Головна

Бюджетний розр., Комерційний розр і госп-ий.

  1.  Бюджетний дефіцит і бюджетний профіцит. Державний борг
  2.  Бюджетний дефіцит і державний борг
  3.  Бюджетний дефіцит і управління ним
  4.  бюджетний процес
  5.  Бюджетний процес в РФ
  6.  БЮДЖЕТНИЙ федералізм І ОРГАНІЗАЦІЯ МІЖБЮДЖЕТНИХ ВІДНОСИН В РОССИИ... 533

Бюджетний розр. - Метод господарювання, при кіт. тек. затр. частково або повністю покривши-ся за рах. ср-в бюджету. На таких ум. функц-т бюдж-е орг., кіт. фін-ся за рах. ср-в бюджету. Величина бюдж-х надходжень в таких уста. повністю витрачається в проц. їх деят .. Крім того, на ум. бюдж-го розр. функц-т планово-збиткові держ. підпр ..

Госп. розр. - Метод господарювання, при кіт. розширене воспр-во осущ-ся за рах. власних ср-в на основі підвищення ефект-ти исп-я рес-в в пр-ве. Джерелами зростання приб. підпр. в ум. госп. розр. яв-ся зниження з / с прод. і ув. V-в продажу за рах. підвищення ефект-ти исп-я всіх видів рес-в.

Комерційний расч.- метод господарювання, при кіт. розширене воспр-во осущ-ся за рах. власних ср-в на основі підвищення ефективності ісп-я всіх рес-в в пр-ве, а також шляхом вигідного продажу пр-ой прод. і вигідного придбання рес-в. Предпр. що працюють на принципах комерц-го розр. отримують можливість ув. приб. для розширеного воспр-ва не тільки за рах. зниження з / с, а й за рах. вигідного продажу одних і тих же видів прод. по високими цінами на тих чи інших ринках. Тим самим комерц. розр. на відміну від госп. розширює можливості підпр. в отриманні та зростанні приб., що створює можливості для самофін-я расшир-го воспр-ва.

Ком. розр. як метод господарювання підпр. в ринковій ек-ці базується на слід. принципах:

1. наявність влас. ср-в; означає, що частина інвестицій-ой стоїмо. підпр. обов'язково забезпеч-ся власним капіталом. При створенні підпр. він представлений статут-м кап-м, т. е. сумою ср-в влож-х в підпр. власником;

2. господарська самостійність; означає, що орг. як юр. особа приймає самост-е рішення стосується його пр-ой, комерц-ой деят. і соблюд. цього принципу дозволяє опер-но приймати рішення відповідно до зміни зовнішнього середовища, кіт. спрямовані на досягнення його цілей;

3. самоокупність і R; означ., що дох. в орг. не тільки покривають його ек-ие витр., але і забезпеч. ек-ю приб .;

4. самофінансування; означ., що расшир-е відтвор-во осущ-ся за рах. власних ср-в орг .. Самофінансування не виключає исп-е позикових і залучених ср-в, однак борги підпр. покриває за рах. влас. приб .;

5. ек-а зацікавленість; означ., що у госп-го суб'єкта д. б. стимул в орг. виробничо-комерційної деят., підвищення її ефект-ти і забезпеч. в тому випадку, якщо госп-ий суб'єкт отримує приб .;

6. ек-ая відп-ть; означ., що госп-ий суб'єкт несе за своїми зобов'язаннями поточну і майнову відповідь-ть.

Внутріпр-ий госп. розр. - Розр., При кіт. принципи самостійності і відповідь-ти структурних од. на підпр. реаліз-ся через центри фін-ой відповідь-ти.

 Сутність і критерії еф-ти пр-ва в усл-х ринково-й ек-ки. |  Поняття пр-го процесу.


 Лізинг ОС, види лізингу. |  Матеріальні ресурси |  Нормування об-х ср-в, методи опр-ия в про-х ср-вах. |  Виробниц-ть праці. |  Наукова орг-ція праці. |  Сутність і орг-ція норм-ия праці. |  Єдина тарифна-я система. |  Поняття інновації. |  Поняття кач-ва прод. |  Поняття ціни прод. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати