На головну

глава 45

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Світало, і треба було продовжити втечу від можливих переслідувачів.

Але Амон-Pa ще спав, і ніхто не хотів заважати його відпочинку. Йому треба було набратися сил.

Брати і їх батьки всю ніч не могли заснути. Одкровення Амон-Pa розбудило в кожному зерно духу, і вони заглибилися в роздуми. Лежали вони на траві, кожен споглядав зоряне небо і намагався усвідомити шлях сходження до Вічного життя Авеля і шлях Каїна, що веде до загибелі, зрозуміти суть Царства Небесного і заповідей Ісуса Христа.

Хлопцям кортіло поговорити із батьками, щоб краще усвідомити все те, що повідомив їм Амон-Ра, але поки утримувалися, боячись не розбудити його.

Анна споглядала одну яскраву зірку на небі, питаючи у неї відповіді на свої питання, а зірка пронизувала своїм променем її душу, відкриваючи там витоки мудрості, і Анна спіткала сенс слів Христа: "У кого є, тому і дано буде, у кого немає, і то буде відібрано, що є ". Це сказано про душу, подумала Анна.

Думка Петра зосередилася навколо Амон-Pa: хто цей хлопчик, звідки він знає стільки і яку він має зв'язок з Ісусом?

Коли в казарму принесли звістку, що розіп'яли Ісуса, у Петра кольнуло в серце, - адже все знали, що був Він чоловік праведний і творив добро. А вчорашня сповідь Амон-Pa допомогла Петру зрозуміти, що Христос з'явився в земне життя для порятунку людства. Але люди не зрозуміли і не прийняли Його, бо перемогли злість, заздрість, ненависть і невігластво. Гріх людства, після одкровення Амон-Pa, Петро пережив як свій гріх теж, і від цього стало важко на серці. "Створити плід, гідний покаяння", - ця думка постійно вривалася в його свідомість і допомагала уявити майбутнє.

Брати тихо встали і знаком показали батькові, що розвідають місцевість.

Вони пішли вздовж дороги і весь час озиралися навколо. Хлопчики були обережні, щоб ніхто не помітив їх.

Скоро вони почули шум річки і потягнулися до неї.

- Це велика річка, - сказав Олександр, коли вони підійшли до берега, - повинно бути, це річка Йордан, іншої такої великої річки в Юдеї немає!

- У ній, напевно, водиться риба, давай зловимо для сніданку! - Запропонував Михайло.

На другому березі річки вони помітили багато людей, чимось зайнятих.

- Там щось будують! - Сказав Олександр.

Хлопці знайшли укрите підвищенні, і звідти деякий час захоплено спостерігали за роботою людей.

- Що вони будують? - Зацікавився Михайло.

- Щось дуже велике!

Вони не помітили, як на дорозі зупинилася колісниця.

- Хлопці! - Почули вони чийсь окрик. - Підійдіть сюди, хочу щось запитати!

Хлопчики зібралися бігти.

- Хлопці, стійте, не бійтеся! - Покликав незнайомець.

Перед ним стояла багата чотириколісна колісниця, запряжена чотирма кіньми. Її супроводжували чотири збройних вершника. Хлопчики зрозуміли, що втекти не зможуть. А добрий голос незнайомця їх частково заспокоїв.

- Хлопці, підійдіть ближче, не бійтеся, я хочу запитати про щось! - Повторив незнайомець.

Поруч з ним сиділа красива молода жінка і ласкаво посміхалася.

Олександр і Михайло наблизилися на кілька кроків.

- Ми шукаємо одного хлопчика, приблизно вашого віку. Він, мабуть, пройшов по цій дорозі. Може бути, ви його бачили?

Олександру і Михайлу і в голову не прийшло, що цей багатий вельможа питав їх про Амон-Ра, тому відповіли щиро:

- Ні, ми такого не бачили!

Але пан продовжував:

- Він вашого зростання, з чорним волоссям, з красивим світлим обличчям ... Взутий в білі сандалі ... Може бути, помітили?

Тільки зараз брати здогадалися, що цей вельможа має на увазі Амон-Pa, і його розшукує. Михайло швидко відповів:

- Ні, такого ми не бачили!

- А якого бачили, де? - Я не відступався пан.

- Ми нічого не знаємо ... Нікого не бачили! - Квапливо відповів Михайло.

Пан і пані відчули, що хлопці щось приховують.

- Юстиніан, - шепнула молода красива жінка, - вони знають, але приховують! Успокой їх, попроси, щоб правду сказали.

- Я теж так думаю, моя богиня, - теж тихо відповів їй пан, і знову звернувся до хлопчиків, - хлопці, хлопчика звуть Амон-Pa, ми його друзі і любимо його. Прошу вас, скажіть правду!

- Ми нічого не знаємо! - Відповів рішуче Олександр і звернувся до брата: - Пішли звідси!

- Хлопці, якщо знаєте і приховуєте, ви надасте Амон-Pa погану послугу! - Знову крикнув пан, в його голосі відчувалася благання: - Скажіть, і ми добре нагородимо вас!

Яка нагорода могла спокусити братів? Вони врятували Амон-Pa з темниці, полюбили його, здружилися з ним. А ця людина обіцяє їм нагороду, щоб ті видали йому одного, змученого легіонерами. Може бути, цей вельможа розшукує Амон-Pa, щоб віддати його на побиття своїм слугам за те, що він знає про Ісуса Христа.

Хлопчики втекли не в ту сторону, де були Амон-Pa і їх батьки, а зовсім в протилежну. Їх наздоганяв крик пана:

- Хлопці, ви, мабуть, італійці ... Якщо побачите Амон-Pa, передайте, що Августа і Юстиніан чекають його на будівництві ...

А хлопці бігли без оглядки ... Вони забарилися хід і зітхнули лише тоді, коли переконалися, що колісниця зникла вдалині. Тоді вони обернулися і пішли назад, і побачили Петра, який йшов їм назустріч.

- Я вас розшукую, - сказав батько, - я чув, про що вам говорив римський вельможа. Підемо і скажемо все Амон-Ра!

- Августа і Юстиніан, так вони себе назвали! - Сказав Михайло.

- Батько, на тій стороні річки дійсно будують щось дуже велике ... Значить, ці панове поїхали туди, на будівництво. Так адже вони сказали? - Звернувся Олександр до Михайла.

Михайло підтвердив.

- Треба розповісти про все Амон-Pa ... Але, діти мої, Амон-Pa голодний, треба нам якусь їжу роздобути. Ми теж голодні ... Може бути, рибу зловити в річці?

- Ми теж подумали про це! - Відповів Михайло батькові.

І вони спустилися до річки.

глава 44 |  глава 46

глава 34 |  глава 35 |  глава 36 |  глава 37 |  глава 38 |  глава 39 |  глава 40 |  глава 41 |  глава 42 |  глава 43 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати