ГЛАВА 35 |  ГЛАВА 36 |  ГЛАВА 37 |  ГЛАВА 38 |  ГЛАВА 39 |  ГЛАВА 40 |  ГЛАВА 41 |  ГЛАВА 42 |  ГЛАВА 43 |  ГЛАВА 44 |

загрузка...
загрузка...
На головну

ГЛАВА 46

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Найголовніше - ніколи не припиняти задавати питання.

Альберт Ейнштейн

- Це несправедливо, - сказала Олена тихим голосом.

Бреннан, не кажучи ні слова, довго дивився на неї. Потім звернув погляд на синій горизонт Аргон Прайм, туди, де зливалися небо і земля.

- Так, несправедливо, - погодився він.

Піднявся легкий бриз і почав грати порожнистої його блакитний куртки з символікою ОКО.

Олена відкинула з обличчя темну пасмо.

- Я знала небагатьох теладі, але він був зовсім особливим ящером, і знаєш, мені буде до біса його не вистачати.

Бреннан повільно кивнув:

- Я теж полюбив Нопілея, хоча і знав його зовсім недовго.

Олена зітхнула:

- Кайл, я хотіла б відвідати його яйцебрата Сізандру і його дідуся Цео, розповісти їм про подвиг Нопілея, сказати, що вони можуть пишатися ним.

- Звичайно.

Десь недалеко пролунали голоси. Велика шестикутна хитна платформа, на якій стояли Олена і Кайл, майже непомітно від'їхала на кілька метрів назад. На відстані приблизно ста метрів один від одного, недалеко від морського узбережжя знаходилися ще дві таких же платформи. Олена глянула на них і побачила, як кілька чоловіків схвильовано біжать до огорожі платформ і напружено вдивляються в хвилі.

- Як справи у Ніну? - Запитала Олена.

- Відповідно обставинам. Минулого тижня померла її мати. Ніну зайнята організацією похоронної церемонії в гонерском Храмі.

- Важкі часи, - зітхнула Олена. - Кайл, вибач, якщо я занадто цікава, але ...

- Ти надто цікава.

- Я знаю. І? ..

- Мені здається, пора, - відповів Кайл, уникаючи прямої відповіді, і показав на край платформи. Природно, він мав на увазі не Ніну, а дещо інше. - Підемо глянемо. Хіба тобі не цікаво?

- Як тобі сказати ... - відповіла Олена, але все ж повільно побрела до поручнів. Море, ліниво колишеться в якихось двох метрах від платформ, було сьогодні досить спокійним, хвиль практично не було зовсім. - Але ти йдеш від відповіді!

- Ніну і я любимо один одного. Як тільки я повернуся з Землі ...

- Кайл, ти мрійник. Справді мрійник. Але, може бути, саме тому я тебе і люблю.

- Ти мені теж подобаєшся, песимістка.

Олена хвилину помовчала.

- Та ні, я не песимістка. І ніколи нею не була.

- Скажи, ти хочеш повернутися додому, на Землю? Я дуже хочу, але моє серце бажає залишитися тут.

Олена відступила на крок, обхопила релинг обома руками і втупилася на водну гладь. Далеко внизу, в чистій прісній воді можна було розгледіти розмите світла пляма, яке дуже повільно збільшувалася.

- Звичайно, я б хотіла коли-небудь знову опинитися на Землі. - На її губах заграла усмішка. - Там є один старий, на бульварі в Мілано. Він говорив про мене, що одного разу я повернуся, коли перестану відчувати всередині себе цю постійну тривогу.

Бреннан ошелешено і одночасно глузливо глянув на неї.

- Ти - і тривога? Щось я цього за тобою не помічав.

Олена боляче тицьнула його кулаком в ребра.

- Ой! Боляче ж! - Посміхаючись, поскаржився Бреннан.

- При думки про Землю я відчуваю не більш занепокоєння, ніж при думці про те, що я залишуся тут. Мені здається, так я зможу зробити набагато більше для блакитної планети. Тут я дуже багато чому навчилася, поки ти тут ... в догонялки грав! - Вона підморгнула одному.

- Звичайно, навчилася вона ... особливо з рибалками на ярмарках битися. Дивись, дивись ...

Щось велике, бежевого кольору повільно піднімалося над поверхнею води. Чиста вода омивала цей предмет, стікала з нього, а він поступово, сантиметр за сантиметром, опинявся все вище. Він був чимось схожий на ластик, злегка звужується спереду і ззаду. Кілька чорних, як від опіку, смуг прикрашали його брудно-сірі, в численних вм'ятини боки, а одна з них проходила через стилізоване зображення людини з чотирма руками і чотирма ногами на тлі туманною спіралі. Можна було навіть прочитати літери під цим зображенням: ОКО «Гетс Фун».

- Мені здається чи я бачу сльози у тебе на очах? - Поцікавився Бреннан.

- Ні. Це просто вітер. Ти ж знаєш, я ніколи не плачу, - відповіла Олена і витерла очі.

Бреннан серйозно кивнув і більше не розмовляв про це.

- Хм. Пара шишок, так зачепило правий задній маневровий двигун. Я бачив і гірше.

- Мене це не дивує, ти ж пілот-випробувач. Коли ти розправляється з одним космічним кораблем ...

- Ей, припини!

- Я назву лише Нереїду. - Олена скоса глянула на Бреннана.

- Добре Добре! Дякую, пане адвокат, я досить почув!

Обидва стримано розсміялися і почали знову спостерігати за рятувальною операцією.

«Гетс Фун» вже наполовину здався з води. Тепер можна було зазирнути в кабіну нілотов, і, наскільки було видно, в ній не було води.

- Як ти думаєш, він зможе літати? Переставити стартовий двигун на «Ікс» і - додому!

Бреннан задумливо похитав головою:

- Хотілося б сподіватися. А може, нам вдасться самим відновити «Гетс Фун». Знаєш, я думаю, це може вийти.

- Гей! - Олена раптом згадала, що вона дещо про що не розповіла Бреннану. - Знаєш, що мені вдалося роздобути? Гітару, яка колись належала людині на ім'я Франк де Вріє, члену екіпажу «Полум'я Дракона»!

- Брешеш! Ти знаєш, як давно це було?

- Само собою! Вона там, на бічній полиці.

Бреннан стрепенувся.

- З глузду з'їхати! Але, Лін! Скажи мені ще дещо. Будь ласка.

Олена уважно дивилася на приятеля.

Бреннан набрав у груди повітря, став поряд з Оленою, теж обхопив обома руками релинг, в той час як перед ними з води вже повністю здався космічний корабель.

- З тих пір як я перебуваю в Співтоваристві, я всюди виявляю суцільні вільні, не пов'язані один з одним кінці. Ти мене розумієш? Хоча багато хто з них відмінно підходять один до одного. Або відкрити додаткові кінців, які ми привезли з Землі.

- Ти хочеш сказати, як деталі в пазлі, який поступово набуває потрібний вид?

Він енергійно кивнув:

- Саме так! Я можу помилятися, але за всіма цими вільними кінцями - або деталями пазла - стоїть хтось, хто на свій розсуд або складає відповідні деталі, або знову змішує їх, то зв'язує кінці, то знову обрубує. Розумієш?

- Дуже добре розумію!

- Ну так ось! У чому, по-твоєму, сенс цього пазла, цього зв'язування і обрубування кінців?

Олена все ще дивилася на «Гетс Фун». З нього капала вода, і його повільно підтягували до платформи, на якій стояли вони з Бреннаном.

- Я не знаю, Кайл, поняття не маю. Але я знала декого, у кого в бортовому комп'ютері є відповідь на це питання, і він тягає з собою ця відповідь майже по всьому Всесвіті. - Вона усміхнулася. - І я думаю, коли вже нам одного разу відповіли на це питання, то напевно дадуть відповідь і ще раз. - Перш ніж продовжити, вона ненадовго задумалася. - У всякому разі, я буду його шукати, поки не вляжеться моя тривога. Так то. - Вона відірвала руки від релінгу і по-дружньому штовхнула в бік свого кращого друга. - А тепер ходімо до «Гетс Фун» і перевіримо, наскільки Марку вдалося за цей час попрацювати над своїм інтелектом!

Бреннан посміхнувся з відсутнім виглядом, все ще дивлячись у небо.

Десь там, сімнадцять світлових років по прямій і у третій зірки наліво, десь там, за серпанком наступаючого дня, сяяло Сонце. Він ще якийсь час дивився туди, опустив руку в кишеню комбінезона, стиснув в руці морфінгом іграшку, створену Гізбертом, знову відпустив її і кивнув.

- Попрацювати над своїм інтелектом, - луною відгукнувся він на слова Олени. - Може бути, це саме те, чого вони від нас чекають.

ЕПІЛОГ

Вибачте мене, але я ще просто дитина.

Мене звуть Йон Батлер. Я - прийомний син Норми Гардно, хранительки Істини в Храмі Гонера. Вона дбала про мене, завжди була поруч і любила мене, як ніби я був її власної плоттю і кров'ю. На згадку про неї я пишу ці слова і відсилаю їх у нескінченність, щоб народи Всесвіту ніколи не забували її. Ні сьогодні, ні через мільйон років! Присвячувати мене в усі подробиці Істини було її покликанням, її найважливішим завданням і її долею. І тому сьогодні, коли її вже немає з нами, я не буду плакати, але буду продовжувати робити те, що почала вона. Істину необхідно передавати далі всім тим, у кого вистачить мужності її почути і прийняти, тому що вона має величезне значення для всього майбутнього нашої цивілізації.

Отже, слухайте, що я повинен сказати вам від імені Норми Гардно.

Ми, люди, що живуть в цій частині Всесвіту, як аргонци, так і Гонера, ведемо своє походження не з Аргон Прайм і не від одного з багатьох інших світів Федерації, яку називають Планетарним Співтовариством. Наш народ прийшов, швидше за все, багато років тому з дуже віддаленій зоряної системи з сяючою жовтою зіркою в центрі, зіркою, настільки прекрасною і теплою, що для опису її не вистачає слів. Потрібно відрахувати три планети від цієї зірки, яка є Сонцем: на першій панує спека, від якої плавиться все навколо і яка змінюється крижаним холодом; друга оповита серпанком вічних хмар; зате третя планета - це світ, де панують білий і блакитний кольори, світ, покритий потужними глибокими океанами, це - батьківщина різноманітних видів життя, де кожен вдих дарує радість. Це місце, де наші предки вперше поглянули в нічне небо, сповнившись побожного захоплення і здивування, і поставили собі питання: чи живуть там, в цій таємничій дали, інші істоти? Ім'я цього дивного світу - Земля! Але одного разу почалася жахлива війна між цією блакитною планетою і машинами, яких пізніше назвуть ксенон. В результаті цієї війни люди, що живуть в нашій частині Всесвіту, виявилися назавжди відрізаними від своїх сестер і братів на Землі. Вони так і не змогли повернутися.

Те, про що я розповів, - спогади, які ми, Гонера, зберігали і оберігали протягом століть.

Якби у мене і були хоч найменші сумніви з цього приводу, їх розвіяли б події останнього часу. У мене все ще голова йде обертом від того, в якому порядку потрібно розташувати ці події, а мій розум намагається охопити всі зв'язки в їх послідовності. Багато тижнів тому в нашій місцевості з'явився космічний корабель невідомого походження, який зміг подолати величезні міжзоряні відстані, використовуючи свої внутрішні резерви, а не допомога древніх стрибкових воріт. Але як сам корабель, так і його зоряний двигун отримали пошкодження, і тому його пілот, абсолютно самотній, був змушений борознити цю частину Всесвіту. Як ми, Гонера, і припускали з самого початку, корабель прибув з планети наших предків, тобто з Землі. Для того щоб зловити і захопити земний корабель, в рух були приведені всі сили. Не тільки сплити і параніди почали переслідування, але і Аргонської уряд, наскільки нам стало відомо, намагалося опанувати цим кораблем, не розповідаючи свій народ на даному етапі в конкретні деталі. Було випробувано всі, а земної пілот спочатку навіть не помічав, яку увагу привернув до себе з моменту прильоту. В обстановці, яка повинна була здаватися йому страшенно чужорідної, він докладав усіх зусиль, щоб вивчити правила життя і виживання в нашому суспільстві найманців і торгашів. Він був досить розумний і швидко вчився. Врешті-решт він навіть зіграв важливу роль в остаточному звільнення від загрози з боку ксенон, і з тих пір його ім'я користується глибокою повагою у всьому Співтоваристві.

На той час Аргонської уряд вже не могло більше приховувати правду від свого народу. І нарешті ми, Гонера, отримали те визнання, в якому нам так довго відмовляли.

Пройшов якийсь час після останнього бою, і на одну з Аргонської верфей доставили земний корабель. Там фахівці спробували відремонтувати пошкоджений зоряний двигун. Корабель повинен був доставити пілота назад на Землю, а з ним представників усіх народів, щоб налагодити дипломатичні відносини з планетою наших предків. Настав день старту. Все на сезуру затамували подих, енергетичні розряди ставали все сильніше, космічний корабель засяяв вогнями, потім здригнувся. Нарешті він зник десь між вимірами. Але тільки для того, щоб дуже скоро знову з'явитися на тому ж місці. Двигун відмовив!

Важко описати розчарування, яке я побачив в очах Бреннана, земного пілота, коли він був змушений повернутися на планету Співтовариства. Його туга за батьківщиною була воістину велика, я бачив це в його очах, чув у його голосі. У мене серце стискалося від болю, коли я бачив його в такому стані. До вечора того ж дня поширилася новина: корабель вирішили знову відправити на верф. На цей раз в ремонті зоряного двигуна візьмуть участь найталановитіші вчені всіх наших народів, не тільки аргонци, але і теладі, і борони. Всі мали намір вивчати проблему до тих пір, поки не знайдуть недоліки і не усунуть їх. Інопланетний корабель почали розбирати гвинтик за гвинтиком і гаєчка за гаечкой. Усі розуміли, що ця робота займе не один місяць, а то й рік. Судячи з того, що ми дізнавалися, робота могла тривати цілу вічність! А чим повинен був займатися весь цей час пілот? Сидіти склавши руки в Храмі і чекати, здавшись на милість долі? Я і сьогодні бачу сльози в очах моєї сестри Ніну в той день, коли Бреннан повідомив їй про своє рішення.

Він просив Аргонської уряд надати йому невеликий космічний корабель, на якому він міг би повернутися в космос і пошукати там старих друзів і нові пригоди. Він покинув нас, і останнє, що ми бачили, була яскрава спалах перед тим, як його новий корабель зник. З тих пір пройшло зовсім небагато часу, але мені здається, ніби минула ціла вічність.

До сьогоднішнього дня ми так і не знаємо, де зараз наш герой, який приніс світло в наші темні часи. Ніхто не знає, добре йому або погано, чи знаходиться він в небезпеці або знайшов спокій. Ми можемо тільки сподіватися і молитися.

І чекати.

Раптом я зрозумів, що ця крихітна горошина, така прекрасна і блакитна, - це і є Земля. Я підняв великий палець і закрив одне око. Мій палець затьмарив Землю. Але я не відчув себе велетнем. Я відчув себе дуже, дуже маленьким.

Нейл Армстронг

[1] Г о н е р - член релігійної секти Всесвіту X. (Прим. Ред.)

[2] Закон Мерфі - універсальний філософський принцип, який полягає в тому, що, якщо якась неприємність може трапитися, вона трапиться. (Прим. Ред.)

ГЛАВА 45 |  Відкриття іона хлору.
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати