Головна

Розрахунок впливу поголів'я і продуктивності тварин на вихід продукції тваринництва

1.  Amp; 41. Встановлення батьківства і материнства при застосуванні штучних методів репродукції людини.
  2.  B) собівартість продукції
  3.  I. Натуральні показники продукції землеробства.
  4.  II Конкурентоспроможність продукції
  5.  II. Имитативность (подражательность) у тварин
  6.  II. Класифікація систем по опису вхідних і вихідних процесів
  7.  II. Вивчіть наведені нижче репродукції і виконайте завдання.
 Вид тварин  середньорічне поголів'я  Продуктивність однієї голови
   t0  t1  показник  t0  t1
 корови  Середньорічний надій молока на корову, ц
 Корови і нетелі  Вихід телят на 100 корів, гол.
 Тварини на вирощуванні та відгодівлі  Середньодобовий приріст однієї голови, г

Закінчення табл. 2

Обсяг виробництва продукції  Зміна обсягу виробництва продукції
 Вид продукції  t0  При поголів'я звітного періоду і продуктивності базового періоду  t1  Загальна  У тому числі за рахунок
           поголів'я  продуктивності
 Молоко, ц  +2160  -600  +2760
 Приплід, гол.  -185  -23  -162
 Приріст тварин, ц  +220  +120  +100

Отримані дані показують, що на аналізованому підприємстві зростання виробництва молока відбулося за рахунок інтенсивного фактора (підвищення продуктивності корів), що слід оцінити позитивно. Обсяг виробництва яловичини збільшився в основному за рахунок зростання поголів'я і незначного приросту продуктивності молодняку ??великої рогатої худоби. Вихід приплоду зменшився як за рахунок скорочення маточного поголів'я, так і зас чет надпланової яловості корів.

2. Аналіз виконання плану і резервів зростання поголів'я тварин

Розмір поголів'я тварин залежить, в першу чергу, від спеціалізації господарства, наявності тваринницьких приміщень і стану кормової бази.

Питання зростання поголів'я потрібно розглядати в тісному взаємозв'язку з кормовою базою. Збільшувати стадо тварин доцільно тільки в тому випадку, коли при повноцінному годуванні повністю використані потенційні можливості зростання продуктивності готівкового поголів'я,

У процесі аналізу слід вивчити динаміку зростання поголів'я продуктивних тварин, щільність поголів'я на 100 га сільгоспугідь, а також виконання плану по вихідній поголів'ю кожного виду і групи тварин.

Щоб встановити причини зміни вихідного поголів'я, необхідно вивчити виконання плану обороту стада за джерелами надходження та вибуття тварин (табл. 3).

Таблиця 3 Аналіз обороту стада великої рогатої худоби

Джерело надходження і вибуття тварин  всього ВРХ  У тому числі корови  і т.д.
   план  факт  +. -  план  факт-  +, -  
 Залишок на початок року  -20  -4  
 приплід  -50  . -. - -  
 придбання худоби -  + 257- -  
 Надходження з молодших груп  +7  .170 -  
 Переклад в інші групи  +7  -11  
 Реалізація державі:         .    
 -гол  +120 - - -  
 .-Живої маси, ц  +216 -  , - -  
 Забій в господарстві  . 8  1З +5 -  . -  -.  
 падіж -  +17 -  , 1 '  +1  
 Залишок на кінець року  +45  +6  

Основним джерелом поповнення стада є отримання приплоду від маточного поголів'я. Недовиконання плану може статися через яловості маток, мертвонародженого приплоду. Причинами яловості найчастіше є незадовільні умови утримання маточного поголів'я, низький рівень годівлі, погана організація штучного осіменіння, несвоєчасна вибраковування з основного стада поголів'я, непридатного для відтворення, і ін. Причини встановлюються за даними зоотехнічного обліку.

Важливим джерелом поповнення і відтворення стада є покупка племінних тварин, а також закупівля телят у населення. У процесі аналізу слід вивчити виконання плану закупівлі молодняка для поповнення стада, вирощування та відгодівлі, а також причини його невиконання (відсутність джерел фінансування, брак кормів, тваринницьких приміщень, несприятлива кон'юнктура ринку і т.д.).

Основним каналом вибуття тварин є реалізація їх на м'ясокомбінат і племінні цілі. При цьому потрібно встановити, чи не відбулося скорочення поголів'я через реалізації на м'ясо недорощенного худоби.

Перевіряють також виконання плану і по інших каналах вибуття тварин і з'ясовують причини падежу і вимушеного забою тварин (Шлунково-кишкові захворювання, пов'язані з порушенням правил випоювання та годування молодняка, антисанітарний стан приміщень, а також простудні захворювання в зв'язку з незадовільною вентиляцією приміщень, протягами, відсутністю прогулянок і загартовування тварин). Ці причини можуть бути усунені безпосередньо працівниками ферм шляхом проведення відповідних заходів.

На основі аналізу виконання плану по обороту стада виявляють внутрішньогосподарські резерви зростання вихідного поголів'я на кінець року за рахунок:

- Скорочення яловості корів і прохолостості свиноматок;

- Падежу і загибелі тварин;

- Більш інтенсивного їх вирощування і відгодівлі та реалізації на м'ясо більш високим вагою.

Щоб підрахувати резерви зростання поголів'я за рахунок скорочення яловості корів, Необхідно планований приріст виходу телят на 100 корів помножити на фактичне поголів'я корів на початок року і розділити на 100. Припустимо, вихід телят на 100 корів за звітом - 85, за планом - 90. Фактичне поголів'я корів на початок року -1200 голів. Отже, скоротивши яловість корів на 5%, господарство може збільшити вихід телят на 60 голів (5 - 1200/100).

Резервами зростання поголів'я тварин за рахунок скорочення падежу і загибелі тварин вважаються ті втрати поголів'я, які сталися з вини господарства. Щоб їх встановити, потрібно, вивчити причини падежу в кожному випадку, для чого використовуються відомості актів на падіж тварин. В даному господарстві з його вини впало 14 телят.

Резерви зростання вихідного поголів'я за рахунок збільшення живої маси однієї голови до планового рівня визначають наступним чином: фактичний обсяг реалізації тварин в живій вазі ділять спочатку на фактичний жива вага однієї голови, а потім на плановий і результати порівнюють. Припустимо, фактичний обсяг реалізації тварин на м'ясо в живій вазі становить 5016 ц, жива маса 1 голови за планом-400 кг, за звітом - 380. Фактично реалізовано 1320 голів (5016 / 3,8), а при плановій масі 1 голови потрібно було реалізувати тисячі двісті п'ятьдесят чотири голови (5016 / 4,0). Отже, в результаті зниження живої маси тварин додатково реалізовано 66 голів (1320 - 1254), що призвело до відповідного скорочення вихідного поголів'я. Це невикористаний резерв господарства. Загальна величина невикористаних резервів збільшення вихідного поголів'я молодняка великої рогатої худоби складає 140 голів (60 + 14 + 66).

Методика розрахунку впливу факторів на обсяг виробництва продукції |  Аналіз структури стада тварин. Економічна оцінка змін в структурі стада

рослинництва |  Аналіз виконання прогнозних даних по виробництву продукції рослинництва |  Них площ загибель посівів урожайність культур |  Вихідні дані для факторного аналізу валового збору продукції зернових культур |  Розрахунок впливу структури посівів на обсяг виробництва продукції способом абсолютних різниць |  Аналіз врожайності сільськогосподарських культур і факторів, що визначають її рівень |  продукції рослинництва |  Аналіз продуктивності тварин і факторів, що визначають її рівень |  Аналіз забезпеченості тварин кормами та ефективності їх використання |  Розрахунок впливу структури кормів на середній рівень вмісту протеїну і каротину в 1 к. Од. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати