Головна

ГЛАВА 20

  1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Л'ерт закінчив промальовувати черговий символ і знову глянув у валялися на піску зім'яті листки. І тут же відчув рух за спиною.

Молодий білий маг, посланник Квадраата, слідував за Л'ертом тінню, відстежуючи точне відповідність створюваної ним фігури і записів, переданих Главою Білій Ліги.

Спочатку вампір припускав смухлевать і намалювати фігури з помилками, що не дозволило б йому викликати богиню Темряви, але посланник Білій Ліги виявився надто в'едлів. А Л'ерту потрібно було зробити вигляд, що він підтримує плани Ордену Високої Магії. Йому потрібно було, щоб вони вважали, що він на їхньому боці. Поки вони будуть розбиратися з його персоною, у них буде менше сил на пошуки Керрі. А значить, у неї підвищуються шанси сховатися так, що маги її не знайдуть.

Хоча, з іншого боку, викликати Кліастро означало грати з вогнем. Причому, судячи з усього, так вважав не тільки він сам.

Після прибуття посланника Білій Ліги в Оріон у Валі почалася формений істерика.

- Л'ерт, будь ласка, не роби цього заклинання! - Зіниці в неї були ненормально широко розширені, чого очі здавалися осколками темного скла.

- Все буде в порядку.

Він як раз почав вивчати передані Квадраатом листки, списані дрібним густим почерком. Сірка! Ну навіщо, скажіть на милість, використовувати при побудові кола сірку? Мел рівно стільки ж ефективний, а смердить куди менше. Або у Квадраата старечі проблеми почалися, і він плутає Кліастро і підземних демонів?

- Послухай, мені знову був цей дух! Який минулого разу зі мною говорив!

- І що? - Він підняв голову, відриваючись від рукопису. - Він сказав щось цінне?

- Він майже нічого не сказав ... Він тільки волав слово «Небезпечно!» Так, що у мене трохи голова не розкололася на маленькі шматочки. І показував картинку сузір'я. Цього ... як його ... Сузір'я Дракона, якщо я не помиляюся. Тільки воно було неправильним.

Л'ерт насупився:

- В якому сенсі «неправильним»?

- Ну в ньому ж тільки одна червона зірка. Та, поява якої церковники пов'язували з приходом месії. А на зображенні, яку показував мені дух, таких зірок було три.

Вампір роздратовано стиснув кулак:

- А зараз звичайно ж цей дух знову пропав і не бажає Розмовляти?

- Я не брешу!

Він недбало відмахнувся:

- Та я вірю, що ти не брешеш. Мені незрозуміло, чий це привид і чого він домагається.

- Минулого разу він говорив, що хоче ... ні, не так ... що він не хоче, щоб ти помер.

- Шалено мило з його боку. Ось тільки щось я не пригадую дружньо налаштованих привидів серед своїх знайомих. До того ж володіють таким обсягом знань. Послухай, Валь, якщо він ще раз заползет до тебе в голову - будь ласка, попроси його сказати, як його звуть і навіщо він у все це втручається. Не подобається мені все це ...

Символи на піску спалахнули вогнем. Якийсь час нічого не відбувалося, і Л'ерт ризикнув сподіватися, що маги десь помилилися. Але немає. У центрі магічного кола щось яскраво спалахнуло, і на всі боки звідти потягнулися струмки диму. Л'ерт відчув, як шкіру поколює зсередини, і придушив бажання вилаятися.

- Чоловічок! Яка приємна несподіванка! - Слова виникали в його голові, минаючи губи виткати перед ним з диму жіночої фігури.

- Угу. Давно не бачилися, вирішив провідати тебе і поговорити. - Він послав відповідь подумки. З огляду на присутності в якості спостерігача Квадраата (той стежив за закликом через портал) вести діалог вголос - нехай навіть і тільки з його боку, вампірові зовсім не посміхалося.

- Навіщо такі складнощі? - Вона окреслила руками контур магічною фігури, в центрі якої перебувала. - Ти міг би просто покликати. Ми з тобою досить пов'язані, щоб я почула уявний заклик.

- Хочу випробувати новий спосіб. Для різноманітності.

- Ти все ще не склав коло жертв. Твоя сила не відновлена ??до кінця. Навіщо ти кликав мене? Ти шукаєш смерті?

- Ей, Ра'ота! - Гукнув його Глава Білій Ліги. - Чому ви не розмовляєте?

- Ми розмовляємо. Не заважай.

- Твій друг хоче мене почути, чоловічок? Я можу це влаштувати.

- Не варто, маленька богиня. А то я можу почати турбуватися і накоїти дурниць.

- Ти мені погрожуєш? Ти ?!

- Мм ... Кліастро, у мене є маленька пропозиція.

- Ти не в тому положенні, щоб ставити мені умови.

- Можливо. Але тим не менш. Скільки часу ти мені готова дати, якщо я виконаю твоє побажання - і поверну свої сили?

Фігура жінки розпалася на димні кільця і ??зібралася знову - але вже у формі триголовий змії. Голови відкривали пасти і беззвучно шипіли, торкаючись примарними мовами особи вампіра. Л'ерт відчув, як слабке поколювання під шкірою змінюється хвилею холоду.

- Навіщо тобі час? Я і так не турбувала тебе більше року. Якщо ти хотів подумати, то у тебе було більш ніж достатньо можливостей.

- Але рік для тебе - так мало! Ти чекаєш більше тисячі років, невже ти не готова почекати ще трохи?

Змія здійнялася вгору, пасти її широко відчинилися, демонструючи величезні ікла, политі отрутою.

- Ти смієшся, чоловічок ?!

- Стривай! Тобі ж хочеться бути найсильнішою, коли інші боги теж повернуться?

Змія синхронно хитнула усіма трьома головами і присунулася до нього ближче. Холод посилився.

- Що ти знаєш про їх повернення?

- Трохи. Але дивись - якщо ти вб'єш мене, ти прийдеш раніше їх, але будеш слабкіше. Хіба не краще прийти трохи пізніше, але у всеозброєнні своєї сили?

Фігура богині потекла, змінюючись. Змія розпалася на три, по числу голів. Л'ерту здалося, що його ступні вмораживали в уламок льоду. Змії скрутилися кільцями навколо його ніг.

- Ти просто намагаєшся отримати чергову відстрочку. Але ти забув. Якщо ти даси чітко сформульоване обіцянку - тобі доведеться його виконувати, хочеш ти того чи не хочеш.

- Я знаю про це, Кліастро.

- Знаєш? .. Ти забавний, чоловічок. Що за гру ти затіяв цього разу?

Змії поповзли навколо нього, зачіпаючи димними тілами. Там, де вони стосувалися вампіра, він відчував жгущие уколи. Час текло, але змії продовжували мовчки кружляти.

- Богиня? Який твій відповідь?

Мовчання затягувалося. Л'ерт вже збирався повторити своє запитання, коли нарешті почув слова Кліастро:

- Будь по-твоєму, чоловічок. Я дам тобі відстрочку. З тобою цікаво грати. У тебе буде ... п'ять років. П'ять років, протягом яких я не втручаюся в твоє життя. А ти присягаєшся що після закінчення цього часу ти складеш коло крові не менше ніж з тридцяти невинних душ. І візьмеш їх життя. Клянешся?

- Через п'ять років я виконаю твоє умова. Клянуся.

- І ще. Ти не вправі спробувати накласти на себе руки до закінчення цього часу, інакше наша домовленість втратить силу. Згоден?

Л'ерту дуже захотілося вилаятися, але йому вдалося зберегти нейтральне вираз обличчя. Прокляття! Звичайно, було нерозумно сподіватися, що вона прогледівши такої очевидної пастку, але все ж. Але за п'ять років він може придумати ще що-небудь. Що-небудь, що зможе порушити її плани. І в будь-якому випадку - якщо йому вдасться порушити порядок приходу богів, хто знає, може, це шалений пророцтво і зовсім не збудеться?

- Згоден.

- Домовилися, чоловічок. До зустрічі!

Змії вибухнули зсередини, розкидаючи на всі боки клаптики темряви. Л'ерта відкинуло за край магічного кола. Той спалахнув сизим огнем - і зник, наче не було ніколи нанесених на піску ліній. Тільки легкий наліт сажі нагадував про зустріч.

В голові дзвеніло.

- Ра'ота! - Нетерплячий голос Квадраата з порталу нагадав йому, що гра ще не закінчена. - Чому не відбулося втілення? Вона викинула тебе з кола! Що такого ти їй сказав?

Л'ерт втомлено потер скроні:

- Вона сказала, що ще занадто рано для її втілення. Вона образилася, що її потривожили так рано. Твоє щастя, ясновельможний, що вона зігнала своє незадоволення тільки на мені. Неприємні відчуття.

- В якому сенсі рано? Згідно з пророцтвом, її час уже настав!

- Квадраат, вона ж богиня. Ти пропонуєш мені критикувати прийняті нею рішення, посилаючись на якийсь клаптик старого паперу? Сірініті цілком могла трохи помилитися. Пророцтва часто цим грішать.

Глава Білій Ліги невдоволено насупився. Зчеплені над животом товсті руки напружилися.

- У мене складається враження, що ти брешеш мені, чорний маг. Хоча я і не розумію, навіщо тобі це.

- Навіщо мені брехати? Її втілення дасть мені силу, несумірну з тієї, що я володію зараз.

- Це так. Але є шанс, що ти при цьому загинеш. Бути може, саме це ти і обговорював з богинею?

- Ясновельможний, ти виконаний непотрібної підозрілості. Що мені зробити, щоб переконати тебе в тому, що я говорю правду?

- Нічого. Я вірю тільки фактам. Через скільки часу богиня буде готова втілитися?

- Вона сказала, що як мінімум ще п'ять років вона не зможе цього зробити.

- П'ять років! - Глава Білій Ліги ахнув. - Та нас за цей час Пресвятої Орден зітре в порошок! Це абсолютно неприйнятно!

Л'ерт постарався зобразити нa обличчі максимально безневинний вираз:

- Ясновельможний, я зробив все, що було в моїх силах. Що ще ти від мене хочеш?

Квадраат втупився на нього своїми водянистими очима:

- Мені доповідали, що ти недавно відлучався в містечко Гріставен.

- І що? - Вампір запитав абсолютно нейтрально, не виявляючи емоцій. Хоча те, що магам вдалося відстежити його переміщення, нічого доброго не обіцяло.

- І те, що в цьому містечку, за відомостями моїх інформаторів, напередодні твого візиту бачили подружню пару, за описом вкрай схожу на Арріера. А після твого візиту вони таємниче зникли, і мої люди не можуть зрозуміти - куди.

Л'ерт відчув полегшення. Хвала богам, Керрі все-таки його послухала!

- Я не вбивав Арріера, якщо ви про це. Хоча і збирався це зробити. Я запізнився. Коли я прибув в Гріставен, їх там уже не було.

- Навіщо взагалі ти їх шукав?

- Я ж уже сказав - щоб знищити. Я ж не дурень, ясновельможний. Ти сам зізнався мені, що знищиш потенційні оболонки стихій - все, крім однієї, якої ти збираєшся скористатися. Якщо ти досягнеш угоди з Арріера - це буде не в моїх інтересах.

- Ми могли б домовитися! Ти їх злякав, і тепер ми їх втратили! І одні боги знають, скільки часу займуть пошуки! Невже ти не розумієш, що Пресвятої Орден ось-ось знищить всіх магів?

- Ясновельможний, що для Ордена Високої Магії якісь жалюгідні п'ять років? Затамувавши, сховайтеся в ваших притулках. Не показуйте звідти носа. Чин не всюдисущий, він не може обшукати кожну яму. А потім матеріалізується богиня Темряви, і Кхенеранн буде знищений.

- А якщо він встигне закликати в наш світ свого бога у плоті? Ти розумієш, як зросте їхня сила?

- Не думаю що це можливо. Інакше він би вже це зробив.

Квадраат зло зиркнув на чорного мага:

- Ти вважаєш, ти тут найрозумніший, так? Ну дивись. Ти засмутив і мої плани, і плани Глаакха. І ми це не забудемо. В твоїх інтересах переконати Кліастро прийти скоріше.

- У моїх, я згоден. Я спробую це зробити, хоча нічого обіцяти не можу.

Глава Білій Ліги перестав підтримувати проекцію, і овал з його зображенням розтанув в повітрі. Л'ерт задумливо дивився на покритий сажею пісок.

Отже, п'ять років. Занадто мало, щоб викрутитися з цієї безглуздої ситуації. До того ж йому треба перехитрити бога. Але спробувати щось можна.

 ГЛАВА 19 |  ГЛАВА 21


 ГЛАВА 9 |  ГЛАВА 10 |  ГЛАВА 11 |  ГЛАВА 12 |  ГЛАВА 13 |  ГЛАВА 14 |  ГЛАВА 15 |  ГЛАВА 16 |  ГЛАВА 17 |  ГЛАВА 18 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати