Головна

глава 16

  1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Як не побоювалася Кеді зустрічі з єдиною залишилася в живих родичкою людини, який ставав їй з кожним днем ??все дорожче "це почуття пройшло, ледь Рут Джордан тепло і дружньо торкнулася її руки. Це була висока, худорлява літня дама, одягнена в вишукане біле плаття з пишними рукавами і вузькою спідницею, яке відразу показало Кеді, наскільки вийшли з моди пишні наряди, які носили в Ледженд. Варто було жінці похилого віку посміхнутися, Кеді помітила, що її очі дуже нагадують очі Коула. і ще вона помітила в цих очах біль, відразу чітко згадавши страшну трагедію, що обрушилася на сім'ю Коула. за короткий проміжок часу ця жінка втратила все, і, судячи з її погляду, вона до цих пір не оговталася від цієї втрати.

- Ну ось, дорога моя, ви повинні сісти і розповісти мені все, що можете, про себе і про мій онука. Я хочу знати абсолютно все. - Люб'язно проворковала старенька, вказуючи на розстелену на землі скатертину.

Кеді села. Рут розлила чай. На кілька хвилин запала незручне мовчання. Кеді підняла чашку і посміхнулася.

- Вас забавляє фарфор, який я вибрала? - Напружилася Рут.

- Ні, що ви, - швидко відповіла Кеді. - Я згадала історію, яку розповів мені Коул, про те, як вони з Тариком одним разом запихали в рот все сандвічі і пиріжки. Невже він справді був таким нестерпним хлопчиськом?

Спостерігаючи за Рут - чомусь Кеді не могла називати цю жінку місіс Джордан, - вона помітила, як літня дама зблідла, немов готова була ось-ось зомліти.

Кеді швидко поставила свою чашку і простягнула руку, але Рут не взяла її.

- Ви в порядку?

- Так., - Відповіла Рут тихо, не зводячи з Кеді напруженого погляду, зовсім такого ж, як у Коула. - Мій онук, мабуть, дуже вас любить, раз розповів вам про свого друга. Зазвичай він ніколи не говорить про .., про Тарік.

- Ми з Коулом і справді дуже багато розмовляли. Він так багато може про все розповісти.

Рут накрила своєю долонею руку Кеді.

- Я стара жінка і вже багато років не бачила онука. Будь ласка, розкажіть мені все, з самого початку.

Почувши це, Кеді засміялася.

- Якщо я вам все розповім, ви мені не повірите!

Очі літньої жінки дивилися тривожно, змушуючи згадати очі врятованих Коулом орлів.

- Повірю, - сказала вона. - Ви повинні мені довіряти: що б ви не сказали, це не шокує мене, не змусить порахувати вас брехухою. Я повинна знати все.

Кеді готова була запитати, чому б Рут не забути про свою гордість і не відвідати внука, якщо вона так цікавиться ім. А ще краще залишитися з ним жити. «З нами», - про себе виправила застереження Кеді.

Однак, заглянувши в очі бабусі, вона не змогла вимовити цю раду вголос. До того ж, хто вона така, щоб судити жінку, яка пережила таку страшну трагедію?

Кеді глибоко зітхнула.

- Я народилася в тисяча дев'ятсот шістдесят шостому році. - Промовивши це, вона подивилася на співрозмовницю, щоб зрозуміти, засміється чи та, то Рут тільки прищулилася, і Кеді здалося, що щось прорвалося в її душі. Вона уявлення не мала, наскільки пристрасно бажає розповісти комусь про все, що з нею сталося.

Почавши розповідь, Кеді, здавалося, не могла зупинитися і говорила, напевно, кілька годин поспіль. Рут виявилася найкращим слухачем на світлі. Перетворившись на саме увагу, вона тільки щедро підкладала в блюдце Кеді частування, як тільки воно виявлялося порожнім. Зрідка Рут ввічливо дещо перепитувала, наприклад: «Мейвіс Бенсон?» - І, вислухавши відповідь, посміхалася. Рут явно насилу впоралася зі сміхом, коли Кеді розповіла про Хуана барель, немов знала щось, чого не знала Кеді.

Сонце почало хилитися до заходу, коли Кеді нарешті закінчила свою розповідь. Побачивши порожні блюда, Кеді зніяковіла.

- По-моєму, я все з'їла, до того ж зайняла у вас стільки часу, а вам адже, напевно, не терпиться побачити Коула. - Вона вимовила це таким тоном, наче не знала, що Рут Джордан присягнулася, що ноги її більше не буде в Ледженд.

Рут навіть не поворухнулася, продовжуючи сидіти на білому Камчатов покривалі зі складеними на колінах руками, низько опустивши голову, немов ховаючи від Кеді погляд. Коли ж вона нарешті подивилася на Кеді, в її очах було стільки печалі, що Кеді інстинктивно відсахнулася.

- Я вам вірю, - трохи помовчавши, сказала Рут.

Кеді посміхнулася у відповідь на ці слова.

- Не розумію, як вам це вдається, Подорож у часі трапляється з людьми не часто. Але на цей раз саме це і сталося. Рут тільки рукою махнула, так що кільця заграли на сонці.

- У ваше подорож в часі повірити не так важко. Важко повірити в те, що ви зустрілися з моїм внуком.

- Але чому це важко уявити собі? Ах, розумію. Важко повірити, що з усього безлічі людей, що жили протягом усіх цих років, я, повернувшись в минуле, зустріла саме вашого онука. - Вона нахилилася до Рут. - Я теж була цим здивована. Чому саме Коул? Я ніколи в житті не зустрічала людини, яка б менше потребував в мені, ніж він. Він багатий і красивий, і він оточений жінками, які вмирають від любові до нього. Його, зрештою, так легко полюбити!

- А ви полюбили його?

Кеді опустила очі і подивилася на свої руки.

- А можливо любити двох чоловіків одночасно? - Голос її зрадницьки захрипів. - А може, навіть трьох?

Коли Рут не відповіла, Кеді підняла погляд і помітила, що жінка посміхається.

- О так. Це я можу сказати вам напевно, - сказала Рут, і очі її заблищали. - Я - живий доказ того, що жінка може любити не одного чоловіка.

Рут довго і уважно вдивлялася в обличчя Кеді.

- Ви такі молоді, дорога моя. Так молоді й безневинні. Коли я дивлюся у ваші очі, я не бачу болю. Ніщо або, може бути, ніхто поки не завдав вам такий рани, щоб вона зачепила вашу душу.

Кеді, насупившись, сказала:

- Я втратила обох батьків та ... Рут перервала її.

- Це природні смерті. У вас нікого не відбирали силою, особливо тих, кого не можна було відбирати.

- Якщо це свого роду змагання, сподіваюся, що програю, - все ще хмурячись сказала Кеді.

Рут помовчала, потім повернулася і голосно гукнула:

- Джозеф!

З тіні сусідніх дерев вийшов високий чоловік з сивими скронями, одягнений в сріблясту уніформу.

- Бренді, будь ласка, Джозеф. У лічені секунди з'явився срібний посуд і дві тонкі срібні чашечки, все це виявилося в руках у Рут, вона наповнила одну чашечку і передала її Кеді.

- Ні, дякую, - відмовилась Кеді. - Якщо я п'ю днем, то або хочу спати, або мучуся від головного болю.

- Я хочу, щоб ви це випили, тому що вам це знадобиться. Кеді насторожилася.

- Щось трапилося з Коулом? Ні, звичайно ні. Я тільки що виїхала від нього, і ніхто не з'являвся і нічого нам не повідомляв.

- Я хочу, щоб ви це випили, - ще більш наполегливо повторила Рут. Кеді відкинулася назад.

- В чому справа? Я вам все про себе розповіла, так що, думаю, у вас немає причин не сказати мені, чому ви думаєте, що мені необхідно випити, щоб вислухати ваші новини.

Немов намагаючись підбадьорити тебе. Рут кілька разів глибоко зітхнула, перш ніж заговорити.

- Зараз тисяча вісімсот дев'яносто сьомий рік. Мій онук помер, коли йому було дев'ять років. У тисяча вісімсот сімдесят третьому. - Вона похмуро подивилася на Кеді. - Мій онук мертвий ось уже двадцять чотири роки.

Спочатку Кеді була спантеличена, потім посміхнулася, потім почала сміятися.

- Як забавно! Думаю, той, хто сказав вам, що ваш онук помер, вельми нахабно обдурив вас! Я розлучилася з вашим онуком години три тому, смію вас запевнити, він був вельми і вельми живий.

Рут деякий час сиділа нерухомо, стискаючи в руці чашку з бренді, потім випила її вміст одним ковтком.

- Добре, люба моя, може ми проїдемо?

- Куди? - Запитала Кеді.

- Ну, відвідати мого внука, звичайно! Запрошення на обід залишилося в силі, правда?

Кеді коливалася, що не впевнена, що хоче взагалі кудись їхати.

Встаючи, Рут простягла руку Кеді.

- Ходімо, люба моя, ми відвідаємо мого внука.

Кеді піднялася, але відійшла від Рут Джордан на кілька кроків. Може, трагедії минулих років позбавили цю жінку розуму? Раптово Кеді зрозуміла, що для неї зараз важливо тільки одне - повернутися до Коулу. До Коулу чоловікові, а не дев'ятирічному хлопчикові.

Повернувшись, Кеді кинулася бігом до вкритого травою п'ятачку під Деревом-шибеницею, де вона залишила прив'язану конячку. Але її ніде не було.

***

- Ну що, тепер ви хочете трохи бренді? - Співчутливо запитала Рут у Кеді. Коли дівчина не відповіла, старенька піднесла чашку прямо до її губ і змусила випити.

- Ні, - спробувала відмовитися Кеді, затамувавши подих і намагаючись не дивитися в бік руїн, які колись були квітучим містом Ледженд, штат Колорадо.

Рут сіла в екіпаж і ледь наздогнала Кеді, бігом кинулася до міста. Дівчина з викликом відмовилася сісти в екіпаж, а влаштувалася позаду кучера. Як тільки вони в'їхали в місто, почалося найстрашніше. Всього кілька годин тому Кеді виїхала з симпатичного маленького містечка, повного людей, які привітно махали їй, окликаючи по імені. Зараз це було місто-привид, повний старих будиночків, які, схоже, ніколи і не були міцними будівлями.

В першу чергу вони проїхали повз копальні «Амарилис», але на похилих воротах, які ведуть до руїн, була прибита вивіска: «Копальня 9:30».

- Але це ж копальня «Амарилис»! - Вигукнула Кеді.

- Амарилис звали маленьку сестричку Коула, яку вбили в той же день, що і його, - тихо пояснила Рут.

М'яким жестом Рут наказала візникові проїхати по провулках, і Кеді побачила, що місто повністю змінився. Змінилася кожна вулиця, кожен будинок, кожна будівля. Місто був заповнений салунами, на другому поверсі кожного такого приміщення, без сумніву, розміщувався бордель. Симпатична школа виявилася справжньою розвалюхи. Не було спортивного майданчика, не було кафе-морозива. На місці чарівного «Палас-готелю» стояла халупа, збита з тонких дощок, і Кеді сумнівалася, що в її вікна коли-небудь вставлялися скла. Були відсутні широкі тротуари, не було просторих галявин. Будиночки, більше схожі на кубла, буквально напирали один на інший. Судячи з напівстертим вивісок, які змогла прочитати Кеді, жителі Ледженд в основному віддавалися азартних ігор.

Онімів від здивування, Кеді сиділа в екіпажі і дивилася по сторонам, настільки вражена цим видовищем, що мозок її відмовлявся усвідомити побачене і почуте.

На околиці міста, уздовж дороги, яку при ній називали Райська стежка, і яка тепер, судячи з таблички, носила ім'я Дорога Проклятий, йшла напівзруйнована кам'яна стіна, що відділяла ту половину міста, по якій вони щойно проїхали, від іншої його частини. Всього кілька годин тому тут вилася чудова жива огорожа.

- Кордон Джордана, - тихо пояснила Рут, поплескала Джозефа по плечу і сказала, що звідси вони підуть пішки. Рут, здавалося, відчувала, що Кеді занадто приголомшена і не може говорити і що їй необхідна участь, тому, коли вони вийшли з екіпажу, вона взяла дівчину за руку і міцно їй тисне.

- Ледженд був жахливим місцем, - сказала Рут. - Гірше, ніж ви можете собі уявити. У 1867 році мій чоловік і мій єдиний син, батько Коула, знайшли тут срібло.

Вони були хорошими людьми і зовсім не збиралися допустити того, що відбувалося в інших містах Колорадо. Вони не хотіли, щоб тут розплодилися борделі і салуни. Їх заповітним бажанням було заселити місто нормальними сім'ями, побудувати церкви і школи.

- Ідеалісти, - прошепотіла Кеді, тримаючись за руку Рут, немов боялася впасти без цієї підтримки. Зараз перед нею повинна була виявитися бібліотека, а зліва - церква, але замість цього їй відкрився пустир і пара времянок.

- Так, вони були жахливими ідеалістами, але оскільки вони планували розбагатіти, то вважали, що зможуть здійснити свої плани. Єдине, що вони повинні були зробити, це відмовитися продавати землі або копальні, щоб тримати все під своїм контролем. - Рут на хвилину замовкла і важко зітхнула, оглядаючи пустинний, руйнується місто. - Ми повинні були зрозуміти, що нічого не вийде, коли робітники назвали місто Ледженд. Мій чоловік назвав його Акрополіс, але якийсь жартівник сказав, що його слід називати Клоака, штат Колорадо, а потім ще хтось сказав, що слава цього міста - казка, легенда з уяви Адама Джордана, більше нічого. І назва Ледженд прижилося.

- Цього ніколи не було, - тихо сказала Кеді, намагаючись усвідомити те, що бачить і чує. Вона могла ще допустити, що перенеслася назад у часі, але тепер їй слід було звикнути до думки про те, що вона потрапила в світ мрії, в місце, яке ніколи реально не існувало. Вона зустрілася з людиною, який назавжди залишився хлопчиком, так і не ставши дорослим чоловіком.

Рут дивилася на неї дуже пильно.

- Думаю, вам краще присісти. Я звикала до цієї думки роками, але у вас, моя дорога, не було поки часу, щоб щось зрозуміти і прийти в себе.

Важко спершись на сильну руку Рут, Кеді дозволила їй повестися по стежці, яка колись йшла до мечеті. Однак Кеді вже не потрібно було навіть питати. Вона здогадалася: ніхто ніколи не будував мечеть в пам'ять про загиблого друга Коула. На цьому місці стояв старий будинок, який, без сумніву, був найміцнішою будівництвом в місті. Колись це був гарний будинок з великою ганком і вікнами і ...

- Ви тут жили, так? - Запитала вона у Рут.

- Так, тут жила вся моя сім'я. Стіна, яку називали Межею Джордана, відділяла цю ділянку від решти території міста, і ми з Лілі щосили намагалися, щоб діти там не бували. У нас була власна церква і школа, а ось той маленький будиночок ми звикли називати нашою бібліотекою. Ми з Коулом годинами мріяли про те, яким зробимо колись Ледженд. Ми збиралися перетворити його в центр освіти, місце, куди люди будуть стікатися звідусіль, щоб читати, відпочивати і насолоджуватися гарячими джерелами. Він був дитиною з величезними планами на майбутнє.

- І він мріяв про великому будинку з величезним ганком і меблями з Сан-Франциско, - сказала Кеді.

Рут глибоко зітхнула.

- Він побудував такий будинок? Кеді кинула погляд на дорогу, що йде наліво, кінець якої губився десь далеко.

- Він побудував красивий будинок прямо он там.

Рут мовчала деякий час, потім знову взяла Кеді за руку.

- Хочете оглянути ділянку?

Кілька хвилин по тому вони з Рут повернули за ріг по зарослій травою доріжці. Кеді не здивувалася, коли виявилося, що на тому місці, де стояв будинок Коула, зараз височіли могильні камені. Коли Рут почала підштовхувати її у напрямку до середини кладовища, Кеді вперлася, не погоджуючись зробити вперед ні кроку.

- Я не хочу бачити, де він похований, - сказала вона. - Я не хочу думати, що він не дожив до тридцяти трьох, що він ніколи .., ніколи ...

Рут не стала її змушувати.

- Давайте повернемося до дому і поговоримо. Кеді, є якась причина, по якій все це сталося з вами і зі мною. Ми повинні подумати разом і вирішити, заради чого все це.

Кеді змогла тільки кивнути на знак згоди, і вони пішли назад, до будинку, "де Рут колись жила зі своїм численним сімейством. Коли вони піднялися сходами, Кеді запитала:

- Чому ви розсміялися, коли я згадала Хуана барель? Рут посміхнулася.

- Він був не більшим порушником закону, ніж ви або я. Гарненький темноволосий малюк, батько якого працював на нас на стайні, але, по-моєму, вони з Коулом щось не поділили, так що мій онук усіх запевняв, що Хуан обов'язково виросте злочинцем. Чесно кажучи, я думаю, що якась дівчинка воліла Хуана Коулу.

Вперше з тих пір, як Рут почала свою розповідь, Кеді посміхнулася.

- А як же п'ять "М"?

- Всі вони працювали в .., хм .., в салунах. Дуже красиві дівчата, такі юні ангельські створення, і всі вони безжалісно дражнили Коула і Таріка. Бідний Коул вічно спалахував, як вогонь, побачивши будь-яку з них.

На ганку старого будинку Джозеф повісив ліхтарики і встановив крісла, поверх яких лежали покривала, призначені для того, щоб захистити жінок від холодного гірського повітря. Коли обидві вони сіли. Рут заговорила, намагаючись зібрати воєдино те, що вона зрозуміла з історії Кеді.

Через кілька хвилин вона вже розповідала Кеді про друзів дитинства Коула. Цих людей Кеді зустріла дорослими, але немов побаченими крізь призму дитячого сприйняття Коула. Господар пральні, про який Коул говорив як про батька шістьох дочок, насправді виявився гірким п'яницею, спускається на повій з борделів все до останнього пенні, скільки не отримував від роботи на копальнях, а спав він на порозі пральні, тому що там було тепліше . Вонючка Хови керував вагонеткою, що перевозила руду, звали його Джон Ховард, і він дуже любив сиру цибулю. Батько Неда тримав один з салунов, і Коул дуже заздрив приятелеві, бо того дозволяли пити пиво.

Рут розповідала і розповідала, легко і захоплююче. Часом Кеді навіть посміхалася, але коли сонце почало хилитися до заходу, Кеді вловила в голосі бабусі дивні нотки. Чи то вона щось навмисне опускала, то чи підходила до чогось жахливого.

Як тільки сонце сховалося і майже невидимий Джозеф подав їм холодного курчати і салат, Кеді тихо запитала:

- Що ви від мене приховуєте?

- Я нічого не ... - почала було заперечувати Рут, але зупинилася, побачивши вираз обличчя Кеді. - Думаю, у мене немає часу на те, щоб прикидатися, що все в порядку, правда?

- Та вже ж не сказала б. По-моєму, занадто пізно намагатися що-небудь приховати від мене. З якої б причини не ліг на мене вибір, схоже, я загрузла в цій історії по самі вуха.

Коли Рут знову заговорила, голос її зовсім змінився. Чи не намагаючись більше розвеселити Кеді, вона розповіла про гнів і біль, яких зазнала, коли отримала лист Кеді, тому що вирішила, що це ще одна спроба вивудити з неї гроші.

- Однак ваш лист відрізнялося від інших. Ви писали про Коул так, немов готові були згорнути йому шию.

Кеді посміхнулася.

- Так, досить часто. Щось в ньому є, що викликає таку реакцію. Він завжди говорить, що саме людина повинна зробити, і ніколи не питає ... - У неї перехопило подих. - Вірніше, він говорив ... Рут продовжувала:

- Роками мені повідомляли, що Ледженд сповнений привидів. Здавалося, тут як і раніше живуть духи тих, хто колись жив у місті. Тобто, немов вони живі, але .., тільки частково.

- А що сталося з жителями міста після загибелі Коула і його сім'ї?

Коли Рут не відповіла, Кеді подивилася на неї і побачила, що ця жінка, схоже, постаріла років на десять за кілька хвилин. Якщо Кеді правильно здогадалася, Рут приховувала якусь страшну таємницю. Не отримавши відповіді на пряме запитання, Кеді утвердилася в свою здогадку.

- Я не знала, що Коулу було відомо про загибель його сім'ї, - тихо сказала Рут. - У той страшний день ми постаралися приховати від нього правду. Його сестра і друг Тарік загинули на місці, але Коул жив ще три дні. Ми говорили йому, що у них все в порядку, але вони не можуть його відвідати, тому що повинні ходити в школу. Це був наївний привід, але в метушні він здався нам цілком стерпним. Ми з Лілі вирішили, що Коул повірив нам. Протягом тих трьох днів я ні на секунду не відходила від Коула. Його мати займалася тілом дочки, а потім ...

Рут невпевнено подивилася на Кеді.

- Лілі спочатку взяла на себе турботу про тіло дочки, а потім зайнялася тілами свого чоловіка і мого, коли їх привезли в місто. Їх убили люди, які пограбували банк. - На гарному обличчі Рут з'явилося сумний вираз, губи її затремтіли. - А дітей вбили зовсім не бандити, а «добропорядні обивателі», - вона немов виплюнула ці слова, - їх убили жителі Ледженд.

На деякий час Рут сховала від Кеді своє обличчя, відвернувшись і вдивляючись в темну ніч. Коли вона знову повернулася до Кеді, їй вдалося взяти себе в руки настільки, що вона навіть сумно посміхнулася.

- Я всіх втратила в той вечір. Три дні потому після перестрілки в живих залишилася тільки Лілі, мати Коула, але по її очам я бачила, що і вона йде. Вона не могла змиритися з тим, що сталося з усіма, кого вона любила.

Рут знову замовкла, але Кеді була впевнена, що історія на цьому не закінчилася. Залишилося ще чимало, але, мабуть. Рут було важко розповідати далі. Кеді сиділа мовчки і чекала. Тишу навколо порушував тільки шум вітру в гілках дерев, та виття койота далеко.

- Я не можу описати ті жахливі дні, - заговорила Рут так повільно і так тихо, що Кеді ледь її розчула. - Зараз я майже нічого не можу пригадати. Мій чоловік, мій єдиний син, онук і внучка загинули. Після смерті Коула Лілі стала неосудною. Вона просто сиділа в кріслі-гойдалці, відмовляючись є, і навіть не плакала. Вона тільки весь час дивилася у вікно, і з її погляду я розуміла, що вона теж може померти.

Рут перевела подих.

- Єдиний, хто залишився в живих, був батько маленького Таріка, який працював на нас, - промовила вона, і вираз її обличчя пом'якшало. - О! Це був справжній красень. Темноволосий і темноокий - повна протилежність всьому моєму сімейства. Ходили чутки, що він спокусив половину жінок в Ледженд, але якщо це так, то він про це не розповідав. Він був дуже мовчазним людиною, відданим моєму чоловікові, і завжди дуже ввічливим, з дуже хорошими манерами.

- У ті кляті дні, коли всі загинули, Гамаль - так його звали - був ще живий. Коли пролунали перші постріли, він кинувся вперед, щоб своїм тілом закрити дітей, але отримав півдюжини куль в ліву ногу. Це його зупинило. Кілька днів по тому довелося забрати йому поранену ногу, і деякий час ми сподівалися, що він виживе, проте незабаром, коли в його очах з'явився гарячковий блиск, я зрозуміла, що він теж помре.

Рут подивилась на Кеді, очі її горіли, немов її теж охопила лихоманка.

- Він був останньою ланкою, що пов'язувала мене з моєю сім'єю. Варто було мені поглянути на Лілі, як я розуміла, що рано чи пізно вона доведе себе до смерті.

Рут дивилася на Кеді, немов благаючи розумінні, але Кеді ніяк не могла здогадатися, що вона намагається їй сказати. Їх розділяло зовсім невелику відстань, тому Кеді взяла Рут за руку.

Коли Рут заговорила, голос її прозвучав майже зухвало:

- Коли Гамаль відкрив мені свої обійми, я сама віддалася йому, і ми провели цілу ніч, займаючись любов'ю. На наступний ранок лихоманка вже не відпускала його, він так більше і не прийшов до тями. Через два дні його не стало.

Кеді бачила тільки профіль Рут. Можна було здогадатися: вона чекає засудження з боку молодої жінки, але та тільки міцніше стиснула її руку, не даючи замовкнути.

- У ту ніч був зачатий дитина. Рут завмерла, немов очікуючи, коли Кеді винесе вирок. Однак жінка двадцятого століття дивиться на життя зовсім не так, як жінка століття дев'ятнадцятого.

- Хлопчик чи дівчинка? - Запитала Кеді.

Легка тінь посмішки показала, що Рут дуже вдячна за те, що Кеді не збирається її судити. За її плечах можна було помітити, що вона кілька розслабилася, немов скинула раптом дуже важку ношу.

- У той час я і не думала про можливість вагітності. Мені було сорок вісім, і організм мій вже готувався відпочивати. Після похорону я повезла Лілі в Денвер, щоб спробувати знайти лікаря, який допоміг би повернути її до життя. Але в глибині душі я їй заздрила. Мені теж хотілося піти з цього світу. Як я могла думати про життя після стількох смертей?

- Що стосується симптомів вагітності, я настільки погано себе почувала через пережитого, що вони не залучали моєї уваги. До того ж оскільки з часу моєї останньої вагітності минуло тридцять два роки, я не дуже добре пам'ятала ці ознаки. Через те, що я цілими днями доглядала за Лілі, я вкрай рідко знімала домашній халат.

Нарешті Рут повернулася і подивилася на Кеді, яка розглядала її в усі очі, заворожена цією історією. Чим же все це повинно закінчитися?

Побачивши обличчя Кеді, Рут відчула себе набагато вільніше.

- Я звернулася до лікаря лише тоді, коли відчула, що дитина ворушиться. Рут задумливо подивилася вдалину.

- Це був самий дивний день в моєму житті. Я пішла до лікаря, розуміючи, що у мене якісь проблеми з животом, і, хоча це грішно, я молилася про те, щоб це виявилося смертельно. Я дуже хотіла приєднатися до моїх батьків на небесах.

Вона знову повернулася до Кеді.

- Але кабінет лікаря я покинула, думаючи про життя. Я забула, що Бог не тільки відбирає, а й дарує.

Кеді як і раніше мовчала, розуміючи, що це ще не кінець історії. Якщо Рут народила дитину і після цього все жили щасливо, Кеді НЕ жбурнуло б крізь час в цю плутанину.

- Я зробила дуже багато помилок за моє життя, - тихо зізналася Рут. - Але ні про одну я так не шкодую, як про ту, яку допустила, коли дізналася, що у мене буде дитина.

Вона схопила Кеді за руку з такою силою, що та ледь не закричала від болю.

- Після того як убили всю мою родину, я впала у відчай. Мені було байдуже, жива я ще або вже немає. У мене в душі нічого не залишилося: ні ненависті, ні любові, ні думок про помсту.

Різко відпустивши руку Кеді, Рут знову відвернулася, дивлячись у темряву. Стало зовсім темно, хоча світив місяць, але ніколи в житті Кеді не відчувала себе так бадьоро, їй зовсім не хотілося спати.

Рут продовжувала:

- Коли я дізналася, що всередині мене росте і розвивається нове життя, я могла думати тільки про те, як захистити мою дитину. Неважливо, яких грошей, крові або сліз це коштувало. Я мала намір захистити цю дитину від будь-якого зла.

Губи Рут міцно стиснулися.

- Насамперед я перетворила мій будинок в Денвері в фортецю. Жодна в'язниця не могла зрівнятися з надійності з моїм будинком і садом. Озброєні охоронці з собаками патрулювали ділянку вночі і вдень. Навіть продавцям не дозволяли з'являтися на що належить мені території Всіх слуг ретельно обшукували на вході і на виході.

На мить Рут замовкла, згадуючи минуле, а коли знову заговорила, тихий голос видавав її глибоке хвилювання.

- З тих пір пройшло дуже багато років, і зараз важко сказати, чому моя ненависть прийняла такий напрямок. Може, мені слід було зненавидіти бандитів, які спробували пограбувати банк. Але немає, їх я не ненавиділа. Вони жодного разу не вистрілили в місті. Ні! Саме благочестиві жителі міста Ледженд відкрили стрілянину. У кожного було власну рушницю, але половина з них ніколи раніше не користувалася зброєю. І все-таки в той день, коли вони побачили, що з міста вивозять їх срібло, вони влаштували цю стрілянину.

В той день вони вбили трьох дітей. А після цього загинули ще троє дорослих. І все через спроби врятувати це чортове срібло.

Коли Рут повернулася до Кеді, очі її горіли вогнем.

- Ви можете зрозуміти, яку ненависть я відчувала? Я виношувала дитину, і, без сумніву, він повинен був стати єдиним моїм родичем на все життя. Я повинна була захистити його від жителів Ледженд.

- Але ви жили в Денвері, - тихо сказала Кеді.

- Так, в Денвері. - Відвернувшись, Рут знову подивилася в ніч. - Не намагайтеся знайти цьому розумне пояснення, це неможливо. Я була ненормальною, божевільною.

Кеді залишалося тільки сподіватися, що їй ніколи не доведеться випробувати таке на власному досвіді, але неважко було здогадатися, що глибока скорбота може змусити людину робити вчинки.

- І що ж ви зробили?

- Я наклала на себе містом Ледженд. Весь цей місто належало мені, оскільки мої чоловік і син до цього були власниками кожної п'яді землі в ньому, сподіваючись побудувати свою Утопію. Я змусила підірвати шахти, щоб неможливо стало розробляти копальні, а потім найняла охоронців з собаками, щоб вони патрулювали спорожнілі вулиці. Я не дозволяла оселитися в ньому навіть волоцюгу.

Знадобився певний час, щоб Кеді усвідомила цю інформацію.

- А що ж сталося з людьми, які жили в Ледженд?

Перш ніж відповісти. Рут кілька миттєвостей дивилася на місяць.

- Вони, звичайно, всі поїхали і, звичайно, зненавиділи мене так само, як я ненавиділа їх. Ні, мова йшла не про власників салунов і їх «дівчаток» і навіть не про робітників з копалень - ці люди могли знайти собі справу всюди. Але мій чоловік і наш син робили все, що було в їхніх силах, щоб перевести в Ледженд добропорядні сім'ї, і деякі з них вже влаштувалися в місті. Вони ростили сади і ремонтували будівлі. Вони побудували будинки для себе і своїх родичів.

Деякий час Кеді сиділа в абсолютній темряві, не рухаючись, намагаючись уявити собі лють, яку повинні були викликати гоніння, організовані Рут. Щось на зразок мініверсію «слізна суду чарок».

Голос Рут звучав зовсім слабо.

- В ту зиму була епідемія холери, багато хто з колишніх жителів Ледженд померли, включаючи деяких з дітей - друзів Коула. Батьки надсилали мені фотографії своїх мертвих дітей. Вони ...

Рут замовкла і глибоко зітхнула.

- Вони прокляли мене. Одна стара плюнула в мою сторону прямо на вулиці і сказала, що сподівається, що привид мого мертвого онука буде вічно мене переслідувати. А ще вона сподівалася, що мій новонароджена дитина одного разу зненавидить мене.

Кеді відчула, як по її руках пробігли мурашки, і потерла їх долонями. Вона не була лютою католичкою, але відчула бажання перехреститися, почувши таке зле побажання.

- Все так і сталося, - сказала Рут. - Привид Коула живе в цьому місті, відчайдушно бажаючи стати дорослим, любити, мати власних дітей. А мій син живий син ...

Кеді вислухала історію про те, як Рут буквально тримала в ув'язненні свого молодшого сина, як вона не дозволяла йому залишати дільницю. Коли йому виповнилося три роки, Рут отримала лист з погрозами викрасти дитину від одного з колишніх жителів міста, так що вона подвоїла заходи безпеки в надії уберегти його.

Рут замовкла і, судячи з усього, не збиралася більше нічого "розповідати. Внутрішньо приготувавшись почути ще про одну трагедію, Кеді запитала:

- І що ж стало з вашим молодшим сином?

- Коли йому виповнилося шістнадцять, він переліз через огорожу і втік. - Перш ніж знову заговорити. Рут помовчала. - Він залишив лист, в якому написав, що моя ненависть до Ледженд сильніше, ніж моя любов до нього. Він написав, що я дозволила моїм горі через мертвих виявитися сильніше моєї любові до живих.

Рут подивилась на Кеді.

- Спочатку я розлютилася і, як зазвичай, звинуватила Ледженд в тому, що він відібрав у мене ще одне улюблене жива істота. Але минали місяці, роки, і я почала розуміти, що мій син мав рацію. Саме я сама втратила останню рідну душу. Я нікого не маю права звинувачувати в цій трагедії.

- А ви що-небудь про нього знаєте? - Поцікавилася Кеді.

- Так. Правда, кілька років від нього не було ніяких звісток, але місяців шість тому він написав мені листа. Він в Нью-Йорку і намагається сам облаштувати своє життя. Він не бажає отримувати від мене ніякої допомоги. Чесно кажучи, він взагалі не бажає мати зі мною справу. Він ...

- Він сердитий, - закінчила за Рут Кеді, намагаючись уявити собі дитину, яка виросла під п'ятої жінки, поглиненої ненавистю.

- Так, - тихо сказала Рут. - Мій син дуже, дуже сердитий.

Коли старенька повернулася до неї, Кеді вже знала, що саме зараз буде сказано. І найбільше на світі Кеді не бажала цього слухати. Рут Джордан намір попросити Кеді про допомогу. Вона збиралася попросити допомогти їй налагодити відносини з жителями Ледженд і впоратися з розлюченим молодшим сином.

Однак, перш ніж Рут заговорила, Кеді взяла її за руку.

- Думаю, мені слід розповісти вам про себе. Є такі речі, які вам слід було б дізнатися. Я не хотіла сюди потрапляти і не хочу тут залишатися. Я планую зараз же повернутися в мій світ, до людини, якого я люблю.

«За умови, - по думала вона, - що прохід буде відкритий» .. Відкинувши з колін покривало, вона встала і пройшла по ганку. Була пізня ніч. Пройде ще трохи часу, і настане світанок. Заговоривши, Кеді спробувала розбудити у своїй пам'яті образ Грегорі і «Цибулини».

Вона хотіла згадати світ, повний автомобілів, літаків і комп'ютерів. Зараз навіть атомна бомба здавалася їй більш безпечною, ніж криваві розбірки, родові прокляття і привиди.

І головне, що б не відбувалося, Кеді не могла зрозуміти, чому саме її вибрали для цієї подорожі в часі. Але тепер вона знала: вона виявилася тут, щоб познайомитися з людиною, яка ніколи так і не став дорослим. Правда, зараз їй зовсім не хотілося згадувати Коула, тому що якщо вона дасть волю пам'яті, то пригадає занадто багато, що змусило її в кінці кінців полюбити цю людину. «Ні! Ні! »- Сказала вона собі. Вона не полюбила його. Вона любила симпатичного, надійного Грегорі, чоловіка, який прожив тридцять один рік свого життя як звичайна людина, а не привид, чоловіка, мати якого не проклинав ніхто (за винятком хіба кількох постачальників продуктів для ресторану).

- У вас багато грошей? - Запитала Кеді, зупиняючись на хвилину.

- Неймовірно.

- Тоді чому б вам не відновити Ледженд? Ви могли б перетворити його в таке місто, про яке мріяв Коул. Може, саме тому мене відправили сюди, щоб я побачила те, про що мріяв Коул, і розповіла вам про це.

Рут здивовано зігнула брови.

- Хто захоче жити високо в горах Колорадо?

Почувши це, Кеді посміхнулася.

- Мені, напевно, слід розповісти вам про гірськолижному спорті.

- Розумію, ви думаєте, що, якщо я перетворю Ледженд в симпатичний курорт, це виправить всі вчинене зло і допущені помилки?

- Не знаю, чи можете ви виправити помилки, - швидко промовила Кеді, мовчазно благаючи Рут не просити її залишитися. Зараз єдине, чого вона хотіла, - це повернутися в свій час, до себе додому, опинитися поруч зі знайомими людьми.

Кеді нервово крокувала по веранді, а Рут тільки спостерігала за нею.

- Сядьте, будь ласка, дорога моя. Джозеф не може спати, коли ви без зупинки мечеть туди-сюди.

Кеді і не помітила, що старий, який розтягнувся на парі ковдр в дальньому кінці веранди, зараз піднявся на лікті і сонними очима спостерігав за двома жінками. Кеді повернулася в крісло.

Рут міцно стиснула руку Кеді.

- Я не збираюся просити вас залишитися. Яка від цього користь? Що ще ви могли б зараз зробити, крім того, що вже зробили? Ви дали моєму внуку шанс пожити, нехай навіть трохи. Ви дали йому шанс помститися.

- Помститися?

- Коли прийшов лист, в якому ви повідомили, що ви моя внучата невістка і що мій впертий онук тримає вас в справжньому полоні, я розірвала його на дрібні шматочки. За багато років я звикла до таких брудних витівок і завжди їх ігнорувала. Але на наступний день Джозеф приніс мені вирізку з газети.

З хитромудро прихованого внутрішнього кишеньки в рукаві сукні Рут витягла клаптик газети і простягнула його Кеді. Коли дівчина піднесла його до ліхтаря, щоб прочитати, Рут промовила:

- Мова йде про те, що була виправлена ??давня несправедливість. Люди, які багато років тому пограбували банк в Ледженд, так і не були спіймані. Мого чоловіка і мого сина вбили, коли вони переслідували трьох бандитів, але грабіжники, здавалося, зникли десь в горах. Ніхто так і не зміг напасти на їхній слід. Через багато років в Денвері з'явилася людина з величезною сумою сріблом - це було срібло, вкрадене з банку міста Ледженд. Пройшов слух, що незнайомець - один з грабіжників, розправитися зі своїми подільниками. Ніхто нічого не міг довести, а у цієї людини виявився надзвичайний талант купувати мовчання людей, що займаються розслідуванням.

Рут глянула на Кеді.

- Три дні потому після вашого листа цієї людини виявили мертвим у його власному кабінеті. Прямо в серце йому хтось встромив ножа. Вбивця жодного разу не вистрелив. Він безшумно перемахнув через огорожу, скрутив кількох охоронців і увійшов до кабінету господаря будинку. На столі чоловіка лежало власноруч підписане ним визнання: він брав участь в пограбуванні банку в Ледженд багато років назад.

Рут заглянула Кеді прямо в очі.

- До знайденому ножа виявилася прикріплена металева медалька, медаль за рік старанного навчання в недільній школі. - Вона важко зітхнула. - Я попросила шерифа показати мені ніж. Це виявилася медаль Коула, а я ... Свого часу я особисто простежила, щоб медаль разом з ним опустили в могилу.

Відвернувшись, щоб не бачити вираз болю на обличчі Рут, Кеді пригадала, як виглядав Коул, коли повернувся після десятиденного відсутності: плече кровоточило через глибокого порізу, все обличчя і спина вкриті синцями. Спогади відгукнулися болем в душі через безглуздість цієї помсти. Вбивство цієї людини нікого не повернуло до життя.

Рут продовжувала:

- Разом з визнанням виявили заповіт, оформлене за всіма правилами в присутності нотаріуса та свідків. Ця людина заповідав на всі свої гроші побудувати притулки для сиріт по всьому Колорадо.

Кеді раптом відчула, що більше не може це винести. Закривши обличчя руками, вона розридалася. «Коул, - думала вона, - повинен був стати найкращим, найчистішим людиною з тих, кого мені доводилося зустрічати в житті. Може, було неправильно вбивати з почуття помсти, але він зумів спрямувати гроші, через які пролилося стільки крові, на благородні цілі ».

Рут довго сиділа мовчки, даючи Кеді тихо виплакатися, не порушуючи її самотності і тільки запропонувавши їй носовичок. Коли ж Кеді, здається, все-таки взяла себе в руки, Рут знову заговорила:

- Тепер ви захочете повернутися в свій час.

- Так, - погодилася Кеді. - Я хочу додому. Думаю, я зробила те, чого від мене чекали тут. Коул отримав свій шанс в .., життя.

«Але не в любові», - додала Кеді про себе. Тут вона його обдурила. Та й як вона могла любити його, якщо її серце вже належало Грегорі?

Раптом Рут запитала:

- Хто поклав весільну сукню в стару коробку для борошна?

- Вибачте що?

- Я думала над тим, що ви знайшли весільну сукню і годинник мого сина в старій коробці з-під борошна. Хто їх туди поклав?

- Гадки не маю. Думаю, це була сукня матері Коула, але ... - Кеді злегка посміхнулася своїм спогадам. - Але Коул сказав, що не був присутній на їх вінчання, так що не знає, що на ній було одягнуто.

При згадці про цю жарті Коула вона ледь не розплакалася знову.

- Опишіть мені це плаття.

Кеді подумала, що зараз зовсім не час описувати різні ФасонЧики, але для Рут це, здається, було дуже важливо, так що вона почала пояснювати, одночасно показуючи руками, яким був цей наряд.

Не встигла Кеді вимовити і трьох фраз, як Рут сказала:

- Сукня не те. Плаття було іншим. Моя невістка виходила заміж тисяча вісімсот шістдесят третьому році, коли носили пишні сукні з кринолінами, а ваше плаття з турнюром. Такі сукні носили в тисячі вісімсот сімдесят третьому році.

- Тоді для кого ж воно було зшито, якщо не для матері Коула?

Рут подивилась на Кеді, здивовано піднявши брови.

- О ні. Чи не можете ж ви вважати, що воно було пошито спеціально для мене? Я знаю, що воно підійшло мені за розміром, але як хтось міг дізнатися, що я ... Тобто хто міг передбачити, що ...

- Я, - просто сказала Рут. - Я могла замовити це плаття і покласти його в короб.

Кеді тільки беззвучно відкривала і закривала рот, не в силах що-небудь вимовити. Нарешті вона сіла в крісло.

- У цьому немає ніякого сенсу. Схоже на питання, що було раніше - яйце чи курка. Я знайшла цю сукню до того, як зустрілася з вами.

- Так, але, як ви самі недавно сказали, пройде ще сто років від сьогоднішнього дня, перш ніж ви знайдете сукню. Що може завадити мені зшити плаття і покласти його в коробку?

- Це означає, що всі повинно повторитися знову? Що я знову знайду коробку і повернуся в Ледженд, і влаштую цей бенкет, і ... - Кеді замовкла, бо спогади були ще дуже свіжі і завдавали болю.

Вона постаралася відкинути ці думки і зосередитися на тому, що відбувалося зараз.

- Чого ви від мене чекаєте? - Обережно запитала Кеді у Рут. - До чого ви ведете?

- Я хочу, щоб ви повернули Коула до життя. Хочу, щоб ви зупинили вбивство членів моєї сім'ї і навіть ... - Рут проковтнула став в горлі комок. - Я навіть хотіла б, щоб Ледженд продовжував жити. Однак не бачу, як цього можна досягти. Кеді, - продовжувала вона, - я вдячна вам за те, що ви дали моєму внуку те, що дали. Хотілося б мені побачити його дорослим чоловіком. Я впевнена, якби він в живих, він виглядав би і поступав так, як ви описали.

Кеді чекала продовження, тому що не сумнівалася: Рут Джордан підводить її до чогось.

- Чого ви від мене хочете? - Повторила вона своє питання.

- Коли ви повернетеся в свій час, зробіть милість, поцікавтеся, чи є у мене нащадки. Я хочу, щоб ви познайомилися з ними.

Кеді посміхнулася.

- І що ж я їм скажу? Що я була знайома з їх пра-пра-прабабусею тисяча вісімсот дев'яносто сьомому році? Або що у мене був чудовий роман з їх двоюрідним пра-прабратом, або як це назвати? Причому з дорослим, хоча він і помер дев'яти років від народження? І що все це сталося сто років тому?

Рут засміялась.

- Звучить трохи дивно, правда?

- А як щодо Грегорі? - Продовжувала Кеді. - Не ображайтеся, але ви, Джордани, повністю ігноруєте чоловіка, за якого я збираюся вийти заміж. Чомусь мені здається, він не погодиться прийняти цю історію.

- Добре, я вас розумію. Я не збираюся просити вас давати мені якісь обіцянки. Ви зробили для моєї сім'ї більше ніж достатньо, для всіх нас, мертвих і живих. Але пообіцяйте, що якщо вдасться випадок, ви відвідаєте моїх нащадків. Якщо, звичайно, мені випало щастя мати таких.

- Добре, я обіцяю вам, - сказала Кеді, позіхаючи.

Небо вже починало рожевіти. Єдине, чого їй зараз дуже хотілося, це лягти в ліжко. Вона вже сказала Рут про наскельні малюнки, і Рут пояснила, що це місце було відоме кожному в Ледженд. Ще одна маленька жарт Коула.

- Ви готові повернутися додому, дорога моя?

- Так, - відповіла Кеді. Їй більше не хотілося ніяких подорожей у часі, ніякої чортівні. Вона мріяла поспати кілька годин і побачити Грегорі. Їй хотілося, щоб з сьогоднішнього дня її життя протікала нормально. Нормально і нудно.

- Джозеф! - Покликала Рут, і слуга в ту ж мить опинився у неї за спиною, допомагаючи господині піднятися з крісла. Кеді здалося, що Рут виглядала набагато молодше, коли вона побачила її вперше. Зараз по її вигляду можна було подумати, що їй не довго ще залишатися на цій землі .. Вони проїхали в екіпажі повз Дерева-шибениці, і коли зійшло сонце, Кеді розглянула крізь серпанок обриси пустельного міста. Куди б вона не подивилася, їй здавалося, вона чує голоси: «Привіт, Кеді!», «Спасибі, Кеді!», «Все дуже смачно, Кеді!»

Кеді була дуже вдячна Рут, коли та відволікала її якимись питаннями. Поки вони їхали. Рут записала в маленькій книжечці факти з життя Кеді в двадцятому столітті: де вона народилася, ім'я матері і батька, адреса в Олександрії. Кеді зі сміхом дала їй навіть номер страхового поліса.

- Шкода, що я не пам'ятаю номер паспорта, - сказала вона.

Рут тільки посміхнулася.

- Якого числа ви потрапили в світ Коула? - Поцікавилася вона, і, коли Кеді відповіла. Рут сказала:

- Я дам вам шість тижнів, починаючи з того дня. Якщо за цей час ви не зустрінетеся з моїми нащадками, стане ясно, що ви і не збираєтеся це робити.

- Дуже мило, - відповіла Кеді, коли екіпаж зупинився біля скель, які за останній час стали їй добре знайомі.

- Ви впевнені, що прохід буде відкритий? - Запитала Рут таким тоном, наче сподівалася, що Кеді доведеться залишитися в дев'ятнадцятому столітті назавжди.

- Мені здається, це як чарівні черевички Елі - у мене завжди буде можливість відправитися додому. - Піймавши здивований погляд Рут, Кеді посміхнулася і, підкоряючись пориву душі, обняла бабусю і притиснула її до себе.

- Дякую, Кеді, - прошепотіла Рут. - Дякую за те, що ви зробили для мого внука. - Відсторонившись, вона подивилася на дівчину і зовсім як її онук заправила хвилясту прядку за вухо Кеді. - Дякую за те, що ви зробили для мене. Я збираюся зробити все, що в моїх силах, щоб виправити зло, яке я заподіяла моєму молодшому синові. І, може бути, якщо мені вдасться, я зроблю що-небудь для міста Ледженд. - Голос її зазвучав зовсім тихо. - Якщо мені вистачить часу.

Кеді не хотілося замислюватися над тим, що Рут зараз мала на увазі. До того моменту, коли Кеді повернеться в Вірджинію, Рут Джордан буде мертва вже багато років.

Коли Кеді стала вибиратися з екіпажу, Рут наказала Джозефу піти разом з нею, але Кеді відмовилася -; їй хотілося піти одній. По очах Рут вона бачила: літня жінка розуміє - Кеді хоче попрощатися з Коулом, тому що кожен крок по стежці в горах нагадував їй про час, проведений з ним.

Ще раз потиснувши руку Рут, Кеді повернулася і чимдуж побігла до стежки, що ведуть наверх. Її час в минулому минув, краще залишити все позаду. Тепер вона буде дивитися тільки вперед: на своє майбутнє і на Грегорі, чоловіка, якого вона любить.

Коли Кеді дісталася до настінних малюнків, вона не здивувалася, побачивши звичний тепер вже вид: отвір в скелі, через який вона розрізнила обриси своєї квартири, що валяється на підлозі короб з-під борошна, брудний кухарський халат на дивані. Чи не дозволяючи собі навіть обернутися, вона кинулася вперед, і в ту ж мить отвір за її спиною зачинилося.

Якийсь час Кеді стояла зовсім одна посеред своєї квартири, озираючись навколо. Останній раз вона була тут більше двох тижнів тому і гадки не мала, скільки часу пройшло з тих пір в двадцятому столітті. Намагаючись зорієнтуватися, вона взяла пульт дистанційного керування телевізором і кілька секунд дивилася на цей пристрій, немов воно потрапило сюди з іншого боку планети, потім включила телевізор, налаштувалася на другий канал і виявила, що зараз близько другої години ночі того самого дня, коли вона покинула свою квартиру вперше. Час в двадцятому сторіччі не рухалася.

Відчуваючи себе дуже ніяково, вона натиснула кнопку автовідповідача, але почула лише байдуже гудіння комп'ютерного сигналу.

Біля її ніг прямо на дешевому килимку з плямами валялася порожня бляшанка. Ні весільного плаття, ні годинника Джордана, ні фотографії колись щасливого сімейства. Всі ці предмети залишилися в місті Ледженд. У неї виявилися тільки речі, в які вона була одягнена: довга «селянська» спідниця, блуза з бавовни і білий шкіряний ремінь. Нічого видатного, вони навіть не виглядали занадто старими. Не залишилося абсолютно нічого, що могло б довести, що вона щойно повернулася зі свого незвичайного подорожі.

Кеді раптом відчула таке самотність, що їй здалося, що вона зараз впаде прямо на підлогу і заплаче, але вона не дозволила собі це зробити. Вона не збиралася віддаватися суму й тужити про чоловіка, який так ніколи і не став таким, яким вона його зустріла. Вона збиралася думати про те, що сталося так, як це робила Рут: Кеді дала Коулу щось таке, чого в іншому випадку він ніколи не отримав би.

Вона посміхнулася, згадавши Скарлетт: «Я подумаю про це завтра. Якщо я думатиму про це сьогодні, я зійду з розуму ».

Все ще посміхаючись, Кеді пройшла в спальню і впала на своє ліжко. В ту ж секунду вона заснула.

 глава 15 |  глава 17


 глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |  глава 14 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати