На головну

ГЛАВА 3

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Веренур втомлено мружився, вдивляючись в сяючий золотом овал порталу. Йому здавалося, що з кожним разом портал горить все яскравіше. Напевно, він вже сліпнути починає від цього сяйва.

- Лорд Ксорта! - Жорсткий голос повернув його до реальності. Фігура Пресвятого Кхенеранна, Глави Ордена Церкви, була видна на тлі сліпучого сяйва чорним силуетом. Виразу обличчя церковника ельф не бачив.

- Так-так-так, Я все ще тут. - Веренур був трохи засмучений і трохи п'яний. Іноді роль маріонетки здавалася йому важкуватою.

- Ми ж попереджали вас! Чому ви знову порушили мій наказ? - Кхенеранн говорив відносно спокійно. Багаторічна звичка допомагала йому ховати сказ в найдальший куток свідомості.

- Та не порушував я нічого. Сказали - підстрелити цю дівчину, так я її і підстрелив. Ну тобто влаштував, щоб се підстрелили. Що знову вас не влаштовує?

- Нас не влаштовує те, що, за наявними особисто у мене даними, леді Арріера на поточний момент часу жива, здорова і прегарний себе почуває!

Веренур похитав головою. Діамантові підвіски в гострих вухах спалахнули різнокольоровими вогниками.

- Не розумію. Так ви ж її самі і воскресили. Тут на всю столицю крик був: мовляв, Найсвятіше явив чергове диво, врятував невинну душу і все таке інше. До неї скоро, здається, почнуть паломники ходити. Щоб особисто доторкнутися до причетний благословення Найсвятішого і урвати для себе шматочок удачі. І як ви в цій ситуації пропонуєте мені її далі вбивати? Між іншим, мої люди її дуже якісно розстріляли! Якби не ваш бог, ніякої цієї катавасії не сталося б! Всі палацові медики в один голос твердили, що їй жити залишилося не більше дня. Коли - р-р-раз! - Лорд Арріера молиться, і вона знову жива і здорова. Що ви мені голову морочите, а, благородний Кхенеранн?

- Пресвятої, - поправив його церковник.

- Та яка різниця! Ви ось мені скажіть: ви що ж, проти волі свого бога вирішили піти? А як же всі ці чудеса, які сірі мантії по всій країні демонструють? Просто фокуси для відволікання уваги? Що відбувається, а?

Кхенеранн насупився:

- Хто сказав, що її воскресив Найсвятіше?

- Та все про це говорять! Па кожному розі блаженні про це балади складають вже. Знаєте, в яких печінках у мене все це?

- Мій бог її не воскресив.

Веренур подався вперед. Золоті сполохи, які танцюють навколо порталу, боляче цепанулі його по руці, і він був змушений знову відсунутися. Чи вірно він розчув?

- Але чому ж ви тоді не спростовує слів Арріера? Ваше слово в даному випадку буде коштувати куди вище його!

- Тому що мені незрозуміло, що сталося. Мені шкода, що ви, лорд Ксорта, останнім часом зловживаєте пристрастю до спиртних напоїв. З вами стає складно зв'язатися. У всякому разі, складно зв'язатися в моменти, коли ви здатні вести розумний діалог. Сподіваюся, що ви мінімізуєте свою згубну звичку.

- До чого тут мої звички?

- При тому, що, якщо б я зміг своєчасно отримати від вас підтвердження чуток, докотилися до мене з інших джерел у палаці, я міг би краще розібратися в ситуації. Ніхто з моїх людей не знав, що вона дійсно була сильно поранена. Я припустив, що Арріера просто грає на підвищення своєї політичної ваги через якихось розбіжностей з вами. Але ви говорите, що вона фактично вмирала!

- Ну так. Послухайте, Кхенеранн, я особисто бачив її поранену. Повірте мені, вона не виглядала людиною, подряпати палець. Вона ледь дихала. Арріера майже божеволів! І раптом - р-р-раз! - І невідомо як вона зцілюється. Я не знаю, хто, крім бога, може зробити таке! Я заходив до неї перед усім цим нашестям ваших людей. На ній не було ні подряпини! Чи чуєте - взагалі жодної подряпини! Немов хтось клацнув пальцями і відмотав час назад. Якби рани зажили, повинні були залишитися ну хоч якісь шрами! А там не було нічого - невинно-чиста шкіра!

- У замку в цей час були маги?

- Маги? Ви смієтесь? Маги тепер сидять в своїх вежах і зайвий раз не висовуються. А якщо і висовуються, то тільки у вигляді зорових проекцій.

- Маг міг побудувати портал в покоях хворий, зцілити її і піти. - Кхенеранн задумливо покрутив пальцями. - У всякому разі, це та версія, якої вам належить дотримуватися, лорд Ксорта.

- Так будь ласка. Я можу дотримуватися чого захочете. Тільки я сам не вірю в цю вашу версію. Чи не під силу таке магам. Не можуть вони, врешті-решт, зцілювати людей, які однією ногою вже в могилі! У мене, хвала богам, непогану освіту, отож ні в одній з хронік немає навіть близько опису схожого випадку. Так, білий маг може зцілити досить важкі рани - але не воскресити ж людини! Не кажучи вже про те, що я намагався підстрахуватися - в усі лікувальні настоянки я підсипав один з сильнодіючих отрут. Маг не зміг би одночасно ліквідувати наслідки розриву тканин і їх внутрішнього поразки. Та й сили, які йому треба було б для цього використовувати, - заклик їх не міг здійснитися непомітно і не залишити слідів.

Особа Кхенеранна спотворило презирство. Веренур не побачив цього - вигляд церковника здавався йому суцільним темною плямою.

- Ви так вільно міркуєте про магів! Можна подумати, ви багато про них знаєте!

- Ви даремно єхидствувати, Кхенеранн. Не те щоб дуже багато, по дещо я знаю. Досить, щоб зі скепсисом поставитися до вашої версії.

- Мене не цікавить ваш скепсис. Я озвучив вам версію, якої ви повинні повірити. Мене не цікавить, як ви це зробите. Якщо хочете, займіться самогіпнозу. Але ви повинні вірити в те, що я вам сказав.

- Навіщо вам моя віра? Я втомився від того, що ви граєте мною, як підставний фігурою.

- Це не предмет для обговорення. І ще. Постарайтеся усунути ваш промах.

Веренур здивовано втупився в сяюче золото.

- В якому сенсі усунути? Знову влаштувати замах на Ралернана? Але це зараз технічно неможливо! Їх постійно оточує просто величезний натовп людей! До того ж після того як в їх замку когось намагалися зарізати, Грахам потроїв кількість особистих охоронців Арріера.

Кхенеранн підняв руку, перериваючи ельфа:

- Стоп. Кого намагалися зарізати? Мені не доповідали про це ...

- Та й гадки не маю кого! Один з нарядів охорони бачив, як кілька людей зчепилися в одному з верхніх коридорів, але коли вони підійшли ближче - там нікого вже не було. Тільки величезна калюжа крові на підлозі. Загалом, якщо когось і намагалися прирізати, то вони це успішно здійснили - з розповідей, там крові не на одну людину вистачило б.

- А що ж труп?

- Та не було там ніяких трупів. Дехто з охранки запевняв, що бачив, ніби тіло викидають у вікно. Потім під вікнами шукали - але навіть якщо його дійсно викинули, живим залишитися було ніяк неможливо - надто високо, як ви знаєте. Якщо, звичайно, він чисто випадково не вміє літати.

- Або якщо викинули мага. Про якого ніхто не повинен знати.

Веренур тонко посміхнувся:

- Кхенеранн, я вас дуже прошу, ну не тримайте мене зовсім за немовляти. Ви зараз збираєтеся мене переконати, що якийсь маг таємно доставили до палацу, зцілив леді Арріера, після чого лорд Арріера вирішив його ліквідувати, щоб не сваритися з вашим Орденом? А цей маг був настільки сильний, що після активного кровопускання запустив аркан левітації і змився? Якось це вже занадто за вуха притягнуто, як ви знаєте. Мені треба побільше випити, щоб повірити в таку казку.

- А нападники? Охоронці були так неповороткі, що упустили їх?

- Не знаю. Тут взагалі якесь марення розповідають. Що ніби як їх майже загнали в кут, коли вони теж стрибнули у відкрите вікно, - і теж з кінцями. І теж майже що з верхівки вежі. При цьому ніяких нових людей в замку офіційно не з'являлося, ніхто не приїжджав і не виїжджав. Зрозуміло, я не говорю про прислугу - але прислуга НЕ розважається такими іграшками. У мене є підозра, що Грахам свідомо роздмухує цю історію, забезпечуючи її нереальними подробицями, щоб його люди не розслаблялися.

- А у мене є підозра, що все це необхідно перевірити. Не люблю сумнівної інформації.

- Пресвятої Кхенеранн! Ну як я можу це перевірити? Я вже і так розповів все, що знав, і навіть з чутками вас ознайомив! Ну що, ви хочете, щоб я облазив двір під вікнами в пошуках розбилися трупів? Так їх вже відвезли і сховали не менш десяти разів, якщо ця історія не вигадка.

Кхенеранн повільно сплів пальці в замок і настільки ж повільно вивільнив їх.

- Ні, Ксорта, ви мене невірно зрозуміли. Цю інформацію дійсно необхідно перевірити, але ця робота буде доручена іншим людям.

- Я можу бути вільним?

- Не забудьте про виконання мого наказу.

- По, Кхенеранн, я ж тільки що говорив вам - зараз це абсолютно неможливо! Я ще можу якось організувати замах на пару Арріера окремо - наприклад, таємно підсипати отруту в їжу. Але так, щоб на обох разом і щоб при цьому не було охоронців! Зараз це абсолютно неможливо! Зрозумійте мене правильно: я готовий виконувати ваші накази, але цей наказ - при всьому моєму бажанні його виконати - неможливий! Необхідно дочекатися, поки весь цей галас з лікуванням леді Арріера вляжеться!

Церковник помовчав якийсь час.

- Добре. Я дам вам трохи часу. Але вам необхідно організувати це вбивство при найближчому ж зручному випадку! І не дай мені боги дізнатися, що ви упустили такий випадок!

Жестом руки він відключив зв'язок.

Кхенеранн нервував. Він зовсім не був на всі сто відсотків упевнений, що леді Арріера не воскресив безпосередньо сам Найсвятіше. Просто, на його превеликий жаль, бог поки що ні вшанував його повторним візитом, і Кхенеранн будував свої логічні викладки виключно на основі припущень. Йому здавалося нелогічним, що Найсвятіше спочатку сам підказав йому шлях знищення потенційних оболонок стихійних сил, а потім зайнявся відродженням однієї з них. Проблема була в тому, що, на відміну від Ксорта, він був дуже добре обізнаний про здібності магів до зцілення. І він знав, що, якщо все реально було так, як доповідав йому сам Ксорта і інші його інформатори, процес зцілення не був схожий ні на один з відомих йому арканов. Значить, на дошці з'явилася невідома фігура. І постать цю належало з'ясувати і вивчити якомога швидше, щоб уникнути неприємних сюрпризів. Таємничі замаху на вбивство його теж не порадували. Він прекрасно знав, що охорона Грахама і так підтримувала забезпечення безпеки мешканців палацу на належному рівні. Та й не уявляв він самого Грахама, придумують казки для тренування уваги своїх підлеглих, - не той склад характеру. І значить, хтось знову незрозумілий. Хтось, хто може безслідно і, судячи з усього, без втрат для власного здоров'я вистрибувати з веж. Маги? Але маги бояться зараз показати ніс в столицю. І Грінатаір і Керхалан неформально вже в руках церковників. Звичайно, поки відкрите зіткнення тільки намічається, але маги вважають за краще не ризикувати в таких ситуаціях.

Кхенеранн потер скроні. Необхідно було продумати уточнені накази його інформаторам, якісь могли б внести ясність в цей туман.

ГЛАВА 2 |  ГЛАВА 4

анотація |  ГЛАВА 1 |  ГЛАВА 5 |  ГЛАВА 6 |  ГЛАВА 7 |  ГЛАВА 8 |  ГЛАВА 9 |  ГЛАВА 10 |  ГЛАВА 11 |  ГЛАВА 12 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати