник. Частина 4. 1908 року, стор. 214 - 215.

[861] Бо це є любов до Бога, щоб ми додержували Його і заповіді Його не тяжкі.

[862] Бо кожен, хто родився від Бога, перемагає світ; А оце перемога, що світ перемогла, віра наша.

[863] Від днів же Івана Христителя й досі Царство Небесне здобувається силою, і ті, хто вживає зусилля, хапають його.

[864] Бо тісні ті ворота, і вузька та дорога, що веде до життя, і мало хто знаходить їх.

[865] Дивіться, яку велику любов дарував нам Отець, щоб ми були дітьми Божими. Світ нас не знає тому, що Його не пізнав. Улюблені, ми тепер Божі діти, але ще не виявилось, що ми будемо. Знаємо тільки, що, коли з'явиться, то будем подібні до Нього, бо будемо бачити Його, як Він є.

[866] І не ввійде до нього ніщо нечисте, ані той, хто чинить гидоту й неправду, але тільки ті, які написані у Агнця в книзі життя.

[867] Тоді Марія промовила: Я ж Господня раба нехай буде мені згідно з словом твоїм. І відійшов Ангол від неї.

[868] що зглянувся Він на покору Своєї раби, бо відтепер будуть догоджати Мене всі роди;

[869] Так і ви, коли зробите все вам наказане, то кажіть: Ми нікчемні раби, бо зробили, що повинні були зробити.

[870] Яків, раб Бога і Господа Ісуса Христа, дванадцятьом племенам, які в розсіянні, - радіти.

[871] як вільні, а не як ті свободу для прикриття зла, але як раби Божі.

[872] Павло, раб Ісуса Христа, покликаний апостол, вибраний для Євангелії Божої.

[873] Але нині, коли ви звільнилися від гріха і стали рабами Богові, плід ваш є святість, а кінець - життя вічне.

[874] Коли ж кажемо, що не маємо гріха, - обманюємо самих себе, і немає в нас.

Спростування заперечень. 5 сторінка |  Спростування заперечень. 7 сторінка
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати