Головна

ГЛАВА 22

  1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Тільки той, у кого є три очі, може дійсно зрозуміти концепцію тривимірності. Тільки той, хто дійсно розуміє концепцію тривимірності, є воістину святим.

Паранід Башра.

Перша і друга аксіоми

- Пане професоре? Сер?

Аргонської сенатор Гуннар кивнув з відсутнім виглядом і викликав наступного помічника з терміналу:

- Так?

Ад'ютант підійшов ще на один крок до столу з дерева гахамоні насиченого чорного кольору.

- Його Високопреосвященство першого рангу, посередник і помічник Великого Суду Господнього, уповноважений і знаходиться під заступництвом єпископа планети Паранід Прайм, посол Понтифіка Максимуса Паранідіа, Пророк Нового Одкровення, його Преподобіє Ольманкетслат вже готовий і чекає вашої появи.

Сенатор відірвався від терміналу, жестом відчаю скинув обидві руки до обличчя і потер повіки вказівними пальцями.

- Який до біса довгий титул, - сказав він, не відриваючи рук від особи.

Ад'ютант кивнув:

- Так, сер, саме так.

Нан Гуннар глибоко зітхнув.

- Ну добре. - Він опустив руки і встав. - Конференц-зал номер сім?

- З сьомого по одинадцятий, - уточнив ад'ютант. - Стіни між ними знесені.

- Про державну ... боже мій, - зітхнув Гуннар.

Параніди були відомі тим, що їм було потрібно дуже багато індивідуального простору. Але п'ять залів відразу?

Про який «важливій справі» йшлося, було ясно всім. Вигода тієї ситуації, що технічні можливості паранідов, а також успіхи в торгівлі зробили саме їх ініціаторами контактів з аргонцамі, а не навпаки, була очевидна. Тому що, власне, якраз у них, у аргонцев, був великий інтерес до триокого народу, а не інакше. Сенатор Нан Гуннар, судячи з нашивками, шеф спеціальної урядової дипломатичної комісії, не був упевнений в тому, що параніди знали, хто ж насправді смикає за ниточки. Дипломатія була набагато більш важким заняттям, ніж, наприклад, завдання-головоломки Шуха і Наміра. У паранідов на руках були всі козирі, але, поки вони грали роль чесних і добропорядних членів Співтовариства, вони ні в якому разі не могли ними скористатися.

На шляху до конференц-залу сенатор і його ад'ютант зіткнулися зі спецагентом Бан Даною, виконуючим обов'язки офіцера секретної служби і координує всі оперативні заходи Місії. Данна був високим, худим людиною середніх років з рідким волоссям і серйозним поглядом. У нього були великі дипломатичні здібності, але через те, що офіційно він не був дипломатом, практично не відчував страху перед будь-якими неформальними заходами.

- Агент Данна, - привітав Нан секретного службовця, який повинен був бути присутнім на зустрічі.

- Сенатор, - коротко відповів Данна і кивнув своєму начальнику.

- Дізналися що-небудь нове, Данна?

Агент відкрив двері і пропустив сенатора вперед. Вони разом швидко пішли довгим коридором.

- Ну, хіба що підтвердилися наші припущення - невідомий корабель напевно прибув з сектора РД.

Сенатор запитально глянув на Данну:

- А як вам вдалося отримати ці відомості?

- Ну ... - Данна трохи помовчав, потім на його обличчі з'явилася багатозначна посмішка. - Ми отримали інформацію від теладі по імені Усандра Меломілас Лоаніс, капітана винищувача «Фенікс», який, у свою чергу, отримав унікальну можливість перевірити інопланетний космічний корабель наносканером.

Відомості справили враження на сенатора.

- Чистота під час роботи. Але як ви примудрилися витягти з теладі цю інформацію?

Спецагент тихо засміявся:

- Так, як ми завжди отримуємо інформацію у теладі: за допомогою кредитів!

Нан Гуннар похитав головою:

- Піди зрозумій цих ящірок! Вони власну бабусю продадуть ксенон, якщо зможуть на ній заробити!

- Я думаю, сенатор, що таке поняття, як «бабуся», взагалі невідомо цим торгашеським душам. У всякому разі, я ще ніколи не зустрічався з жінкою-теладі!

- Ось і неправда, Данна. Насправді ви ніколи не бачили жодного чоловіка-теладі, оскільки їх просто-напросто не існує!

- Ось як?! - Бан Данна по-справжньому здивувався, але у нього не було зараз часу з'ясовувати деталі, так як до цього моменту вони підійшли до конференц-залу.

Перед великою чорною дверима стояли два озброєних променевим зброєю Аргонської постових і один паранід, на поясі якого крім випромінювача висів ще й багато прикрашений вигнутий кинджал. Аргонци і небезпечний на вигляд паранід стояли, пильно дивлячись один на одного в крижаному мовчанні, і відступили в бік, пропускаючи підійшли сенатора, його ад'ютанта і Бан Данну.

Конференц-зал був просторим, але досить скромно обставлений. Приміщення висвітлювалося слабо, тому контури предметів обстановки, витриманих у скромній чорній і темно-синій кольоровій гамі, здавалися розмитими. Весь цей антураж змушував представників народу, давно звик до подорожей по космосу і до близькості зірок, говорити пошепки, оскільки складалося враження, ніби париш в якійсь чорній міжзоряного порожнечі.

Прямо навпроти вхідних дверей сидів його Преподобіє Ольманкетслат. Інопланетянин майстерно використав напівтемрява залу, помістивши за собою маленький джерело світла, виділяв на загальному похмурому тлі його фігуру. Цей ефект був розрахований на те, щоб викликати у інших паранідов повагу, змішане зі страхом, на кожну людину, однак, надавав майже протилежний вплив.

Спадаюча складками, багато прикрашена туніка приховувала кістляву фігуру параніда зростом під два метри, і тільки його многосуставчатие руки, схожі на руки скелета, давали зрозуміти, що посол, як і будь-який представник його народу, складався насамперед з кісток і шкіри. У трьох опуклих очах не було видно зіниць, і тому залишалося незрозумілим, куди ж в даний момент дивиться паранід. Однак зі свого багаторічного досвіду сенатор вже знав, що Ольманкетслат взагалі не дивиться в їхньому напрямку жодним зі своїх трьох очей. Таким чином він показував свою перевагу і незворушність.

У декількох метрах від його Високопреосвященства стояв ще один паранід, в майже такий же просторій, але не настільки багато прикрашеній туніці. На відміну від свого пана він спостерігав за наближенням аргонцамі, тримаючи кістляву руку на рукояті ритуального вигнутого кинджала.

Мабуть, з усіх народів Товариства триокого виробляли найсильніше враження, щонайменше зовні. Навіть сенатор Нан Гуннар і спецагент Бан Данна, незважаючи на свій багаторічний досвід спілкування з ними, не могли не відчувати певного поваги. Оскільки вони знали, що паранідам для гарного самопочуття необхідно вільний простір в радіусі мінімум двох метрів, маленька група шанобливо зупинилася на потрібній відстані. В іншому випадку параніди могли стати агресивними.

Підлеглий його Високопреосвященства, який весь цей час пильно їх розглядав, сказав щось своєму панові на Шелесткі мовою триокого. Нан Гуннар почув кілька слів і зробив висновок, що той, слідуючи етикету, інформує свого посла про прибуття Аргонської делегації. Мова паранідов був не дуже складним, у всякому разі для розуміння. Говорити ж на ньому було неможливо, людські голосові зв'язки не могли впоратися з цією непосильним завданням.

- Від імені Повелителя тривимірних Ми вітаємо нечестивих послів Аргонської народу, - сказав його Високопреосвященство, у якого не було ніяких проблем з мовою, він говорив на загальному торговельному мовою Співтовариства практично без акценту.

Сенатор злегка вклонився. Почути від параніда, що тебе називають «нечестивим», звичайно, неприємно, але це ніяк не повинно сприйматися як особисту образу - адже це було звичайне, стандартне звернення до представників інших рас, які не мають трьох очей, хоч і свідчить про відчуття власної переваги паранідов .

- Дякую вам, Преподобний Ольманкетслат, - відповів сенатор спокійним голосом і представив себе і своїх супутників.

Однак Преподобний не запропонував їм сісти, оскільки молодшим за чином не пристало сидіти в присутності вищих. В принципі, параніди не заперечували б, якщо б аргонци сіли, але ці триокого і без того були досить високими, щоб аргонци відчували себе незатишно. Тому аргонци залишилися стояти.

- Сенатор Нан Гуннар, - заговорив Ольманкетслат, - як ви, безсумнівно, знаєте, нашим служителям науки вдалося зробити велике відкриття, вони виявили значну аномалію в просторово-часовому континуумі. - Високий паранід зробив своєю кістлявою рукою плавний рух, від якого заколихалась його туніка, а сам він став схожий на чарівника, який виступає під час дитячого свята.

Сенатор придушив мимовільну усмішку, бо знав, що триокого добре розбираються в міміці. Крім того, у них дійсно повністю відсутнє почуття гумору, не було навіть тієї злісної садистською іскри, яку, правда в дуже рідкісних випадках, можна було помітити у сплитов. Ну добре. Значить, Ольманкетслат позначив інопланетний космічний корабель як «значну аномалію» і спробував приписати відкриття своїм людям, великодушно забувши при цьому (звичайно, зовсім випадково), що «надзвуковий клацання», яким космічний корабель сповістив про своє прибуття, був помічений і прийнятий всіма астрономами Спільноти.

- Преподобний Ольманкетслат, дана «аномалія» була відкрита і ретельно вивчена і на Аргон Прайм. Все говорить за те, що вона має не тимчасовою природою, а користується для свого пересування по секторам Товариства стрибковими вратами.

Паранід схрестив руки на грудях:

- Ви говорите правду, сенатор аргонцев Нан Гуннар, і все ж точність наших вимірів на багато порядків вище, ніж можливості інших нечестивих рас.

Звичайно, він мав рацію. Вимірювальна техніка паранідов пішла далеко вперед у порівнянні з усіма іншими народами, особливо якщо мова йшла про космічної пеленгации і орієнтуванні: вимірювальні прилади, автопілот і стикувальні машини паранідского виробництва були воістину легендою. Але до чого хилить зараз його Високопреосвященство?

Спецагент Бан Данна втрутився в розмову:

- Преподобний, дозвольте мені дещо вам сказати. - Паранід схвально і великодушно кивнув, Данна продовжував: - Спасибі. Якщо говорити відверто, то «аномалія» вислизнула від служителів науки Паранід Прайм, але ви ж знаєте, що ми, «нечестиві» створення, володіємо інформацією про її місцезнаходження. Хіба не так?

Сенатор злякано підняв руку, щоб припинити втручання данни, але було вже пізно. Його Високопреосвященство прошипів якесь слово своєю мовою, яке сенатор не зрозумів, і підійшов на півкроку до аргонцам. Його підлеглий обхопив своїми кістками рукоятку вигнутого кинджала і пригнувся так, що зігнута спина зробила його схожим на величезну, готове кинутися на свою жертву комаха.

- Бездушне створення, розумієш ти, з ким говориш! - Закричав паранід громовим голосом. - Правда не рятує від знищення, але в вашому випадку ми зробимо виняток. - Паранід відступив на колишню позицію, а його підлеглий злегка розслабився.

Сенатор ніяк не міг позбутися відчуття, що захований за спиною Ольманкетслата джерело світла повторював кожен рух параніда. Напевно, він був вмонтований в багато прикрашену туніку.

- Так, вірно, в силу несприятливих умов наші служителі науки втратили слід аномалії.

Три очі посла засмикалися і подивилися відразу в три напрямки. Це був вірний знак того, що паранід з нестерпним працею зробив подібне визнання. Ризикована втручання Бан данни дійсно привело до того, що бесіда стала більш жвавою. Сенаторові довелося визнати, що чуття агента при спілкуванні з цим народом релігійних фанатиків виявилося більш тонким, ніж він припускав. Він знову заволодів ініціативою в розмові.

- Преподобний, у нас є до вас пропозиція.

- Так говорите же! - Зажадав паранід, широко розкинувши руки.

Сенатор кивнув Данні.

- Преподобний, - сказав той, звертаючись до його Високопреосвященству, - так звана аномалія, тобто інопланетний космічний корабель, знаходиться в даний час в секторах сплитов. Як нам повідомило боронское уряд в Долині Королів, існує велика ймовірність того, що він, не підозрюючи про небезпеку, що загрожує йому небезпеки, протягом найближчих півтора тазур вторгнеться в сектори ксенону, щоб, таким чином, найкоротшим шляхом дістатися сюди, на Аргон Прайм.

- Сенатор Нан Гуннар, - відповідав Ольманкетслат, - щоб звести можливість зустрічі з ворогом до мінімуму, маршрут між секторами Спліта і Аргон Прайм повинен пролягати через всю тривимірну божественну територію паранідов. Ми, звичайно, можемо бути більш стримані у своїй реакції на події, ніж наш шановний безбожний опонент Патріарх Чин. Але що дозволяє вам вважати, що ми піднесемо вам на блюдечку цей священний подарунок тривимірного простору?

- Преподобний, відповідь на це питання абсолютно ясне, - знову втрутився Бан Данна. Сенатор кинув йому застережливий погляд, на який спецагент відреагував заспокійливим кивком. - Ми маємо точні координати невідомого корабля. А у вас є винищувачі, здатні миттєво опинитися в потрібному місці, щоб супроводжувати таємничого прибульця в його шляху через ворожі сектори і тим самим запобігти його знищення.

- До чого ви хилите, про аргонец?

- Наша інформація про координати корабля марна, оскільки у нас немає бойових космічних кораблів, які могли б своєчасно прибути на місце для захисту інопланетного корабля. Паранід Прайм, навпаки, має бойові кораблі, але без знання точних координат «аномалії» вам це теж не допоможе. Таким чином, складається наступна ситуація: або ми працюємо разом для загальної користі, або жоден з нас не витягне з цієї ситуації ніякої вигоди. Крапка.

Звичайно, у паранідов була репутація релігійних фанатиків, але дурнями їх ніяк не можна було назвати. Ольманкетслат відмінно розумів, що Данна пропонує вигідний варіант.

- Я повинен переговорити з Понтифіком.

Його Високопреосвященство відійшов на кілька кроків убік і створив між собою і рештою якусь перегородку. Його помічник залишився з аргонцамі і не спускав очей з нечисленної делегації.

Після відносно невеликої паузи, яка тривала трохи більше сорока п'яти Мізур (час, за яке комунікаційний «джміль» повинен був перетнути п'ять секторів, щоб дістатися до планети паранідов і назад), темна перегородка від'їхала в сторону і з'явився Преподобний Ольманкетслат.

- Ми згодні перейти до обговорення деталей нашої угоди, - проголосив він.

Бан Данна кинув швидкий погляд на сенатора:

- Зрозуміло, про Преподобний Ольманкетслат.

- Данна, де це ви навчилися так майстерно маніпулювати паранідамі? - Запитав сенатор, коли вони вже поверталися з конференц-залу. - Іноді мені здавалося, що вони готові вчепитися нам у горло ...

Данна засміявся:

- Я відкрию вам цю таємницю, сенатор, якщо ви розповісте мені трохи більше про те, що, як ви недавно стверджували, в природі нібито не існує чоловіків-теладі!

- Добре, Данна, рука руку миє, - весело похитав головою сенатор. - Але спершу нам потрібно залагодити деякі важливі справи. Зоберт!

- Так сер? - Тут же відреагував ад'ютант сенатора.

- Я б просив вас коротко викласти стан справ, і ви не повинні втратити жодної деталі. Зашифруйте його і відправте в Храм Гонера. Наше контактна особа - хранитель Ной Гаффелт. Думаю, ми якийсь час повністю будемо залежати від їх підтримки.

- Зрозумів, сер. Ной Гаффелт.

Сенатор повернувся до Бан Данні:

- Мене трохи турбує те, що вам, згідно з домовленістю, належить відправитися на Паранід Прайм, щоб супроводжувати сюди ескорт паранідов і аномалію, ах, вибачте, невідомий корабель. Ольманкетслат явно не був в захваті від ідеї зробити вас одним з членів цієї експедиції.

Бан Данна знизав плечима:

- Я не сумніваюся, що триокого спробують позбутися мене. Але ж їм доведеться влаштувати це так, щоб не втратити обличчя перед усім Співтовариством. Це мій козир, який я маю намір пустити в справу.

Сенатор Гуннар задумливо помовчав, поки вони стояли в кінці коридору в очікуванні ліфта.

- Ну, добре, Данна. Ви тільки що довели, що вмієте поводитися з цими триокого скелетами. Я в вас вірю, поки ... поки кур'єр не доставить мені в алюмінієвому труні ваші тлінні останки і це не напоумить мене.

Данна посміхнувся і похитав головою:

- Сьогодні все виготовляють з нівідіума, сенатор. Це дешевше і міцніше.

- Ваші б слова та в слуховий прохід тривимірності, Данна. Якщо у неї є хоч щось в цьому роді. А тепер проведіть мене, мабуть, до кафетерію, там я розповім вам за затишним прощальним обідом, що з'ясував відділ біологічних досліджень про наших продажних друзях теладі. Він, мабуть, ви будете здивовані!

 ГЛАВА 21 |  ГЛАВА 23


 ГЛАВА 12 |  ГЛАВА 13 |  ГЛАВА 14 |  ГЛАВА 15 |  ГЛАВА 16 |  ГЛАВА 17 |  ГЛАВА 18 |  WJASL ITZAK SHOSH |  ГЛАВА 19 |  ГЛАВА 20 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати