Головна

Глава 2 + 2 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Вони звернули в провулок і вийшли прямо на невелику площу, втиснувшись між стінами будинків. Площа була забита прилавками, бочками і діжками, з яких бив сильний запах риби. Тут йшла жвава і галаслива торгівля, перекупники, продавці і покупці намагалися перекричати кружляють над усім чайок. Біля стіни сиділи кішки, вдаючи, ніби риба їх взагалі не цікавить.

- Твоя пані, - раптом сказав Фабіо, лавіруючи між прилавками, - дуже сувора.

- Знаю.

- Вона тобі не рідна, вірно?

- Так. А як ти здогадався?

- Одразу видно! Вона дуже красива, - сказав Фабіо з жорстоким, роззброювали одкровенням зовсім ще молодої людини.

Цири повернулася немов пружина, але перш ніж встигла відповісти Фабіо який-небудь колючістю щодо його веснянок і зростання, хлопчик вже тягнув її між візками, бочками і прилавками, одночасно пояснюючи, що височіє над площею вежа називається «Злодійська», що камені для її побудови брали з дна морського і що ростуть біля неї дерева називаються пальмами.

- Ти жахливо мовчазна, Цири, - несподівано зауважив він.

- Я? - Зобразила вона напрочуд. - Нічого подібного! Просто уважно тебе слухаю. Знаєш, ти розповідаєш дуже цікаво. Я якраз хотіла тебе запитати ...

- Про що?

- А далеко звідси до ... до міста Аретузи?

- Зовсім близько. Тільки Аретуза зовсім не місто. Піднімемося на стіну, покажу.

Стіна була висока, з крутими сходами. Фабіо спітнів і задихався, і не дивно: він не закривав рота, повідомив Цири, що стіна, що оточує Горс Велен, побудована недавно, вона набагато молодше самого міста, зведеного ще ельфами, сказав, що в ній тридцять п'ять футів висоти і що це так звана казематна кладка, складена з тесаного каменю і випаленої цегли, тобто матеріалу, краще за інших витримує удари таранів.

Нагорі їх охопив морський вітер. Цири із задоволенням вдихала його після щільної і нерухомою духоти міста. Вона сперлася ліктями об край стіни, дивлячись зверху на розцвічений вітрилами порт.

- Що це, Фабіо? Ота гора?

- Острів Танедд.

Острів, здавалося, був зовсім близько. І походив не на острів, а на вколоченний в морське дно гігантський кам'яний стовп, величезний зіккурат, сповитий змія серпантином дороги, терасами і зигзагами сходів. На терасах зеленіли гаї і сади, а із зелені проглядали приліпилися до скель, ніби Ластівчине гніздо, білі гостроверхі вежі і витончені купола, що вінчають групи оточених галереями будівель, які, схоже, були зведені НЕ хитромудрими будівельниками, а вирізані в схилах гори, яка здіймається з морської безодні.

- Все це створили ельфи, - пояснив Фабіо. - Кажуть, за допомогою ельфів магії. Однак вже з незапам'ятних часів Танедд належить чарівникам. Ближче до вершини, там, де - бачиш? - Блищать на сонці купола, розташований палац Гарштанг. У ньому через кілька днів відкриється Великий Збір Магіка. А он там, дивись, уже на самій вершині, висока самотня вежа з зубцями. Це Тор Лара, Вежа Чайки.

- Туди можна потрапити по суші? Це ж близько.

- Можна, можливо. Є міст, він з'єднує берег затоки з островом. Його звідси не видно, дерева затуляють. А бачиш червоні дахи біля підніжжя гори? Це палац ЛОКСИ. Туди-то і веде міст. Тільки через ЛОКСИ можна пройти до дороги, що веде на верхні тераси.

- А туди, де оті милі галерейки і містки? І сади? Як вони тримаються на каменях і не падають? Що це за палац?

- Це і є Аретуза, яка тебе цікавила. Знаменита школа для юних чарівниць.

- Ах, - Цири облизав губи, - так це там ... Слухай, Фабіо ...

- Слухаю.

- Ти хоч іноді зустрічаєш молодих чарівниць, які навчаються в школі? Ну в Аретузи?

Хлопчик здивовано глянув на неї.

- Що ти! Ніколи! З ними ніхто не зустрічається! Їм заборонено залишати острів і виходити в місто. А на територію школи нікого взагалі не пропускають. Навіть бургграфа і судового виконавця. Якщо у них виникає якась справа до чарівниці, вони можуть пройти тільки в ЛОКСИ. На найнижчий рівень.

- Так я і думала, - похитала головою Цири, не відриваючи очей від палаючих золотом дахів Аретузи. - Прям не школа, а в'язниця якась! На острові, на скелі, та ще й над прірвою. Тюрма - і все.

- Взагалі-то так, - погодився Фабіо, трохи подумавши. - Звідти досить важко вийти ... Тільки там не як у в'язниці. Просто учениці - молоді дівчата. Їх треба охороняти ...

- Від чого?

- Ну ... - зам'явся хлопчик. - Ти ж знаєш...

- Не знаю.

- Хм ... Я думаю ... Ох, Цири, ніхто ж їх не замикає в школі. Вони самі хочуть ...

- Ну звичайно. - Цири шельмівського посміхнулася. - Хочуть - ось і сидять у своїй в'язниці. Чи не хотіли б, так не дали б себе замкнути. Все так просто - треба тільки вчасно втекти. Ще до того, як туди потрапиш, тому як потім може бути важче ...

- Як це - втекти? А куди їм ...

- Їм, - перервала Цири, - ймовірно, нікуди, бідолахам. Фабіо? А де місто ... Хірунд?

Хлопчик здивовано глянув на неї.

- Хірунд не місту. Це ферма. Велика ферма. Там є сади і городи, які постачають овочі та фрукти всіх містах в окрузі. Є ставки, в яких розводять коропів і інших риб ...

- І далеко до цього Хірунда? В який бік? Покажи.

- Навіщо тобі?

- Покажи, прошу тебе.

- Бачиш дорогу, що веде на захід? Там, де вози? За нею якраз і їдуть в Хірунд. Верст п'ятнадцять, весь час лісами.

- П'ятнадцять верст, - повторила Цири. - Недалеко, якщо кінь хороший ... Спасибі, Фабіо.

- За що?

- Неважливо. Тепер проведи мене на ринок. Ти обіцяв.

- Пішли.

Такий штовханини, суєти, штовханини і гомону, які він спіткав ринку Горс Велена, Цири ще бачити не доводилося. Гучний рибний базар, через який вони нещодавно проходили, в порівнянні з ринком здався б тихим храмом. Площа була величезною, і все-таки Цири здавалося, що пройти на територію ярмарку неможливо. Залишалося лише поглянути здалеку. Однак Фабіо сміливо врізався в спресовану натовп, тягнучи дівчинку за собою. У Цири відразу ж закрутилася голова.

Продавці волали, покупці кричали ще голосніше, що загубилися в штовханині діти вили і стогнали. Мукали корови, блеяли вівці, кудахтали кури і реготали гуси. Ремісники-краснолюдов люто били молотками по якимось железякам, а коли переривали своє заняття, щоб напитися, починали моторошно лаятися. У кількох точках площі надривалися пищалки, гуслі і цимбали, мабуть, там давали концерти Вагант і музиканти. Додатково до всього хтось невидимий в цьому бедламі, але напевно не музикант, невтомно дув в латунну трубу.

Цири відскочила від трусів прямо на неї, пронизливо верещали свині і налетіла на клітку з курми. Її штовхнули, вона наступила на щось м'яке і нявкає. Кинулось, мало не влучивши під копита величезної смердючої, отвратной і жахливо дивною худоби, розштовхувати людей кошлатими боками.

- Що це було? - Зойкнула вона, намагаючись втриматися на ногах. - А, Фабіо?

- Верблюд. Не бійся!

- А я і не боюся! Теж мені! Подумаєш, вербульд !!!

Вона з цікавістю оглядалася. Поспостерігала за роботою нізушков, на очах у всіх виготовляли витончені бурдюки з козячої шкури, повосхіщаться чарівними ляльками, яких пропонували на своєму прилавку дві полуельфкі. Довго розглядала вироби з малахіту і яшми, виставлені на продаж похмурим і весь час бурчав гномом. З цікавістю і знанням справи оглянула мечі в майстерні зброяра. Зупинилася біля дівчат, що плетуть кошики з верби, і прийшла до висновку, що немає нічого гіршого такої роботи.

«Трубодуй» перестав надриватися. Найімовірніше, його прикінчили.

- Чим так смачно пахне?

- Пончики. - Фабіо помацав гаманець. - Хочеш спробувати один?

- Хочу спробувати два.

Продавець подав три пончика, прийняв п'ятак і здав чотири мідяки, один з яких переламав навпіл. Цири, вже трохи призвичаївся, з цікавістю спостерігала за операцією продавця, жадібно поглинаючи перший пончик.

- Чи не звідси, - запитала вона, беручись за другий, - пішла приказка «шеляга не варта»?

- Звідси. - Фабіо прикінчив свій пончик. - Адже монет менше гроша не існує. А там, звідки ти родом, півгроші не в ходу?

- Ні. - Цири облизав пальці. - Там, звідки я родом, в ходу золоті дукати. Крім того, все це ламання було безглуздим і непотрібним.

- Чому?

- Тому що я хочу з'їсти третій пончик.

Заповнені сливовим повидлом пончики подіяли як самий чарівний еліксир. У Цири піднявся настрій, і вируюче народом площа перестала її лякати, дивувати і навіть почала подобатися. Вона більше не дозволяла Фабіо тягти себе, а сама потягнула його в саму гущу, до того місця, з якого хтось виголошував промову, забравшись на імпровізовану трибуну з бочок. Оратором виявився старий товстун. За голеною голові і коричневому балахоні Цири визнала в ньому бродячого жерця. Їй вже зустрічалися такі, час від часу вони відвідували храм Мелітеле в Елландере. Мати Неннеке ніколи не називала їх інакше як «ці дурні фанатики».

- Єдиний суть на світлі закон! - Гарчав товстий жрець. - Божий закон! Вся природа підпорядкована цим законом, вся земля і все, що на цьому краї росте! А чари і магія - огидні сему закону. Прокляття чародіїв, близький уже день гніву, коли вогонь небес вразить їх богомерзких острів! Зваляться стіни ЛОКСИ, Аретузи і Гарштанга, за якими збираються нині ці безбожники, що плетуть підступи! Впадуть ці стіни ...

- І доведеться, мати їх перемать, все заново зводити, - буркнув стоїть поруч з Цири підмайстер в одязі, умаруханной вапном.

- Умовляв вас, люди добрі і благочестиві, - Не вгамовувався жрець, - не вірте чародіїв, не звертайтеся до них за порадами і з проханнями. Не дозволяйте їм спокушати себе ні видом розкішним, ні промовою гладкою, бо істину кажу вам, чарівники оні є аки труни повапленние, зовні прекрасні, зсередини ж гнилі і зотлілих кісток повні!

- Гляньте на нього, - промовила молода жінка з кошиком, повної моркви, - ось тріпається! На Магіка, бач, гавкає, тому як заздрить, ось і все.

- Точно, - підтакнув муляр, - у самого, бач, башка немов яйце лиса, а черево аж до колін. А чарівники - вона які гарні, що не плешівеют, що не череватим ... А чарівниці, ого, сама красотища ...

- Бо твої красуня душі дияволу запродали! - Крикнув невисокий типчик з шевським молотком за поясом.

- Дурний ти, підошва гнила. Якби не добрі тітки з Аретузи, ти б давно з торбою по світу пішов! Їм скажи спасибі, що є чого жерти.

Фабіо потягнув Цири за рукав, і вони знову пірнули в натовп, яка понесла їх до центру площі. Почувся гуркіт бубна і гучні крики, що закликають до тиші. Натовп і не думала замовкати, але глашатаю з дерев'яного помосту це зовсім не заважало. У нього був гучний, добре поставлений голос, і він умів їм користуватися.

- Сповіщаю, - закричав він, розгорнувши рулон пергаменту, - що Гуго Ансбах, нізушек по народженню, оголошений поза законом, бо зловмисникам-ельфам, котрі «білками» іменуються, в своїм домі нічліг і притулок доставив. Те ж саме Юстин Інгвар, коваль, краснолюдов по народженню, коий негідник оним наконечники для стріл кував. Сім на обох названих бургграф пошук оголошує і ловити їх карає. Хто їх схопить, тому нагорода - п'ятдесят крон готівкою. А якщо хто дасть їм їжу альбо укриття, їх спільником шануватися буде і однакова кара йому, яка і їм призначена. А якщо в Ополе або в селищі схоплені будуть, все ополье або все селище розплачуватися будуть ...

- Енто хто ж, - пролунав вигук в натовпі, - нізушку схроненіе дав? За їхнім фермам хай шукают, а знайдуть, то всіх їх, нелюди, в яму!

- Чи не в яму, на шибениці!

Глашатай взявся читати подальші оголошення бургграфа і міської ради, але Цири втратила до них інтерес. Вона якраз мала намір вибратися з товкотнечі, коли раптом відчула на сідниці руку. Зовсім не випадкову, нахабну і неймовірно майстерну.

Тіснота, здавалося б, не дозволяла обернутися, але Цири навчилася в Каер Морхене рухатися в місцях, в яких рухатися неможливо. Вона розгорнулася, викликавши деяке замішання оточуючих. Що стояв у неї за спиною юний жрець з голеною головою посміхнувся нахабнуватою, відпрацьованої усмішкою. Ну і що, говорила ця посмішка, що тепер? Чудненько почервонієш і цим рум'янцем все закінчиться?

Мабуть, жрець ніколи не мав справи з ученицями Йенніфер.

- Лапи геть, ти, дубина лиса! - Закричала Цири, бліднучи від сказу. - За свою дупу хапайся, ти ... труну повапленний !!!

Скориставшись тим, що затиснутий в натовпі жрець не міг поворухнутися, Цири зібралася його штовхнути, але завадив Фабіо, спішно відтягнути її подалі від священнослужителя і місця події. Бачачи, що вона вся труситься від злості, він підсунув їй жменю посипаних цукровою пудрою хрустиків, побачивши яких Цири миттєво забула про інцидент. Вони стояли біля ларька, там, звідки було видно подіум з ганебним стовпом посередині. Однак злочинця там не було, а сам подіум був обвішаний гірляндами квітів і служив ареною групі виряджених як папуги бродячих музикантів, щосили рвуть струни гусел і попискувала на дудках і свистульки. Молода чорнява дівчина в прикрашеному цехинами сердаки співала і танцювала, потрясаючи тамбурином і весело притупуючи маленькими туфельками:

Ось одного разу чарівницю тяпнула гадюка.

Чародійка хоч би охнуть, а гадюка - трупом!

Товпиться навколо подіуму глядачі реготали до упаду і плескали в ритм пісеньки. Продавець солодких хрустиків кинув в шипляче масло чергову порцію. Фабіо облизав пальці і потягнув Цири за рукав.

Ларьків було безліч, і всюди пропонували що-небудь смачненьке. Вони скуштували ще по тістечку з кремом, потім - заодно - в'яленого угорька, загризли чимось дуже дивним, смаженим і наколоті на паличку. Пізніше затрималися у бочок із квашеною капустою і зробили вигляд, ніби пробують, маючи намір нібито купити побільше. А оскільки, наївшись, так і не купили, торговка обізвала їх засранцями.

Ходімо далі. На решту грошей Фабіо придбав кошичок груш-бергамоток. Цири глянула на небо, але вирішила, що ще не опівдні.

- Фабіо! А що за намети і будки он там, біля стіни?

- Різні розваги. Хочеш поглянути?

- Хочу.

Перед першою наметом стояли одні чоловіки, збуджено переступали з ноги на ногу. Зсередини долинали звуки флейти.

- «Чорношкіра Лейла ... - Цири насилу прочитала коряву напис на полотні, - видає в танці всі секрети свого тіла ...» Дурість якась! Які секрети? ..

- Пішли далі, пішли, - квапив Фабіо, злегка почервонівши. - Поглянь, це цікаво. Тут бере ворожейка, майбутнє пророкує. У мене ще є два гроша, вистачить ...

- Шкода грошей, - хукнув Цири. - Теж мені - пророкування за два гроша! Щоб передбачати, треба бути віщуном. Мовлення - великий талант. Навіть серед чародійок не більш ніж одна зі ста здатна на таке.

- Моїй старшій сестрі, - зауважив хлопчик, - ворожейка передбачила, що вона вийде заміж, і це справдилося. Чи не гримасуй, Цири. Пішли поворожити тобі ...

- Я не хочу виходити заміж. Не хочу ворожби. Тут жарко, а з цього намету несе ладаном, я туди не піду. Хочеш, йди один, я почекаю. Тільки не знаю, навіщо тобі ці передбачення. Що ти хочеш дізнатися?

- Ну ... - зам'явся Фабіо. - Найбільше ... Чи буду я подорожувати. Чи зможу побачити весь світ ...

«Буде, - раптом подумала Цири, відчуваючи запаморочення. - Він буде плавати на великих білих вітрильниках ... Чи добереться до країн, яких до нього ніхто не бачив ... Фабіо Сахс, першовідкривач нових земель ... Його ім'ям назвуть півострів, край континенту, який сьогодні ще не має назви. П'ятдесяти чотирьох років, маючи дружину, сина і трьох дочок, він помре далеко від дому і близьких ... Від хвороби, яка сьогодні ще не має назви ... »

- Цири! Що з тобою?

Вона потерла обличчя рукою. Їй здавалося, що вона виринає з води, вибирається до поверхні з дна глибокого, льодяно-холодного озера.

- Нічого, нічого ... - пробурмотіла вона, озираючись і приходячи в себе. - У голові паморочилося ... Все через спеку. І ладану з намету ...

- Швидше за все через капусту, - серйозно сказав Фабіо. - Даремно ми стільки з'їли. У мене теж в животі бурчить.

- Нічого зі мною не трапилося! - Цири хвацько задерла голову, дійсно відчувши себе краще. Думки, які вихором пронеслись в голові, розвіялися і тут же забулися. - Пішли, Фабіо. Йдемо далі.

- Хочеш грушу?

- Звичайно.

Біля стіни група підлітків грала в дзига на гроші. Дзига, обмотаний шнурком, треба було спритним, що нагадує клацання бича ривком змусити обертатися так, щоб він накручував кола по накресленим крейдою полях. Цири обігравала в дзига більшість хлопчиків в Скелліг, обіграла і всіх послушниць в храмі Мелітеле. Вона вже збиралася було вступити в гру і звільнити бешкетників не тільки від мідяків, а й від латаних штанів, коли її увагу раптом привернули гучні крики.

На самому кінці шеренги наметів і будок стояла притиснути до стіни і кам'яними сходами дивна напівкругла вигородка, утворена полотнищами, розтягнутими на сажнів висоти жердинах. Між двома жердинами був вхід, який загороджував високий рябої чоловік в стеганке і смугастих штанях, заправлених у матроські чоботи. Перед ним тіснилася купка людей. Сунувши в жменю рябого кілька монет, люди по одному зникали за полотнищем. Рябий кидав гроші у велике сито, дзвеніли ними і хрипко вигукував:

- До мене, добрі люди! До мене! На власні очі побачите саме страшне страховисько, яке тільки боги створили! Ужасть і страх! Живий василіск, отруйна страховідло зерріканскіх пустель, втілення диявола, ненаситний людожер! Такого чудовиська ви ще не бачили, люди! Тільки що спіймана, через моря на кораблі привезене! Погляньте, погляньте на живого, злострашного василиска на власні очі! Остання можливість! Тут, у мене, всього за три п'ятаки! Баби з дітьми - по два!

- Ха, - сказала Цири, відганяючи від груші ос. - Василіск? Живий? Треба обов'язково поглянути. До сих пір я бачила тільки гравюри. Пішли, Фабіо.

- У мене скінчилися гроші.

- У мене є. Я заплачу. Пішли сміливо.

- Потрібно Було шість. - Рябий глянув на кинуті в жменю мідяки. - Три п'ятака з особи. Дешевше тільки баби з дітьми.

- Він, - Цири тицьнула в Фабіо грушею, - дитина. А я - баба.

- Дешевше тільки баби з дітьми на руках, - загарчав рябої. - Ну, давай, додавай ще два п'ятака, хитромудра дівка, чи валяй звідси і пропусти інших. Поспішайте, люди! Залишилося всього три вільних місця.

Довелося додати.

За вигородку з полотнищ юрмилися городяни, щільним кільцем оточуючи збите з дощок піднесення, на якому стояла вкрита килимом клітина. Запустивши відсутніх до комплекту глядачів, рябий застрибнув на поміст, взяв довгу палицю і зірвав килим. Понесло падлом і огидною смородом. Глядачі зашепотіли і трохи відступили.

- Обережніше, добрі люди, - попередив рябої. - Чи не занадто близько, це небезпечно!

У клітці, явно йому тісною, згорнувшись клубком, лежав ящір, вкритий темною лускою з дивною малюнком. Коли рябий стукнув по клітці палицею, гад заворушився, зашурхотів лусочками по прутах, витягнув довгу шию і пронизливо зашипів, демонструючи гострі білі конічні зуби, різко контрастують з майже чорної лускою, що обрамляє пащу. Глядачі охнули. Залився гавкотом кудлатий песик, якого тримала на руках жінка із зовнішністю торговки.

- Дивіться уважніше, - крикнув рябої, - і радійте, що в наших сторонах подібні чудовиська не знаходиться! Ось жахливий василіск з далекої Зарріканіі! Не наближайтеся, не наближайтеся, тому як хоч він і замкнений у клітці, але одним тільки своїм диханням може отруїти!

Цири і Фабіо нарешті проштовхнулися крізь кільце глядачів.

- Василіск, - продовжував з піднесення рябої, спираючись на палицю, як страж на алебарду, - це сама що ні на є отруйна гадина на світі! Бо василіск - цар всіх змій! Якщо б гадюк було більше, наш світ пропав би безслідно! На превеликий щастя, це чудовисько рідкісне, бо народжується з півнячого яйця. А самі знаєте, люди, що яйця зносить не кожен півень, а тільки такий паршивець, який на манер квочки іншому півню гузку підставляє.

Глядачі дружним сміхом прореагували на жарт. Чи не сміялася лише Цири, весь час уважно розглядала істота, яке, роздратоване шумом, звивається, билося об прути клітки і кусав їх, марно намагаючись розправити в тісноті зіпсовані крила.

- Яйця, таким півнем знесені, - тягнув рябої, - повинні сто і одна змія висиджувати! А коли з яйця проклюнеться василіск ...

- Це не василіск, - зауважила Цири, відкушуючи грушу. Рябий косо глянув на неї.

- ... А коли виклюнеться василіск, кажу, - продовжував він, - тоді він всіх змій в гнізді пожере, їх отрута поглине. Але шкоди йому від того ніякого не буде. Сам же отрутою так надуется, що не тільки зубом забити зуміє і не дотиком навіть, але дихом одним! А якщо кінний лицар візьме і списом василиска проткне, то отрута вздовж древка вгору вдарить і одночасно вершника з конем на місці повалить.

- Це неправдива неправда, - голосно сказала Цири, випльовуючи насіннячко.

- Сама наіправдівейшая правда! - Заперечив рябий. - Вб'є. І коня і вершника вб'є!

- Як же, чекай!

- Тихо, мазелечка! - Крикнула торговка з собачкою. - Не заважай! Хотц нам поцікавитися і послухати!

- Перестань, Цири, - шепнув Фабіо, тицьнувши її в бік.

Цири фиркнула на нього і полізла в кошик за черговий грушею.

- Від василіска, - рябої підвищив голос, перебиваючи наростаючий між глядачів шум, - кожен звір в ту ж мить збігає, як тільки його шипіння почує. Кожен звір, навіть дракон, щоб не сказати, коркодріл навіть, а коркодріли неможливо страшні, хто їх бачив, той знає. Одне тільки єдине тварина не боїться василиска - це куна. Куниця значить. Куна, як тільки чудовисько в пустелі побачить, тут же в ліс якомога дужче мчить, там тільки одній їй відоме зілля виіщет і з'їсть. Тоді гадюк отрута вже куне не страшний і вона може його смерть загризти.

Цири хохотнула і видала губами протяжний, абсолютно непристойний звук.

- Ей, мудрувала! - Не витримав рябої. - Якщо тобі щось не подобається, забирайся звідси. Нічого силоміць слухати і на василиска витріщатися.

- Ніякої це не василіск.

- Так? А що ж воно таке, Мазель мудрувала?

- Виворотка, - зауважила Цири, відкидаючи хвостик груші і облизуючи пальці. - Звичайна виворотка. Молода, маленька, зголодніла і брудна. Але виворотка, і все тут. На Старшій Речі - виверніть.

- О, гляньте-но! - Вигукнув рябої. - Бач, яка розумна та вчена до нас заявилася! Заткнись, не те я тобі ...

- Гей-гей, - промовив зі світлим волоссям юнак в оксамитовому берете і вамс без герба, які носять зброєносці, що тримає під руку тоненьку і бліденькі дівчину в політиці абрикосового кольору. - Не так шпарко, пан мисливець! Чи не погрожуйте благородної дівчині, не те я вас запросто своїм мечем заспокою. Крім того, щось тут шельмовством тхне.

- Яке шульмовство, мілсдарь юний лицар? - Обурився рябої. - Лгет ця соп ... Я хотів сказати, ця благородна Мазель помиляється! Це василіск.

- Це виворотка! - Повторила Цири. - Теж мені - василіск, ха!

- Яка ще «воротка»! Тільки гляньте, який грізний, як шипить, як клітку кусає! Які у нього зубіщі-то! Зубіщі, кажу, як у ...

- ... Як у виворотки, - скривилася Цири.

- Якщо ти зовсім розуму позбулася, - рябої обдарував її поглядом, якого не засоромився б справжній василіск, - то підійди! Підійди, щоб він на тебе дихнув! Враз всі побачать, як ти копита відкинеш, посінеешь від отрути! Ну, підійди!

- Будь ласка. - Цири вирвала руку у Фабіо і зробила крок вперед.

- Я цього не допущу! - Крикнув світловолосий чоловік ніс, відпускаючи руку абрикосової подружки і загороджуючи Цири дорогу. - Цього робити не можна. Ти занадто ризикуєш, мила пані.

Цири, яку ще ніхто не називав милою дамою, злегка почервоніла, глянула на юнака і затріпотів віями тим самим способом, який не раз випробувала на писаря Ярре.

- Немає ніякого ризику, шляхетний лицар, - кокетливо посміхнулася вона, наперекір заборонам Йенніфер, яка досить часто нагадувала їй приказку про дурні і сирі. - Нічого зі мною не станеться. Її отруйна дихання - вигадка!

- І все ж я хотів би, - юнак поклав руку на наголов'я меча, - бути поруч з тобою. Для захисту та охорони ... Дозволиш?

- Дозволю. - Цири не розуміла, чому сказ на обличчі абрикосової дівчата доставляє їй таке задоволення.

- Вона під моєю охороною і захистом! - Підняв голову Фабіо, зухвало поглянувши на зброєносця. - Я теж іду з нею!

- Милостиві государі. - Цири підвела голову. - Більше витримки. І не штовхайтесь. Всім місця вистачить.

Кільце глядачів захвилювалося і загуло, коли вона сміливо підійшла до клітки, мало не відчуваючи подих обох хлопчиків на потилиці. Виворотка люто засичала і заметушилася, в ніздрі глядачів вдарив зміїний сморід. Фабіо голосно засопів, але Цири не відступили. Підійшла ще ближче і простягнула руку, майже торкнувшись клітини. Чудовисько впало на прути, хапаючи їх зубами. Натовп знову захиталася, хтось зойкнув.

- Ну і що, - гордо взялася в боки Цири. - Померла? Отруїло мене це отруйна чудовисько? Це такий же василіск, як я ...

Вона замовкла, помітивши несподівану блідість, що покрив особи зброєносця і Фабіо. Миттєво обернулася і побачила, що два прута клітини розходяться під напором розлюченого ящера, вириваючи з рами іржаві цвяхи.

- Біжіть! - Крикнула вона на повний голос. - Клітка ламається!

Глядачі з ревом кинулися до виходу. Дехто намагався пробитися через полотно, але заплуталися в ньому самі і заплутали інших, повалили жердини, попадали один на одного, утворюючи верещати клубок. Зброєносець схопив Цири за руку в той момент, коли вона намагалася відскочити, в результаті обидва закрутилися, спіткнулися і впали, перевертаючи Фабіо. Кудлатий песик торговки взявся гавкати, рябий - паплюжити всіх святих, а зовсім заплуталася абрикосова дівчина - пронизливо верещати.

Прути клітки з тріском вилетіли, виворотка вибралася назовні. Рябий зіскочив з подіуму і спробував утримати її палицею, але чудовисько одним ударом лапи вибило палицю у нього з рук, згорнулося і вистачило його шипуватим хвостом, перетворивши покриту оспинами щоку на криваве місиво. Сичачи і розправляючи покалічені крила, виворотка злетіла з помосту і тут же кинулася на Цири, Фабіо і зброєносця, які намагалися піднятися з землі. Абрикосова дівчина втратила свідомість і впала на спину. Цири напружінілся для стрибка, але зрозуміла, що не встигне.

Її врятував кудлатий песик, який вирвався з рук торговки, що заплуталася в своїх шести спідницях. Тонко підвиваючи, псина кинулася на чудовисько. Виворотка засичала, підвелася, притиснула собачку кігтями, здійнялася неймовірно швидким зміїним рухом і вп'ялася їй зубами в шию. Песик дико завив.

Зброєносець піднявся на коліна і потягнувся за мечем, але не знайшов рукояті, тому що Цири виявилася спритнішою. Вона блискавично вихопила меч у нього з піхов, підстрибнула в півоберту. Виворотка піднялася, відірвана голова собачки звисала у неї з зубастою пащі.

Всі рухи, яким Цири навчилася в Каер Морхене, виконану як би самі собою, майже крім її волі і участі. Вона рубонула не очікується нападу виворотку по животу і тут же закрутилася в вольті, а кинувшись на неї ящір звалився на пісок, виходячи кров'ю. Цири перестрибнула через нього, спритно увернувшісь від свистячого хвоста, впевнено, точно і сильно вдарила чудовисько в бік, відскочила, машинально виконала непотрібний вже вольт і тут же вдарила ще раз, перерубавши хребці. Виворотка згорнулася і завмерла, тільки зміїний хвіст ще звивався і бив по землі, розкидаючи пісок.

Цири обережно сунула закривавлений меч в руку зброєносцеві.

- Кінець! - Крикнула вона збирається натовпі і все ще виплутуватися з полотен глядачам. - Чудовисько вбито! Цей мужній лицар прикінчив його ...

Несподівано вона відчула спазм в горлі і бурління в шлунку, в очах потемніло. Щось зі страшною силою вдарило її по сідницях так, що аж клацнули зуби. Вона озирнулася поганим поглядом. Виявляється, ніхто її не вдарив, просто дали йому впасти.

- Цири, - шепнув опустився перед нею на коліна Фабіо. - Що з тобою? Про боги, ти бліда як смерть ...

- Шкода, - пробурмотіла дівчинка, - ти себе не бачиш.

Навколо юрмилися люди. Деякі тикали в тіло вивернемо палицями і головнями, інші приводили до тями рябого, інші вихваляли героїчного зброєносця, безстрашного ізнічтожітеля драконів, єдиного, хто зберіг спокій і запобіг вбивство. Зброєносець заспокоював абрикосовий дівчину, не перестаючи з деяким одуріння дивитися на клинок меча, покритий розмазали смугами висихає крові.

- Мій герой ... - Абрикосова мазелька прийшла нарешті в себе і закинула зброєносцеві руки на шию. - Мій рятівник! Мій улюблений!

- Фабіо, - слабким голосом сказала Цири, бачачи пробиваються крізь натовп міських стражників. - Допоможи встати і забери мене звідси швидше.

- Бідні діти ... - Повна городянка в чепчику глянула на них, коли вони бочком пробиралися крізь натовп. - Ну дісталося вам. Якби не хоробрий рицаренок, виплакали б оченята ваші матері!

- Дізнайтеся, у кого цей юнак в зброєносці! - Крикнув ремісник в шкіряному фартусі. - Він заслужив пояса і шпор!

- А звіролова - до ганебного стовпа! Палиць йому, палиць! Таке чудовисько - так в місто, та до людей ...

 Глава 2 1 сторінка |  Глава 2 3 сторінка


 Меч Призначення 4 сторінка |  Дещо більше |  Глава 1 |  глава 2 |  глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  Глава 1 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати