Головна

Глава 1. Бабусі 4 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

- Знаю, - погодилася Роз. - Але все скінчилося.

Вона відкинулася на спинку і закрила очі. З-під окулярів викотилася сльоза.

Ієн досить часто їздив з матір'ю у відрядження у справах магазинів. Скрізь його зустрічали тепло, щедро, з повагою. Всі знали, чому він тепер кульгає. Його вважали безрозсудним сміливцем, як тих, хто сходить на Еверест, сміливим, як ... ну, ця людина ліз на хвилю, як в гору, і при цьому він був таким симпатичним, таким ввічливим, вихованим і добрим. Як мати.

Одного разу в готелі, перед сном, Ліл повідомила, що після повернення збирається взяти до себе на день маленьку Еліс, щоб Мері могла походити по магазинах.

- Ось ви, баби, задоволені собою, - огризнувся Ієн.

Це прозвучало уїдливо, зовсім не в його дусі; вона - як їй здалася - раніше таких інтонацій в його голосі не чула.

- Так, - додав він, - вам-то добре.

- Ієн, ти про що?

- Я тебе не звинувачую. Я знаю, що це все Роз.

- Про що ти говориш? Ми з нею разом вирішили.

- Роз вселила тобі цю ідею! Я знаю. Тобі б це в голову ніколи не прийшло. Так поранити Тома! Та й мене ...

Тут Ліл почала сміятися, це був жалюгідний сміх, захисний. Скільки років вони були з Томом разом, на її очах він перетворився з привабливого хлопчиська в чоловіка, вона бачила, як роки брали над ним своє, знаючи при цьому, чим все має закінчитися, має закінчитися, треба покласти цьому край, вона повинна це зробити ... з Роз ... але це було так важко, так важко ...

- Ієн, ти розумієш, що схожий на божевільного?

- Чому? Ні, не розумію.

- Ти що думав? Що все це буде тривати нескінченно, ви з Томом, два немолодих холостяка, і ми з Роз, вже старі, а потім і ви будете старими, безсімейні, а ми з Роз - баби, зовсім старої ... ми вже старіємо, ти не бачиш?

- Ні, не старієте, - відповів спокійно син. - Ні в якому разі. Ви дівчат і зараз легко обіграєте.

Він говорив про Ханне з Мері? Якщо так ... цей спалах повного божевілля налякала її, Ліл встала:

- Піду спати.

- Це Роз тобі в голову вбила! Я не пробачив тобі те, що ти з нею погодилася. І вона даремно думає, що я прощу її. Вона все зіпсувала. Ми всі були такі щасливі! ..

- На добраніч. За сніданком побачимося.

Ханна народила дівчинку, Ширлі, і молоді жінки стали проводити багато часу разом. Старші жінки і чоловіки чекали повторних вагітностей: це було б природним логічним продовженням. Але, на їхнє здивування, Мері з Ханною оголосили, що планують на пару зайнятися бізнесом. Їм відразу ж запропонували роботу в спортивних магазинах: графік гнучкий, можна розпоряджатися власним часом і трохи підзаробити ... І, отже, буде зручно планувати другу дитину.

Вони відмовилися, оголосивши, що хочуть відкрити новий бізнес - удвох, свій власний.

- Ми, напевно, можемо допомогти з грошима, - запропонував Ієн, але Ханна відмовилася.

- Ні, дякую, ми звернемося до батька Мері. Він багатий. - Коли говорила Ханна, часто складалося відчуття, що вона висловлює думки Мері. - Ми не хочемо залежати, - додала вона, наче вибачаючись: їй самій в її словах здалося невдячність, і це ще м'яко кажучи ...

Дружини вирушили на вихідні додому, взявши з собою і дітей - похвалитися.

Ліл і Роз, Ієн і Том вчотирьох сиділи за столом в домі Роз - в її колишньому будинку, - і хвилі плескалися так, ніби нічого не змінилося, нічого ... за винятком того, що тепер всюди валялися речі Еліс, як це зараз буває в сучасних будинках.

- Дивне у них якесь бажання, - відповіла Роза. - Нам ясно, звідки це? І до чого?

- Їм ... їм з нами занадто важко, - відповіла Ліл.

- Ми. Вони, - сказав Том. - Вони. Ми.

Всі повернулися до нього, намагаючись зрозуміти, що він хоче сказати.

Потім Роз вибухнула:

- Ми намагалися! З усіх сил! Ми з Ліл зробили все, що могли.

- Знаю, - сказав Том. - Ми знаємо.

- Але все одно: ось вони ми, - відповів Ієн. - ми .

Він подався до Роз, з пристрастю, з запалом - абсолютно переставши бути схожим на чемного і люб'язного людини, якого знали люди.

- Але нічого не змінилося. Так, Роз? Скажи мені правду нарешті, скажи, чи змінилося щось ?!

Очі її, повні сліз, зустрілися з його очима, вона встала і, в спробі врятуватися, пішла до холодильника за холодними напоями.

Ліл спокійно подивилася прямо на Тома, але звернулася до подруги:

- Роз, це марно. просто не не ...

Роз тихо плакала, не приховуючи ні від кого свої сльози, її темні окуляри лежали на столі. Потім вона одягла їх і повернулась цими чорними кружками до Ієну.

- Я не розумію чого ти хочеш. Чому ти ніяк НЕ вгамуєш? Все вирішено. Все скінчено.

- Значить, ти не розумієш, - сказав Ієн.

- Припини, - теж заплакала Ліл. - Навіщо все це? Треба лише вирішити, що їм сказати, їм потрібна підтримка ...

- ми скажімо їм , що ми їх підтримаємо, - відповів Ієн і додав: - Я йду купатися.

І все четверо побігли в море, Ієн кульгав, але вже не дуже сильно.

Цікаво, що в дискусії не було піднято одне важливе питання. Якщо дві молодих дружини займуться бізнесом - бабусям доведеться почати брати участь в їх сімейному житті ...

Саме на цю тему відбулася розмова - але вже між усіма шістьома.

- Працюючі бабусі, - сказала Роз. - Мені подобається, а тобі, Ліл?

- Працюючі - ключове слово, - підкреслила Ліл. - Я свої магазини не залишу. І як в графік вбудувати дітей?

- Легко, - відповіла Роза. - Будемо сидіти з ними по черзі. У мене в університеті довгі канікули. А тобі в магазинах Ієн допомагає. І вихідні. Ну і, насмілюся припустити, дівчата і самі захочуть проводити якийсь час зі своїми янголятами.

- Ти натякаєш на те, що ми зібралися їх кинути? - Запитала Мері.

- Ні, дорога, немає, звичайно. До того ж, адже і нам допомагали з нашими скарбами, так, Ліл?

- Здається так. Хоча - не особливо ...

- Ну гаразд, - сказала Мері. - Думаю, ми можемо взяти о-пер, [5] якщо вже так ситуація повертається.

- Яка ти запальна, - відповіла Роза. - Природно, ми і самі зможемо взяти о-пер, якщо знадобиться. А поки бабусі - до ваших послуг.

Потім настав час для події ритуального значення: день, коли немовлят познайомили з морем.

На пляж вийшли всі шестеро дорослих. Розклали ковдри. Бабусі, Роз і Ліл, в бікіні тримали дівчаток у себе між ніг, намазуючи їх сонцезахисним кремом. Крихітні ніжні істоти зі світлими волосинками, світлою шкірою, а навколо них - ціла купа дорослих, великих захисників.

Матусі віднесли дівчаток в море, Том з Ліл пішли їм допомагати. Малятка плескалися, кричачи від страху і захоплення, дорослі їх підбадьорювали - сцена вийшла досить гучна. А на ковдрах, на яких вітром вже намело блискучі острівці піску, сиділи Роза Ієном. Він окинув Роз довгим і пильним поглядом.

- Зніми окуляри. - Роз зняла. - Мені не подобається, коли ти ховаєш від мене очі.

Вона різко наділу їх назад:

- Ієн, припини. Припини. Це просто недоречно .

Він потягнувся до неї, щоб зняти окуляри. Вона плеснула його по руці. Ліл, яка стояла у воді по пояс, побачила це. Чуттєвість, навіть лють їх взаємовідносин ... Ханна помітила? А Мері?

Закричала дівчинка - Еліс. Набігла велика хвиля, і ... «Воно мене вкусила, - заверещала вона. - Море кусається ». Ієн підскочив, схопив Ширлі, яка теж захвилювалася. «Ти що, не бачиш? - Заволав він на Ханну, перекрикуючи шум моря. - Ти її лякаєш! Їм страшно ». З малятами на обох плечах він вийшов з води, кульгаючи. Він почав легенько підкидати дівчаток, немов у танці, але через хвору ногу він присідав на кожному кроці, і дівчатка розплакалися лише сильніше. «Бабуся», - вила Еліс. «Хочу до бабусі», - плакала Ширлі. Дітей посадили на килим, Ліл приєдналася до Роз, і обидві бабусі почали втішати і пестити діточок, а решта пішли купатися вчотирьох.

- Ну, моя качечка, - наспівувала Роз Еліс.

- Маленька моя кицю, - щебетала Ліл Ширлі ...

Незабаром дві молоді жінки зайняли свій новий офіс, покликаний стати ареною їх майбутнього тріумфу - в чому вони зовсім не сумнівалися. «Ми влаштовуємо невеличке свято», - сказали вони, вдаючи, ніби зберуться партнери, спонсори, друзі. Але насправді вони були одні, випили шампанського і злегка запьянелі.

Закінчився перший рік їхньої роботи. Справ було багато, більше, ніж вони припускали. Зате вони йшли так добре, що вже починалися розмови про розширення. Тобто їм доведеться віддавати бізнесу ще більше часу, а бабусям - присвячувати більше часу дітям.

- Вони не будуть проти, - запевняла Ханна.

- А мені здається, будуть, - відповіла Мері.

Щось в її голосі змусило Ханну подивитися на неї, вона спробувала зрозуміти, що мала на увазі подруга.

- Питання не в тому, що ми будемо працювати, і не в тому, що їм доведеться працювати, вони хочуть, вони чекають, що ми знову забеременеем.

- Це так, - погодилася Мері.

- Я була б не проти, - відповіла Ханна. - Ми з Ієном розмовляли про це, але поспішати не потрібно. Можна спочатку встати на ноги, а потім подивимося ... Але ти права, вони хочуть саме цього!

- Вони, - сказала Мері, - вони хочуть. І вони мають намір це отримати.

Ханна занепокоїлася. За вдачею вона була людиною покірним і вже почала покладатися на Мері, вельми сильну особистість, але зараз відстоювала свою позицію:

- Я думаю, що вони дуже добрі.

- Вони, - сказала Мері, - так хто вони такі, щоб виявляти до нам доброту?

- Ну досить! Ми не змогли б зайнятися бізнесом, якби бабусі не допомагали нам у всьому.

- Роз, чорт її забирай, весь час так тактовна, - прорвало Мері, не без допомоги шампанського. Вона підлила собі ще.

- Та обидві вони дуже тактовні.

- Більше тобі і поскаржитися нема на що.

- У мене таке відчуття, що вони весь час спостерігають за нами, перевіряючи: чи ми їх стандартам?

- Яким стандартам?

- Не знаю. - Мері вже була готова розплакатися. - Якби я тільки знала. там щось нечисто.

- Вони просто не хочуть здатися занадто вже нав'язливими свекрухами.

- Іноді я їх просто ненавиджу.

- Так уже й ненавидиш , - Зневажливо повторила Ханна з посмішкою.

- Ти що, не розумієш, що наші чоловіки належать їм ?! Часом мені здається ...

- Все тому, що вони росли без батьків - хлопчаки. У Ієна батько помер, а у Тома - пішов і одружився з іншою. Тому всі четверо так близькі один одному.

- Та мені плювати, чому так. Я іноді відчуваю себе просто якийсь запасний деталлю.

- Мені здається, ти несправедлива.

- Тому взагалі було все одно, з ким одружуватися. Міг би взяти собі в дружини і чайку або ... або ... вомбата.

Ханна зі сміхом відкинулася на спинку крісла.

- Я серйозно! Чорт, і він завжди такий добренький. Такий милий. Я на нього кричу, задираю, я на все що завгодно йду - щоб він мене побачив. Після чого ми опиняємося в ліжку і трахаємося.

Але Ханне ці почуття не були знайомі. Вона знала, що потрібна Ієну. Справа не в тому, що він частково залежав від неї через свою ноги, немає: іноді він просто горнувся до неї, як дитина. Так, в ньому було щось дитяче - трішечки. Одного разу вночі він покликав уві сні Роз, і Ханна його розбудила.

- Тобі Роз снилася, - сказала вона.

Він відразу ж отямився:

- Нічого дивного. Я все життя прожив з нею поруч. Вона мені - як мати, - і уткнувся обличчям їй у груди. - Ох, Ханна, я не знаю, що б я без тебе робив.

Тепер, коли і Ханна була проти неї, Мері відчула себе ще більш самотньою. Колись вона думала, що «ось Ханна, хоча б у мене є Ханна ...».

Обдумуючи цю розмову згодом, Мері все думала, що чогось не помічає. Вона завжди це відчувала. Але з іншого боку: на що їй скаржитися? Ханна права. Про таких чоловіків, як у них, мріють багато, вони і відомі, і влаштовані в житті, і багаті, і всіма улюблені - так що ж її не влаштовує? «У мене є всі», - вирішила вона. Але потім якийсь голос з глибини: «У мене нічого немає». Їй постійно чогось не вистачало. «У мене нічого немає», - сказала вона сама собі, коли на неї нахлинула хвиля порожнечі. У найпотаємнішої серцевині її життя - нічого.

Але вона не могла визначити конкретно: що ж не так, чого не вистачає. Значить, напевно, щось не так з нею самою. Це вона, Мері, неправильна. Але чому? В чому проблема? І вона все думала про це і думала ...

Іноді їй ставало так погано, що хотілося залишити це життя назавжди.

Коли Мері знайшла пачку з листами, забуту серед речей, які вони привезли з собою, спочатку вона подумала, що всі вони від Ліл до Того, - звичайні листи, які могла б писати стара подруга або навіть друга мати. Починалися вони все зі слів: «Дорогий Том» і закінчувалися «З любов'ю, Ліл», іноді стояв хрестик або два, позначаючи поцілунок. А потім ще один лист - від Тома до Ліл, невідправлений. «Чому я не повинен писати тобі, Ліл, чому, мені це просто необхідно, я постійно думаю про тебе, боже, Ліл, як я тебе люблю, ти мені снишся, мені нестерпна наша розлука, я люблю тебе, люблю ...» - і так далі, на кілька сторінок. Мері знову перечитала листи Ліл, глянувши на них вже інакше.

І тут їй стало ясно все.

Вона стояла з Ханною на стежці в «Саду Бекстер», слухала сміх Роз і думала, що та над нею знущається. Вона сміялася над нею, Мері, і Ханна все нарешті зрозуміла.

Все їй стало ясно.

 Глава 1. Бабусі 3 сторінка |  Глава 2. Вікторія і стейвні 1 сторінка


 Глава 1. Бабусі 1 сторінка |  Глава 1. Бабусі 2 сторінка |  Глава 2. Вікторія і стейвні 2 сторінка |  Глава 2. Вікторія і стейвні 3 сторінка |  Глава 2. Вікторія і стейвні 4 сторінка |  Глава 2. Вікторія і стейвні 5 сторінка |  Глава 3. Чому так 1 сторінка |  Глава 3. Чому так 2 сторінка |  Глава 3. Чому так 3 сторінка |  Глава 3. Чому так 4 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати