Головна

ГЛАВА 36

  1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Ти не можеш втекти від своєї долі. Куди б ти не пішов, вона піде за тобою. Вона буде підстерігати тебе в тіні, буде підморгувати тобі з дзеркала. Але іноді вона може тобі і посміхнутися. Тоді не втрачайся, хапай її і більше не відпускай!

Вудран Престон, Аргонської філософ

Потай Бреннан побоювався, що в гонерском Храмі його зустрінуть як живе втілення сина Божого. Він навіть очікував, що священна книга Гонера, Книга Істини, містить подібне пророцтво, яке Хранителі швиденько витлумачать, прив'язавши до цієї ситуації. Але нічого подібного не сталося. Книга Істини не містила передбачення майбутнього або містично прикрашених притч. Це були просто записи достовірних знань, засновані на фактах, зібраних давним-давно Мартіном Санд і Наян Ганн, доповнені справжніми записами з бортових журналів Натана Р. Ганна, деяких його сучасників, а також коментарі та зауваження відомих Хранителів останніх століть. У вступній частині Книги Істини, написаної в 353 році Фран Фостер, описувалося Спільнота Гонера, якому заповідано знайти і зберегти Істину. Особливо наголошувалося на необхідності спроби знайти шлях для возз'єднання з Землею, який не брав під б небезпеки втрачених братів і сестер з блакитної планети.

Ніну читала Бреннану вголос великі уривки з цієї книги і одночасно коментувала їх. Його питання, що стосуються історії та виникнення Гонера, Планетарного Співтовариства та спільного проживання різних народів, були глибокими і вдумливими. Тому вже через кілька ночей він знав так багато, що у них виникали дискусії про міжзоряного політиці.

Нарешті «Аладна Хілл» досяг Храму. Бреннан не міг позбутися неприємного відчуття в шлунку, тому що, як би стримані і розважливі не були Гонера, він, як гість із Землі, був для них чимось особливим.

Так все і сталося. У супроводі Лони Брант і Хала Недронга він покинув посадковий тунель, поки Ніну Гардно і Вейтман Уолш займалися вивантаженням незвичайного «вантажу», корабля «Ікс». У зоні посадки Храму товпилося безліч людей. Бреннану здалося, що тут знаходилося не менше сотні чоловіків, жінок і дітей. Вони просто стояли як громом уражені, деякі з відкритими ротами, і витріщалися на нього, як на священну корову. Коли Бреннан наблизився до натовпу, вона трохи подалась назад і утворила прохід, по якому ступав літній сивочолий чоловік. Бреннан, Брант і Недронг зупинилися і чекали, поки він дійде до них.

- Це Верховний Хранитель Ной Гаффелт, - прошепотіла Лона Бреннану.

Він кивнув. Йому здалося дивним, що Лона відкрито виявляла таке повага цій людині, хоча і не належала до гонерскому Співтовариства.

- Значить, наближається день! - Вигукнув старий, порівнявшись з маленькою групою людей з «Аладни». Він дивився на Бреннана уважними очима, в яких читалася надія. - Ласкаво просимо, мій друг з Землі, ласкаво просимо в Планетарне Спільнота і до нас, Гонера!

Бреннан щиро потиснув простягнуту йому руку і злегка вклонився.

- Велике спасибі, Хранитель Гаффелт, - сказав він.

Добре, що він заздалегідь дізнався у Ніну, як правильно звертатися до такого високопоставленому особі. Гонера, правда, надавали формальностям не дуже велике значення - якість, яке Бреннан високо цінував.

- Мої Аргонської друзі, - звернувся Гаффелт до Лоні Брант і Халу Недронгу. - Ви багато чим ризикували, щоб врятувати цю людину і його Послання. Будьте впевнені - то, що ви робили, дуже важливо для всіх нас. Вам - наша загальна подяку.

Літня людина звернувся до присутніх Гонера:

- Дорогі члени громади, друзі і соратники в дні лих! Близький той момент, коли ми зможемо побачити планету наших предків. І ноги деяких з нас напевно зможуть ступити на Землю.

Переконує тон Верховного Хранителя не справив на Бреннана особливого враження. Природно, про це мріяли всі Гонера. Але якщо, як то кажуть, віра рухає горами, то просто одного бажання тут буде замало. Особливо якщо це будуть сталеві гори однієї з найближчих зоряних систем.

- ... Я б хотів попросити нашого гостя і Посланника надії сказати вам кілька слів!

- Що? Мене? - Перепитав Бреннан, захоплений зненацька цією заявою Гаффелта.

Хранитель, випромінюючи радість і дружелюбність, кивнув йому.

- Для нас це була б велика радість і велика честь! - сказав він.

Бреннану не дуже сподобалося, що йому нав'язують роль, яка йому зовсім не підходить, але він був змушений підкоритися. Як би там не було, ці люди врятували його, а тому заслуговували, щоб він виконав їх мале жадання. Бреннан відкашлявся, порився в кишені комбінезона і витяг звідти морфінгом іграшку, створену Гізбертом.

- Земля, - сказав він і відпустив кульку, який тут же зупинився на рівні його особи і прийняв форму рідної планети. З натовпу пролунало здивоване «Ах!» І «Ох!», І навіть Ной Гаффелт здивовано дивився на повільно обертається кулька з явним захопленням і відкривши рот.

- Я - капітан Кайл Вільям Бреннан з планети Земля, - почав Бреннан. - Моїм завданням було випробування нового виду космічного корабля. Він повинен був проникнути в космос без використання стрибкових брами на кілька світлових місяців, а потім повернутися на Землю. Якби все пройшло відповідно до плану, я б не стояло зараз тут, перед вами. - Він обвів поглядом натовп, яка, затамувавши подих, слухала кожному його слову. Попереду всіх, в першому ряду, стояв хлопчик років десяти - дванадцяти, який, широко розкривши очі, дивився на нього як на божество. - Замість цього, - продовжував Бреннан, - люди прийдуть сюди, ймовірно, лише через кілька років. Це будуть люди, набагато більш кваліфіковані, ніж я, чия освіта дозволить їм зав'язати тут контакти і займатися дослідженнями. А я - просто воїн, космолетчіков, пілот-випробувач. - Він відступив на крок і показав на кульку, який все ще обертався на тому ж рівні. - Протягом багатьох століть наші народи були пов'язані узами більш міцними, ніж саме життя. Ці узи підтримувалися Гонера. Я вже зрозумів, що саме вони не давали занадто розширюватися прірви часу між людьми тут і людьми на блакитній планеті. Тому подяки заслуговують не я, не Земля, що не Аргон Прайм, а виключно гонерское Спільнота.

Бреннан знову подивився в натовп. Він був сам здивований тим, як легко злітали у нього з губ слова, і бачив, що все, сказане ним, глибоко зворушило присутніх тут людей. На звернених до нього осіб читалося вираз щастя, він відчував таку теплу хвилю симпатії, звернену до нього, який не переймався ще ніколи досі.

Краєм ока він помітив, що Ніну і Вейтман вийшли з посадкового тунелю і попрямували до нього.

- У мене та ж мета, що і у вас, жителі Гонера, - знайти дорогу назад на Землю. Це буде дуже непросто, і зірки, в буквальному сенсі слова, скажуть нам, чи відбудеться це в найближчому майбутньому. Але, як уже говорив Верховний Хранитель, цей момент настане. Дякуємо!

Натовп прийшла в рух. Одні кричали «Земля! Земля! », Інші -« Бреннан! Бреннан! ».

Бреннан посміхнувся. До вигуків тріумфування на свою адресу він вже звик, це можна пережити.

Із загальної хору голосів виділився дитячий голос, який невтомно кричав «Ніну!». Це був хлопчик, якого Бреннан ще раніше помітив у перших рядах натовпу. Люди почали розходитися, він відокремився від них і побіг до чарівній дівчині, яка лише зовсім недавно вийшла з «Аладни».

- Іон! - Вигукнула Ніну, сяючи щасливою посмішкою.

В першу мить здавалося, що хлопчик хоче обійняти вищу жінку, але потім він схаменувся і просто простягнув їй руку, не забувши, проте, кинути захоплений погляд на Бреннана.

Ніну посміхнулася.

- Іди сюди, велика дитина! - Сказала вона, підморгнула йому і обняла, незважаючи на його слабке опір. - Кайл, це Хранитель Іон Батлер, - з широкою посмішкою представила Ніну хлопчика.

- Я ще не Хранитель, - заперечив той, - ще немає!

- Для мене честь познайомитися з вами, Хранитель Батлер! - Сказав Бреннан. Він простягнув Йону руку, яку той боязко прийняв після того, як Ніну випустила його з обіймів.

- Для мене теж, капітан Бреннан з планети Земля, - серйозно відповів Іон. - Я дуже хотів супроводжувати мою сестру Ніну на «Аладне», щоб врятувати вас! А це дійсно було дуже небезпечно?

Бреннан кивнув:

- Те, що вдалося зробити твоїй сестрі і екіпажу «Аладни Хілл», було зроблено просто віртуозно! І це було надзвичайно небезпечно!

- А ви мені розповісте потім докладніше? Я б хотів все записати і задокументувати! Будь ласка! - Йон благально подивився спершу на пілота з Землі, а потім на свою сестру.

- Само собою! - Погодився Бреннан. Хлопчик йому подобався, він був тямущим і справляв хороше враження.

- Міс Гардно! - Верховний Хранитель підійшов до Ніну і поклав руку їй на плече. - Стан вашої матері знову погіршився. Позавчора ми запросили фахівця з клініки на Аргон Прайм.

Ніну сильно зблідла.

- Так скоро! - Прошепотіла вона.

Дівчина виглядала так, ніби їй було завдано удару, який вона давно чекала. Бреннан запропонував їй свою руку, і Ніну вчепилася в неї, як потопаючий хапається за соломинку. Кілька днів тому вона розповіла йому про свою матір, берегинею Нормі Гардно, що страждала від довгої невиліковної хвороби, яка рано чи пізно повинна була привести її до смерті.

Капітан Лона Брант стежила за цим коротким діалогом і з тривожним видом доторкнулася до руки Ніну.

- Летіть до неї, ти і Іон. Ви потрібні їй зараз як ніколи. А «Аладна» якийсь час спокійно обійдеться і без тебе, мила.

Ніну кивнула:

- Дякую, Лона!

- Капітан Брант, - звернувся Ной Гаффелт до Лоні, почувши згадка про «Аладне», - я б ні в якому разі не хотів зловживати вашим добрим ставленням, але якщо ваша зайнятість дозволяє ...

- «Аладна» повинна переправити капітана Бреннана і його космічний корабель на Аргон Прайм. Я права?

- Абсолютно праві. Через дві або три тазури. Що стосується оплати ...

- Ви зробите мене багатою людиною, Хранитель Гаффелт, - сказала Брант, і на її обличчі з'явився натяк на посмішку.

- Гроші Аргонської уряду витікають легко, - заперечив Гаффелт і вклонився.

Капітан Брант кивнула:

- Щось у цьому роді я припускала і про всяк випадок не брала замовлень на наступні три возури.

Старий задоволено кивнув:

- Чудово! Значить домовились. Для мене велика честь працювати з вами, капітан.

Бреннан був в подиві: чому Гаффелт говорив про урядові грошах? Адже до сих пір все стверджували, що акцію організували і здійснили виключно Гонера. Він обернувся до Верховного Хранителю і запитав його про це.

- Нам довелося відмовитися від замовлення аргонцев і з урахуванням ситуації, що склалася придумати щось інше. Але ми користуємося повною підтримкою сенатора Гуннара.

- Панове, - звернувся Хранитель до екіпажу «Аладни», - давайте ж нарешті покинемо гостинну посадкову зону і підшукаємо більш підходяще для розмов місце. Капітан Бреннан, на жаль, не зможу позбавити вас від необхідності потиснути сьогодні ще безліч рук.

- Без проблем! - Бреннан попросив морфінгом іграшку прийняти звичайний для неї вид і знову засунув маленький тепло-холодний кульку в кишеню комбінезона.

Метушня поступово вляглася. Приблизно половина Гонера вже розійшлися по домівках, інші ще вичікували і стояли, оточивши Бреннана і його супутників, як кілька маленьких груп, присутніх на вечірку. Як тільки кулька-Земля перестав обертатися, вони, немов по команді, стали розходитися через різні коридори. Віддаючи данину поваги, вони залишали Бреннана, Гаффелта і екіпаж «Аладни» одних. Деякі, проходячи повз, легко торкалися до Бреннану. Бреннан давно знав цей жест, називав його «ефектом героя» і не надавав йому ніякого значення.

Протягом декількох годин Бреннан зробив напружену, але дуже цікаву екскурсію по гонерскому Космічному Храму, був присутній на декількох конференціях тимчасового тактичного головного штабу Хранителів і був щасливий, коли нарешті зміг усамітнитися в відведеному йому приміщенні. Спочатку він подумував про те, щоб залишитися в уже звичного каюті на борту «Аладни Хілл», але потім відмовився від цієї ідеї. Йому зовсім не хотілося ображати гостинних Гонера.

- Як ти себе почуваєш? - Бреннан з тривогою глянув на Ніну. Вона зайшла разом з ним в його кімнату, щоб побажати йому доброї ночі.

- Ах, Кайл! - Зітхнула дівчина. - З одного боку, терпимо, а з іншого - гірше нікуди. Норма хвора вже дуже давно. Але зараз це звалилося так раптово. Все це.

- Якби я хоч якось міг тобі допомогти!

- Ти можеш. Ти вже допомагаєш. Просто будь тут, - почув він у відповідь. Вона обняла Бреннана швидко, але набагато більш пристрасно, ніж можна було очікувати. - На добраніч. До завтра, - попрощалася вона і зникла за дверима ще до того, як приголомшений пілот зміг вимовити хоч слово.

Бреннан ще довго відчував руку Ніну на своєму плечі і дуже нескоро занурився в глибокий сон, який не турбували жодні сновидіння.

- Ці мені зміїні кодла! - Вейтман Уолш виглядав швидше здивованим, ніж розлюченим. У лівій руці він тримав прилад завбільшки з кулак, з якого визирало кілька проводів.

Бреннан запитально глянув на нього.

- Гравіпульсар. Свого роду «жучок»!

Бреннан попросив інженера разом з ним оглянути «Ікс», хоча б в межах наявних технічних можливостей. І Вейтман відразу почав займатися вивченням змін, зроблених теладі на борту «Фенікса».

- Це означає...

- Це означає, що ящери відмінно знають, де зараз перебуває твій космічний корабель, Кайл. І в будь-який момент можуть нам все зіпсувати.

Крім Бреннана і Вейтман в ремонтному відділенні знаходився Йон Батлер. До цього моменту хлопчик уважно спостерігав за роботою обох чоловіків, запам'ятовуючи кожну деталь, при цьому не заважаючи і не ставлячи зайвих питань. Тепер він буквально підстрибнув.

- Теладі знають, де знаходиться гравіпульсар. А ось чи знаходиться він там же, де і корабель ... - Він знизав плечима і подивився на них, не закінчивши фразу.

Вейтман неодмінно глянув на Йона. Потім вираз його обличчя стало осмисленим.

- Так! Ну звичайно! Геніально!

- Ми можемо намітити курс ... - почав знову Йон.

- ... Який буде здаватися переконливим ... - додав Вейтман.

- ... І буде вписуватися в ситуацію!

Бреннан переводив погляд з одного на іншого.

- Може бути, хто-небудь мені все-таки щось пояснить? Якщо вам, звичайно, не важко.

- Капітан Бреннан, ми вмонтіруем пульсар в комунікаційного «джмеля», а потім відправимо його облітати всі врата Співтовариства, - пояснив Йон.

- Безсумнівно, теладі вже здогадалися, що знищення «Ікс» було просто трюком. Ми не зможемо весь час водити їх за ніс, - сказав Вейтман.

- Буде досить, якщо це триватиме одну-дві тазури, - розмірковував Йон. - За цей час ми неодмінно зуміємо переправити капітана Бреннана і його корабель на Аргон Прайм.

- Все вірно. Так що за справу! - Вейтман дав вказівку транспортеру доставити «джмеля» на верстак. Десь задзижчали електромотори, і стрічка транспортера прийшла в рух.

- Непогана ідея, Іон, - похвалив Бреннан хлопчика.

- Рано чи пізно ви б і самі прийшли до цієї думки, капітан, - скромно відповів той, але його очі сяяли.

Бреннан засміявся:

- Напевно, швидше пізно, ніж рано.

Вейтману знадобилося менше стазури, щоб вмонтувати теладійскій гравіпульсар в «джмеля». За погодженням з Ноєм Гаффелтом і тимчасовим гонерскім тактичним головним штабом Хранителів було вирішено запрограмувати «джмеля» на тривалий за часом курс з метою - Паранід Прайм. При цьому «джміль» повинен буде облетіти навколо Долини Королів, Гордості Корпорації і Бороди Турук, що імовірно займе близько трьох возур. Теладі, якими б неповороткими вони не були, набагато раніше зуміють здогадатися, що відбувається насправді. Потай Бреннан, проте, сподівався на те, що ящера все-таки знадобиться для цього трохи більше, ніж одна або дві тазури. Одна думка про те, що капітан «Фенікса» Лоаніс попадеться на свою власну вудку і буде тижнями висіти на хвості у «джмеля», була, м'яко кажучи, дивною. Вейтман завантажив препарований космічний міні-корабель в спеціальний, призначений для нього магазин «Аладни». Під час наступного польоту транспортного корабля «джміль» звільнять і відправлять в далеку дорогу.

Бреннан пообіцяв Йону і Зберігача, що після обіду відповість на всі їхні запитання про Землю і своєї місії. «Година запитань», проте, затягнувся набагато довше, ніж передбачалося, тому що в приміщенні, де проходила бесіда, з'являлися все нові Гонера, так що врешті-решт Бреннан знову опинився віч-на-віч з дивує натовпом, яка з благоговінням ловила кожне слово, злітати з його губ. Тільки пізно ввечері він, зовсім змучений, повернувся в свою кімнату.

Замислившись, Бреннан сидів перед проекційним екраном, розглядаючи деякі технічні креслення і малюнки, які були наносканіровани з «Ікс», коли в двері постукали.

- Це я, Ніну.

- Заходь. - Він встав і відкрив двері.

Ніну глянула на нього і опустилася на стілець.

- Я прийшла попрощатися. Відлітаю завтра з першим же модулем на Аргон Прайм.

Бреннан повільно кивнув.

- «Аладна» відправиться в шлях тільки післязавтра. Хочеш щось випити?

- Ні, нічого не треба, - похитала головою дівчина. - Дякуємо. Тобі ж належить ще безліч зустрічей в уряді і з військовими, так?

Бреннан сів на стілець зліва від Ніну.

- Може бути, до кінця мого життя, - ніяково пожартував він.

Її усмішка була непевною, майже вимученої.

- «Аладна» знову прийме мене на борт через п'ять тазур. Це буде політ на Монталаар. Знаєш, Лона - приголомшлива жінка. Не знаю, що б було зі мною, якби не вона.

- Коли ми знову побачимось? - Запитав Бреннан.

Ніну безпорадно подивилася на нього своїми величезними блакитними очима.

- Після війни. Може бути, - сказала вона тихо.

Бреннан відчув, як у нього стислося серце. Він не розумів причини. Чи то пригнічений, майже відчайдушний тон Ніну, то чи перспектива ніколи більше її не побачити. Він поклав лікті на стіл і сховав у них обличчя.

- Мені це зовсім не подобається, - сказав він ледь чутно.

Ніну не відповідала, але через пару секунд він відчув, як вона обняла його і поклала голову на його плече. Він підняв очі і подивився на неї. Потім обережно відвів з її обличчя пасмо довгих білявого волосся і ніжно погладив її але щоці.

- Ти ж знаєш, - прошепотіла вона.

Бреннан вже нічого не знав.

Вона обняла його за шию обома руками і притягнула до себе. Її губи були теплими і ніжними; довгий трепетний поцілунок наповнювався справжньою пристрастю. Трохи згодом вона, задихаючись, підвела голову і відсунула його від себе на кілька сантиметрів.

- Капітан Бреннан, я не знаю, що нам готує майбутнє. Може бути, ми не зможемо бути разом. Але сьогодні вночі я тебе нікуди не відпущу!

- Я був би божевільним, якби спробував втекти, - серйозно відповів він і знову притягнув її до себе.

 ГЛАВА 35 |  ГЛАВА 37


 ГЛАВА 26 |  ГЛАВА 27 |  ГЛАВА 28 |  ГЛАВА 29 |  ГЛАВА 30 |  ГЛАВА 31 |  ГЛАВА 32 |  ГЛАВА 33 |  Соня Хадір |  ГЛАВА 34 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати