На головну

Квиток № 15

1.  Заєць 1 сторінка
  2.  Заєць 2 сторінка
  3.  Заєць 3 сторінка
  4.  Заєць 4 сторінка
  5.  КВИТОК 1
  6.  квиток 1
  7.  квиток 10

1. Соціальні конфлікти, шляхи їх вирішення.

Соціальний конфлікт - зіткнення, причиною якого є розбіжності соціальних груп чи особистостей при розходженні в думках і поглядах, прагненні зайняти лідируюче становище.

Протиріччя можуть бути

прімірімимі

антагоністичними (непримиренними).

Запізніле вирішення конфлікту сприяє його переходу в хронічні форми і переростання в антагоністичний. І навпаки, правильне ведення переговорів дозволяє вирішити конфлікт.

Виділяють соціальні конфлікти:

політичні (пов'язані з боротьбою за владу),

соціально-економічні - це конфлікти за використання матеріальних ресурсів, рівень заробітної плати, рівень цін на товари і послуги тощо.

Національно-етнічні конфлікти.

Конфлікти можуть проходити кілька стадій:

конфліктна ситуація, в ході якої відбувається усвідомлення виниклих протиріч;

наростання конфлікту;

спад;

результат конфлікту.

Виділено п'ять стратегій поведінки в конфліктній ситуації:

Пристосування - одна сторона в усьому погоджується з іншого, але має свою думку, яке боїться висловлювати.

Уникнення - відхід від конфліктної ситуації.

Компроміс - спільне рішення, що задовольняють обидві сторони.

Суперництво - активне протистояння іншій стороні.

Співпраця - спроба приходу до спільного рішення.

Конфлікт виникає тоді, коли одна сторона конфлікту прагне до здійснення своїх інтересів на шкоду іншій. Хоча для вирішення конфлікту кожна сторона повинна розуміти необхідність йти на компроміс, компроміс - не найкраще рішення.

Це добре демонструє хрестоматійний приклад з двома сестрами, які поділили апельсин навпіл. Після чого, одна з шкірки зварила варення, а м'якоть викинула. Друга з'їла м'якоть, викинувши шкірку. Якби вони вчасно з'ясували цілі один одного, кожна отримала б удвічі більше.

Сучасна теорія ведення переговорів наголошує на необхідності вести обговорення на принциповій основі. Це означає відмову від торгів і обговорення предмета спору по суті, з використанням аргументів, які приймаються обома сторонами.

Так, можна довго вимагати від водія довезти вас за 100 рублів, але якщо він скаже, що бензин коштуватиме йому в 150 руб., Це повинно вас переконати.

Для вирішення конфлікту важливо з'ясувати суть інтересів сторін. Нерідко конфлікт виникає в силу того, що сторони (суб'єкти конфлікту) невірно розцінюють домагання іншого боку.

Уявімо ситуацію, описану у фільмі «Ігри розуму». Слухачі в аудиторії вимагали відкрити вікно, оскільки їм було душно. Лектор заперечував, тому що шум будівництва на вулиці заважав занять. Ситуацію вдалося вирішити, відкривши вікно і попросивши будівельників зробити невелику перерву.

Також дуже важливо намагатися зберегти (або налагодити) особисті відносини між учасниками переговорів. Тобто протиріччя інтересів не повинно мати характер особистої ворожнечі.

Повага до опонентів сприятиме кращому взаєморозумінню і допоможе не допустити негативних емоцій.

2. Для задоволення життєвих потреб людини необхідні гроші. Джек Лондон одного разу написав: «Більше грошей - більше життя». Припустімо, які аргументи і які контраргументи могли б виставити захисники і противники цієї точки зору.

(Питання сформульовано некоректно)

Цю фразу наводить у своїх мемуарах знайома письменника, Anna Strunsky. Джек Лондон визнається, що йому не подобається працювати заради грошей, але гроші дають йому можливість жити, не піклуючись про витрати.

«Я ненавиджу заробляння грошей як мета ... Так що звичка до отримання грошей ніколи не стане одним з моїх недоліків. Але звичка до витрати грошей, ах бог! Я буду завжди її жертвою. »

1. У загальному, такої точки зору дотримується більшість людей: гроші, багатство важливі не самі по собі, а як засіб задоволення потреб в їжі, житлі, одязі тощо Перефразовуючи прислів'я, можна було б сказати: «Ми не живемо заради грошей, але гроші потрібні нам для життя.»

Популярний автор книг про фінанси Р. Кіосакі наводить такі слова свого наставника: «Ніколи не працюй на гроші (заради грошей), нехай гроші працюють на тебе!»

Сама фраза «більше життя», по видимому, перегукується з теорією сучасного письменника Михайла Веллера, що в основі прагнень живих істот лежить потреба переживати сильні відчуття. Тоді гроші дають можливість отримувати більше таких відчуттів, тобто дають «більше життя».

Інші точки зору:

2. Деякі вважають, що гроші дають владу самі по собі. Герой драми А. С. Пушкіна «Скупий лицар» терпів нужду, отримуючи задоволення не від використання, а від самого факту володіння грошима:

"Щасливий день! можу сьогодні я

У шостий скриня (в скриня ще неповний)

Жменя золота накопиченого всипати.

...

Я кожен раз, коли хочу скриня

мій відімкнути, впадаю в жар і трепет.

...

(Звертаючись до грошей):

Усніте тут сном сили і спокою,

Як боги сплять в глибоких небесах »

Володіння грошима скупий лицар розглядає як можливість панувати над світом:

«Що не підвладна мені? як якийсь демон

Отселе правити світом я можу; »

Хоча, на ділі, він не зміг бути авторитетом навіть для свого сина.

Герой роману Чарльза Діккенса «Домбі і син», великий підприємець, теж намагався вселити своєму синові думка про величезні можливості, які дає володіння багатством. Але син його вмирає, фірма стає банкрутом, а сам батько хоч пізно, але розуміє, що щастя - в любові і можливості бути зі своїми близькими.

3. Можна критикувати точку зору Дж. Лондона і з іншого боку. Справа в тому, що Джек Лондон був до кінця життя заможною людиною і багато витрачав.

Лев Толстой, наприклад, роз'яснює, що при сучасному розподілі праці неможливо з точністю визначити, хто скільки приніс користі. Тому потрібно намагатися жити скромніше і давати іншим більше, ніж береш.

Це стверджує ще Ісус в «Новому завіті»: «хто хоче між вами бути великим, нехай буде вам слугою» (Євангеліє від Матвія, глава 20, [26]).

«... Не журіться, що будете їсти та що пити, ні про тіло своє, у що одягнутися» (там же, гл.6, [25]).

Тобто, для людей такого світогляду, не стоїть питання про заробіток заради їжі та одягу. Вони готові допомагати людям, знаючи, що в цьому і є справжнє щастя. Правда, це розумієш зазвичай, коли самі насущні потреби в їжі і одязі все-таки задоволені.

Прикладом такого безкорисливого служіння можуть бути молоді люди - волонтери на олімпійських іграх та інших масових заходах.

Треба враховувати, що це питання квитка призводить фразу Дж. Лондона, вирвану з контексту, і екзаменатор може її тлумачити на свій розсуд. Бажано на консультації обговорити це питання і можливі варіанти відповіді.

3. Ви йшли по вулиці повз кіоск, в який незаконно намагалися проникнути грабіжники. Проїжджав повз міліцейський патруль затримав вас разом з грабіжниками. Які згідно закону у вас є права і обов'язки в цій ситуації? Як ви повинні поводитися в цьому випадку?

Дана ситуація регулюється нормами, закріпленими в Кримінально-процесуальному кодексі РФ (КПК України).

Затримання підозрюваного орган дізнання вправі застосувати на строк до 48 годин з моменту фактичного затримання особи за підозрою у скоєнні злочину.

Підозрюваний не зобов'язаний доводити свою невинність. Тягар доказування обвинувачення лежить на стороні обвинувачення (ч. 2 ст. 14 КПК України).

Після доставлення підозрюваного в орган дізнання або до слідчого, підозрюваному має бути роз'яснено його права, що вноситься до протоколу затримання, який повинен бути складений в термін не більше трьох годин (ст. 92 КПК України).

Затриманий має бути допитаний не пізніше 24 годин з моменту його фактичного затримання. До початку допиту підозрюваному на його прохання забезпечується побачення з захисником наодинці і конфіденційно.

По кримінальних справах про злочини, вчинені неповнолітніми, до обов'язкового участі в кримінальній справі залучаються законні представники - батьки, усиновителі, опікуни або представники установ, організацій, під опікою яких знаходиться неповнолітній підозрюваний.

Допитувана особа має право:

користуватися документами і записами.

отримати копію постанови про порушення проти нього кримінальної справи, або копію протоколу затримання, або копію постанови про застосування до нього запобіжного заходу;

давати пояснення і показання з приводу наявного щодо його підозри або відмовитися від дачі пояснень та свідчень (Важливо пам'ятати: допитувана особа, незалежно від віку, не повинно свідчити проти самого себе, свого чоловіка і інших близьких родичів);

давати показання і пояснення рідною мовою або мовою, якою він володіє;

користуватися допомогою перекладача безкоштовно;

знайомитися з протоколами слідчих дій, вироблених з його участю, і подавати на них зауваження

Квиток № 14 |  Квиток № 16

Квиток № 4 |  Квиток № 5 |  Квиток № 6 |  Квиток № 7 |  Квиток № 8 |  Квиток № 9 |  Квиток № 10 |  Квиток № 11 |  Квиток № 12 |  Квиток № 13 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати